
Tegnap nagyon csúnya esés indult a világ tőzsdéin, ma pedig csak még tovább durvult az eladói hullám. Mindez annak tudható be, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy a világ szinte összes országával szemben büntetővámokat vezet be.
Ma az ázsiai piacokon is nagyon rossz volt a hangulat, szektorszinten a bankrészvények teljesítettek rendkívül rosszul, a befektetők adták az OTP-t is. A klasszikus menekülőeszközök ma sem működtek, a közmű vállalatok részvényei viszont ideiglenesen jó fedezéknek bizonyultak.
Súlyos hét
Az amerikai tőzsdék e heti, ilyen mértékű negatív teljesítményére már nagyon rég volt példa.
Az S&P 500 index 9,1%-ot zuhant ezen a héten, ami legutóbb 2020 márciusában fordult elő.
A Nasdaq 100 index a mai teljesítménye után belépett a medvepiac fázisába, ugyanis a legutóbbi csúcsa elérése óta 21%-ot esett az index értéke.
Szinte semmit sem kíméltek az amerikai tőzsdéken a pénteki kereskedésben. Az S&P 500-ban minden egyes szektor mínuszban zárta a napot, az energia és a pénzügyi szektor vezette a csökkenést. A hagyományos menedékek, például a fogyasztási cikkek és a közüzemi szolgáltatások is este, és csak 14 részvény zárta magasabban a napot a Bloomberg összefoglalója szerint.
Csúnya lett a vége
A pénteki kereskedést csúnya mínuszokkal zárták az amerikai tőzsdék:
- a Dow Jones 2231 pontos esést követően 5,5%-os mínuszban,
- a Nasdaq 5,8%-os mínuszban,
- az S&P 500 pedig közel 6 százalékos mínuszban fejezte be a napot.


Veszik a Bitcoint
Miközben a részvényeket adják a befektetők, az első és legnagyobb kapitalizációjú kriptopénzt veszik, ma 84 ezer dollárt adnak a kriptopénz egy egységéért.

Kicsit visszahúzták az indexeket
Az utóbbi percekben kicsit javult a hangulat, de még mindig nagy az esés:
- a Dow Jones 4,8%-os,
- az S&P 500 5,4%-os,
- a Nasdaq 5,3%-os esést jelez.

A bankokat sem kímélik
A legnagyobb amerikai bankok is óriási esést szenvedtek el, a gazdasági problémákra különösen érzékeny szektor minden szereplőjét ütik:
- a Citigroup, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley 8% feletti esésben jár,
- a Bank of America 8,5%-ot esik,
- a Wells Fargo 7,8%-os,
- a JP Morgan 7,5%-os esésben jár.
Ütik a tech-szektort
- Hiába kebelbarátja az amerikai elnök, Elon Musk most biztos nem örül annak, hogy a Tesla közel 10%-os esést szenvedett el ma.
- Az AI-boomon gazdagodó chipgyártó, az Nvidia 7,5%-ot esett ma eddig.
- Az Apple mobilgyártó közel 7%-os mínuszban van.
- Az Intel 11,5%-os esésben jár.
Nincs megállás: tovább ütik az amerikai részvényeket
Szó szerint földbe álltak az amerikai indexek:
- az S&P 500 a nyitás óta már közel 6%-ot esett,
- a Dow Jones több mint 5%-os,
- a Nasdaq 5,5%-os esést jelez.
A Dow Jones napon belül több mint 2000 pontot esett, erre a covid-világjárvány kezdete, 2020 óta nem volt példa.


Elárulta Trump külügyminsztere, mi a vámok végső célja
A világkereskedelem működésének újrarendezésére van szükség - jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter pénteken az új amerikai vámrendszer világgazdasági hatásaival kapcsolatban

Ez egyre csúnyább, tovább esik Amerika
A befektetők adják az amerikai részvényeket, a földbe álltak az indexek:
- az S&P 500 4,6%-os,
- a Dow Jnes Index 4%-os,
- a Nasdaq 4,8%-os esést jelez.
- Részvénykereskedés, hosszabb távú befektetési portfóliók vagy nyugdíjportfóliók kialakítása a Portfolio Trader segítségével.

