
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés
Reuters: 25 százalékos ellenvámokat fontolgat az EU
Az Európai Bizottság hétfőn 25%-os ellenvámokat javasolt különböző amerikai termékekre válaszul Donald Trump elnök acél- és alumíniumvámjaira, derül ki a Reuters által látott dokumentumból.

Felfelé araszolnak az indexek
A Nasdaq mellett az S&P 500 is pluszban van már, 0,4 százalékos erősödést mutat, miközben a Dow index is elkezdte ledolgozni az eséseket, 0,4 százalékkal áll jelenleg lejjebb a tegnapi záróértékénél a blue chip-index.

Pluszban a Nasdaq
A Nasdaq index tegnapi zéáróértéke fölé került, jelenleg 0,4 százalékos pluszban áll.
Megszólalt a világ legnagyobb vagyonkezelője: hosszabb távon ez inkább vételi mint eladási lehetőség
Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója szerint a legtöbb általa megkérdezett cégvezető úgy véli, hogy az Egyesült Államok már recesszióban van, és figyelmeztet, hogy a részvénypiacok tovább eshetnek, mivel Trump elnök vámpolitikája destabilizálja a világgazdaságot - számolt be a Bloomberg.

Elbánnak a kriptós cégek részvényeivel is
A kriptovaluta-cégek részvényei jelentősen zuhantak hétfőn, követve a bitcoin esését, miközben a fokozódó vámfeszültségek és a globális kereskedelmi háborútól való félelmek széles körű menekülést váltottak ki a kockázatos eszközökből.

Nagy esésben a kávé és a kakaó ára
A kávé, kakaó és cukor világpiaci árai jelentősen estek hétfőn, miután a befektetők továbbra is aggódnak a recesszió kockázata miatt Donald Trump amerikai elnök múlt héten bejelentett kereskedelmi vámjai következtében.

Vegyesen állnak ma a techóriások
A nagy technológiai részvények ma vegyesen teljesítenek az amerikai tőzsdén:
- az Apple 5,6 százalékot esett
- a Tesla 5,7 százalékos mínuszban áll
- a Microsoft 2 százalékkal került lejjebb
- az Alphabet 0,5 százalékot esett
- az Nvidia 1 százalékot emelkedett
- a Meta Platforms 0,8 százalékos pluszban áll
- az Amazon pedig közel stagnál.

Sorra függesztik fel a tőzsdére lépést a vállalatok a kereskedelmi háború miatt
A Commerzbank közlése szerint több tőzsdére készülő vállalat felfüggesztette terveit, miután Donald Trump vámokkal kapcsolatos bejelentése globális piaci eladási hullámot indított el - írta a Bloomberg.

A gyorséttermek részvényeit sem kímélik a befektetők
Az étteremrészvények jelentős esést mutatnak hétfőn az amerikai tőzsdéken, miután a recessziós félelmek felerősödtek Donald Trump új vámintézkedései nyomán - közölte a Cnbc.

Nagy mínuszban zártak az európai tőzsdék
Így zártak az európai tőzsdék:
- a DAX 4,3 százalékot esett
- a CAC-40 4,8 százalékot esett
- az FTSE-100 4,4 százalékkal került lejjebb.
A Stoxx 600 index 2024 januárja óta nem látott mélyponton fejezte be a kereskedést,
minden szektorindex csökkenéssel zárt, a bankindex pedig máér elérte a medvepiacot jelző 20 százalékos esést a legutóbbi csúcsáról.
Ehhez képest a BUX a 0,8 százalékos mínusszal felülteljesítő volt a hétfői kereskedésben.
Megint lefelé az irány
Újabb lejtmenetet indított el az amerikai tőzsdéken, hogy Donald Trump további 50 százalékos vámmal fenyegette meg Kínát, az S&P 500 már ismét 1,4 százalékos, a Nasdaq szintén 1,4 százalékos, a Dow pedig 1,9 százalékos csökkenésnél jár.
Közben ugrik a piaci volatilitást tükröző VIX-index, ma 10 százalékot emelkedett, 50 pont felett jár.
Kiderült, mekkora osztalékot fizet a Richter
Részvényenként 509 forintos osztalékot fizethet ki a 2024-es élv után a Richter az igazgatóság javaslata szerint – derül ki a BÉT-en publikált közleményből.

