Kis gyengülés a forintpiacon
A kereskedési nap végén a forint kis mértékben gyengült a vezető devizákkal szemben, az euróval szemben még mindig 412 alatt állnak a jegyzések, a dollárral szemben pedig a 395-ös szint közelében.
412 alatt az euró
Bár napon belül voltak kilengések, jelenleg a hétfői záróérték közelében áll a forint a vezető devizákkal szemben, vagyis nincs érdemi elmozdulás.
Már 411,7-nél az euró
Az EURHUF késő délutánra már 411,7-ig gyengült vissza, ami 0,5 egységnyi elmozdulást jelent napon belül.
A kanadai dollár is megszenvedi Trumpot
Trump hétfő este újságíróknak elmondta, hogy kormánya azt fontolgatja, hogy február 1-jéig 25 százalékos vámot vet ki Kanadára és Mexikóra. A kanadai dollár – más néven loonie – így kedden napközben már 1,4 százalékos gyengülésben is volt az amerikai zöldhasúval szemben, 1,4516-ra esett, ami a valuta legalacsonyabb szintje 2020 márciusa óta. A nap folyamán a csökkenés később enyhült.
Újra gyengül a forint
Már 411,5 forintnál jár újra az euróárfolyam, miközben félórája még 411 alatt járt a váltás.
A dollárhoz képest is jön le az árfolyam
A forint napközben jelentősen gyengült az amerikai dollárhoz képest, de a hétfő esti erősödését még nem veszítette el teljesen. Az árfolyam nem sokkal délelőtt még 398 felett is járt, de a kora délutáni órákban elkezdett visszaerősödni, 396,1-ig korrigált a kurzus.
A kérdés az, hogy Donald Trump milyen bejelentéseket tesz a következő órákban ugyanis most már Washingtonban is elmúlt reggel 9 óra, így várhatóan a hivatalba lépett elnök újabb lépésekről dönthet a Fehér Házban, ami komoly árfolyammozgásokat hozhat.
Elillant a forint ereje
Az elmúlt órában még enyhe erősödésében is volt a forint, miután több európai vezető is arról nyilatkozott, hogy megvizsgálják az amerikai eredetű olajimport növelésére vonatkozó trumpi felszólítást, de ennek hatása már kikopott a devizapiacokról. A forint most újra a nyitószinthez gyengült vissza.
A nyitószintig jött vissza a forint
Délután 1 órára a forint újra erősödni tudott az euróval szemben, 411,2-ig jött vissza az árfolyam.
411,5-nél oldalazik a forint
Egy átmeneti visszaerősödés után az elmúlt félórában nem mozdult érdemben egyik irányba sem a forint: az euróárfolyam továbbra is 411,5-nél oldalazik.
Eközben a dollárral szemben folytatódik tovább a gyengülés, a kurzus már 397,8-398 között mozog.
Felszúrás után éledezik a forint
A forint egészen 412,25-ig szúrt fel nem sokkal dél előtt, de aztán egy gyorsabb erősödéssel egészen 411,6-ig jött vissza az euróval szemben.
Kicsit magára talált a forint
Délelőtt már a forintgyengülés megállt az euróval szemben – legalábbis ideiglenesen – a magyar deviza egészen 411,6-ig jött vissza 412 közeléből.
A rubel nem ijedt meg Donald Trumptól
Az orosz rubel árfolyam kedden nem változott érdemben az amerikai dollárral szemben, mivel Donald Trump elnökségének első napja nem hozott jelentősebb Oroszországgal kapcsolatos híreket.
A rubel 100,75-ön forgott a dollárhoz képest.
Eközben viszont az orosz fizetőeszköz 0,8 százalékkal 13,72-re erősödött a kínai jüannal szemben a moszkvai értéktőzsdén (MOEX) folyó kereskedésben, miután az ázsiai országgal szemben erős vámfenyegetéseket fogalmazott meg a hivatalba lépő amerikai elnök.
A valóságra ébredt fel a piac
Tegnap a dollár gyengült, mivel a befektetők remélték, hogy Trump enyhíthet a vámokkal kapcsolatos fenyegetésein. Az elnök beiktatási beszéde és első rendeletei nem voltak túl erőteljesek ebben a kérdésben, de később figyelmeztetést adott Kanadának és Mexikónak, hogy február 1-től 25 százalékos vámot kaphatnak a nyakukba, majd ultimátumot adott az Európai Uniónak, hogy csak úgy kerülheti el a plusz tarifákat, ha több amerikai olajat vásárolnak.
