Gyengül a forint több napnyi erősödés után

Gyengül a forint több napnyi erősödés után

Az elmúlt bő egy hétben gyanúsan erősödött a forint az euróval szemben, mert amikor a külpiaci hangulat jócskán romlott (múlt pénteken), akkor stabil volt, amikor pedig javult (tegnap), akkor megakadt az erősödése, illetve kicsit visszagyengült, de ezzel együtt is összejött a trendtörés mind az euróval, mind a dollárral szemben. Ez azt jelenti, hogy több hét óta tartó forintgyengülés szakadhatott meg tegnap, ami a technikai elemzés alapján további forinterősödés felé mutatna. Ehhez képest a forint csütörtökön tovább gyengült, amin az esti kisebb mértékű erősödés sem sokat segített.

Váratlanul csökkent a brit infláció

Váratlanul csökkent a brit infláció

A brit infláció decemberben váratlanul 2,5%-ra csökkent, ami alacsonyabb a novemberi 2,6%-os értéknél. A hivatalos adatok szerint a Bank of England által kiemelten figyelt maginflációs mutatók még jelentősebb mérséklődést mutattak. Ez a fejlemény fontos lehet a jegybank február 6-i kamatdöntése szempontjából.

Így reagált a forint a friss inflációs adatra

Így reagált a forint a friss inflációs adatra

Tegnap a dollár erősödésével párhuzamosan gyengülni kezdett a forint a devizapiacon, ám délutánra magára talált, és korrigált az árfolyam. A hétfői cikkcakk után viszont meglepő volt, hogy az éjszaka nem a szokásos helyben járással telt, hanem további határozott erősödéssel. Ma délelőtt érkezett a decemberi magyar inflációs adat, a közlés időszakában kilengett az árfolyam.

Kis mértékben, de erősödött a forint

Kis mértékben, de erősödött a forint

A mai nap tartósan 414 alatt a forint árfolyama az euróval szemben, miközben a reggeli erősödést követően inkább oldalazás jellemző a dollárral szemben. A mai nap az amerikai piacok zárva vannak, ez rányomja a bélyegét az egész napi mozgásokra minden piacon. Adatfronton a magyar ipar csalódást keltő volt, de a kiskereskedelmi forgalom bizakodásra ad okot, de eközben az euróövezeti kiskereskedelem nagyot lassult. A piac közben már fél szemmel a holnapi amerikai munkaerőpiaci adatokra figyel.

420-ig gyengülhet a forint az euróval szemben, megjöttek a friss előrejelzések

420-ig gyengülhet a forint az euróval szemben, megjöttek a friss előrejelzések

Gyengülés vár a kelet-közép-európai devizákra idén az amerikai vámemelési tervek miatt várhatóan erősebb dollár és visszafogottabb kockázati étvágy miatt – ez derült ki a Reuters szokásos hónap eleji devizapiaci elemzői felméréséből. A forint az első félévben a mostani szintek közelében stagnálhat, majd év végére 420-ig gyengülhet az euróval szemben az elemzői előrejelzések mediánja alapján.

Gyengül a kínai deviza

Gyengül a kínai deviza

A kínai jüan kedden gyengült az amerikai dollárral szemben, megközelítve 16 hónapos mélypontját, annak ellenére, hogy a kínai központi bank a vártnál határozottabb iránymutatást adott. Eközben az amerikai dollár gyengült a főbb devizákkal szemben.

Kétéves mélyponton a forint Trump kijelentése után

Kétéves mélyponton a forint Trump kijelentése után

Rosszul kezdte az új évet a forint, hiszen az euróval szemben 416-ig esett, ami csaknem új kétéves mélypont volt, a szárnyaló dollárral szemben pedig 405-ig, ami kétéves mélypontot jelentett. A mai nap első fele azonban kifejezetten kedvezően alakult a forint számára, miután kiszivárgott, hogy Donald Trump egy jóval enyhébb vámpolitikában gondolkodhat az ígéreteinél, ami sokkal kedvezőbb lenne az olyan exportorientált gazdaságoknak, mint Németország, vagy Magyarország. A hír hatására nagyot erősödött az euró és a forint is a dollárral szemben, aztán újra estek, részben arra, hogy maga Trump cáfolta a vámterveinek felpuhítási szándékát. A délután második felében aztán a forint még tovább esett, 416 fölé került az euróval szemben, míg kora estére kétéves mélypontra zuhant.

Folytatódhat a forintgyengülés? Mutatjuk, mit mondanak a profi befektetők

Folytatódhat a forintgyengülés? Mutatjuk, mit mondanak a profi befektetők

Gyengüléssel kezdi az évet a forint, a magyar részvénypiacon azonban nem voltak nagy mozgások az első kereskedési napokon, a tavalyi menetelés után iránykeresés jellemzi a budapesti tőzsdét. Rendszeres havi felmérésünkben január elején ismét megkérdeztük a hazai alapkezelőket a részvénypiaci és a devizapiaci kilátásokról.