4-5 százalékos esések az európai tőzsdéken
Az európai részvénypiacok masszív mínuszokkal várják a zárást, a DAX 4,3 százalékos, az FTSE-100 4,6 százalékos, a Stoxx 600 4,5 százalékos, a CAC-40 4,9 százalékos mínuszban áll.

Most épp kis mínuszban az amerikai tőzsdék
Rángatják az amerikai tőzsdéket, miközben az S&P 500 index közel állt ma ahhoz, hogy az esés mértéke elérje a medve piac szintjét. Jelenleg a Dow 1,1 százalékos mínuszban áll, az S&P 500 0,6 százalékot esett, a Nasdaq 0,3 százalékkal került lejjebb.

Újabb 50 százalékos vámmal fenyegeti Trump Kínát!
Donald Trump azzal fenyegetőzik, hogy további 50 százalékkal megemeli a Kínára kivetett vámokat, ha Peking nem mond le az amerikai importra vonatkozó megtorló vámokról.

Egy órára fel kellett függeszteni a kereskedést a varsói tőzsdén
A Varsói Értéktőzsde hétfőn több mint egy órára felfüggesztette a kereskedést minden piacán, amit a megnövekedett volatilitással és forgalommal indokolt - írja a Bloomberg.

Volt egy hazai blue chip, amelyik pluszban tudott zárni
Az őrült csapkodások után 1 százaléknál kisebb csökkenéssel zárta a napot a budapesti tőzsde irányadó részvényindexe, miután a blue chipek egyike pluszban tudott zárni.

Vámháború: mutatjuk, hogy reagálnak a fémek
A londoni rézárak emelkedtek hétfőn, miközben a legtöbb más növekedésfüggő fém ára csökkent a globális kereskedelmi feszültségek közepette - írja a Reuters.

Betiltják a shortolást a thai tőzsdén
A thaiföldi tőzsde hétfőn közölte, hogy a volatilitás kezelése érdekében több intézkedést is bevezet, például 30 százalékról 15 százalékra csökkenti a napi maximális elmozdulás határát, illetve április 8-11. között megtiltják a shortolást. A thaiföldi tőzsde hétfőn ünnepnap miatt zárva tartott, a kereskedés holnap folytatódik.
Fake News
A Fehér Ház cáfolta a vámok 90 napos halasztásáról szóló hírt, a piac egyből le is fordult. Az S&P 500 2,3 százalékos mínuszba került, a Dow 2,5 százalékot esett, és a Nasdaq plusza is olvadozik, már csak 0,3 százalék.

Egyre pesszimistábbak a Wall Street-i elemzők a vámháború miatt
A piaci lejtmenet közepette egymás után csökkentik az S&P 500 indexre vonatkozó céláraikat a Wall Street stratégiái – írja cikkében a CNBC.

Máris szünet lesz? Megjöttek a bikák
Nem távolodtunk el nagyon a piacnyitástól, de hatalmas fordulat történt az amerikai tőzsdéken: az S&P 500 a mélypontról 8 százalékot ugrott. Nagy a volatilitás, percekkel ezelőtt még 3 százalék feletti pluszban volt az index, mostanra 1,5 százalékra mérséklődött a mínusz.
A fordulat a Reuters híradása szerint azt követően történt, hogy Kevin Hassett, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója egy interjúban arról beszélt,
hogy Donald Trump elnök 90 napos vámszünetet fontolgat minden országgal szemben, Kínát kivéve.
Azért pontosan nem ez történt, a linken elérhető videóban hallani, hogy kérdésként merül fel a 90 napos halasztás lehetősége, nem pedig Hassett kijelentésében.

A Nasdaq 10,2 százalékot ugrott a mai mélypontról a napi maximumig. Most 2,5 százalékos pluszban van az index.

Medvepiac
Az S&P 500 már 4,1 százalékos mínuszban van, februári 6114 pontos csúcsához képest már 20,7 százalékot esett az index,
ezzel pedig hivatalos is medvepiaci tartományba süllyedt.

