Esett Amerika

Esett Amerika

Ázsiában pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés, Európában vegyes volt a kép, az USA-ban viszont már nincs emelkedés. Makroadatok tekintetében bőven volt ma mire figyelni, hiszen publikálták az USA-ban a PCE inflációs, valamint a személyi jövedelmeket és kiadásokról szóló statisztikákat, emellett pedig Európában is érkeztek inflációs számok, valamint Németországban megjelent a júniusi munkanélküliségi jelentés.

Az OTP volt a nap sztárja, mínuszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Az OTP volt a nap sztárja, mínuszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Az elmúlt napokban vegyes mozgásokat láttunk a piacon, Európában ma is iránykeresés látszik, a magyar piac viszont ennek ellenére jól teljesít, és a BUX index új történelmi csúcsot is beállított. Közben az USA-ban nagyrészt emelkednek a tőzsdék, bár csak mérsékelten. Érdemes megjegyezni, hogy holnap érkezik az amerikai jegybank preferált inflációs mutatója, részben ez is indokolja, hogy már ma is óvatosabbak a befektetők, illetve inkább kivárásra játszanak.

Nagy esés után kapaszkodtak a tőzsdék

Nagy esés után kapaszkodtak a tőzsdék

Az ázsiai piacokon felemás hangulatban telt szerda reggel a kereskedés, ezt követően Európában a tegnapi esést követően már pluszban nyitottak a tőzsdék, a déli órákra azonban elfogyott a lendület és lefordultak a vezető részvényindexek, Amerikában azonban szerény emelkedést láttunk.

Száguld a Richter, felpattant az Nvidia

Száguld a Richter, felpattant az Nvidia

Vegyes mozgásokkal telt a hétfői kereskedés Amerikában, ezt követően Ázsiában is felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig egyelőre esnek a vezető részvényindexek. Nagyot zuhant az Airbus részvénye, miután a francia repülőgépgyártó csökkentette a 2024-es évre kitűzött várakozásait. A magyar piacon a Richter vezeti az emelkedést. Az elmúlt napok esése után a Nasdaq vezeti az emelkedést Amerikában, miután az Nvidia felpattant.

Az Nvidia esése nyomasztotta a tőzsdéket

Az Nvidia esése nyomasztotta a tőzsdéket

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszott, az európai tőzsdéken pedig nyomott volt a hangulat a hét utolsó kereskedési napján. Az amerikai részvénypiacon sem volt határozott irány, az Nvidia esése nyomasztotta a technológia szektort.

A Nasdaq vezette az esést, mínuszban zárt az Apple és az Nvidia is

A Nasdaq vezette az esést, mínuszban zárt az Apple és az Nvidia is

Viszonylag csendes napjuk volt tegnap a nemzetközi piacoknak, hiszen az amerikai tőzsdék nemzeti ünnep miatt zárva tartottak. Ma viszont már a szokásos módon nyitva vannak a piacok, és ugyan az ázsiai tőzsdék vegyes és mérsékelt elmozdulásokat mutattak, az európai piacokon határozott emelkedést láthattunk, míg az amerikai tőzsdéken vegyes mozgásokat hozott a csütörtök. Esett a Nasdaq és az S&P 500 is, ami elsősorban az Nvidia és az Apple korrekciójának volt köszönhető.

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Csúcsot döntött tegnap az S&P 500 és a Nasdaq, miután az amerikai gazdaság lassulására utaló kiskereskedelmi adatok érkeztek, ami az előző heti kedvező inflációs adatokkal együtt növelheti a szeptemberi kamatcsökkentés esélyét. A jó hangulat mellett átrendeződés is történt a világ legértékesebb cégei között, hiszen az Nvidia megelőzte a Microsoftot, mint a világ legértékesebb tőzsdei cége. Ezek után az ázsiai tőzsdéken csak vegyes mozgásokat láttunk, és az európai piacok is csak oldalaznak. A kereskedési volumen alacsony a nap során, mivel az amerikai tőzsdéken ma nemzeti ünnep miatt nincs kereskedés.

