Nagy rali után gyorsan elfogyott a lendület az amerikai tőzsdéken

Nagy rali után gyorsan elfogyott a lendület az amerikai tőzsdéken

A szerdán közzétett amerikai inflációs adat megjelenése után meredek emelkedésbe kapcsoltak az európai és amerikai részvénypiacok, a befektetők azt árazzák, hogy az amerikai jegybank folytathatja kamatcsökkentését, ami alapvetően pozitívan hat a kockázatos tőkepiaci eszközökre, így a részvényekre is. Ma reggel az ázsiai részvénypiacok mérsékelten emelkedtek, az európai tőzsdéken is folytatódott az emelkedés, az USA-ban viszont mára elfogyott a lendület, és mínuszban zártak a vezető indexek.

Vegyesen zártak az amerikai piacok

Vegyesen zártak az amerikai piacok

Pozitív fordulatot láthattunk a nemzetközi piacokon kedd reggel, ennek eredményeként a kínai és hongkongi tőzsdék is emelkedtek. Eközben Európában jó volt a hangulat, ám Amerikában mínuszban sokáig mínuszban voltak a tőzsdék, de ott is eljött a fordulat.

Jön a zuhanás a tőzsdéken, ha bejön ez az elmélet

Jön a zuhanás a tőzsdéken, ha bejön ez az elmélet

Nem sikerült a 2025-ös repülőrajt az amerikai tőzsdéken, a tavaly december eleji történelmi csúcsok óta mindhárom vezető részvényindex lejjebb került. Az év elején érkezett gazdasági adatok máris átformálták a kamatcsökkentési kilátásokat, és még Donald Trumpot be sem iktatták hivatalába – márpedig a republikánus elnök ígéretei akár komoly inflációs sokkot is okozhatnak, ha Trump valóban betartja őket. A piacokon nagy most a bizonytalanság, ráadásul az egyre mélyebb korrekciókat figyelve felmerülhet a kérdés, hogy ez már a trendforduló a tőzsdéken? Elérkezett a medvepiac ideje? Van egy elméleti keretrendszer, ami segíthet eligazodni ebben a bizonytalan környezetben, elemzésünkben ezzel foglalkozunk.

Folytatódik az esés a tőzsdéken

Folytatódik az esés a tőzsdéken

Múlt héten a vártnál sokkal erősebb amerikai munkaerőpiaci adatok borzolták a befektetők kedélyeit, ezt követően a mai napon is folytatódik az esés: Ázsiában lejjebb kerültek a tőzsdék, és Európában is lefelé vette az irányt a piac, az Egyesült Államokban pedig felemás a kép. Ebben a kedvezőtlen miliőben azonban nagyon jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX több, mint egy százalékkal került feljebb, ezzel új történelmi zárócsúcsra került a részvényindex.

A mesterséges intelligencia új csúcsra repítette a tőzsdéket - 2025-ben is folytatódhat az AI-rali?

A mesterséges intelligencia új csúcsra repítette a tőzsdéket - 2025-ben is folytatódhat az AI-rali?

A mesterséges intelligencia forradalma az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb tőzsdei trendje, amely jelentős mértékben hozzájárult a technológiai részvények kiemelkedő teljesítményéhez. De vajon túl van-e már a csúcson ez a rali, vagy továbbra is van benne potenciál? A UBS legfrissebb elemzése szerint a mesterséges intelligencia területén még messze nem ért véget a növekedési lehetőség, és az is kiderül, hogy milyen tényezők támogathatják az AI-részvények további erősödését, és milyen kockázatokra érdemes figyelni a befektetőknek.

Brutálisan erős az amerikai munkaerőpiac

Brutálisan erős az amerikai munkaerőpiac

A vártnál sokkal magyobb ütemben, 256 ezer fővel bővült az amerikai munkaerőpiac, miközben a munkanélküliségi ráta 4,1%-ra csökkent, a bérek növekedése viszont 4%-ról 3,9%-ra lassult. A bejövő adatok egy nagyon erős amerikai gazdaságra utalnak, miközben a szolgáltatószektorban újjáéledhet az árnyomás. Egy ilyen helyzetben a Fed nem tehet mást, mint vár a kamatcsökkentésekkel, de ez magasan tarthatja a kötvényhozamokat és így a dollár gyengülésére sincs sok esély. Egy ilyen helyzetben a vámháború és Trump elnök fiskális csomagja nagyon megboríthatja a piacokat.