Esik Amerika is
A Nasdaq 4, az S&P 500 3,7, a Dow Jones pedig 3,6 százalékos mínuszban nyitott.

Európai cégek nyerhetnek az amerikai vámháborúban
Donald Trump új, globális vámtarifarendszere történelmi jelentőségű fordulatot hozott a világkereskedelemben, és súlyos bizonytalanságot okoz a nemzetközi gazdasági kapcsolatokban. A Boston Consulting Group szerint a rendszer teljesen felrúghatja a WTO alapelveit, és országspecifikus alkuhálózatot hozhat létre, ami évekre meghatározhatja a kereskedelmi stratégiákat. Ugyanakkor az amerikai versenytársakkal szemben ez ritka lehetőséget is kínálhat az alkalmazkodásra képes európai cégeknek.

Rossz hír jött a Mercedes-Benztől
A Mercedes-Benz cáfolta a Bloomberg News korábbi jelentését, amely szerint a német autógyártó fontolgatja legolcsóbb modelljei kivonását az amerikai piacról a 25 százalékos importvám miatt. A vállalat ma arról is beszámolt, hogy az értékesítése visszaesett az első negyedévben.

2200 milliárdnyi részvénnyel a zsebükben várták a magyarok a piaci esést
Gyakorlatilag mindent felborítottak az év eleji nagy lakossági állampapír-kifizetések a magyarok értékpapír-statisztikáinál: a bankbetétek rég nem látott szintre ugrottak, az állampapírok piaci állománya jelentősen beesett, miközben a DKJ-tartás egyéves csúcsot döntött. Mindeközben rekord összeggel, 2200 milliárd forintnyi részvényállománnyal vágtak nekik a magyarok a mostani turbulens piaci időszaknak, amit Donald Trump vámháborúja váltott ki. Egy másik fronton a bankok két hónap leforgása alatt közel nettó 1200 milliárd forint névértékű magyar állampapírt vásároltak, a külföldi szereplők azonban még így is lekörözték őket. Az államadósságnak jelenleg 25,5%-át a bankszektor tartja kézben, a külföld részesedése 30,7%, a háztartások pedig 26,3%-kal veszik ki a részüket az állam finanszírozásából.

Pluszban az OTP
Megvették az esést az OTP-ben, a korábbi szakadásnak már csak a nyoma látszik, a jegyzés már 0,4 százalékos pluszban van.

Már le is dolgozta az esést az OTP
Az OTP több mint 15 százalékos mínuszban is volt ma reggel, mostanra azonban már mindössze 0,5 százalékos az esés mértéke.

A forgalom is egészen elképesztő, már több mint 33 milliárd forint értékben cseréltek gazdát az OTP részvényei, szemben az elmúlt 30 kereskedési nap 14 milliárd forintos átlagával.

Megszólalt Donald Trump!
Miközben a piacok próbálnak magukhoz térni a reggeli sokkból, megszólalt Donald Trump. Az amerikai elnök elmondta, hogy az Egyesült Államok gazdasági helyzete javulóban van, és itt az idő, hogy a Federal Reserve kamatot vágjon.

Látványosan kapaszkodik Amerika
A határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján az S&P 500 1,5, a Nasdaq 1,6, a Dow Jones pedig 1,7 százalékos mínuszban nyithat.
Nagy fordulat a Rheinmetallnál is
A Rheinmetall árfolyama a reggeli nyitást követően még több mint 27 százalékos mínuszban is volt, mostanra azonban már mindössze 1,7 százalékos az esés mértéke.

Amerika sem nyithat már akkora mínuszban
Korábban még 5-6 százalékos esést vizionáltak a határidős részvényindexek az amerikai tőzsdenyitásra, most azonban már mind a 3 vezető részvényindexek 2,3-2,4 százalékos eséssel kezdhet.
Húzzák az OTP-t
A reggeli több mint 15 százalékos esést követően jelenleg mindössze már csak 4,2 százalékos mínuszban van az OTP árfolyama.

Tovább eshet a Tesla
A pénteki 10,4 százalékos után ma 7,3 százalékos mínuszban nyithat a Tesla árfolyama. A cég részvényei ezzel az eséssel alulmúlhatják Howard Lutnick kereskedelmi miniszter korábbi optimista előrejelzését is, aki nemrég még úgy fogalmazott, hogy soha többé nem lesz ilyen olcsó a részvény.