Beadta Donald Trumpnak a derekát az első ország, máris szárnyra kapott néhány amerikai részvény
Jelentős emelkedést könyveltek azon vezető amerikai sportszergyártók és kiskereskedelmi vállalatok részvényei, amelyek termelésének jelentős százalékát Vietnámba telepítették. Az egész emelkedés egyetlen Donald Trump posztnak köszönhető - jelentette a Bloomberg.

Bejelzett a félelemindex, pánikolnak a befektetők
A befektetők körében kisebb pánik tört ki Donald Trump legújabb vámpolitikai intézkedései miatt, amit jól jelez, hogy a félelmindexként is ismert VIX-index nyolc hónapos csúcsra emelkedett a globális kereskedelmi háború kezdetén - tudósított a Business Insider.

Megszólalt a Fed-elnöke: tartós drágulás jöhet, rendkívül bizonytalan kilátásokkal nézünk szembe
Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke szerint Donald Trump új vámjai a vártnál nagyobb mértékűek lesznek, és a gazdasági következmények - beleértve a magasabb inflációt és a lassabb növekedést - szintén jelentősebbek lehetnek az előzetesen kalkuláltnál - számolt be a Reuters.

Megszólalt a legendás befektető: íme az a három részvény, amit most venni kell
Bill Gross, a legendás befektető óva inti a befektetőket a részvényvásárlástól a pandémia óta tapasztalt legnagyobb tőzsdei zuhanás után, és helyette biztonságosabb, osztalékfizető amerikai vállalatok részvényeit javasolja megvételre - írja a MarketWatch.

Ez nagyon csúnya volt, földbe döngölték a magyar tőzsdét
A vámháború miatti globális eladási hullám a magyar tőzsdét sem kerülte el, régen látott mínuszban zárt a BUX index, a blue chipek pedig kivétel nélkül zuhantak.

Nem fizet osztalékot az Alteo
2025. április 28-án tartja éves rendes közgyűlését az Alteo, ehhez kapcsolódóan most közzétette előterjesztéseit a társaság.

Ütik a nagy amerikai bankokat
Szakadnak a nagy amerikai bankok is a gazdasági lassulással kapcsolatos aggodalmak közepette:
- a Morgan Stanley 8,2 százalékot
- a Goldman Sachs 7,8 százalékot
- a Citigroup 8,9 százalékot
- a JP Morgan 6,5 százalékot
- a Wells Fargo 7 százalékot esett a mai kereskedésben eddig.

Címlapkép: Michael Nagle/Bloomberg via Getty Images
Ugrik a félelem-index
A tőzsdei eséssel együtt a volatilitást mérő VIX index tovább emelkedik ma, 37 pont közelében áll, ami 23 százalékos emelkedés a tegnapi zárószinthez képest. Ez tavaly augusztus ót nem látott magasságot jelent.

Mi történik a Csodálatos Hetes részvényekkel?
Röviden: semmi csodálatos.
A következő elmozdulások vannak a piacnyitást követően, negatív irányban:
- Amazon: 5,2 százalék
- Tesla: 4,1 százalék
- Meta: 3,6 százalék
- Nvidia: 3,4 százalék
- Alphabet: 0,9 százalék
- Microsoft: 1,9 százalék
- Apple: 3,3 százalék


Megütötték a kínai részvényeket
A kereskedelmi háború eszkalálódásának köszönhetően kifejezetten nagyot ütöttek a befektetők az amerikai tőzsdéken is jegyzett kínai vállalatok részvényein: az ALibaba 9,2 százalékos mínuszban van, a JD 9,8 százalékkal, a NetEase pedig 5,6 százalékkal került lejjebb, a Baidu árfolyama 7,6 százalékos mínuszban van.
Nemrég megérkezett Kína válaszcsapása a Donald Trump elnök által kivetett globális vámokra: Kína 34%-os vámot vethet ki az Egyesült Államokból importált termékekre.

Nagy eséssel nyitottak a tőzsdék Amerikában
Ahogyan arra számítani lehetett, nagy eséssel indul a nap a vezető amerikai tőzsdéken, hiába a kedvező foglalkoztatottsági adat: a Dow 2,6 százalékos esése mellett az S&P 500 2,8 százalékkal, a Nasdaq pedig 3 százalékkal került lejjebb a nyitást követően.

