Teljesen visszapofozták a forintot

Teljesen visszapofozták a forintot

A vártnál magasabb amerikai inflációs adat szerdán délután kezdetben még megugró dollárt és eső forintot hozott, aztán ahogy jöttek a hírek a Trump-Putyin telefonról és személyes tárgyalás esélyéről az ukrajnai háború lezárása ügyében, úgy kezdett esni a dollár és szárnyalni a forint. Mindez estére oda vezetett, hogy az euróval szemben 401-nél négyhavi, a dollárral szemben 385-nél háromhavi csúcsra ért a forint. Bár reggel és délelőtt még erősödni tudott a forint, mindkét devizával szemben megfogták a támaszok az árfolyamot, Trump újabb vámfenyegetései után pedig a nyitószintig pofozták vissza a forintot.

Kilőtt az infláció, szigorítást árazhat a piac

Kilőtt az infláció, szigorítást árazhat a piac

Erősödik a forint a dollárral és az euróval szemben is, miután meghaladta a várakozásokat a januári infláció. A forint erősödése azt sugallja, hogy a befektetők a kamatpálya feljebb tolódását kezdték el árazni. Ma délután 4 órakor az amerikai jegybank elnökének volt a kongresszusi meghallgatása, ahol megerősítette a jegybank elkötelezettségét az infláció csökkentése mellett, és hangsúlyozta, hogy a döntéshozók nem sietnek a kamatlábak csökkentésével, a jelenlegi gazdasági helyzet pedig lehetővé teszi a kivárást.

Nagyot ment a forint - Most jön a fordulat?

Nagyot ment a forint - Most jön a fordulat?

Közeledik a 400-hoz az euró-forint árfolyam – fél évvel ezelőtt ez még aggodalomra adott okot, most azonban már a forint látványos erősödésének jele. A rázós év- és hétkezdet után a magyar fizetőeszköz háromhavi csúcsra kapaszkodott az euróval szemben. A nagy lendület azonban könnyen kifulladhat, és úgy tűnik, hogy most van itt egy jó lehetőség az euróváltásra.

Kulcsfontosságú adat jön - Így reagálhatnak a piacok

Kulcsfontosságú adat jön - Így reagálhatnak a piacok

Magyar idő szerint 14 óra 30 perckor ismerhetjük meg a legfrissebb, januári amerikai munkaerőpiaci adatokat. Az adatközlés rendre nagy elmozdulásokat szokott okozni a deviza- és részvénypiacon egyaránt, ez pedig a mostani feszült piaci környezetben sem lehet majd másként. Megnéztük, hogy a különböző forgatókönyvek esetén milyen piaci reakciókra számítanak a profik. Legutóbb egyébként jókora meglepetést okozott az adat, így a nagy piaci reakciók sem maradtak el, többek között a forintnak is keresztbe tettek a januári számok.

Vámháború: Trump húzásai rég nem látott hullámokat vetettek

Vámháború: Trump húzásai rég nem látott hullámokat vetettek

A múlt hét végén élesedtek a Donald Trump által már régóta emlegetett vámintézkedései, amelyek keretében a Kanadából és Mexikóból importált árucikkekre 25, a Kínából behozott termékekre pedig 10 százalékos büntetővámokat vet ki az Egyesült Államok. A lépések egyből éreztették hatásukat a deviza- és részvénypiacokon, valamint reagáltak rá az érintett országok vezetői is. Ugyan a Kanadára és Mexikóra kivetett intézkedéseket 30 napra felfüggesztették, Kínával nem sikerült egyességre jutnia washingtonnak, így továbbra is fenntartják a vámokat. A Google Trends adatai alapján megvizsgáltuk, hogy a téma milyen hullámokat vetett az interneten, mennyire foglalkoztatja a Google-felhasználókat.

Mi lesz a forinttal? Válaszolnak a profi befektetők

Mi lesz a forinttal? Válaszolnak a profi befektetők

Januárban tovább folytatódott a csúcsdöntés a magyar tőzsdén, a BUX történelmi rekordra emelkedett, február elején azonban a belengetett amerikai vámok és a kereskedelmi háborúval kapcsolatos aggodalmak mozgásokat hoztak a világ részvénypiacaira és devizapiacaira. Rendszeres havi felmérésünkben február elején ismét megkérdeztük a hazai alapkezelőket a BUX és a forint kilátásairól, valamint arról, hogy melyek a kedvenc részvényeik és a legkevésbé kedvelt papírjaik jelenleg a magyar tőzsdén.

Ébresztő: mindenki Trumpra figyel, pedig fű alatt jön az év legnagyobb befektetési sztorija

Ébresztő: mindenki Trumpra figyel, pedig fű alatt jön az év legnagyobb befektetési sztorija

Az elmúlt hetekben több olyan dolog is történt, ami alapjaiban írhatja át azt, amit 2025 legjobb befektetéseiről gondoltunk. Mi van, ha mégsem az AI-ban van idén a hozam és talán a dollár lehet az év vesztese? Van pár szektor, amelyek elkezdhettek életjelet mutatni mostanában pedig már mindenki temette. Ha tényleg feltápászkodik, az óriási lehetőségeket tartogathat egyes részvényekben. Amit látunk, az alapján a piac egy része már szimatot foghatott.

