Idén 25 éves a Deloitte Közép-Európa technológiai iparágával foglalkozó felmérése, a lista 50 gyorsan növekvő állami vagy magánkézben lévő technológiai vállalatot rangsorol a bevétel százalékos növekedése alapján.
Az Nvidia bejelentette első hindi nyelvű MI-modelljét, valamint új partnerségeket kötött indiai vállalatokkal és startupokkal is. A vállalat ezekkel a lépésekkel igyekszik növelni jelenlétét az ország piacain - számolt be a CNBC.
Folytatódott a növekedés 2024 első félévében a Glosternél, amit az akvizíciókra épülő növekedési stratégia hajtott. A profit marzsok javultak, köszönhetően a cloud és a nemzetközi szoftverfejlesztési üzletágak növekedésének, a rendszeres bevételek már több mint a bevételek háromnegyedét adják, az export aránya pedig közelíti a 40 százalékot - derül ki a cég féléves jelentéséből.
A Gloster a BÉT oldalán közölte, hogy a társaság két szoftverfejlesztő cégében is 70%-os részesedést szerzett, ezzel a Glosterre jutó osztalék közel másfélszeresére fog növekedni.
Az IT-cégek esetében az állami megrendelések és a versenyszférában való jelenlét egészséges egyensúlya a kívánatos mind szakmailag, mind financiálisan. A nagyvállalatokkal való együttműködéseknek az egész szektorban új lendületet adhatnak a járműipari és egyéb nemzetközi cégek Magyarországra érkezésével, ebből a Delta is igyekszik kivenni a részét az elkövetkező években. Emellett pedig a magyarországi KKV-k további korszerűsítése is fontos piaci lehetőség, amit a generációváltás és a korábbi években lezajlott digitalizációs fejlesztések mára beért kedvező tapasztalatai is gyorsítanak – mondta el Korcsok Katalin, a Delta Systems kereskedelmi vezérigazgató-helyettese a Portfolio-nak.
Az IT-szektor sajátossága, hogy időről-időre bizonyos technológiák és trendek képesek felülteljesíteni a piacot és az átlagnál nagyobb ütemben nőni. Az elmúlt évek egyik ilyen nagy globális trendje a felhő (Cloud) alapú szolgáltatások elterjedése volt, de a most „induló” új trend, a mesterséges intelligencia (AI) is hasonló utat járhat be. Ezeket a megatrendeket legtöbb helyen a nagy globális szereplők szemszögéből szokták bemutatni. Kíváncsiak voltunk arra, hogy hogyan tükröződik ez a trend a magyar piacon. Teljes iparágra és szegmensekre vonatkozó statisztikák nem érhetők el, ezért a cégek irányából indultunk el, és megnéztük, milyen következtetéseket lehet levonni a legnagyobb hazai cégek adataiból. Tüzetesen elemeztük három kiemelt, a felhőhöz kapcsolódó alszegmenst, amelyek képesek lehetnek megelőzni az IT-piac más területeit, és vélhetően a AI előretörésével sem fognak háttérbe szorulni.
A német Manager Magazin szerint jelentős átszervezés kezdődik a Volkswagen autóinak szoftvereit fejlesztő leányvállalatnál, a CARIAD-nál. Pontos részleteket egyelőre nem tudni, de egyes információk szerint a szervezet nyáron kinevezett új vezetője, Peter Bosch nagyszabású átalakításon dolgozik, aminek végleges eredményét fogják a sajtó felé kommunikálni a Volkswagennél.
Beválni látszik a Gloster Nyrt. akvizíciós stratégiája, az elmúlt években leányvállalataikon keresztül olyan cégek beszállítóivá váltak a német piacon, mint a BMW vagy az Audi, de a német egészségügyben is sikerült megvetniük a lábukat. Most a társaság szerkezeti átszervezésével és az eddigi legnagyobb akvizíciójukkal tovább szeretnék növelni a DACH régióban való terjeszkedés ütemét. Az átszervezés keretében a Minero IT társügyvezetői Murvai Attila és Tóth Attila lettek, előbbi egyben a cégcsoport nemzetközi terjeszkedésében kulcsszerepet játszó szoftverfejlesztési üzletág vezető feladatait is ellátja. A két vezetőt a további növekedési tervekről és stratégiáról, valamint a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségekről és alkalmazásának korlátairól kérdezte a Portfolio.