Megint kapott egy pofont az arany, ezért nem működik most jó menekülőeszközként
A tőzsdék mellett az arany is nagyobb mínuszban van péntek délután, noha a bizonytalanság rég látott mértékű a vámbejelentéseket követően.

Megadta magát az arany a friss adatok után
A vártnál sokkal nagyobb mértékben bővült a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban - ez az adat abba a trendbe illeszkedik, hogy egyelőre az amerikai reálgazdaság még jó állapotban van, a vámháború kirobbanása okán fellángoló recessziós félelmek tehát valamelyest most mérséklődtek.
Ennek hatására kisebb hangulatjavulást láthatunk az európai tőzsdéken és az amerikai határidős részvényindexek is elindultak felfelé (igaz, még így is nagy esésre van kilátás), a klasszikus menekülőeszköznek tekintett aranyat pedig megütötték a befektetők, jelenleg 1,1 százalékos a mínusz.

"Csak" 3,7 százalékos mínuszban a DAX
Ritkán írhatunk le ilyet, de a jelenlegi kontextusban megállja a helyét: már csak 3,7 százalékos mínuszban van a vezető német részvényindex, a DAX. Azért "csak", mert másfál órája még 6,1 százalékos volt az esés mértéke.

Akkorát zuhant a réz ára, amilyet a koronavírus berobbanása óta nem láttunk
A fémárak jelentős zuhanást mutatnak pénteken, különösen a réz esetében, amely a 2020-as COVID-19 járvány kezdete óta nem látott mértékű heti visszaesést produkál. A csökkenést Donald Trump amerikai elnök átfogó vámemelési tervei és a recessziós félelmek váltották ki, írja a Reuters.

Még erősebb az amerikai munkaerőpiac, mint hittük
A vártnál sokkal nagyobb mértékben bővült a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban. Ez megnyugtató hír lehet egy olyan helyzetben, amikor a befektetők a vámháború miatti recesszió miatt aggódnak. Ugyanakkor a mostani adat nem jelenti azt, hogy a jövőben ne lennének nagyon a vámháború reálgazdasági hatásai.

1200 pontos mínuszban nyithat a Dow
Az előzetes adatok alapján az amerikai tőzsdéken is folytatódhat a lejtmenet: a Dow 1200 pontos, 3 százalékos zuhanással indíthatja a napot, az S&P 500 eközben 2,9 százalékkal, a Nasdaq pedig 3,1 százalékkal kerülhet lejjebb.
Az eddigi sztárrészvények is megadták magukat
Egyre intenzívebb a szektorokon átívelő zuhanás a tőzsdéken, a nagybankok és az autógyártók mellett a védelmi cégeket sem kímélik a befektetők.

Megvan, mi nyújthat menedéket ebben a brutális tőzsdei esésben
A kereskedelmi háború okozta globális részvénypiaci zuhanás közepette az európai közműcégek részvényei menedéket jelentenek a befektetők számára, az ágazati index 2008 novembere óta nem látott szintre emelkedett - írta meg a Bloomberg. Szakértők szerint a víz- és áramszolgáltatást biztosító vállalatok egyrészt kötvényhelyettesítő szektorként működnek, másrészt tisztán belföldi tevékenységet folytatnak, így a vámok egyáltalán nem érintik őket.

Nagy esésben az autógyártók részvényei
Elsősorban a nagybankokat adják a befektetők a mai szélesköű eladási hullámban, de az autóipari vállalatok sem ússzák meg a dolgot, egyre komolyabb mínuszok repkednek a vezető vállalatok árfolyamainál.

2023 óta nem látott szintre szakadt az olajár
A recessziós félelmek megerősödésének köszönhetően folytatódik a zuhanás az olaj árában, ráadásul a tegnapi OPEC+ döntés is lefelé nyomja az árat.

Valósággal menekülnek a befektetők a tőzsdékről
A délutánba fordulva még meredekebb zuhanás indult az európai tőzsdéken, a vezető német részvényindex több, mint 5 százalékot esett már. Elsősorban a nagybankok papírjait adják a befektetők, a globális recessziós félelmek felerősödés miatt.

