A Facebook közösségi platform nemi alapon diszkriminálja a hollandiai felhasználókat, amikor eldönti, hogy mely álláshirdetéseket jeleníti meg számukra - közölte a holland emberi jogi intézet.
A januári inflációs adat láttán olyan érzésünk lehetett, mint amikor egy zenének felismerjük a dallamát, de nem ugrik be a szövege. Tudtuk, hogy a decemberi adat után nagyon jó eséllyel számíthatunk a tavalyinál magasabb éves inflációra idén, de a szöveg a vártnál hangosabban szólalt meg. Pedig meg voltak az előjelek bőven: bérnyomás, nagy szolgáltatók rutinszerű átárazása, adóemelések, gyorsan emelkedő inflációs várakozások, emelkedő importárak és megemelkedett gázárak. Ebben a cikkben amellett érvelünk, hogy a felsorolt tényezők többsége további árnyomást gyakorol majd a gazdaságra, ezért bőven az 5 százalék feletti tartományban alakulhat idén az árindex. Emiatt pedig annak is örülhetünk, ha nem kell szigorítani a monetáris kondíciókon.
Továbbra is alacsony az új munkanélküli segélykérelmek száma. Viszont a Philadelphia Fed felmérése szerint az árnyomás fokozódik, az új megrendelések és a beruházási kiadások tekintetében kevésbé optimisták a vállalatok.
Plusz egy hónap fizetett szabadságot vezet be a Yettel, az extra juttatás minden ötödik ledolgozott év után jár a munkatársaknak - számolt be közleményében a vállalat.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsorban az ipar gyengélkedéséről volt szó, a témát két szakértővel jártuk körbe. Az első részben a gyenge teljesítmény okairól és az esetleges megoldásokról beszéltünk. Vendégünk volt Vakhal Péter, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet tudományos főmunkatársa. A második blokkban a munkaerőpiaci hatásokat, leépítési trendeket elemeztük Hornyák Józseffel, a Portfolio makroelemzőjével.
A dél-koreai SK On magyarországi akkumulátorgyártó üzemeiben egyre növekvő bizonytalanság tapasztalható, mivel az elektromos járművek iránti kereslet megtorpanása és a vállalat nemzetközi pénzügyi problémái komoly hatással vannak a működésre. Bár a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium szerint az SK On és testvérvállalata, az SK BM nem épített le annyi dolgozót, hogy az állami támogatások visszafizetését kellene kezdeményezni, a cég komáromi gyárából az elmúlt időszakban többeket elküldtek a sajtóbeszámolók szerint. A probléma nem csak a koreai gyártót érinti, az egész ágazat válságba került.
A koreai SK akkumulátorgyártó komáromi üzemében jelentős változások zajlanak, amelyek komoly aggodalmakat keltenek a dolgozók körében. A Telex által megszerzett információk szerint a vállalat drasztikus lépéseket tesz a létszámcsökkentés érdekében, ami érinti mind a külsős, mind a saját alkalmazottakat. A források szerint már a gyárbezárás lehetősége is felmerült, illetve a termelés áthelyezése az iváncsai üzembe.
Egyre több dolgozót küldenek el „szép csendben” az autóipari vállalatok, miközben a termelésük csökkenésével kell szembenézniük. A szakértők szerint idén sem vesz igazi lendületet a szektor.
Németország ipara súlyos visszaeséssel küzd, a feldolgozóipar negyedmillió munkahelyet veszített el a járvány kezdete óta, miközben az energiaárak és a globális verseny tovább nehezítik a helyzetet. Bár a lehetséges új kancellár, Friedrich Merz reformokkal mentené meg az ipart, szakértők szerint Németország hosszú távú versenyképessége továbbra is veszélyben van.
A mesterséges intelligencia térnyerése és a négynapos munkahét bevezetése közötti összefüggéseket vizsgálja egy új felmérés. Az eredmények szerint a fiatalok többsége támogatja a rövidebb munkahetet, miközben az AI-eszközök segíthetnek a termelékenység növelésében - írja a Cnbc.
Tovább emelkedtek a fizetések a hazai munkaerőpiacon, miközben a bérigények is rekordokat döntöttek 2024-ben: egyes régiókban akár 20-25 százalékkal kérnek magasabb bért a fehérgalléros munkavállalók – írja a A WHC Csoport. A szolgálgató saját adataiból kiderült, hogy a korábbi évekhez hasonlóan jelentős különbségek fedezhetőek fel a korosztályok bérezése tekintetében.
A Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Gazdaságpolitikai és Gazdaságelméleti Szakosztálya múlt héten rendezte meg évadnyitó konferenciájaként az Előrejelzők Fórumát. Az elemzők a magyar gazdaság legfontosabb makromutatóinak várható alakulását vitatták meg. Az idei gazdasági növekedés kapcsán a piaci elemzői konszenzus 1,8-2,5% között mozog. A szakértők egyetértettek abban, hogy a fogyasztás támogathatja a gazdasági növekedést, míg a beruházások és a nettó export tekintetében már borúsabbak a kilátások. A makroelemzők nem számítanak a recesszió visszatérésére 2025-ben, viszont a magyar gazdaság dinamikus gazdasági növekedéséhez szükség lenne a német gazdaság erőteljes élénkülésére is. Az éves átlagos infláció 2025-ben a piaci elemzői konszenzus szerint 5-5,5% körül lehet. Az elemzők egyetértettek abban, hogy januárban az infláció valószínűleg tetőzött, a dezinflációs pályára továbbra is az élelmiszerek és a piaci szolgáltatások áralakulása jelentheti a legnagyobb kockázatot. Megállapítást nyert, hogy egyes ágazatok inflációs hajlama végső soron az adott ágazat versenyképességi problémáját tükrözi.
Bár az infláció felett mintha győzelmet hirdettünk volna, az elmúlt időszakban számos olyan adat jött az USA-ból, ami szerint épp most kezd újjáéledni. Vajon tényleg kell emiatt tartani, és ha igen, akkor az hogyan érintheti a kamatokat és a befektetéseinket?
Újabb szakaszához érkeztek Donald Trump amerikai elnök és a kormányzati hatékonyságért felelős Elon Musk milliárdos tömeges leépítései. Az amerikai Személyzeti Menedzsment Hivatal (OPM) csütörtökön arra utasította az állami szerveket, hogy bocsássák el a próbaidőn lévő, zömében kevesebb mint 2 éve felvett dolgozókat. A lépés akár 280 ezer közalkalmazottat érinthet - írja a Hill.
A vártnál jobban nőtt az amerikai termelői infláció és a maginfláció is. Ez már a sokadik adat, ami az inflációs nyomás erősödése irányába hat.
A JPMorgan Chase a múlt héten kezdte el tájékoztatni egyes alkalmazottait az idei évre tervezett létszámleépítésekről - tudta meg a Reuters.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.