Ezek a magyar részvények a hétfői zuhanás nagy vesztesei
A vámháborús pánik miatt széleskörű zuhanással indult a hét a világ tőzsdéin, a nagy esésből pedig a magyar tőzsde sem marad ki: a blue chipek mellett több nagy nevet is megütöttek.

Nagy kitárazás indult a bankrészvényekből
Kiemelkedő a bankrészvények esése hétfőn, idehaza az OTP-t ütötték meg nagyon csúnyán, de régiós, illetve szélesebb körben vett európai szinten sem túl biztató most a helyzet.

Folytatódik az eladási hullám, ütik az autóipari részvényeket
Nagyot esett az autóipari vállalatok árfolyama a mai kereskedésben, bár a szélesebb piacon látható öntéshez képest ez még relatíve mérsékeltnek nevezhető.

Minimális korrekció
A BUX index jelenleg 6,5 százalékos mínuszban van, ami pedig a blue chipeket illeti: az OTP 8,2, a Magyar Telekom 6,1, a Richter 4,3, a Mol pedig 3,6 százalékos mínuszban van jelenleg.

Óriási mínuszok jöhetnek Amerikában is
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Nasdaq 5,6, az S&P 500 4,9, a Dow Jones pedig 4,4 százalékos mínuszban nyithat.
Ütik a régiót is
A BUX mellett a régiós indexek is hatalmas mínuszban vannak. Amíg a magyar index 7,1 százalékos mínuszban van, addig az osztrák ATX 6, a cseh CTX 5,5, a lengyel WIG pedig 5,2 százalékos mínuszban van.

Szétverik az idei év egyik legjobb befektetését is
A tőzsdei pánik közepette hatalmas ütést kaptak az idei év sztárjának számító európai védelmi ipari részvények is.

Vannak kivételek idehaza
Hiába a vérfürdő, így is van két magyar részvény, amelynek árfolyama jelenetős pluszban van hétfő reggel.
A Gránit Bank árfolyama 6,8, a Graphisoft Park jegyzései pedig mintegy 6,1 százalékos pluszban vanna.

Őrült zuhanás Európában: ilyen pánikot régen láttunk a tőzsdéken
A múlt heti zuhanás folytatódik a tőzsdéken, a vezető európai részvényindexek régen látott mínuszokban indították a kereskedést.

Hatalmas zuhanás
A vezető európai részvényindexek közül a DAX 10,3, eközben a CAC 6,5, a londoni FTSE pedig 6 százalékos mínuszban van.
Valósággal szétverik az OTP-t és a magyar tőzsdét
Hatalmas a pánik a tőzsdéken hétfő reggel, a magyar blue chipek közül az OTP már több mint 15 százalékos mínuszban is volt, míg a BUX több mint 10 százalékos mínuszban kezdte a napot.

Hatalmas mínuszban a BUX
10,3 százalékos mínuszban van a BUX a nyitást követően. Az OTP ennél is nagyobb, mitnegy 15,4 százalékos mínuszban nyitott.
Ez már a pánikzóna, kapitulációs jeleket mutat a tőzsde
Globális eladási hullám látható a tőzsdéken Donald Trump vámháborújának elindulása óta, amely a Wall Street félelem indexét, a VIX-et régen látott szintre küldte - közölte a Bloomberg. A piaci adatok arra utalnak, hogy az esésnek még nincs vége.

Zuhanórepülésben a magántőke: menekülnek a befektetők
Sorra próbálnak megszabadulni a magántőkealapokban (private equity) tartott befektetéseiktől az intézményi befektetők, miután a globális tőkepiacok összeomlása súlyos veszteségeket okozott portfólióikban – írja a Financial Times.

Fekete hétfő Ázsiában: a pénzügyi válság óta nem volt ekkora esés
Nagyon csúnya, amit az ázsiai tőzsdéken láthatunk hétfő reggel. A befektetőket világszerte most a Donald Trump vámháborúja okozta félelmek dominálják, a napokban ráadásul tovább eszkalálódott a helyzet, miután Kína további vámintézkedésekről döntött Trump múlt szerdai vámjait követően.