Ez azonnal visszarántotta a piacokat a valóságba.
A kijelentés visszahozta a dollár erejét, az EUR/USD árfolyam 1,0350-es mélypontot ért el, bár a pár mozgása továbbra is ingadozó.
A kötvénypiac vegyes képet mutat: a 10 éves amerikai állampapírhozamok enyhén emelkedtek, de még mindig alacsonyabbak a múlt heti szinteknél. Más devizapárokban a dollár szintén erősödött: az USD/JPY 155,70-es szinten van, míg a GBP/USD 0,6%-kal esett vissza 1,2250-re.
412 környékén az euró
A forint továbbra sem talál erőre, így az euróárfolyam már 412 közelébe emelkedett.
Az euró lassan csúszik lejjebb a dollárral szemben, egy átmeneti visszakorrigálás után most már 1,0374 alatt jár az árfolyam újra. Ha folytatódik a gyengülés, az a forintot is lehúzhatja.
Már látványos a gyengülés
A hétfő esti dollárgyengülés után erősödni kezdett az amerikai deviza, ami az eurón keresztül a forintárfolyamot is kikezdte. Az euróhoz képest a magyar valuta már 411,8-ig gyengült, ami 0,5 egységnyi veszteséget jelent eddig.
A dollárral szemben már 397-nél jár a kurzus, viszont egyelőre megtorpant a gyengülés.
Trump viharába került a forint, brutális mozgások a devizapiacokon
A forint egyelőre nyertesen került ki Donald Trump második elnöki ciklusának tegnapi kezdetéből: miután a politikus letette hivatali esküjét, majd megkezdte első rendeleteinek ismertetését – például a párizsi klímaegyezésből való kilépését, bejelentette igényét a Panama-csatornára, valamint vámokkal fenyegette meg Mexikót, Kanadát és az EU-t – a devizapiacok heves mozgásokba kezdtek.
A dollár jelentősen gyengült az euróhoz képest, 1,0325-től egészen 1,0425-ig lőtt ki az árfolyam hétfő este, kedd reggel viszont ebből 0,4 százalékot már visszaerősödött a zöldhasú, jelenleg 1,0374 alatt jár a kurzus.
A forint pedig az euró erejének köszönhetően egészen 394-ig tudott erősödni a dollárral szemben miközben még az eskütétel előtt 400,5 környékén járt a váltás.
Kedd reggel a dollár egyelőre 0,5 százalékot korrigálva 396,76-ig jött vissza, ami 2 egységnyi erősödést jelent néhány óra alatt.
Az euróhoz képest egyelőre kisebb a forintmozgás, 411,5 környékén jár a kurzus, ami 0,1 százalék alatti gyengülést jelent, de tegnap este 413,1 környékéről jött vissza 411,5-ig a magyar deviza.
Címlapkép forrása: Bence Bezeredy
Beiktatták hivatalába Donald Trumpot - Mi várható a tőzsdéken?
Donald Trump tegnapi beiktatását követően az amerikai elnök azonnal munkához látott, és több fontos intézkedést is belengetett, amik hatással lehetnek a mai piaci folyamatokra: például közölte, hogy nemzeti energetikai vészhelyzetet hirdet, amelynek célja a hazai fosszilis tüzelőanyag-termelés növelése és egyben a klímacélok háttérbe szorítása. Az euró eleinte erősödni tudott a dollárral szemben a konkrét vámintézkedések elmaradása miatt, azonban Trump kemény hangot ütött meg a kereskedelmi partnerek irányába és szankciókkal fenyegette meg Európát is, aminek hatására gyengülni kezdett az euró. A kriptodevizák nem kerültek szóba a tegnapi beiktatás során, ezért a bitcoin visszakorrigált a tegnapi történelmi csúcsdöntést követően. Ami a mai napot illeti: Ázsiában jó hangulatban zajlik a kereskedés, Európában azonban esésre van kilátás a tőzsdéken.
Azonnal megfenyegette Brüsszelt Donald Trump, jöhetnek a szankciók
Donald Trump, az Egyesült Államok újonnan beiktatott, 47. elnöke, első napján komoly változásokat indított el, amelyek az ország gazdasági és politikai pályáját alapvetően átrajzolhatják. Trump bejelentette, hogy akár 25%-os vámokat is kivethet Kanada és Mexikó importjára február elejétől, amivel nemcsak a két ország valutáit gyengítette, hanem az amerikai tőzsdei határidős ügyletek piacát is beütötték. Egyből Európába is üzent: vagy teljesítik követeléseit, vagy vámokat ró a kontinensre is.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