Egyelőre marad 415-körül az euró
Fél tízkor is folytatódott a magyar valuta stagnálása az euróval szemben, most 415,51 forint ér egy eurót.
Ha az euróval szemben nem is, a dollárral szemben tudott javítani a forint
A 404,84 forintos csúcs után visszament a dollár ára. Fél kilenckor 403,11 forintért lehetett kapni egy amerikai dollárt.
Folytatódik a stagnálás
Este fél nyolckor 415,297 forint volt egy euró.
415,5 környékén mozgolódunk
Este 6-után 415,5 alá ment az euró árfolyam, 415,49 környékén mozgolódik.
Továbbra is kis erősödés tapasztalható
Fél 6 magasságában 415,56 forint ért egy eurót.
Kis korrekció
Miután korrigált az euró/dollár árfolyam, a forint is visszakapaszkodott kissé. Az euróval szemben délután 5 óra körül 415,59-es szint jellemző.
Alulteljesít a forint
A forint alulteljesítése a régiós devizákkal szemben is látványos. A zloty/forint 97,41-nél jár, a forint ma 0,6%-ot esett a lengyel devizával szemben.
Megvolt a 405-ös dollár is
A dollárral szemben elérte a 405-ös szintet is a forint. Ez új 2 éves mélypontot jelentett a hazai deviza szempontjából.
Jelenleg 404,5-nél jár a dollár/forint kurzus.
405 közelében a dollár
A dollárral szemben is jelentősen esik a forint. A dollár/forint kurzus 404,85-nél tartózkodik.
A forint jelentősebb esésében szerepet játszik, hogy a dollár erősödött az euróval szemben, miután a vártnál erősebb feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index érkezett az Egyesült Államokból.
Az Institute for Supply Management (ISM) pénteken közölte, hogy feldolgozóipari BMI 49,3 pontra nőtt a múlt hónapban (ami március óta a legmagasabb érték) a novemberi 48,4-ről. A kilenc havi csúcs az amerikai gazdaság erejéről árulkodik, illetve ezen kereszütl arról, hogy a maga kamatszint nem fékezi a lendületet, ezért a Fed az inflációs kockázatokra érzékenyebben reagálva magasabb kamatpályát húzhat a várakozásoknál. Emlékezetes, hogy decemberben a Fed alaposan meglepte a piacokat, amikor a várt 4 helyett csak 2 kamatcsökkentési lépést vetített előre 2025-re, ez akkor a forint érdemi gyengüléséhez vezetett. Most hasonló mechanizmus mozgatja az árfolyamot, csak "kicsiben".
Miért esik a forint?
A forint tavaly jelentős mértékben esett a vezető devizákkal szemben. A gyengülő trend pedig az idei évben is kitart. Az elmúlt időszakban a nemzetközi folyamatok mellett a viszonylag alacsonyabb hazai kamatszint, a lassan növekvő (recesszióhoz közeli) gazdasági teljesítmény, a magas költségvetési hiány, illetve a folyamatosan közeledő EU-s forrásvesztés kombinációja határozta meg a forint pályáját. Ezekben a tényezőkben nincs változás, sőt, az EU-s részleges forrásvesztés ma már nemcsak lehetőség, hanem tény.
Nagyon úgy tűnik tehát, hogy a belső tényezők többségében egyelőre nincs olyan nagy változás, amelyek segíthetné a forintot. Ebben az esetben pedig maradhat a reménykedés: abban, hogy mihamarabb csillapodnak a geopolitikai feszültségek, miközben az USA új elnöke nem állítja fejre a világgazdaságot új vámokkal és más protekcionista lépsekkel. Vagyis a forint sorsát Donald Trump kezébe adjuk, ha nem következik be nagy fordulat a belső gondjaink kezelésében. Trump pedig folyamatosan bizonygatja: hamarosan jönnek a korábban beígért vámok.
416 felett
Délután negyed ötkor átvitte a 416-os szintet is a forint. Az euró/forint kurzus 416,19-nél mozog.
Kis gyengülési hullám
A forint 15 óra előtt újra gyengülni kezdett, és napi mélypontjára esett. Az euró árfolyama már megközelítette a 416-os szintet, ma 0,5%-ot veszített az értékéből a hazai fizetőeszköz.
Érdemes megjegyezni, hogy december 19-én 416,4 volt az euró kurzus, ez jelenti a kétéves mélypontot a forint szempontjából. Ez a szint most már nincs messze.
Megállt az árfolyamgyengülés
A forint árfolyama 415 körül látszik stabilizálódni az euróval szemben az elmúlt órákban. A dollár 403, a font 500, a svájci frank 443, a zloty 97 forintegységet ér jelenleg a devizapiacon.
Hanyatlik a forint! - Már 415 felett az euró
Az elmúlt egy órában jelentős forintgyengülés alakult ki konkrét hír, ok nélkül, hiszen az euró jegyzése 413,5 körülről 415,3-ig ugrott. Közben a dollár kitartóan erősebb szinteken ragadt az euróval szemben, 1,0280 körül, így a zöldhasúval szemben ismét 404-ig esett a forint. Tegnap egy erős technikai szintről, 404,5 körülről tudott visszaugrani a forint, most a jelek szerint újra tesztelheti majd ezt a szintet az USDHUF.
Gyengüléssel indul a nap
A forint euróval szembeni kurzusa 414 fölé emelkedett reggel, ezzel tulajdonképpen az ünnepek alatti erősödését vissza is adta. Utoljára december 23--án járt ennél magasabban az árfolyam.
A mostani gyengülés nem a dollár további erősödéséből fakad, hiszen ma egyelőre minimálisan gyengült az euróval szemben. Mindenesetre a forint-dollár árfolyam 403 fölé ugrott.
Megkapta a forint az újévi pofont
Kora reggel a 413-as szint felett van az euró árfolyama, nagyjából ott, ahová tegnap délután felugrott. Este ugyan volt egy kis korrekció, de ez egyelőre ideiglenesnek bizonyult.
Mivel a gyengülés a dollár oldaláról érkezett, nem meglepő, hogy a zöldhasúval szemben még inkább veszített értékéből a forint.
Tegnap a 404-es szint fölé is felszúrt a kurzus, ezzel új kétéves mélypontot érve el. Ma reggel 402,5 körüli árfolyamról indul a kereskedés.
A forint mai szereplése szempontjából fontos kérdés, hogy a dollár-euró keresztárfolyam tovább közelít-e a paritás felé, vagy négy nap után jön egy kis megkönnyebbülés. A világ leggyakrabban kereskedett devizapárjában jelenleg 1,027 az átváltási arány.
A forint árfolyamát elvileg mozgathatják a ma megjelenő makroadatok, bár igazán meghatározó jelentések nem jönnek ki. Idehaza a kormányzati szektor harmadik negyedéves egyenlegéről, a foglalkoztatottsági számokról, illetve a külkereskedelem novemberi alakulásáról kaphatunk képet. Az Egyesült Államokban az ISM bizalmi indikátor lát napvilágot.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