Bedurvultak a margin callok a világ legnagyobb befektetőinél, a Covid óta nem volt ilyen
Miután Donald Trump vámpolitikai bejelentése piaci pánikot okozott, a hedge fundok a Covid-válság óta nem látott mértékű margin callokkal szembesültek - jelentette a Financial Times.

Jóval nagyobbat esett a német ipari termelés a vártnál
A német ipari termelés februárban a vártnál nagyobb mértékben, 1,3 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest közölte hétfőn reggel a német statisztikai hivatal.
Ütik az olajat is, itt a négyéves mélypont
Az olajárak jelentős csökkenést mutattak hétfőn, több mint 3 százalékkal estek vissza az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek fokozódása miatt, ami recessziós félelmeket és az olajkereslet várható csökkenését vetíti előre.

Pánik a tőzsdéken - Hogyan védd meg a befektetéseidet?
Donald Trump vámháborúja világszerte zuhanást váltott ki a tőzsdéken, szakadnak a részvény-, nyersanyag- és kriptopiacok is. Nagyon nem mindegy, hogy ilyen környezetben hogyan kezeljük a befektetéseinket, hogyan alakítjuk át a portfólióinkat. Ebben nyújtunk segítséget profi szakértőinkkel a következő befektetési konferenciánkon, május 8-án jön a Portfolio Investment Day 2025, jelentkezz még ma!

Esik tovább az olaj is
A vámháborúval jócskán megnövekedtek a recessziós félelmek, ennek hatására pedig az olaj ára is mélyrepülésben van. A globális benchmarknak számító Brent típusú kőolaj hordónkénti jegyzése már 3,3 százalékos mínuszban van hétfő reggel.
Ennyi volt, lefordultak a kriptók is
Folytatódik a vámháború zuhanás a tőzsdéken, ezúttal azonban már a múlt héten még igencsak felülteljesítő kriptopiac is lefordult. A bitcoin árfolyama már

Összeomlott a tajvani tőzsde, de aranykor eljöveteléről beszél a sziget elnöke
Hatalmasat zuhantak a tajvani részvények az amerikai importvámok bejelentését követően, az index 10%-kal szakadást szenvedett el a hétfői kereskedésben, miközben Laj Ching-te tajvani elnök azt mondta: az Egyesült Államokkal a közös prosperitás "aranykora" jön.

A 2008-as pénzügyi válság óta nem volt ekkora esés Ázsiában
Az MSCI Asia Pacific Index már 7 százalékos mínuszban is volt a reggeli órákban, ami 2008 óta a legnagyobb napon belüli mínuszt jelenti.
Az ázsiai tőzsdéken továbbra is nagyon rossz a hangulat:
A Hang Seng index 10,7, a Shanghai Composite Index pedig 7,1 százalékos mínuszban van jelenleg.
Nyugalomra int a japán pénzügyminiszter
Katsunobu Kato japán pénzügyminiszter nyugalomra intette a befektetőket, miután a japán tőzsde már harmadik napja zuhan. Elmondta, hogy szorosan figyelemmel kíséri a piaci mozgásokat, kiemelte, hogy a globális pénzügyi és tőkepiacokon egyre nagyobb az instabilitás.
A japán Nikkei 225 index már 6,5 százalékos mínuszban van hétfőn.
Állva nézi a forint a vérengzést a részvénypiacokon
Nagyon durva további részvénypiaci hangulatromlás látszik a vasárnap éjjeli és hétfő hajnali mozgások alapján a nemzetközi piacokon a Donald Trump által bejelentett vámemelések várható hatásai miatt, de közben az euró/dollár széles kilengések után a péntek éjjeli zárószintjénél jár. Éppen ez lehet a magyarázat arra, hogy a forint miért stagnál szintén a péntek esti zárószintjén ennyi komoly részvénypiaci mozgások mellett is. A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.

