A BYD újabb lépést tesz a Kínán kívüli piacok meghódítása felé, a vállalat legújabb SUV-ját, a Sealion 07-et tervezi bevezetni Európában. A lépés azt mutatja, hogy a BYD nem riad vissza az Európai Unió által nemrégiben bevezetett magasabb vámtarifáktól sem - számolt be a South China Morning Post.
Az orosz központi bank legfrissebb adatai szerint jelentősen javult az ország folyó fizetési mérlege az év első tíz hónapjában. A pénzintézet által közzétett számok azt mutatják, hogy Oroszország külkereskedelmi pozíciója továbbra is erős, annak ellenére, hogy az ország számos gazdasági szankcióval néz szembe.
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur országok közötti szabadkereskedelmi megállapodás ellen tiltakoznak a francia gazdák. A tervezett egyezmény ellen hétfőtől több napos demonstrációsorozatot szerveznek Franciaország-szerte, miközben Belgiumban már szerdán tüntetést tartottak Brüsszelben. A gazdák attól tartanak, hogy a megállapodás súlyosan károsíthatja az európai mezőgazdaságot.
Az EU és az Egyesült Államok között fennálló kereskedelmi konfliktus a Trump-kormányzat visszatérésével ismét felerősödhet. Az USA egy magas rangú tisztviselője arra figyelmeztette Brüsszelt, hogy fontolja meg a jövő márciusra tervezett, amerikai termékeket sújtó többletvámok bevezetésének elhalasztását.
Ha Donald Trump tényleg bevezet egy jelentős vámot a világ minden országára, így Európára is, akkor az nekünk, magyaroknak egészen biztosan nagyon rossz lesz - írja Zsiday Viktor alapkezelő.
Csak az export volumennövekedése tartja életben a kínai növekedést, annak ellenére, hogy a hatóságok egyre inkább a fogyasztást próbálják meg élénkíteni. Kína túl nagy kereskedelmi többlete már most aggasztja az ország kereskedelmi partnereit, többek között az USA-t is. Donald Trump elnöknek ez később kiváló hivatkozási alap lehet a vámok kivetésére.
Lengyel lapértesülés szerint Andrzej Duda lengyel elnökkel együtt Orbán Viktor is az Egyesült Államokba utazik, hogy ott találkozzon Donald Trumppal, az újonnan megválasztott de még ki nem nevezett amerikai elnökkel.
Németország kivitele csökkent, behozatala nőtt szeptemberben havi összevetésben, a külkereskedelmi többlet mérséklődött - derül ki a német statisztikai hivatal (Destatis) honlapjára csütörtökön fölkerült adatokból.
Kína kivitele a vártnál jóval nagyobb mértékben, 27 havi csúcsra nőtt, a behozatal pedig a becsültnél jelentősebben csökkent éves összevetésben októberben.
Az Európai Unióban elindult a gondolkodás arról, hogy hogyan, milyen lépéseken keresztül lehet elkerülni, vagy tompítani a Donald Trump leendő amerikai elnök által belengetett vámemelést, és ezek egyike lehet annak ígérete, hogy több amerikai LNG-t vesz az EU a kereskedelmi deficit enyhítése érdekében, az orosz gázról való leválással párhuzamosan - vetíti előre helyzetjelentésében a Reuters. Az uniós logika azokból a múltbeli tapasztalatokból indul ki, amelyek szerint lehet Trumppal üzletet kötni, előző elnöksége idején az acél- és alumínium termékekre kivetett vámok körüli izmozásnál is ez történt. Komoly kihívás azonban most az EU-nak az, hogy az Egyesült Államok komoly összecsapásra készül Kínával, így onnan még több, illetve leszorított áru termék ömölhetne be az EU területére, tovább nehezítve az iparvállalatok életét.
Ukrajna stratégiai partnerséget kötött Malajziával a délkelet-ázsiai drónágazatban való együttműködés fokozására. A bejelentés Tarasz Kacska ukrán gazdasági miniszterhelyettes malajziai látogatása során hangzott el, ahol a vegyes kereskedelmi bizottság alakuló ülésén vett részt. Az együttműködés célja az ukrán dróntechnológiák terjesztése a régióban, kihasználva Malajzia fejlett digitális infrastruktúráját és szakképzett munkaerőbázisát – tudósított az Army Recognition.
Szerényen alakult a külkereskedelmi forgalom szeptemberben, az euróban számolt import és export egyaránt esett éves alapon. A külkereskedelmi mérleg többlete lassú apadást mutat, de még így is rekordot hozhat 2024.
Az orosz exportőrök egyre inkább barter-ügyletekhez folyamodnak, hogy megoldják a nyugati szankciók okozta fizetési késedelmeket, amelyek a Moszkva ukrajnai háborúja miatti korlátozásokból fakadnak. Ha nem engedné a Kreml a csereügyleteket, akkor kiürülnének a boltok. A kereskedők és orosz eladók viszont egyre elégedetlenebbek – derült ki a legfrissebb jelentésekből.
A héten számos kulcsfontosságú makrogazdasági adat jelenik meg, amelyek átfogó képet nyújtanak a magyar és nemzetközi gazdaság állapotáról. Az alábbiakban naponkénti bontásban tekintjük át a fontosabb adatközléseket és azok jelentőségét. A nemzetközi piaci szereplők számára különösen meghatározó lesz az amerikai Fed kamatdöntése, az amerikai elnökválasztás, valamint a német és európai kiskereskedelmi adatok.
Az ipari termeléssel nincsen semmi baj Magyarországon, kereskedelmi problémák vannak, ezért van szükség a gazdasági semlegesség politikájára - jelentette ki a miniszterelnök vasárnap a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A Központi Statisztikai Hivatal felülvizsált adatai szerint augusztusban az előzetesen közöltnél kisebb, 443 millió euró többlet keletkezett a külkereskedelmi mérlegben. Előzetesen a KSH 610 millió eurós többletről számolt be.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Trumppal új világ jöhet.
A jegyzés napokon belül, a tőzsdei kereskedés heteken belül megkezdődhet a részvényekkel.
Így alakul idén a Budapest körüli lakáspiac.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?