Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, majd ma Ázsiában is többnyire lejjebb kerültek azok a tőzsdék, amelyek nyitva tartanak az ünnepek alatt. Ma Európában a fontosabb tőzsdék közül csak a francia és a brit piac volt nyitva, mindkettő a szokásosnál korábban zárt. A kezdeti esés után délelőtt pozitívba fordultak az európai indexek. Az Egyesült Államokban a szokásos módon fog ma folyni a kereskedés, és az elmúlt két nap gyenge teljesítménye után ma megállt az amerikai indexek esése.

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Hétfőn Európában eséssel indult a nap a vezető tőzsdéken és a Budapesti Értéktőzsdén is, például amiatt, hogy a nyitást követően megütötték az OTP-t, több mint 2 százalékos mínuszban is volt a bankpapír. Aztán a nap végére enyhült az eladói nyomás, és végül 0,7%-os mínuszban, 21690 forinton fejezte be a napot és egyúttal az évet is a bankpapír, mivel ez volt az év utolsó kereskedési napja a magyar és a legtöbb európai tőzsdén. Amerikában a nyitást követően több mint 1 százalékos esésben is jártak a vezető részvényindexek, aztán a nap második felében felpattanás kezdett kibontakozni, de a záráshoz közeledve ez elhalt.

Kritikus szintről pattant fel a bitcoin, az altcoinok is ugrottak

Kritikus szintről pattant fel a bitcoin, az altcoinok is ugrottak

A hétfő esti kereskedésben egy sokhetes trendvonalról, 91600 dollárról pattant fel a bitcoin 95 ezer dollár közelébe, és a mozgást az altcoinok is határozott emelkedéssel követték. A mozgás akár egy év végi ralinak is kezd beilleni.

Visszatért Donald Trump, vele együtt pedig az őrület is a tőzsdékre (TOP 10 sztori - 6.)

Visszatért Donald Trump, vele együtt pedig az őrület is a tőzsdékre (TOP 10 sztori - 6.)

Az amerikai elnökválasztás minden évben jelentős hatással van a piacokra, de a 2024-es novemberi eseményt kivételes várakozás övezte. A befektetők már Trump győzelmét megelőzően elkezdték árazni a republikánus jelölt esélyeit, amelyek szeptember közepétől egyre markánsabban emelkedtek. Miután Trump novemberben megnyerte az elnökválasztást, a tőzsdéken valóságos eufóriát láthattunk, a mozgások pedig a Covid-időszak utáni bikapiac legszebb napjaira emlékeztették a befektetőket. Nem túlzás azt állítani, hogy győzelmével Trump valósággal berobbantotta a piacokat, de vajon jövőre is kitart a Trump-trade lendülete?

A Nasdaq húzta Amerikát karácsony előtt

A Nasdaq húzta Amerikát karácsony előtt

Jön a karácsony, vele együtt pedig valóságos adatdömpinggel indult a hét a tőzsdéken. Reggel a magyar makrogazdasági adatok domináltak, de érkezett az Egyesült Királyság harmadik negyedéves folyó fizetési mérlege is, majd délután a Chicagói Fed-index és egy amerikai fogyasztói bizalmi mutató került a figyelem középpontjába.

Ázsiában jó hangulatban telt a kereskedés reggel, Európában hol mínuszba, hol pluszba fordultak az irányadó indexek napközben, míg az amerikai tőzsdék a Nasdaq vezetésével erős napot zártak. A magyar tőzsde felülteljesítő volt, a nap kétségkívül legfontosabb tőzsdei sztorija a Gránit Bank részvényeinek debütálása volt a BÉT-en.

Elszabadult a bitcoin - Jövőre is az év egyik legizgalmasabb befektetése lehet? (TOP 10 sztori - 9.)

Elszabadult a bitcoin - Jövőre is az év egyik legizgalmasabb befektetése lehet? (TOP 10 sztori - 9.)

Jó éve van a kriptopiacnak. Donald Trump elnöki győzelme jelentős hatással volt a bitcoin árfolyamára, amely 100 000 dollárra emelkedett. Az év elején elfogadott bitcoin ETF-ek és a felezés is hozzájárult a piaci fellendüléshez, míg az újabb körös ralit Trump új, kriptobarát politikai irányvonala, és választási győzelme táplálta. Az alábbiakban áttekintjük, hogyan formálhatja Trump elnöksége a kriptopiacot 2025-ben, és milyen lehetőségek és kockázatok várnak ránk az előttünk álló időszakban.

Pánikeladások után felpattanás a kriptopiacon

Pánikeladások után felpattanás a kriptopiacon

Az elmúlt napokban nagy esés volt a kriptoeszközök piacán, az esés pénteken gyorsult be, onnan viszont nagy emelkedés jött, ami szombaton is folytatódik.

Visszapattantak az amerikai tőzsdék a hét végére

Visszapattantak az amerikai tőzsdék a hét végére

A szerdai és a csütörtöki nagy esés után próbáltak magukhoz térni a világ részvénypiacai, több-kevesebb sikerrel. Elromlott a tőkepiaci hangulat, miután az amerikai jegybank elnöke arra tett utalást, hogy jövőre a korábban vártnál kevesebb kamatvágás jöhet, erre a kockázatosabb eszközök, többek között a részvények és a kriptoeszközök árfolyama esett. Ma vegyes volt a hangulat az európai tőzsdéken, míg az amerikai piacok a nap eleji esésből eleinte komoly emelkedésbe kapcsoltak, majd a nap végére elolvadt a korábbi pluszok egy része.