Nagyon csúnya mínuszban Ázsia
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Eséssel zártak legutóbb a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 5,5 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 6 százalékot esett, míg a Nasdaq 6,1 százalék mínuszban zárt.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 6,64 százalékkal került lejjebb, a Hang Seng 10,97 százalékos mínuszban van, míg a CSI 300 2,11 százalékos pluszban áll.
- Kedvezőtlen nyitást jeleznek előre az európai határidős részvényindexek, a DAX 3,4 százalékot eshet, a CAC 2,99 százalék mínuszban nyithat, míg a FTSE 2,4 százalékkal kerülhet lejjebb.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 2,87 százalék mínuszban nyithat, a S&P 500 3,59 százalékot eshet, míg a Nasdaq 4,53 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma Magyarországon a KSH kiskereskedelmi statisztikája mellett az MNB nemzetközi tartalékairól, az állampapírok aukciós hozamairól és a befektetési alapok mérlegéről is képet kaphatunk, amelyek a forint stabilitása és a befektetői bizalom szempontjából relevánsak.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 13,9 százalékos elmozdulással a Hang Seng index áll az élen, a sereghajtó 17,2 százalékos eséssel a Nasdaq index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 18,4 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 3,3 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 15,9 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 38 314,86 | -5,5% | -7,9% | -9,9% | -9,9% | -0,7% | 82,0% |
S&P 500 | 5 074,08 | -6,0% | -9,1% | -12,2% | -13,7% | -1,4% | 103,9% |
Nasdaq | 17 397,7 | -6,1% | -9,8% | -14,5% | -17,2% | -2,7% | 131,1% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 33 780,58 | -2,8% | -9,0% | -9,5% | -15,3% | -15,1% | 89,6% |
Hang Seng | 22 849,81 | 0,0% | -2,5% | -0,4% | 13,9% | 36,6% | -1,7% |
CSI 300 | 3 861,5 | 0,0% | -1,4% | -0,6% | -1,9% | 8,2% | 4,0% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 20 641,72 | -5,0% | -8,1% | -7,5% | 3,7% | 12,2% | 116,7% |
CAC | 7 274,95 | -4,3% | -8,1% | -9,6% | -1,4% | -10,8% | 75,1% |
FTSE | 8 054,98 | -5,0% | -7,0% | -8,0% | -1,4% | 1,0% | 48,7% |
FTSE MIB | 34 649,22 | -6,5% | -10,6% | -8,2% | 1,4% | 0,6% | 111,5% |
IBEX | 12 422 | -5,8% | -6,7% | -4,7% | 7,1% | 12,0% | 88,7% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 83 028,94 | -4,8% | -9,2% | -4,0% | 4,7% | 24,6% | 157,3% |
ATX | 3 762,81 | -6,0% | -9,9% | -7,3% | 2,7% | 5,3% | 91,5% |
PX | 1 951,67 | -5,3% | -7,9% | 0,2% | 10,9% | 27,7% | 152,0% |
WIG20 | 89 040 | -5,8% | -9,0% | -0,3% | 11,9% | 6,2% | 114,4% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 22 200 | -6,8% | -14,5% | -5,0% | 2,4% | 29,2% | 144,0% |
Mol | 2 912 | -3,1% | -1,6% | 1,8% | 6,7% | -3,7% | 54,5% |
Richter | 10 060 | -3,5% | -3,3% | -4,8% | -3,3% | 7,2% | 65,3% |
Magyar Telekom | 1 508 | -2,1% | -14,1% | -10,7% | 18,4% | 65,7% | 324,8% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 62,42 | -7,4% | -10,5% | -8,8% | -13,8% | -28,6% | 120,3% |
Brent | 66,18 | -6,4% | -10,0% | -7,5% | -11,5% | -25,8% | 93,3% |
Arany | 3 043,8 | -2,2% | -1,3% | 4,6% | 15,9% | 32,8% | 88,0% |
Ezüst | 29,73 | -6,9% | -13,0% | -6,3% | 0,2% | 9,6% | 106,6% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 406,7500 | 1,1% | 1,0% | 1,9% | -1,1% | 4,0% | 11,1% |
USDHUF | 370,1598 | 2,3% | -0,5% | -2,4% | -6,8% | 2,8% | 9,2% |
GBPHUF | 477,5 | -0,1% | -0,8% | -0,6% | -4,0% | 4,4% | 15,2% |
EURUSD | 1,0989 | -1,2% | 1,5% | 4,4% | 6,1% | 1,1% | 1,8% |