5,1 százalékos zuhanásban a DAX
Eddig sem volt jó a hangulat, de az elmúlt egy órában drasztikusan rosszabbra fordult a helyzet: a német DAX index 5,1 százalékos zuhanásba kapcsolt, a francia CAC 4,1 százalékos, a brit FTSE 100 pedig 3,8 százalékos mínuszban van, a milánói börze több mint 7 százalékot szakadt, a spanyol tőzsde pedig 5,8 százalékkal került lejjebb.

Alaposan megütötték az OTP-t
Látványos lefordulás zajlik az OTP részvényénél, szűk másfél kereskedés nap alatt sikerült szinte a teljes idei emelkedést leradíroznia az árfolyamnak.

6,2 százalékos mínuszban az OTP
Már 6,2 százalékos zuhanásban van az OTP árfolyama, ezzel szinte az egész idei emelkedést eltörölte az elmúlt másfél nap esése.

Valósággal letarolja a tőzsdéket a gazdasági világháború
A Covid-járvány 2020-as kitörése óta nem érte akkora sokk a tőzsdéket, mint Donald Trump szerda esti vámbejelentése. Az intézkedéssorozatot sokan már gazdasági világháborúként emlegetik. Brutális összegek égtek el a piacokon, ráadásul az esés a legnagyobb neveket sem kímélte. Amerika mellett Európa is komoly ütéseket szenved el – jelenleg kevés menedéket találnak a befektetők. Mutatjuk, mely szektorokat érinti leginkább Trumpék vámháborúja.

OTP: -3,8 százalék
A tegnapi 5 százalék fölötti zuhanást követően ma eddig 3,8 százalékos mínuszban van az OTP árfolyama, ezzel január óta nem látott szintre került a részvény.

Lefelé
A DAX már 1,9 százalékos, a CAC és a FTSE 100 pedig 1,4 százalékos mínuszban van.

Nő a nyomás a tőzsdéken
Egyre rosszabb a hangulat Európa tőzsdéin, a német DAX index már 1,2 százalékos esében van, de a francia és a brit tőzsdék is 1 százalék fölötti mínuszt mutatnak.

Ütöttek egy nagyot az OTP-n
Már 3,4 százalékos esésben van az OTP árfolyama,
a BUX index pedig 2 százalékkal került eddig lejjebb.

Nagy eésben az európai bankrészvények
Szektorszinten kifejezetten rosszul teljesítenek a mai kereskedésben az európai bankrészvények: az OTP másfél százalékos esése még jó teljesítménynek is mondható, hiszen a Raiffeisen árfolyama 4,5 százalékos, a Deutsche Bank részvénye pedig 4,4 százalékos mínuszban van, az Erste 3,3 százalékkal került lejjebb, a PKO pedig 3,2 százalékos mínuszban van.

Mi a helyzet a nemesfémekkel?
Hagyományosan a nemesfémek szokták a legjobb menedéket jelenteni a részvénypiaci lefordulásban, ennek ellenére a tegnapi eladási hullámtól az arany sem menekült meg, az ezüstről nem is beszélve. Ma sincs felpattanás, sőt: az arany árfolyama fél százalékkal került lejjebb,

az ezüst pedig 1,7 százalékos mínuszban van.

Egyre lejjebb az olaj
A tegnapi, több mint 6 százalékos esést követően ma is egyre lejjebb kerül a Brent nyersolaj árfolyama, eddig másfél százalékos a mínusz. Alapvetően itt kettős hatás érvényesül: egyrészt a Trump által bevezetett vámok nyomán jelentősen megnőttek az amerikai és a globális recessziós félelmek, az üzleti aktivitás visszaesése pedig önmagában is az energiatermékek árának csökkenését hozza magával. Ezen felül kiderült, hogy nyolc meghatározó OPEC+ termelő ország összesen napi 411 ezer hordóval emeli kőolaj-kitermelését májustól, ami a vártnál sokkal jelentősebb növekedést jelent. Ennek a két tényezőnek a hatására bezuhant tegnap az olajár, ennek megfelelően az olajcégek is rosszul teljesítettek.

Esik Európa
Tovább folytatódik a lejtmenet a vezető európai tőzsdéken, a DAX és a FTSE 100 is 0,6 százalékkal került lejjebb, a CAC pedig 0,7 százalékos mínuszban van.

