Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés a reggeli órákban, ezt követően pedig Európában óvatos emelkedést láthatunk, Amerikában pedig iránykereséssel indult a kereskedés. Aztán este a Fed a várt 25 bázisponttal csökkentette a kamatot, a meglepetés viszont abban volt, hogy jövőre csak 50 bázispontos összes vágásra számítanak a nyíltpiaci döntéshozók a jegybanknál, így ez jócskán rontott a hangulaton, a tőzsdéket megütötték, a dollár ugrott.
Ma volt a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése, ahol a Monetáris Tanács a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot, erre reagálva kisebb esést láthatunk az OTP részvényénél. Nemzetközi szinten a német Ifo index alakulása érkezett, amely alapján elmondható, hogy megint romlott az üzleti hangulat a kontinens legnagyobb gazdaságában, ennek is köszönhetően nem csak a hazai, de a nemzetközi piacokon is borongós ma a tőzsdei hangulat. Amerikában sincs hiány izgalmakból: a mai eséssel kritikus szintre került az Nvidia árfolyama, miközben egy brutális célár-emelésnek is köszönhetően tovább szárnyal a Tesla részvénye.
Mérsékelt eséssel indították a hetet az ázsiai tőzsdék, a hangulatromlásban szerepet játszott a vártnál gyengébb kínai kiskereskedelmi adat is. Az európai részvénypiacokon esés láthattunk, ami alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Eközben Amerikában a Nasdaq vezetésével emelkedést láthattunk. Hétfőn az Alphabet mellett a Tesla árfolyama is új történelmi csúcsra ralizott, csakúgy mint a bitcoin jegyzése.
Ázsiában ma reggel esést láthattunk, Európában pedig az iránykeresés volt jellemző a tőzsdéken, eközben a magyar tőzsdén mérsékelt mozgásokat láthattunk pénteken, azonban ma már nem emelkedett az elmúlt napok sztárpapírja, a 4iG. Hatalmasat ugrott a tengerentúlon a Broadcom részvénye, a harmadik negyedévben a chipgyártó hatalmas növekedést ért el a mesterséges intelligenciához köthető bevételek tekintetében.
A magyar tőzsde követte az európai piacokat, a BUX alig mozdult csütörtökön. Az amerikai vezető részvényindexek 0,5 százalék körüli mínuszban végeztek.
Mérsékelten estek kedden a vezető amerikai és európai részvényindexek, az esés pedig szerdán a piacnyitás után is folytatódott az európai tőzsdéken, a nap második felében viszont megérkeztek a vevők, és mérsékelt emelkedésbe kapcsoltak az európai részvénypiacok. Amerikát a Nasdaq húzta szerdán, miután a Tesla és az Alphabet árfolyama is új történelmi csúcsot ért el. Eközben raliznak a kriptoeszközök, a bitcoin árfolyama pedig ismét átlépte a 100 000 dolláros szintet is.
Ázsiában emelkedtek a tőzsdék kedden az újabb stimulusígéretek miatt, viszont Európában mégis esés látszik, az amerikai indexek pedig vegyesen teljesítenek. Reggel már rögtön fontos adatközlés érkezett, novemberben a várakozásoknak megfelelően 3,7 százalék volt az infláció Magyarországon, vagyis az áremelkedési ütem év végén enyhén gyorsuló pályán mozog. Más érdekesség is van azonban itthon, hiszen a 4iG elnöke, Jászai Gellért Elon Muskkal egyeztetett többek között a vállalat műholdprogramjáról - a bejelentést követően felpattant a 4iG árfolyama. Amerikában az Alphabet árfolyama nagyot ralizik, miután a cég leányvállalata, a Google bejelentette, hogy új kvantumszámítógépe, amely a Willow kvantumchipet használja, jelentős áttörést ért el a számítási teljesítmény terén.
Rendkívül izgalmasan telik egyelőre a nap a magyar tőzsdén: a forint erősödésének és a célár-emelésnek köszönhetően remekül teljesít az OTP részvénye és így karnyújtásnyira került a történelmi rekorddöntés a nagybanknál, miközben a Magyar Telekom is ralizik, új csúcsot ért el az árfolyam. De még csak nem is ezek a legizgalmasabb sztorik, a NUTEX ugyanis részvényenként 25 forintos osztalékkifizetésre tett javaslatot a még idén megrendezésre kerülő közgyűlésére, a hír hatására pedig felrobbant az árfolyam. Európa vegyesen zárt, az Egyesült Államokban inkább rossz a hangulat.
Holnap tartjuk klubunkat, amelynek témája lesz a befektetések várható alakulása is. Jelentkezz még ma!
