Miután Nagy Márton gazdasági miniszter arról beszélt, hogy a minimálbér elérheti az átlagbér 50%-át, mindenki nagy béremelésre számított a következő években. Ennek az elérése ugyanis 18-20%-os emeléssel lett volna kivitelezhető. Mostanra azonban hivatalossá vált, hogy valójában az 50%-os törekvés csak néhány fontos megszorítással igaz, így viszont sokkal visszafogottabb lehet a legkisebb bér emelése. A képzett dolgozók pedig még kisebb emelésekre számíthatnak. Cikkünkből az is kiderül, hogy mekkorára.
Júniusban kissé lassult a béremelkedést üteme Magyarországon, de továbbra is dinamikus növekedést láthatunk.
A szakszervezetek 10 százalékos béremelést tartanának indokoltnak jövőre, a munkáltatói szervezetek szerint viszont az alacsony infláció ezt nem indokolja, és a gazdaság állapota sem teszi lehetővé. Azt azonban még nem közölték, hogy milyen mértékű béremelést tartanának 2025-re kigazdálkodhatónak. Közben az uniós általános bérrendezési elvek is ott vannak a tárgyalófelek asztalán, amihez jelentős fizetésemelésekre lenne szükség a következő 2-3 évben.
Nagy meglepetést okoztak a májusi magyar béradatok. Elemzők szerint amennyire kedvező ez a hír, annyira jelent kockázatot is.
Májusban csaknem 15%-kal nőttek a keresetek Magyarországon az előző év azonos időszakához képest. Ez nagy meglepetést jelent, hiszen a szakértők a bérdinamika lassulására számítottak, ezzel szemben nagyobb béremeléseket látunk, mint az elmúlt hónapokban.
Magyarországon nőtt az egyik legnagyobb mértékben a fizetések vásárlóereje az elmúlt négy évben az OECD-országok körében, miközben számos országban továbbra sem érte el a Covid-válság előtti szintet a reálbér – derült ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) munkaerőpiacot vizsgáló kiadványából. A minimálbér terén is gyors a növekedés, a világjárvány előtti szinthez viszonyítva csak néhány ország van előttünk a dinamikát tekintve.
Minden várakozást felülmúlnak az idei magyar béradatok. A vállalatoknál és az állami szerveknél is magas a bérdinamika, ami azt mutatja, hogy az inflációs válság és a munkaerőhiány miatt mindenkinek újra kellett gondolnia a korábbi bérterveket. Az áprilisi béradatok megérkezése után érdemes áttekinteni a folyamatokat, mert mostanára már azok is emeltek, akik rendszeresen tavasszal rendezik a béreket. Miért okozott ilyen nagy meglepetést a bérdinamika? Milyen bérfolyamatok várhatóak? Mely szektorokban a leggyorsabb az emelkedés?
A Resume Builder felmérése szerint a cégek 40 százaléka tett közzé hamis álláshirdetést az elmúlt évben. Még ennél is megdöbbentőbb, hogy tízből három vállalatnál jelenleg is találhatók ilyen hirdetések - közölte a Fortune.
A vállalatok több mint fele 6-10%-os béremelést kíván végrehajtani a tehetségek bevonzása és megtartása érdekében. A Randstad Hungary felméréséből azonban kiderült, hogy ez elmarad a munkavállalók várakozásaitól.
A Belügyminisztérium (BM) megerősítette, hogy a pedagógusok új teljesítményértékelési rendszere 2025 szeptemberétől lehetővé teszi a munkáltatók számára, hogy csökkentsék az alacsony teljesítményt nyújtó pedagógusok bérét. - közölte a Népszava.
A Jysk 94 áruháza országszerte zárva tart december 24-én. Ez nem új döntés a láncnál, ugyanis már az elmúlt 6 évben sem nyitottak ki ezen a napon. Emellett azonban a cég komoly béremelésről is döntött.
Az elmúlt években az egyre fejlődő mesterséges intelligencia hatása miatt szinte lehetetlen megjósolni, hogy mely szakmák tűnhetnek el a jövőben, de azok, akik a pénzügyi területen, az egészségügy bizonyos részeiben, vagy épp a légiforgalmi irányítás terén helyezkednek el, még mindig nagyon jó keresetekre számíthatnak. A politikusok egyre feljebb kerülnek a megélhetési rangsorban.
Elcsépelt kifejezés lett a "toxikus munkahely", és a jelentése annyira kiszélesedett, hogy a jelentése egyre homályosabbá vált. Szakértők szerint ezt a jelzős szerkezetet csak a legkirívóbb viselkedésformákra kellene fenntartani. Azokra, amelyek valóban és egyértelműen elfogadhatatlanok a munkahelyeken belül és kívül is.
Kézenfekvő, hogy a világ legnagyobb cégeit vezető CEO-k zsíros összegeket visznek haza. A kompenzációs csomag teljes értéke azonban nagyban függ a csomag változó részétől, elsősorban a részvényjuttatatástól. Ez a tavalyi tőzsdei esés során sok esetben negatívan befolyásolta a csomag végleges értékét. A Google CEO-je tavaly eredetileg közel 84 milliárd forintnak megfelelő összeget vitt volna haza, viszont a részvényárfolyam esése miatt a kompenzációs csomagjának értéke alig több mint a fele lett ennek. Ha viszont a magyar cégvezetőkkel vetjük össze, az amerikai kompenzációs csomagok egészen más dimenzióban mozognak.
Erősödött munkavállalói aktivitás a hazai munkaerőpiacon, miközben csökkent az álláshirdetések száma. A legtöbben a magas infláció miatt csökkenő reálbérek miatt váltanának. Ha egy dolgozó elmenne, a cégek már kevésbé hajlanak az „ellenajánlatokra”, mert nem biztos, hogy ki tudják termelni a magasabb bérszintet. A fluktuáció pótlása ugyanakkor egyre komolyabb kihívást jelent.
A műszaki felsőoktatási képzésben részt vevő hallgatók kiemelkedő mobilitási jellemzőkkel bírnak: 75 százalékuk kész belföldi költözésre karrierjének építése érdekében, miközben 64 százalékuk a diploma megszerzését követően külföldi munkakeresést is tervez. 72 százaléknyian legalább nettó 650 ezer forintos kezdőbérre tartanak itthon igényt – derült ki a Trenkwaldernek a héten zajló Automotive Hungary kiállításon végzett felméréséből.
Az ügyfelek belépési problémákkal küzdenek.
Átalakul a parkolás és a közlekedés.
Európa 2. legnagyobb biztosítója szállt be a stratupba.
Itt van Kína álláspontja.
Túl sok dologba láthattak bele a milliárdos emberei.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.
Harmadszor meglepetés idén a havi inflációs szint, most pozitív irányba.