Közzétette tavalyi egész éves számait a Gloster, amiből kiderült, hogy üzletileg a legsikeresebb évét zárta az IT-társaság 2022-ben. Árbevétele és EBITDA-soron is bőven kétszámjegyű volt a bővülés mértéke, elsősorban a tavaly lezárt három akvizíciónak köszönhetően tudott kiemelkedően jól teljesíteni a társaság nemzetközi szoftverfejlesztési üzletága. A jövőbeli tervekkel kapcsolatban is megosztotta velünk gondolatait Szekeres Viktor, a Gloster alapítója és igazgatóságának elnöke, többek között szóba került az újabb akvizíciók lehetősége, a mesterséges intelligencia szerepe és a hosszú távú, 5-10 éves tervekről is beszélt a cégvezér.
A Google az OpenAI és a Microsoft jelentette fenyegetés miatt rákapcsolt egy teljesen új mesterséges intelligenciával működő keresőmotor kifejlesztésére. Egyelőre nem tudni, pontosan mikor dobják piacra az új verziót, de állítólag már idén találkozhatnak vele a felhasználók - írja az Engadget.
A Mobiliti applikáció jól ismert a magyar e-autósok körében, de azt kevesen tudják, hogy az MVM csehországi érdekeltségén, az Innogy-n keresztül, már a szomszédos országban is elérhető, sőt, zajlanak az egyeztetések a keleti piacra lépésről is. Széll Szilárd, az alkalmazás technológiai hátterét fejlesztő Grape Solutions vezérigazgatója ugyanakkor nemcsak az e-mobilitási megoldások terén lát nagy potenciált az Európán túli terjeszkedésben, hanem az olyan energiahatékonysági szoftverek piacán is, amelyek a nyugati piacon is most terjednek el szélesebb körben, keleten pedig úttörőként lehet betörni velük a piacra.
A New York-i oktatási rendszer diákjai és tanárai már nem férhetnek hozzá a ChatGPT-hez, az OpenAI mesterséges intelligencia alapú chatbotjához, amely novemberi indulása óta szinte felrobbantotta az internetet - írja a Cybernews.
A klímaváltozás miatti uniós és globális vállalások eddig is jelentős, működésüket alapjaiban befolyásoló energetikai és karbonsemlegesítési lépésekre kényszerítették a vállalatokat, de a szomszédos Ukrajnában kitört háború olyan szintre pörgette az energiaválságot, hogy még a magyar háztartásokat is utolérte. Az elszabaduló árak olyan takarékoskodási hullámot indíthatnak el, amelyben Széll Szilárd, a Grape Solutions vezérigazgatója szerint kulcsszerepet kaphatnak azok a fejlesztések, amelyek az energiafogyasztások adatai alapján optimalizálni tudják a már meglévő rendszereket.
A banki világ már nyakig merült a digitális transzformációban, amely a technológiai kihívások mellett egy fontos stratégiai dilemmát is felvet. Már régóta égető kérdéssé vált, hogy jobban jár-e a pénzügyi szervezet, ha saját maga épít fel egy új digitális megoldást, – belső kompetenciákra támaszkodva – vagy kézenfekvőbb külső beszállítótól megvásárolni a terméket. Cikkünkben górcső alá vesszük a build-or-buy dilemmát, és bemutatunk egy új módszert is, amely köztes megoldásként egyesíti magában a két stratégia előnyeit.
A Volánbusz is csatlakozott azokhoz a közösségi közlekedési szolgáltatókhoz, amelyek a fejlesztők számára elérhetővé teszik menetrendi adatbázisukat az elmúlt években nemzetközi sztenderddé vált GTFS-formátumban.
Több ok is az egyedi szoftverfejlesztési igényektől a dobozos termékek felé tereli a vállalkozásokat napjainkban, a háttérben pedig egyaránt felsejlik a járvány hatása, a kkv-szektor egyre fokozódó digitalizációs igénye, valamint a változások sebességének általános gyorsulása is. Széll Szilárd, a Grape Solutions vezérigazgatója szerint a trend erősödni fog a jövőben is, és az olyan új, rohamosan terjedő területeken is a dobozos szoftvereké lesz a főszerep, mint a Dolgok Internete (IoT).
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Megvan, mire költené a vámokból érkező bevételeket.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?