Többnyire pluszban zártak az amerikai piacok
Végül pluszban zártak a piacok az USA-ban a Dow-t leszámítva, amely stagnált. Az S&P500 index 0,6%-kal, a Nasdaq 1,2%-kal került feljebb.
Jönnek le a tőzsdék
Mérséklődnek a pluszok az USA-ban, kezd alábbhagyni a jókedv. A Dow már stagnál, az S&P500 index 0,6%-ot emelkedik. A Nasdaq vezeti az emelkedést, jelenleg épp 1%-kal került feljebb.
Pluszban zártak az európai piacok
Európában pluszosra sikerült a zárás, a vezető részvényindexek mind emelkedtek. A brit FTSE100 0,3%-kal került feljebb, de ennél is jelentősebb volt az emelkedés a német DAX-ban, amely 1,6%-kal tudott ma emelkedni. A francia index 2,2%-kal került feljebb, az olasz index 1,9%-ot emelkedett.
Az USA-ban is jó a hangulat, a Nasdaq 1,7%-kal került feljebb ma, az S&P500 index 1,1%-ot emelkedett. Pluszban van még a Dow is, az ipari átlag 0,7%-kal került feljebb.
Kis emelkedéssel zárt a magyar tőzsde
A pozitív nemzetközi hangulatban a magyar tőzsde is emelkedéssel tudott zárni, bár a BUX index csak mérsékelt elmozdulásokat mutatott.
100 000 dollár felett a bitcoin
Tovább emelkedik a bitcoin árfolyama, ma 3,5 százalékos pluszban van a jegyzés, ezzel ismét 100 000 dollár fölé került a jegyzés. Korábban a Portfolio is több alkalommal írt a potenciális emelkedésről a decemberi a korrekció után. A mai emelkedés újabb megerősítése az elindult pozitív momentumnak.
Emelkedik az USA
Emelkednek az amerikai tőzsdék a nyitás után, a Dow 0,3 százalékkal került feljebb, míg az S&P 500 0,9 százalékot emelkedett, a Nasdaq pedig 1,3 százalékot erősödött. A chip-részvények vezették az emelkedést, miután a Foxconn rekordbevételt jelentett be a negyedik negyedévre. Nvidia és a Broadcom 3 százalékot emelkedett, míg a Micron Technology 5 százalékkal került feljebb.
Közben Donald Trump kiposztolta, a következőt: "A Washington Post azon mai cikke, miszerint visszatáncolok a vámemelési ígéreteimtől, helytelen". Erre a piacok hamar visszaadták a korábbi emelkedést, a DAX emelkedése 0,6 százalékra mérséklődött, míg a CAC erősödése 0,9 százalékra lassult. A Washington Post értesülésére, és Donald Trump válaszára adott piaci reakció egyértelműen látható az alábbi grafikonon.
Figyelmeztetés a Morgan Stanley-től: komoly kihívások előtt állhat a részvénypiac
Az amerikai részvénypiac komoly kihívásokkal nézhet szembe az elkövetkező hat hónapban a Morgan Stanley elemzői szerint. A szakértők úgy vélik, hogy az amerikai állampapírok hozamának emelkedése és a dollár erősödése az inflációs félelmek miatt negatívan befolyásolhatja a részvénypiacok teljesítményét - írta a Bloomberg.
Mutatjuk az olcsó magyar befektetést, ami most nagyot robbanhat
Hatalmasat ralizott 2024-ben a magyar tőzsde, gyakran szinte naponta ért el új történelmi csúcsokat a BUX. Az új évet is pozitív felütéssel indította a börze, a történelmi szintek ellenére viszont vannak kedvező befektetési lehetőségek még a hazai tőzsdén, ezek közül a lehetőségek közül mutatunk egyet. Nézzük, melyik az az olcsó magyar részvény, ami most nagyot robbanhat!
Emelkednek a tőzsdék
Kitart az emelkedés a tőzsdéken a Trumptól várható vámemelésekkel kapcsolatos hírek után, bár inkább csak a nagyobb nyugat-európai börzéken látunk jelentősebb elmozdulásokat. A DAX 1,1 százalékot emelkedett, míg a CAC 1,7 százalékkal került feljebb, a FTSE MIB pedig 1,3 százalékot erősödött.