A hét eleji csúcsdöntések után csütörtökön mínuszban zártak az amerikai tőzsdék, majd ezt követően Ázsiában vegyes mozgások látszottak a piacon. Az európai tőzsdéken mérsékelt, és vegyes elmozdulások látszanak. Délután megérkezett hét legfontosabb makroadata: a várakozások felett bővült a nem-mezőgazdasági álláshelyek száma az Egyesült Államokban, miközben a munkanélküliségi ráta 4,2 százalékra emelkedett, a bérek növekedésre pedig továbbra is erős. Az adatot követően óvatos optimizmus látszik a piacon. A napnak ezzel viszont még nincs vége, hiszen este megjelenik a Fitch hitelminősítő döntése a magyar adósság besorolásáról, hazai szempontból ez is fontos esemény lesz.
Csütörtökön bizonytalanul indult a kereskedés, az európai indexek felemásan nyitottak, napközben azonban kissé javult a hangulat és pluszba fordultak. A francia index erősödött, három hetes csúcson járt, annak ellenére, hogy a kormány összeomlott, miután elvesztette a bizalmi szavazást szerda este a miniszterelnök, ami bizonytalanságot hozott politikai fronton. Az Egyesült Államokban nem sok mozgást lehetett látni, a vezető indexek kis eséssel zártak. Mindeközben a bitcoin új csúcsra szárnyalt, szerda éjjel elérte a 100 ezer dolláros lélektani határt.
Pozitív hangulatban telik a kereskedés a héten a tőzsdéken, Ázsiában ma nagyrészt emelkedtek a vezető indexek, úgy tűnik, hogy Dél-Koreán kívül - ahol 1,4 százalékot esett ma az irányadó részvényindex - nem volt jelentős részvénypiaci hatása annak, hogy Jun Szogjol dél-koreai államfő kedd este váratlanul háborús helyzetet hirdetett az országban, majd nem sokkal később visszavonta. Ami az európai tőzsdéket illeti, itt folytatódott az emelkedés a mai kereskedésben, jelentős pluszban zárt a magyar piac is, Németországban és az USA-ban pedig új csúcsok dőltek.
Amerikában támogatja az emelkedést a vártnál jóval kedvezőtlenebbül alakuló szolgáltatóipari beszerzésiemendzser-index, aminek hatására nagyobb kamatvágásokat kezdtek el árazni a befektetők. Ez elsősorban a kamatérzékeny technológiai szektor számára jó hír, ennek megfelelően a Nasdaq index emelkedik ma a legnagyobbat.
Kifejezetten jó volt ma a hangulat a kontinens tőzsdéin, ráadásul a vezető európai indexek közül a német DAX új történelmi csúcsra emelkedett hétfőn. Eközben a dollár már most közel fél százalékos erősödésben van az euróval szemben, a pénteki hitelminősítői figyelmeztetés után pedig a forint eséssel kezdi a hetet.
Amerikában egyelőre felemás mozgásokat láthatunk, a tech-túlsúlyos Nasdaq index mindenesetre kimondottan jól teljesít és új csúcsra került az Apple, a Tesla és az Inte emelkedésének is köszönhetően. Ma délelőtt jött egy lefordulás a kriptopiacon, úgy néz ki azonban, hogy a befektetők megtámasztották az esést, ráadásul brutális rali indult az XRP-nél.
Az ázsiai tőzsdék jellemzően estek pénteken, a japán részvénypiacon a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Kínában viszont a további stimulusok és a vártnál kisebb amerikai büntetővámok emelték az árfolyamokat. Stagnálással indult a nap az európai tőzsdéken, nap közben kisebb emelkedés után kisebb esés rajzolódott ki, érdemi elmozdulások nélkül. Amerikában emelkednek a tőzsdék, és a bitcoin is szép pluszban van, ráadásul az árfolyam már csak egy karnyújtásnyira van az új csúcstól.
Mérsékelt eséssel fejezték be a kereskedést szerdán az európai és az amerikai részvényindexek, csütörtök reggel pedig az ázsiai tőzsdéken is lefordulást láthattunk, a befektetők még emésztik a szerdán megjelent amerikai inflációs adatokat. A tegnapi esés után az európai részvénypiacok emelkednek szerdán. Amerikában pedig ma nincs kereskedés.
Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés szerdán, Európában lefelé vette az irányt a piac, és az USA-ban is estek a vezető részvényindexek. Több fontos makroadat érkezett délután az Egyesült Államokból, ezek közül a PCE-infláció és a maginfláció a vártnak megfelelően nőtt, míg a munkanélküli segélykérelmek száma stagnált, a harmadik negyedéves GDP pedig az első becsléssel megegyezően alakult.
Az európai részvénypiacokon mérsékelt esés volt kedden, közben a magyar tőzsde felülteljesített, a BUX index és az OTP is új történelmi csúcsra emelkedett. A kriptoeszközök jellemzően esnek, a bitcoin egyre távolabb kerül a 100 ezer dolláros szinttől.
Biztonsági kockázatnak nevezte Kijev Szlovákia energiafüggőségét.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Mintegy 200 lőszergyár működik teljes kapacitással a latorállamban.
A világ legnépesebb országa nem enged.
Meglepő időjárás-előrejelzés: Hófúvás és viharos szél csaphat le az országra.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?