Hanyatlik a forint! Már 416 az euró

Hanyatlik a forint! Már 416 az euró

A csütörtöki határozott forintgyengülést pénteken is hasonló mozgás követte, így az euró jegyzése 415 fölé, a dolláré 404 fölé lépett a bankközi piacon. A fő ok az lehet, hogy új kétéves csúcsra ugrott a dollár az euróval szemben azután, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök az újévi üzenetében is megerősítette a vámkivetési terveit, a dollár erősödése pedig rendszerint a feltörekvő piaci devizák gyengülését hozza. Ahogy az lenni szokott, a forint ilyenkor alulteljesítő, és a régiós devizákhoz képest is gyengült.

Hanyatlik a forint: új kétéves mélypontra bukott a dollárral szemben az újév elején

Hanyatlik a forint: új kétéves mélypontra bukott a dollárral szemben az újév elején

Csúnyán indult az új év a forint számára, hiszen az euróval szemben 411-ről 414 közelébe bukott az első kereskedési napon. Ennél is látványosabb volt, hogy az euróval szemben új kétéves csúcsra szárnyaló dollárral szemben 401-ig ugrott az árfolyam, azaz a forint új kétéves mélypontra hanyatlott a zöldhasúval szemben. Ez az újév eleji magyarországi jövedéki adóemelésen túl még jobban drágítja majd a tankolást a következő napoktól.

Itt a 4 ok, amelyek felrobbanthatják idén a benzin árát

Itt a 4 ok, amelyek felrobbanthatják idén a benzin árát

A korábbi évekhez képest a 2024-es viszonylag nyugodtan telt a hazai üzemanyagpiacon: persze voltak összezördülések a piaci szereplők és a szabályozók között és itt-ott az ellátásbiztonság kérdése is felmerült, de végső soron senki nem kiáltott benzinárstopot, nem kellett karácsonykor a kígyózó kocsisorokat nézni és azt sem írták elő a kutakon, hogy ponotsan hány litert is tankolatunk az autónkba. Könnyen lehet azonban, hogy egyfajta "vihar előtti csendként" fogunk visszaemlékezni 2024-re, idén ugyanis több viharfelhő is összegyűlt a beninkutak felett, amelyek hatására valósággal felrobbanhat a benzin ára Magyarországon.

Ezekkel a befektetésekkel lehetett nagyot kaszálni, és hatalmasat bukni 2024-ben!

Ezekkel a befektetésekkel lehetett nagyot kaszálni, és hatalmasat bukni 2024-ben!

2024 egy kiemelkedően jó hozamot biztosító évként fog bevonulni a tőzsdei történelemkönyvekbe. A sokak által globális benchmarknak tekintett amerikai S&P 500 részvényindex két egymásutáni évben produkált 20 százalékot meghaladó emelkedést - hasonlóra a 90-es években volt utoljára példa. De a részvénypiacokon kívül is volt bőven izgalmas sztori a tavalyi évben: elszállt a kakaó, a kávé, és a narancslé ára, miközben a bitcoin új csúcsokat döntött. Mutatjuk, melyek voltak 2024 legjobban és leggyengébben teljesítő tőkepiaci eszközei.

Közel a kétéves csúcshoz a dollár

Közel a kétéves csúcshoz a dollár

A forint az év utolsó napját úgy kezdi, ahogy az utolsó előttit befejezte, 411 felett jár kicsivel az euró, de délelőtt kissé erősödésbe kezdett. Napközben viszont gyakorlatilag visszatért arra a szintre, ahol tegnap este járt. A dollár nagy lendületben van ma, és közel került a 2022 őszi csúcshoz.

Ezekre a részvényekre fogadnak most a hazai profik

Ezekre a részvényekre fogadnak most a hazai profik

Decemberben elmaradt a már megszokott Mikulás-rali, köszönhetően a Fed szigorúbb monetáris hangvételének. A részvénypiacok visszaesése óvatosabbá tette a hazai portfóliómenedzsereket, de azért van egy régió, ahol még mindig látnak jó beszállási pontokat. Az utóbbi hetek mozgásaira, illetve a jövő évi kötvénykibocsátásokra reagálva a hazai kötvénykitettséget is visszavágták a magyar profik a friss portfólióajánlókban, és elárulták azt is, milyen sorsot látnak a forint előtt 2025-ben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egyedülálló felvételek mutatják be, mi zajlik Ukrajnában a háború árnyékában
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.