Amerikában hatalmas esést láthattunk a tőzsdéken, hiába érkezett korábban kedvező foglalkoztatottsági adat. A félelemindex is bejelzett, rég nem látott pánik söpört végig a befektetőkön.
Tegnap nagyon csúnya esés indult a világ tőzsdéin, ma pedig csak még tovább durvult az eladói hullám. Mindez annak tudható be, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy a világ szinte összes országával szemben büntetővámokat vezet be.
Ma az ázsiai piacokon is nagyon rossz volt a hangulat, szektorszinten a bankrészvények teljesítettek rendkívül rosszul, a befektetők adták az OTP-t is. A klasszikus menekülőeszközök ma sem működtek, a közmű vállalatok részvényei viszont ideiglenesen jó fedezéknek bizonyultak.
Csúnya esés alakult ki a világ tőzsdéin, miután Donald Trump bejelentette, hogy a világ szinte összes országával szemben büntetővámokat vezet be. Ami eddig csak fenyegetés volt, az most valósággá válik, és azok a befektetők, akik eddig arra számítottak, hogy a vámháború csak egy üres fenyegetés, csak tárgyalási eszköz, azok most átértékelik a pozícióikat. Risk off üzemmódba kapcsoltak a befektetők, az esés széles körű, nemcsak a részvénypiacokat ütik, de esnek a nyersanyagok és a kriptoeszközök is. A korábbi nagy kedvencek, a fantasztikus hetes részvények is nagyot estek.
Kedvezőtlen hangulat uralkodott a világ tőzsdéin a szerdai kereskedésben, ami nem is meglepő, hiszen a befektetők tartottak Donald Trump amerikai elnök magyar idő szerint este 22 órakor megérkező, vámokkal kapcsolatos bejelentéseitől. Mínuszban zártak az európai részvényindexek, az amerikai tőzsdék végül emelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést, viszont a vártnál magasabb vámok hatására a zárás után a határidős indexek hatalmas eséseket szenvedtek el.
Az európai piacok pluszban vannak, az amerikai tőzsdék viszont változóan teljesítenek, miközben a befektetők Donald Trump holnap bejelentésre kerülő átfogó vámintézkedéseire készülnek. Közben itthon ma is a Magyar Telekom árfolyamában láttunk nagyobb elmozdulás, tovább ütötték a részvényt a tegnapi hírek után, melyek szerint a kormány önkéntes árcsökkentést vár a távközlési szolgáltatóktól az infláció megfékezése érdekében. Ezzel szemben a Mol jelentősen emelkedett, miután a cég közzétette az igazgatóság osztalékjavaslatát.
Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el.
A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.
A Világgazdasági Fórum felmérése szerint a 18-27 éves Z generáció 30%-a már egyetemista korában megkezdi befektetéseit – írja a Financial Times. A fiatalok pénzügyi aktivitásának növekedését az újhullámos, alacsony költségű mobilalkalmazások és egyéb digitális eszközök elérhetősége segíti. De nem mind arany, ami fénylik: sok szélhámos igyekszik lehúzni a gyanútlan befektetőket.
Nagy eséssel indult ma a kereskedés az európai tőzsdéken, a lefordulás oka az, hogy Donald Trump 25 százalékos autóipari büntetővámot jelentett be, a befektetők azt árazzák, hogy eldurvul a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és fő kereskedelmi partnerei között. Ma az esésben az autóipari részvények álltak az élen, nagyot esett a Porsche, a Mercedes, a BMW és a Volkswagen árfolyama is. A nap végére valamelyest javult a hangulat, az amerikai tőzsdéken pedig egyelőre bizonytalanságot láthatunk.
Az amerikai részvénypiacok csökkennek, különösen a technológiai szektorban, miközben a Fehér Ház bejelentette, hogy Donald Trump elnök helyi idő szerint délután 4 órakor sajtótájékoztatón ismerteti az új autóimport-vámokat. A hír hatására az autógyártók részvényei is esni kezdtek.
Tegnap Amerikában kiváló napot zártak a tőzsdék a Nasdaq vezetésével. Ezt követően Ázsiában többnyire esést láthattunk, míg Európában pozitív hangulat jellemezte a kereskedést. A magyar tőzsdén is jó volt a hangulat, a BUX kedden is új történelmi csúcson zárt, csakúgy mint az OTP, melynek árfolyama történelme során először tudott 26 000 forint fölött zárni.
A reggeli felemás ázsiai kereskedést követően Európában még jó hangulatban indult a nap, miután kiderült, hogy Donald Trump amerikai elnök kormányzata várhatóan mégsem vezet be ágazatspecifikus vámokat április 2-án. A délutáni órákra azonban már elolvadtak a pluszok a kontinens vezető börzéin, miközben régiós szinten kitartott a kedvező hangulat. Eközben az amerikai tőzsdéken a Nasdaq vezetésével erőteljes emelkedést láthatunk. Az események hatására érezhetően megnőtt a befektetők kockázatvállalási kedve, jól mutatja ezt az is, hogy a kriptóknál is elindult egy nagyobb felpattanás.
