Sir David Manning, az Egyesült Királyság egykori washingtoni nagykövete úgy véli, Donald Trump sietteti tervei megvalósítását az ukrajnai békekötés kapcsán - számolt be a Sky News.
Csökkenő üzemanyagárakra számíthatunk a hazai kutakon a hét második felében - írja a holtankoljak.
Két robbanás történt a Seajewel olajszállító hajón az olaszországi Savona partjainál. A hajó állítólag orosz olajat szállított Európába – írja a The Kyiv Independent.
A sarkvidéki légtömeg átmeneti lehűlést okozott Európa egyes részein, de a meteorológusok szerint hamarosan visszatér az enyhébb idő - jelentette a Bloomberg.
Kizárt, hogy Európa részt vegyen az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon – jelentette ki ma délután Alekszander Gruskó orosz külügyminiszter-helyettes.
Az európai országok Ukrajnával együttműködve Trump-ellenes koalíciót akarnak létrehozni – írta ki X-blogján Dmitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke. Medvegyev szerint Ukrajna szándékosan támadta az amerikai tulajdonrésszel működő CPC vállalat egyik olajipari létesítményét.
Az elmúlt években az amerikai részvénypiacok dominanciája megkérdőjelezhetetlen volt, főként a technológiai óriások látványos növekedésének köszönhetően. Európában ezzel szemben inkább a hagyományos szektorok domináltak, így a kontinens tőzsdéi jelentős lemaradásban voltak. Az idei év azonban váratlan fordulatot hozott: a legjobban teljesítő részvényindexek között egyre több európai benchmark jelenik meg, miközben az amerikai piac lendülete megtorpant. Cikkünkben megvizsgáljuk, mi állhat az európai piacok felülteljesítésének hátterében, és hogy ez a trend tartós lehet-e.
A múlt héten az Egyesült Államok egy 7 kérdésből álló kérdőívet küldött ki a NATO, illetve az Európai Unió tagállamainak, továbbá az Európai Bizottságnak, hogy megtudakolja, mire lennének hajlandóak az európai országok az ukrajnai háború egy tárgyalásos rendezése kapcsán – írja a Der Spiegel.
A potenciális ukrajnai béke reménye hajtja a piacokat, különösen Európában, miközben egyre több részlet körvonalazódik a lehetséges tűzszüneti megállapodásról. A béke-trade számos kedvező befektetési lehetőséget teremt. Friss elemzésünkben két olyan európai vegyipari részvényt mutatunk be, amelyek különösen jól járhatnak a békével.
Az elmúlt napokban több olyan hírszerzési és politikusi előrejelzés is jött az orosz-ukrán háború kapcsán, amely megjósolta: Oroszország meg fogja támadni a NATO-t, ha vége az ukrajnai háborúnak és felszabadulnak az orosz haderő erőforrásai. Donald Trump amerikai elnök erre reagálva elmondta: ez a forgatókönyv szerinte teljesen kizárt.
Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.
Az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója visszautasította, hogy az Egyesült Államok nem konzultálna európai szövetségeseivel az ukrajnai háború lezárásáról szóló folyamattal kapcsolatban. Michael Waltz erről vasárnap a Fox News hírtelevíziónak adott interjúban beszélt.
A müncheni biztonsági konferencián szombaton Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter élesen bírálta Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti telefonbeszélgetést. A lengyel politikus szerint ez a lépés hiba volt, és hangsúlyozta, hogy Oroszország jelenti a fő veszélyt Európára nézve – írja a The Kyiv Independent.
Az Egyesült Államok két magas rangú tisztviselőt küld Szaúd-Arábiába, hogy béketárgyalásokat kezdeményezzenek Oroszország és Ukrajna között, a hírek szerint már el is indultak. Eközben Donald Trump amerikai elnök telefonbeszélgetést folytatott mind Vlagyimir Putyin orosz, mind Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, és bejelentette, hogy megállapodás született a háború lezárását célzó tárgyalások megkezdéséről - közölte a Sky News.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy a NATO-nak kell Ukrajna biztonsági garanciáinak alapjául szolgálnia. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy ha ez nem lehetséges, akkor meg kell teremteni a feltételeket ahhoz, hogy Ukrajnában a NATO egy másik formája jöjjön létre.
A NATO-tagállamoknak jelentősen növelniük kell védelmi kiadásaikat a jelenlegi GDP-arányos 2 százalékról: Mark Rutte NATO-főtitkár szerint a GDP 3 százalékánál is többet kellene erre a célra fordítani. Az új célkitűzésről a NATO-vezetők júniusi hágai csúcstalálkozóján döntenek majd. A kiadások növelése mellett új képességi célokat is meghatároznak, amelyek kijelölik a plusz források felhasználási irányait - írta meg a Politico.
Bizonytalan nyitás Európában.
A mesterséges intelligencia átveszi a feladatokat.
A francia elnök azt üzente a francia népnek: „szerepet kell vállalnotok”.
100 kilogramm fogyasztási dohány is előkerült.
Több mint 2 százalékos mínusszal.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?