Ma is itt az új rekord a magyar tőzsdén

Ma is itt az új rekord a magyar tőzsdén

Ázsiában bizonytalan mozgásokat láthattunk, Európában pedig az idő előrehaladtával egyre jobb hangulatban zajlott a kereskedés, a magyar tőzsde a tegnapi csúcsdöntést követően tovább emelkedett. Amerikában ma zárva tartanak a tőzsdék. Érkeztek ma fontos gazdasági adatok: a legfrissebb adatok alapján az euróövezet kiskereskedelmi forgalma novemberben a vártnál kisebb mértékben nőtt, ami újabb jele a fogyasztás pangásának és a gazdaság gyengélkedésének. Emellett Donald Trump legújabb lépéseit figyeli nyitott szemmel a piac, a rövidesen hivatalba lépő megválasztott elnök ugyanis akár gazdasági szükségállapotot is hirdethet az új vámtervek megvalósítása érdekében, illetve Grönland bekebelezését is a zászlójára tűzte az elnök.

Mínuszban zárt Amerika

Mínuszban zárt Amerika

Többnyire pozitív tartományban zárták a hétfői kereskedést az amerikai tőzsdék, a technológiai részvények vezetésével. A befektetők azt a médiajelentést értékelték, amely szerint Donald Trump vámterve talán nem lesz olyan szélsőséges, mint attól tartottak. Trump később egy Truth Social posztban vitatta a jelentést. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk, míg Európában szintén felemás mozgások voltak láthatók a kereskedés első részében, majd délutára javulni kezdett a hangulat. Az USA-ban eközben óvatos optimizmussal indult a mai kereskedés, majd nem sokkal később lefordult a piac - mindhárom fontos index mínuszban zárta a napot.

Öt nap esés után itt a fordulat az amerikai tőzsdén

Öt nap esés után itt a fordulat az amerikai tőzsdén

Kisebb csökkenéssel zárták az év első kereskedési napját csütörtökön az irányadó amerikai indexek, az ázsiai tőzsdéken pedig vegyes volt a kép ma reggel: a japán tőzsde még zárva tartott, a hongkongi részvénypiacon jó volt a hangulat, a kínai index viszont nagyobbat esett. Az európai tőzsdék lefordultak a nyitást követően, különösen a francia index esett, az amerikai indexek viszont az öt mínuszos nap után felfelé vették az irányt.

Európa erősödött, Amerika gyengül

Európa erősödött, Amerika gyengül

Az ünnepek miatt szellősen tartottak nyitva a világ tőzsdéi ezen a héten, ma azonban már újra kinyitottak a tőzsdék, az irányok azonban nem tűnnek egyértelműnek, hiszen Ázsiában komolyabb esést szenvedtek el a tőzsdék, elsősorban a kínai indexek vezetésével, miközben az európai piacokon jó hangulatú nyitást láthattunk, később azonban elbizonytalanodtak a befektetők.

Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, majd ma Ázsiában is többnyire lejjebb kerültek azok a tőzsdék, amelyek nyitva tartanak az ünnepek alatt. Ma Európában a fontosabb tőzsdék közül csak a francia és a brit piac volt nyitva, mindkettő a szokásosnál korábban zárt. A kezdeti esés után délelőtt pozitívba fordultak az európai indexek. Az Egyesült Államokban a szokásos módon fog ma folyni a kereskedés, és az elmúlt két nap gyenge teljesítménye után ma megállt az amerikai indexek esése.

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Hétfőn Európában eséssel indult a nap a vezető tőzsdéken és a Budapesti Értéktőzsdén is, például amiatt, hogy a nyitást követően megütötték az OTP-t, több mint 2 százalékos mínuszban is volt a bankpapír. Aztán a nap végére enyhült az eladói nyomás, és végül 0,7%-os mínuszban, 21690 forinton fejezte be a napot és egyúttal az évet is a bankpapír, mivel ez volt az év utolsó kereskedési napja a magyar és a legtöbb európai tőzsdén. Amerikában a nyitást követően több mint 1 százalékos esésben is jártak a vezető részvényindexek, aztán a nap második felében felpattanás kezdett kibontakozni, de a záráshoz közeledve ez elhalt.

Alig mozdultak az amerikai részvénypiacok

Alig mozdultak az amerikai részvénypiacok

Csütörtökön ismét kinyitott az amerikai tőzsde, a részvényárfolyamok csökkenéssel indították a napot. Munkaerőpiaci adat is érkezett: csökkent a munkanélküli segély iránti kérelmek száma.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.