Karli Péter

Karli Péter

Heal Partners

Péter a Heal Partners Kft. tulajdonosa és ügyvezetője. Felelősségi körébe az üzletfejlesztés és a projektek vezetése tartozik. Karrierjét részvényelemzőként kezdte, majd 8 évet töltött a Deloitte közép-európai tranzakciós tanácsadó csapatában, ahol a regionális TMT csapat irányításáért is felelt. 2009 óta dolgozik független tanácsadóként, ennek nagy részében a Heal Partners felépítésén és sikeres vezetésén dolgozott. Nevéhez száznál is több pénzügyi tanácsadói projekt köthető az elmúlt két évtizedből, beleértve tranzakciós megbízások, üzletértékelések és stratégiai projektek. Ügyfelei között megtalálhatók voltak sikeres középvállaltok ugyanúgy, mint globálisan is vezető nagyvállalatok vagy intézményi pénzügyi befektetők. Péter közgazdász, a Corvinus Egyetemen végzett 1995-ben, 2000-ben pedig sikeres CFA (Chartered Financial Analyst) vizsgát tett.
Cikkeinek a száma: 4
Az IT-cégek kincseskamráját nyitotta ki ez a megatrend Magyarországon

Az IT-cégek kincseskamráját nyitotta ki ez a megatrend Magyarországon

Az IT-szektor sajátossága, hogy időről-időre bizonyos technológiák és trendek képesek felülteljesíteni a piacot és az átlagnál nagyobb ütemben nőni. Az elmúlt évek egyik ilyen nagy globális trendje a felhő (Cloud) alapú szolgáltatások elterjedése volt, de a most „induló” új trend, a mesterséges intelligencia (AI) is hasonló utat járhat be. Ezeket a megatrendeket legtöbb helyen a nagy globális szereplők szemszögéből szokták bemutatni. Kíváncsiak voltunk arra, hogy hogyan tükröződik ez a trend a magyar piacon. Teljes iparágra és szegmensekre vonatkozó statisztikák nem érhetők el, ezért a cégek irányából indultunk el, és megnéztük, milyen következtetéseket lehet levonni a legnagyobb hazai cégek adataiból. Tüzetesen elemeztük három kiemelt, a felhőhöz kapcsolódó alszegmenst, amelyek képesek lehetnek megelőzni az IT-piac más területeit, és vélhetően a AI előretörésével sem fognak háttérbe szorulni.

Honnan jön a 800 milliárd? - Így nőtt valójában a magyar magánegészségügy

Honnan jön a 800 milliárd? - Így nőtt valójában a magyar magánegészségügy

Előző cikkünkben a magyar magánegészségügyi piac méretével kapcsolatos becsléseinket foglaltuk össze, külön figyelmet szentelve az iparág legmeghatározóbb szereplőire. Ezek a szereplők az esetek többségében járó- és fekvőbetegellátást kínáló intézmények, akik főként budapesti központtal vagy országos hálózattal rendelkeznek. Az említett szegmens árnyékában bújik meg két további kisebb és ezért talán kissé mostohábban kezelt, de annál figyelemre méltóbb ágazat. Cikkünkben a legnagyobb diagnosztikával foglalkozó szolgáltatókat, illetve a fogászati praxisokat vesszük górcső alá.

800 milliárdos üzlet lett a magyar magánegészségügy - Gyorsan felszippantotta a rendszer a hálapénzeket

800 milliárdos üzlet lett a magyar magánegészségügy - Gyorsan felszippantotta a rendszer a hálapénzeket

Gyakran találkozunk velük, mégsem tudjuk pontosan megmondani, hogy mekkora piacot fednek le valójában a magánegészségügyi szolgáltatók. Nem csak árbevételük, hanem az ellátásban vitt súlyuk is rohamtempóban növekszik. Ha valaki a magyarországi egészségügyről szeretne beszélni, elkerülhetetlen, hogy a magán szektort is megemlítse. Cikkünkben a magyar magánegészségügy kibontakozását, a piac méretének változását mutatjuk be.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egyedülálló felvételek mutatják be, mi zajlik Ukrajnában a háború árnyékában
Kiszámoló

Lehet bérelni is

Nagyon gyakori eset, hogy valakinek van egy lakása, ami már szűkös a két kamasszal, de ami ingatlant szeretnének helyette...

Holdblog

Túl a gyermekcsúcson

Megállt a gyermekek számának növekedése a világon - legalábbis az ENSZ felmérései szerint. A pillanatot, amikor...

Holdblog

Az elnök emberei

Donald Trumpot csak január 20-án iktatják be hivatalába, de leendő munkatársainak egy részét már ismerni. Közülük...

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.