Folytatódik az esés a magyar tőzsdén
A tegnapi közel 3 százalékos lefordulást követően nincs ma hangulatjavulás a magyar tőzsdén, legalábbis a piacnyitásban nincs. A BUX 1,2 százalékos mínuszban van, a hazai blue chipek közül az OTP árfolyama másfél százalékot esett.

Megszólalt az elemző: két oka van, miért eshet az olaj ára
A Goldman Sachs jelentősen csökkentette az olajárakra vonatkozó előrejelzéseit, a döntés hátterében az OPEC+ magasabb kínálata és a globális kereskedelmi háború által kiváltható recesszió kockázata áll, írta meg a Reuters.

Folytatódhat az esés
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- A vámháborús intézkedések miatt nagyon masszív eséssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek,
a Dow Jones 4 százalék mínuszban fejezte be a napot, a S&P 500 4,8 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 5,4 százalékot esett.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel szintén nagyon rossz hangulat látszik, a Nikkei 3,8 százalékos mínuszban áll, a Hang Seng 1,5 százalékot esett, míg a CSI 300 0,6zázalékkal került lejjebb.
- Kisebb eséssel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,3 százalékot eshet, a CAC 0,5 százalékkal kerülhet lejjebb, míg a FTSE 0,4 százalék mínuszban nyithat.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék is, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,81 százalékot eshet, a S&P 500 0,93 százalékot eshet, míg a Nasdaq 1,07 százalék mínuszban nyithat.
Mi várható makro fronton?
Ma hazai ipari termelés érkezik, míg Németországból gyártói megrendelések. Mindkét adat sokat segíthet a magyar konjunktúrakilátások megítélésében. Végül pedig péntek délután érkezik a hét fénypontja, az amerikai munkaerőpiaci adatok. Itt elsősorban a foglalkoztatottság alakulására figyelnek a befektetők.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 18,7 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 12,9 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 20,9 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 0,2 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 18,5 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 40 545,93 | -4,0% | -4,1% | -6,1% | -4,7% | 3,6% | 92,6% |
S&P 500 | 5 396,52 | -4,8% | -5,2% | -7,7% | -8,2% | 3,6% | 116,8% |
Nasdaq | 18 521,48 | -5,4% | -6,5% | -9,3% | -11,9% | 2,0% | 146,0% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 34 735,93 | -2,8% | -8,1% | -8,1% | -12,9% | -12,0% | 94,9% |
Hang Seng | 22 849,81 | -1,5% | -3,1% | -0,7% | 13,9% | 36,6% | -1,7% |
CSI 300 | 3 861,5 | -0,6% | -1,8% | -0,7% | -1,9% | 8,2% | 4,0% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 21 717,39 | -3,0% | -4,2% | -6,2% | 9,1% | 18,2% | 128,0% |
CAC | 7 598,98 | -3,3% | -4,9% | -7,3% | 3,0% | -6,8% | 82,9% |
FTSE | 8 474,74 | -1,6% | -2,2% | -4,5% | 3,7% | 6,8% | 56,5% |
FTSE MIB | 37 070,83 | -3,6% | -5,2% | -5,1% | 8,4% | 7,5% | 126,3% |
IBEX | 13 191,2 | -1,2% | -1,7% | -1,4% | 13,8% | 19,6% | 100,4% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 87 225,63 | -2,8% | -5,9% | -1,9% | 10,0% | 30,5% | 170,3% |
ATX | 4 001 | -3,1% | -6,2% | -3,7% | 9,2% | 12,7% | 103,6% |
PX | 2 061,27 | -2,0% | -3,9% | 3,4% | 17,1% | 35,6% | 166,2% |
WIG20 | 94 482,06 | -3,6% | -4,3% | 2,1% | 18,7% | 14,0% | 127,5% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 23 810 | -5,1% | -10,5% | -2,2% | 9,8% | 37,6% | 161,6% |
Mol | 3 006 | -1,8% | 0,4% | 3,4% | 10,1% | -0,3% | 59,5% |
