A Donald Trump vámintézkedései nyomán rendkívül rossz nemzetközi részvénypiaci hangulat nem kerülte el a magyar tőzsdét sem, a BUX végül 2,8 százalékos mínuszban zárt. Elsősorban az OTP-n keresztül adták a befektetők a magyar tőzsdét, a nagybank árfolyama 5,1 százalékos mínuszban fejezte be a napot.
Trump vámháborúja a magyar tőzsdének is keresztbe tett, nagyok a mínuszok.
A Richternél egyelőre várják a részleteket Donald Trump vámbejelentéseivel kapcsolatban, hogy a gyógyszeriparra is az általános szabályok vonatkoznak-e majd, de a gyógyszergyártó jelentős amerikai forgalmában csak mérsékelt súlya van azoknak a bevételeknek, amiket érinthet - tudtuk meg a cégtől.
Kedvezőtlen hangulat uralkodott a világ tőzsdéin a szerdai kereskedésben, ami nem is meglepő, hiszen a befektetők tartottak Donald Trump amerikai elnök magyar idő szerint este 22 órakor megérkező, vámokkal kapcsolatos bejelentéseitől. Mínuszban zártak az európai részvényindexek, az amerikai tőzsdék végül emelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést, viszont a vártnál magasabb vámok hatására a zárás után a határidős indexek hatalmas eséseket szenvedtek el.
A rossz nemzetközi hangulat mellett a magyar tőzsde is mínuszban zárt, a blue chipek közül egyedül a Mol tudott emelkedni a mai kereskedésben.
Esnek az európai tőzsdék és a magyar piacon sincs jó hangulat, a hazai blue chipek vegyesen teljesítenek.
Csökkenéssel nyitottak az európai tőzsdék és esik a BUX is az újabb amerikai vámokra várva, az egyedi sztorik közül az Appeninn szárnyla az osztalékbejelentésre, míg a Magyar Telekom tovább esik az esetleges szolgáltatási árcsökkentésről szóló bejelentés előtt.
Az európai piacok pluszban vannak, az amerikai tőzsdék viszont változóan teljesítenek, miközben a befektetők Donald Trump holnap bejelentésre kerülő átfogó vámintézkedéseire készülnek. Közben itthon ma is a Magyar Telekom árfolyamában láttunk nagyobb elmozdulás, tovább ütötték a részvényt a tegnapi hírek után, melyek szerint a kormány önkéntes árcsökkentést vár a távközlési szolgáltatóktól az infláció megfékezése érdekében. Ezzel szemben a Mol jelentősen emelkedett, miután a cég közzétette az igazgatóság osztalékjavaslatát.
Pozitív hangulat jellemezte ma a magyar tőzsdét, a blue chipek szinte kivétel nélkül emelkedtek, leszámítva a Magyar Telekomot, amely a kormány tegnap bejelentett lépései után tovább esett. A Mol ezzel szemben kifejezetten jól teljesített, miután az igazgatóság közzétette osztalékjavaslatát.
Tegnap jelentősen esett a magyar tőzsde, részben a negatív globális hangulat, részben pedig Nagy Márton azon bejelentése miatt, mely szerint árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél, amire nagyot esett az OTP és a Magyar Telekom árfolyama. Ma ehhez képest visszapattanás látszik a magyar piacon, pluszban kezdik a napot a blue chipek.
Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el.
A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.
A kedvezőtlen nemzetközi részvénypiaci hangulatban is jelentősen alulteljesítő volt ma a magyar tőzsde, ami Nagy Márton bejelenésének volt köszönhető: a nemzetgazdasági miniszter közölte, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél, ennek hatására megütötték a befektetők az OTP-t és a Magyar Telekomot is.
Az európai piacokon látható eséssel párhuzamosan a magyar tőzsde is lejjebb került a kereskedés első szakaszában.
Nagy eséssel indult ma a kereskedés az európai tőzsdéken, a lefordulás oka az, hogy Donald Trump 25 százalékos autóipari büntetővámot jelentett be, a befektetők azt árazzák, hogy eldurvul a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és fő kereskedelmi partnerei között. Ma az esésben az autóipari részvények álltak az élen, nagyot esett a Porsche, a Mercedes, a BMW és a Volkswagen árfolyama is. A nap végére valamelyest javult a hangulat, az amerikai tőzsdéken pedig egyelőre bizonytalanságot láthatunk.
A kedvezőtlen nemzetközi részvénypiaci hangulat ellenére ma is jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX index végül 0,6 százalékkal került feljebb és ezzel új történelmi csúcson zárt, az emelkedést az OTP részvénye vezette.
A nemzetközi piacokon látható kisebb eséssel párhuzamosan a magyar piac is mínuszban kezdi a napot.
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Centiken múlott az ütközés.
Nem volt pénz a megoldásra.
Régóta húzódik az ügy.
Teljesen feleslegesen vállalta a kockázatot Moszkva.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.