Közzétette legfrissebb számait a Mol: a társaság aránylag jól teljesített az inkább kedvezőtlenül alakuló iparági környezetben a tavalyi negyedik negyedévben.
A tegnapi nagy esést követően többnyire emelkedést láthattunk a vezető európai részvényindexeknél délutánig, az amerikai nyitást követően azonban ismét mínuszba fordultak az indexek. A magyar tőzsdén is rossz volt a hangulat, eközben azonban ma is a 4iG van a figyelem középpontjában, a társaság részvényárfolyama a tegnapi rali után tovább emelkedett arra a hírre, hogy Jászai Gellért az Elon Musk féle SpaceX-szel egyeztetett. Amerikában a nyitást követően a Nasdaq vezetésével lefordulást láthattunk, a tegnap nagyot eső Palantir részvényei ma is jelentős, két számjegyű mínuszban vannak.
Az európai tőzsdékkel együtt a magyar piac is esett a mai kereskedésben, a BUX mínuszban fejezte be a napot, miután a blue chipek többsége lefelé vette az irányt.
A 4iG évekig egy alvó papír volt, 600-800 forint között ingadozott az árfolyama, gyakorlatilag mindegy is volt, hogy milyen hír jött ki a céggel kapcsolatban, legyen szó nagy növekedésről szóló gyorsjelentésekról vagy akvizíciókról, mint amilyen a Vodafone megvásárlása is volt, a 4iG árfolyama érdemben nem reagált. Aztán tavaly december közepén valami nagyon megváltozott, a 4iG bemutatta műholdprogramját Elon Musknak, azóta pedig száguld az árfolyam.
Iránykereséssel indult a szerdai kereskedés a világ vezető tőzsdéin, az európai indexek vegyesen nyitottak, a DAX kismértékben emelkedett, ami elegendő volt az új történelmi csúcshoz, napközben azonban lefordultak az indexek, délutánra pedig jelentősebb mínuszok alakultak ki, és a zárásra sem jött össze a szépítés. A magyar tőzsde minimális eséssel zárt ennek ellenére, az izgalmakat a hazai piacon a 4iG szolgáltatta, melynek árfolyama több mint 16 százalékos pluszban zárt. Eközben Amerikában óvatos mozgásokat láthattunk, végül pedig kisebb pluszban zártak a vezető részvényindexek.
A kedvezőtlen nemzetközi hangulat ellenére "olcsón" megúszta a mai napot a magyar tőzsde, a BUX csak minimális eséssel zárt ma, a blue chipek közül azonban csak az OTP tudott pluszban zárni. A nagy sztorit szerdán a 4iG szolgáltatta: a vállalat részvényei több mint 16 százalékot raliztak kiemelkedő forgalom mellett, miután a cég elnöke, Jászai Gellért Washington D.C.-ben a SpaceX-szel tárgyalt.
Elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, a déli órákra a BUX is lefordult. A blue chipek közül csak az OTP van pluszban ma, míg a midcapek közül a 4iG emelkedik ki.
Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján 2024 negyedik negyedéve kiegyensúlyozottan alakulhatott az olajcég számára, a feldolgozás-kereskedelem (Downstream) és a kutatás-termelés (Upstream) üzletágak is aránylag jól szerepelhettek a némiképp romló iparági környezetben. Az elemzők szerint a negyedik negyedév bár 2023 Q2 óta a leggyengébb időszak lehetett a Mol számára, azonban így sem fog szégyenkezni az olajcég, a várt eredmény hosszú távon nézve kifejezetten erősnek mondható.
Különösebb hírverés nélkül jóváhagyta mind a 27 uniós tagállam, tehát Magyarország is, a 16. uniós oroszellenes szankciós csomagot, amelyet szerdai, előre rögzített, Facebook-videójában úgy igyekezett keretezni Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, hogy ez valójában könnyítést jelent Magyarország számára három főbb területen. Azt is elárulta, hogy a magyar kormány megakadályozta 27 személy, köztük Kirill-pátriárka, és szervezet szankciós listára tételét.
Akárcsak az európai tőzsdéken, úgy a magyar piacon is bizonytalanul indul a kereskedés a nyitást követően.
Ázsiában ma reggel felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig iránykeresést láthatunk. A mai napon már Amerikában is van kereskedés, a Nasdaq vezetésével óvatos emelkedés van kibontakozóban. Eközben az Intel részvényeit a potenciális feldarabolásról szóló hírekre elkezdték tépni, míg idehaza a Richter teljesít nagyon erősen.
Mind a 4 hazai blue chip emelkedett a hét második napján. A Richter tavaly októberi történelmi csúcsa közelébe ért.
Megállapodás született arról, hogy Magyarország idén teszt jelleggel kazahsztáni olajat vásárol a Barátság kőolajvezetéken keresztül – vette észre a Portfolio a kazah energiaügyi minisztérium hétfői közleményében. Erről a témáról nem tett említést tegnapi látogatása során Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, csak arról beszélt a tárca közleménye szerint, hogy a kazah kormány támogatja, hogy a Mol újabb kőolaj- és földgázmezők kitermelésében vegyen részt, és ehhez körvonalazódik egy kazah-kínai-magyar stratégiai együttműködés. Ha megindul a tesztszállítás, majd az éles szállítás, akkor azzal a Mol legalább két legyet is üthetne egy csapásra.
A kereskedési idő felénél a Richter és az OTP emelkedik, a Magyar Telekom és a Mol árfolyama azonban kisebb mínuszban van.
Visszafogott emelkedést láthatunk a keddi kereskedés első perceiben a magyar tőzsdén. A blue chipek közül a Richter kezdte legerősebben a napot.
Jó hangulatban telt a hét első kereskedési napja az európai tőzsdéken, a DAX több mint 1 százalékot erősödött, a BUX kisebb plusszal fejezte be a napot.
A bírák átlagjövedelme 2027-re 2 millió 250 ezer forintra emelkedik.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nagyon más történik a zárt ajtók mögött, mint amit látunk nyilvánosan.
Mesterséges intelligencia kurzus indul a kínai egyetemeken.
Európából nem sok iránymutatás jön.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?