Kéthavi csúcsnál a forint, szenved a dollár

Kéthavi csúcsnál a forint, szenved a dollár

A hétfő hajnali nagy esést már kedden délutánra teljesen ledolgozta a forint a dollárral szemben, aztán szerdán még tovább erősödött, hiszen egyre jobban gyengül a dollár a vámháborús híráramlás mellett is. Mindezek mellett a forint a dollárral szemben a 390 alatti tartományba került, az euróval szemben pedig 406 alatt új kéthavi csúcson is járt.

Hiába Trump fenyegetései, Kína nem hátrál meg

Hiába Trump fenyegetései, Kína nem hátrál meg

Nem változtatott Kína a renmimbi árfolyamán, annak ellenére sem, hogy Trump elnök 10%-os vámokat vetett ki Kínára, amire Ázsia legnagyobb gazdasága rögtön válaszolt is. A lépés meglepte a nagy nemzetközi bankházakat, mivel volt olyan várakozás, hogy a deviza leértékelésével próbálhatják tompítani a vámok hatásait.

Már erősebb a forint, mint a vámháború elindítása előtt!

Már erősebb a forint, mint a vámháború elindítása előtt!

Óriási mozgásokat hozott eddig a hét a forint életében, legalábbis ami a dollárral szembeni devizaárfolyamot illeti. A múlt hét második felében még a 390-es kurzushoz szoktattuk magunkat, aztán az amerikai vámbejelentések hírére hétfőn reggel már 400 felett is jártunk. A vámkivetés elhalasztásának délutáni hírére azonban jött az újabb fordulat, és azt sejtjük, nincs még itt vége a pörgésnek.

Trump kihátrálhat a vámokból: erősödik a forint és az euró, gyengül a dollár

Trump kihátrálhat a vámokból: erősödik a forint és az euró, gyengül a dollár

Trump hétfőn vámokat vetett ki Kanadára, Mexikóra és Kínára, ami azonnali heves piaci reakciókat váltott ki, mivel a befektetők egy kereskedelmi háború veszélyét kezdték árazni. A döntés hatására a dollár jelentősen erősödött, miközben a kanadai és mexikói devizák, valamint a kínai jüan történelmi mélypontra zuhantak. A forint a dollárral szemben több mint egységnyit gyengült hajnalban. A befektetők várakozásai gyorsan megváltoztak, az amerikai jegybanki kamatcsökkentések esélye csökkent, és a gazdasági szakértők a stagfláció kockázatára figyelmeztetnek. Délutánra már nem voltak nagy mozgások a devizapiacokon, egészen a Fehér Ház békülékeny hangvételű üzenetéig, amely enyhe dollárgyengülést eredményezett. Végül nem sokkal fél 5 után jött a mexikói bejelentés a vámok alkalmazásának szüneteltetéséről, ami miatt tépni kezdték az addig erősen gyengülő devizákat.

Megszólalt Trump, szakad a forint – De miért?

Megszólalt Trump, szakad a forint – De miért?

A mai műsorban az amerikai kormányzat által beígért vámok hatásaival foglalkoztunk. Az új vámrendszer értelmében az USA 25 százalékos vámot vet ki a Kanadából és Mexikóból érkező árukra, míg a kínai termékekre 10 százalékos vámot vonatkozik majd. A hazai befektetők számára legfontosabb devizapárok mozgásait Németh Dáviddal a K&H Bank vezető elemzőjével tekintettük át, Mohos Kristóffal a Portfolio részvénypiaci elemzőjével pedig a témának a részvénypiaci hatásait néztük végig.

Trump afrikai szövetségesére is lesújtott, beleremegett a helyi valuta

Trump afrikai szövetségesére is lesújtott, beleremegett a helyi valuta

Donald Trump bejelentette, hogy felfüggeszti az Egyesült Államok Dél-Afrikának nyújtott pénzügyi támogatását a földkisajátítási törvény miatt, amely szerinte tisztességtelen földelkobzásokat eredményez. A döntés azonnali piaci hatásokkal járt, a dél-afrikai rand gyengült, miközben a lépés tovább fokozhatja a két ország közötti politikai feszültségeket.

Kegyetlen napok jönnek, miközben már Trump kereskedelmi háborúja rázza meg a piacokat

Kegyetlen napok jönnek, miközben már Trump kereskedelmi háborúja rázza meg a piacokat

Donald Trump vámháborúja már péntek este felforgatta a piacokat, de a valódi hatások csak a most kezdődő héten éreztethetik igazán a hatásukat. A forint is jelentős mozgásokat mutatott a dollárral és az euróval szemben, és a következő napokban több piacmozgató esemény – például amerikai foglalkoztatási adatok és az eurózóna inflációs jelentése – is befolyásolhatja az árfolyamokat. Emellett a magyar makrogazdasági adatok, köztük a külkereskedelmi forgalom és az ipari termelés alakulása is fontos szerepet játszhat a hazai befektetői hangulatban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.