Elromlott a hangulat pénteken a tőzsdéken, Ázsiában jelentős mínuszban zárt reggel a hongkongi és a kínai index, és az európai indexek is esnek, leginkább az utazási szektor gyengélkedik Európa legforgalmasabb repterének lezárása után. Kezdetben délután sem volt szebb a kép, csökkenésekkel nyitottak az amerikai részvénypiacok, miután érkeznek az első jelzések a vállalatok, ma éppen a FedEx és a Nike felől, hogy a vámok és az amerikai gazdasággal kapcsolatos bizonytalanság hat az eredményekre. Majd végül pozitív fordulat bontakozott ki a tengerentúli részvénypiacokon, amit Donald Trump vámpolitikával kapcsolatos kijelentése is fűtött.
Makroadatok tekintetében kevésbé izgalmas a nap, a befektetők a jegybankári üzenetetek emésztik az elmúlt napokból, és mai esemény, hogy Németországban elfogadták az óriási fiskális élénkítőcsomagot, amivel megnyílt az út az infrastrukturális beruházások és a hadiipari kiadások növelése előtt.
Szerdán kamatdöntő ülést tartott az amerikai jegybank, a Fed nem változtatott az irányadó kamaton, magasabb inflációval és alacsonyabb gazdasági növekedéssel számol a jegybank. A tegnapi kamatdöntésre és az azt követő jegybanki kommentekre pozitívan reagáltak a piacok, a vezető amerikai részvényindexek mind emelkedéssel zártak, az európai tőzsdéken mérsékelt emelkedéssel indult a nap, azóta viszont elromlott a hangulat, a német tőzsde is lefordult, az autógyártók és a pénzügyi cégek részvényeit ütötték meg, de nagyot esett a Rheinmetall árfolyama is. Amerikában is estek az indexek.
A BlackRock abban látja a jövőt, hogy bővítse a lakossági befektetők számára kínált termékpalettáját, például több ETF-et dobjon piacra – írja a Reuters. Ezzel fenntarthatja előnyét a fokozatosan felzárkózó helyi versenytársakkal szemben, és az európai befektetők egy új generációját szólíthatja meg.
A tengerentúli tőzsdék jelentős pluszban fejezték be a kereskedést, miután a Federal Reserve változatlanul hagyta az irányadó kamatsávot, és megerősítette, hogy az év hátralévő részében két kamatcsökkentésre számít. Jerome Powell Fed-elnök a döntés után tartott sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy a gazdaság erős, a munkaerőpiac stabil, és az infláció közelít a jegybank 2%-os céljához, bár még mindig kissé magasabb a kívánt szintnél. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a gazdasági kilátások körüli bizonytalanság növekedett.
Az európai tőzsdéken jó volt ma a hangulat, ami elsősorban annak tudható be, hogy a német Bundestag megszavazta az adósságfék-szabályozás reformját. Ez a történelmi lépés azért fontos, mert megnyitja a lehetőséget, hogy Németország egy 1000 milliárd eurós, tíz éven át tartó kötvénykibocsátási pályára lépjen, ezt követően a tervek szerint évente 80-100 milliárd euróval költ majd a költségvetési bevételek felett a német kormány, aminek célja a gazdaság élénkítése, valamint a védelmi beruházások finanszírozása lesz.
Eközben Amerikában esnek a vezető részvényindexek a technológiai túlsúlyú Nasdaq vezetésével. A befektetők most elsősorban a Trump-Putyin tárgyalás részleteire, illetve a Federal Reserve holnapi kamatdöntésére figyelnek.
Jól indult a hét az ázsiai tőzsdéken, az európai tőzsdéken már nem volt ennyire egyértelmű a helyzet, vegyes elmozdulásokkal nyitottak az indexek, de napközben javult a kép, mérsékelt optimizmussal zajlott a kereskedés. A magyar tőzsdén kifejezetten jó volt a hangulat, az OTP új történelmi csúcsra ment. Az Egyesült Államokból érkeztek ma fontosabb makroadatok, például egy kiskereskedelmi forgalmi statisztika, a hét eseménye azonban a Fed szerdai kamatdöntése lehet.
Nem tárgyalás, csak találkozó.
Így áll a magyarországi lakásár-emelkedés Európa többi országához képest.
Ma életbe léptek Trump megemelt vámjai. Vámháborúval kapcsolatos híreink percről percre.
"Rossz megközelítést" alkalmaz az elnök - üzente a Delta Air Lines vezérigazgatója.
Harmadszor meglepetés idén a havi inflációs szint, most pozitív irányba.
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.