USDJPY | 145,4350 | 0,0% | -3,2% | -2,0% | -7,5% | -4,1% | 34,0% |
GBPUSD | 1,2940 | -1,7% | 0,0% | 1,8% | 3,3% | 2,1% | 5,6% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 83 851 | 0,9% | -0,6% | -3,9% | -11,2% | 22,3% | 1 143,6% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,01 | -0,9% | -5,7% | -4,6% | -12,2% | -6,7% | 582,1% |
10 éves német állampapírhozam | 2,54 | -2,8% | -6,1% | 3,4% | 7,3% | 8,5% | -680,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,94 | -2,3% | -4,8% | 2,7% | 4,8% | 0,9% | 128,3% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Golden House Studio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Forronganak a gazdasági szereplők, és váratlanul Trump is megszólalt – Hétfői híreink a vámháborúról
Mi történik Trump vámjainak bejelentését követően?
Kulcsfontosságú szektorban ért el áttörést az orosz hadsereg: hamarosan kezdődhet az erődváros ostroma
Sikerülhet a stratégiai cél.
Ezekben a percekben dőlhet el, hogy Amerika elszánja-e magát egy újabb nagy háborúra
Kulcsfontosságú találkozó zajlik Washingtonban.
Megszólalt a világ legnagyobb vagyonkezelője: hosszabb távon ez inkább vételi mint eladási lehetőség
De simán eshetnek még innen a tőzsdék 20 százalékot.
Zsiday Viktor: Arcátlan követelések, amikből lehet engedni
Donald Trump tárgyalási stratégiáját könyveiből ismerhetjük: arcátlan és lehetetlen követelésekkel kell föllépni...
Változások jönnek az ingatlanpiacon - korlátozások és áremelkedés egyszerre?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Változások jönnek az ingatlanpiacon - korlátozások és áremelkedés egyszerre? Mi...
A magyar nagyravágyás természetéről
Mi magyarok mindig a pohár üres felét vesszük észre. Ha valamiben nem vagyunk az élen, kudarcként éljük meg. Mi...
A pénzügyi szorongásról
Vámok, várható infláció, közelgő recesszió - röviden ez várhat az amerikaiakra Donald Trump elnöksége miatt....
Balásy Zsolt: Árolcsósítók
Hadd kezdjem egy szovjetkori városi legendával, amit biztos sokan ismernek, de úgy tűnik, sokan el is felejtettek. A...
"Felszabadulás" helyett Pánik Napja? Így fektess most be!
Trump új vámtarifái megrázták a tőzsdéket, növelve a gazdasági bizonytalanságot. Sokan pánikolnak, de valószínűleg...
Hibás adatszolgáltatás gyors korrekciója: Egy NAV-ellenőrzés tanulsága
Az adóellenőrzések során a NAV gyakran tár fel olyan adminisztratív hibákat, amelyek kijavítása kulcsfontosságú...
Csendes gyilkosok: a környezetszennyezés kevésbé látványos formái
Ha környezetszennyezésről beszélünk, alighanem elsőre égig érő szeméthalmokra, vagy széntüzelésű erőművek...
Ez egy kemény adás (HOLD After Hours)
E héten eltemetjük és megmentjük a dollárt, valamint életviteli tanácsokat is osztunk Szabó Dáviddal. Jó szórakozást!...


- Megtörténhet az elképzelhetetlen Amerikával Trump miatt – aggódnak a hitelminősítők
- Amiről senki sem beszél: még az állampapírokon is bukhatsz nagyot – mutatjuk, hogyan kerüld el
- Amerika nagy háborúja árnyékában emelkedhet ki egy új globális szuperhatalom
- Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti
- Százezreket hagynak veszni a magyarok minden évben: heteken belül igényelned kell, ha nem akarsz lecsúszni az ingyenpénzről
Folytatódik a káosz a tőzsdéken – Hova menekítsem most a pénzem?
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.
Bod Péter Ákos: az eddig ismert kereskedelmi rendszernek vége
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Bőven van még tartalék a magyar agráriumban, a számok viszont nem ezt tükrözik
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?