Új csúcson az S&P 500

Új csúcson az S&P 500

A tengerentúlon fontos, a piacok számára is meghatározó adatot közöltek kedden: az amerikai kiskereskedelmi eladások alakulását. Összességében a közölt értékek beleillenek abba a trendbe, hogy az amerikai gazdaság lassulása megkezdődött, ez pedig az előző heti kedvező inflációs adatokkal együtt növelheti a szeptemberi kamatcsökkentés esélyét. Ennek megfelelően reagáltak a piacok is: esik a dollár az euróval szemben, a zöldhasú gyengélkedése miatt emelkedik az arany árfolyama. A vezető európai részvényindexek mérsékelt pluszban zártak kedden, az amerikai tőzsdéken mérsékelten optimista a hangulat, az S&P 500 új csúcsra emelkedett.

Csúcsdöntésekkel indul a hét az amerikai tőzsdén

Csúcsdöntésekkel indul a hét az amerikai tőzsdén

Vegyes mozgásokkal indult a hét a tőzsdéken, az ázsiai piacokon nem alakult ki határozott irány, miután a befektetők egy sor friss gazdasági adatot értékeltek, beleérve az vártnál jobban alakuló kiskereskedelmi számokat, és a vártnál rosszabb ipari statisztikákat. A kedvezőtlen ázsiai hétindítás ellenére az európai piacokon pozitív felütéssel indult a nap a múlt heti lejtmenet után, bár a nyitástól távolodva elkezdett fogyni a lendület és délutánra vegyes mozgások alakultak ki. Az amerikai indexek emelkedtek, új történelmi csúcsok születtek.

Este is tovább tudott erősödni a forint

Este is tovább tudott erősödni a forint

A forint - a régiós devizákkal együtt - erősödött az euróval és a dollárral szemben is hétfőn. Ez az erősödés részben betudható a múlt heti gyengülés korrekciójaként, de hatott a forintra a Fitch múlt pénteki döntése, amely során nem minősítették le az országot.

A forint árfolyamáról szól a Portfolio következő Signature Klubja!

Európa szenvedett, az USA-ban nem sikerült rosszul a zárás

Európa szenvedett, az USA-ban nem sikerült rosszul a zárás

Az ázsiai tőzsdéken vegyes, de nagyrészt negatív irányú mozgások voltak ma láthatók, ami pedig Európát illeti, a kereskedés első szakaszában itt sem alakultak ki határozott irányú mozgások, majd a nyitástól távolodva elkezdtek lefordulni a tőzsdék. A francia tőzsde kifejezetten gyengén teljesített, miután a piac a szélsőjobboldal politikai előretörésének potenciális hatásait árazza. A hét zárása felé közeledve az amerikai tőzsdék lendülete is alábbhagyott, de végül a tegnapi szint körül zártak az indexek.

Újabb hullámban gyengül a forint

Újabb hullámban gyengül a forint

A hét elején még 390 körül is járt az euró/forint kurzus, azóta azonban a forint tovább gyengült a vezető devizákkal szemben. Péntek délelőtt két és fél hónapos mélyponton, 397-es szint felett mozgott a kurzus, majd innen tovább gyengült. Ma 3 hónapos mélyponton járt az euróval szemben (389 közelében), a dollár ellenében pedig 8 hónapja nem látott gyenge szint volt jellemző. A dollár erősödése jelentősen rontja a régiós devizák helyzetét. A befektetők feszült figyelemmel várják a Fitch péntek esti döntését a magyar adósbesorolásról. A forint árfolyamáról szól a Portfolio következő Signature Klubja!

Nem hagyják békén a forintot, ismét 397 felett az euró

Nem hagyják békén a forintot, ismét 397 felett az euró

Szerda délután az amerikai inflációs adatok közzététele után nagyot gyengült a dollár, ezt követően pedig rövid időre ugyan, de úgy tűnt, hogy a forint is levegőhöz juthat, estére azonban ismét visszagyengült a magyar fizetőeszköz, a gyengülés pedig csütörtök reggel is folytatódik. A nagy uniós bírság híre 397 fölé lökte a ft/euró kurzust.
Következő előfizetői klubunkon részletesen szó lesz arról, mi várhat a forintra és a devizapiacokra.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nemzetgyűlési választások: hatalmas győzelmet aratott Le Pen pártja, Macron súlyos vereséget szenvedett
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.