Egyre csúnyább, ami a kriptopiacon megy

Egyre csúnyább, ami a kriptopiacon megy

Az év egyik nagy sztorija volt a kriptopiac feltámadása, Donald Trump megválasztása ráerősített azokra a folyamatokra, amik például a bitcoin és ethereum spot ETF-ek megjelenésével elindultak. A csúcson 3800 milliárd dollár volt a kriptopiac mérete, az elmúlt hetekben viszont túlvetté váltak az eszközök, ráadásul az amerikai jegybank által előre jelzett kamatpálya sem kedvez a kockázatosabb eszközöknek, így nagy esés indult el a piacon, ami ma begyorsult.

Minimális pluszban a New York-i tőzsdék, Európa bevörösödött

Minimális pluszban a New York-i tőzsdék, Európa bevörösödött

Tegnap este a Fed szigorú hangvételű kommentárjainak hatására jelentős dollárerősödést láthattunk, emellett pedig az amerikai tőzsdéket is megütötték. Reggel Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig nagyobb mínuszban vannak a vezető indexek. Ami a gazdasági eseményeket illeti, ma különösen az amerikai munkanélküliségi kérelmek számának alakulása volt izgalmas: a segélykérelmek száma visszacsökkent, jelezve, hogy nincs nagy probléma  a munkaerőpiacon. Az amerikai indexek a csütörtöki pofonból korrigáltak vissza.

Mindenki a bitcoinról beszél, pedig van itt egy eszköz, ami túlszárnyalta a kriptót

Mindenki a bitcoinról beszél, pedig van itt egy eszköz, ami túlszárnyalta a kriptót

2024-et rendkívül széles mosollyal zárhatják a bitcoinba fektetők, Donald Trump elnökké választását követően ugyanis valósággal kilőtt a legnagyobb kritoeszköz árfolyama, a jegyzés átlépte a 100 ezer dolláros álomhatárt is. Bár az elmúlt heteket látva nem nagy túlzás azt állítani, hogy a bitcoin volt az idei év egyik legnagyobb sztárja, azért van a tőkepiacoknak egy olyan, jóval kevésbé fókuszban lévő szeglete, ahol ennél is sokkal nagyobb árfolyamemelkedést láthattunk.

Megütötték az amerikai tőzsdéket a Fed jelzéseire

Megütötték az amerikai tőzsdéket a Fed jelzéseire

Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés a reggeli órákban, ezt követően pedig Európában óvatos emelkedést láthatunk, Amerikában pedig iránykereséssel indult a kereskedés. Aztán este a Fed a várt 25 bázisponttal csökkentette a kamatot, a meglepetés viszont abban volt, hogy jövőre csak 50 bázispontos összes vágásra számítanak a nyíltpiaci döntéshozók a jegybanknál, így ez jócskán rontott a hangulaton, a tőzsdéket megütötték, a dollár ugrott.

Elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Ma volt a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése, ahol a Monetáris Tanács a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot, erre reagálva kisebb esést láthatunk az OTP részvényénél. Nemzetközi szinten a német Ifo index alakulása érkezett, amely alapján elmondható, hogy megint romlott az üzleti hangulat a kontinens legnagyobb gazdaságában, ennek is köszönhetően nem csak a hazai, de a nemzetközi piacokon is borongós ma a tőzsdei hangulat. Amerikában sincs hiány izgalmakból: a mai eséssel kritikus szintre került az Nvidia árfolyama, miközben egy brutális célár-emelésnek is köszönhetően tovább szárnyal a Tesla részvénye.

Új csúcson a bitcoin, széttépték az Alphabetet és a Teslát

Új csúcson a bitcoin, széttépték az Alphabetet és a Teslát

Mérsékelt eséssel indították a hetet az ázsiai tőzsdék, a hangulatromlásban szerepet játszott a vártnál gyengébb kínai kiskereskedelmi adat is. Az európai részvénypiacokon esés láthattunk, ami alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Eközben Amerikában a Nasdaq vezetésével emelkedést láthattunk. Hétfőn az Alphabet mellett a Tesla árfolyama is új történelmi csúcsra ralizott, csakúgy mint a bitcoin jegyzése.

Mindenki a bitcoinra figyel, de ez a befektetés most sokkal izgalmasabb

Mindenki a bitcoinra figyel, de ez a befektetés most sokkal izgalmasabb

Többször is új történelmi csúcsot döntött a bitcoin az elmúlt napokban, a legnépszerűbb kriptoeszköz árfolyama már a 107 000 dollárt is átlépte, egyelőre pedig nem úgy tűnik, hogy egyhamar alábbhagyna a befektetők lelkesedése. A bitcoin árnyékában azonban van egy olyan befektetés, amelyről viszonylag kevés szó esik, most azonban nagy izgalmakat ígér. Nézzük is meg miről van szó!

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Surányi György: még egyszer az adósságválságról - viszontválasz Mellár Tamásnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.