A régiós tőzsdék ehhez képes kissé le vannak maradva, és a mozgások összességében vegyesek. A BUX index 0,5 százalékot emelkedett, míg a cseh piac 0,1 százalékkal került lejjebb, az osztrák börze pedig 0,5 százalékos pluszban van.
Ugranak a tőzsdék
Egyre feljebb kerültnek az európai tőzsdék, a DAX 1,2 százalékos pluszban van, míg a CAC 1,7 százalékot emelkedett. Az emelkedés azt követően gyorsult be, hogy a Washington Post szerint Donald Trump megválasztott amerikai elnök tanácsadói olyan vámtervezeteket vizsgálnak, amelyek minden országra érvényesek lennének, de csak a kritikus importra vonatkoznának.
Itt a nagy hír: visszakozhatnak Trumpék a durva vámemelési tervből!
Donald Trump megválasztott amerikai elnök tanácsadói olyan vámtervezeteket vizsgálnak, amelyek minden országra érvényesek lennének, de csak a kritikus importra vonatkoznának - tudta meg hétfőn a Washington Post. A kiszivárgó értesülésre a részvénypiacok ugrással reagáltak, a dollár hanyatlani kezdett és emiatt a forint is nagyot erősödött.
Folytatódik az emelkedés
Kitart az emelkedés az európai tőzsdéken, a DAX 0,4 százalékot emelkedett, míg a CAC 0,8 százalékot erősödött. A chipgyártáshoz szükséges eszközöket gyártó ASML árfolyama 5,3 százalékot emelkedett azt a hírt követően, hogy a Microsoft a 2025-ös üzleti évben 80 milliárd dollárt szán adatközpontok építésére, amelyek képesek lesznek kezelni az AI-munkaterheléseket.
Orbán Gábor elárulta, mire készül a Richter 2025-ben
A Richter jövőbeli terveiről beszélt az Indexnek Orbán Gábor, a vállalat vezerigazgatója. A cégvezető szerint a mostani időszak tudja megalapozni a vállalat a jövőbeli növekedés alapját, elsősorban a 2030 utáni időszakot tekintve.
Pluszban Európa
Emelkednek az európai tőzsdék a nyitás után, a DAX 0,4 százalékot emelkedett, míg a CAC 0,7 százalékkal került feljebb, a FTSE 100 azonban 0,1 százalékot esett. A milánói börze 0,6 százalékkal került feljebb, míg a spanyol piac 0,5 emelkedett.
Bemondta a Goldman Sachs, merre mehet idén az arany ára
Az arany árfolyamának alakulásával kapcsolatban módosította előrejelzését a Goldman Sachs, miután a Federal Reserve várhatóan kevesebb kamatcsökkentést hajt végre az idei évben. A neves pénzintézet elemzői szerint az unciánkénti 3000 dolláros árfolyam elérése 2026 közepére tolódhat - tudósított a Bloomberg.
Kis emelkedéssel indulhat a hét
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- Pénteken az amerikai tőzsdék emelkedéssel zártak, a Dow 0,8 százalékot, az S&P 500 1,3 százalékot, a Nasdaq 1,7 százalékot emelkedett, míg az európai tőzsdék nagyrészt estek.
- Az ázsiai tőzsdék többnyire vegyesen teljesítettek ma, a Hang Seng 0,6 százalékot esett.
- A határidős indexek állás alapján az európai tőzsdéken emelkedéssel indulhat a nap.
- Az amerikai határidős indexek mérsékelt elmozdulásokat mutatnak.
Mi várható makrofronton?
Kínai szolgáltatószektori bmi adatokkal indult a hét. A német inflációra és amerikai gyártóipari megrendelésekre is érdemes a hétfői nap figyelni. Ezen felül pedig Magyarországról a turisztikai szálláshelyek forgalmába is bővebb betekintést nyerünk.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