Richter | 10 420 | 0,1% | -1,1% | -4,2% | 0,2% | 9,9% | 71,2% |
Magyar Telekom | 1 540 | -2,0% | -11,0% | -8,9% | 20,9% | 71,1% | 333,8% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 67,43 | -6,5% | -4,1% | -1,7% | -6,9% | -21,8% | 137,9% |
Brent | 70,74 | -6,3% | -4,5% | -1,9% | -5,4% | -21,2% | 106,6% |
Arany | 3 111,16 | -0,5% | 1,9% | 7,8% | 18,5% | 36,3% | 92,2% |
Ezüst | 31,95 | -5,6% | -6,9% | 0,5% | 7,6% | 19,6% | 122,0% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 402,3250 | 0,8% | 0,1% | 0,5% | -2,2% | 2,4% | 9,9% |
USDHUF | 361,8519 | -1,6% | -2,8% | -5,2% | -8,9% | -0,3% | 6,7% |
GBPHUF | 477,7749 | -0,5% | -0,7% | -1,3% | -4,0% | 4,2% | 15,3% |
EURUSD | 1,1119 | 2,4% | 3,0% | 6,0% | 7,4% | 2,7% | 3,0% |
USDJPY | 149,6950 | 0,0% | -0,8% | -0,4% | -4,8% | -1,4% | 38,0% |
GBPUSD | 1,3168 | 1,6% | 1,6% | 3,7% | 5,1% | 4,3% | 7,4% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 83 132 | 0,8% | -4,7% | -3,5% | -11,9% | 26,0% | 1 132,9% |
Állampapírok | |||||||
10 éves német állampapírhozam | 2,61 | -3,0% | -4,9% | 5,9% | 10,4% | 9,8% | -697,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,1 | -0,6% | -2,5% | 4,3% | 7,3% | 2,9% | 133,6% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Hivatalos: itt a kormány lépése a járvány miatt
Az érintett gazdálkodók fizetési moratóriumot kapnak hitelszerződéseik után.
Politico: a legsikeresebb amerikai fegyverprojekteket lőheti lábon Donald Trump vámpolitikája
Ez nagyon fog fájni a washingtoni kormányzatnak.
Közeledik az Egyesült Államok "második Vietnámja"? - Hiába a szupermodern fegyverek garmadája, csődnek tűnik a közel-keleti misszió
Hatalmas készleteket lőttek el, a helyzet alig változott.
Már Európa is tárgyalna az oroszokkal, kifulladt a fronton Moszkva - Háborús híreink pénteken
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Kimondták az elemzők: elérte a tartalékait Oroszország, összeomlás szélén a hadiipar
Innen már csak lefelé vezet az út.
Az űrbe lőné fel a konfliktusok megoldását Donald Trump, megkezdte a tervezést a Pentagon
Leporolják a csillagháborús terveket.
"Felszabadulás" helyett Pánik Napja? Így fektess most be!
Trump új vámtarifái megrázták a tőzsdéket, növelve a gazdasági bizonytalanságot. Sokan pánikolnak, de valószínűleg erre neked semmi okod nincsen. Elemezzük a kockázatokat és megmutatjuk, m
Csendes gyilkosok: a környezetszennyezés kevésbé látványos formái
Ha környezetszennyezésről beszélünk, alighanem elsőre égig érő szeméthalmokra, vagy széntüzelésű erőművek kéményeiből gomolygó füstre gondolunk. Pedig a környe
Ez egy kemény adás (HOLD After Hours)
E héten eltemetjük és megmentjük a dollárt, valamint életviteli tanácsokat is osztunk Szabó Dáviddal. Jó szórakozást! Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours...
The post E
Erdőtűz és demencia
Egy nemrég megjelent kutatás szerint az erdőtüzek miatt keletkező finom részecskék jelentős mértékben hozzájárulhatnak a demencia kialakulásához.
Hibás adatszolgáltatás gyors korrekciója: Egy NAV-ellenőrzés tanulsága
Az adóellenőrzések során a NAV gyakran tár fel olyan adminisztratív hibákat, amelyek kijavítása kulcsfontosságú a szankciók elkerülése és a megfelelés biztosítása érdekében. Az alábbia
5%-os THM-mel elérhető lakáshitel: lehetőség vagy csapda?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! 5%-os THM-mel elérhető lakáshitel: lehetőség vagy csapda? Áprilistól több millió forintot spórolhatnak a hiteligénylők 2025. április 1-től új le
A FIRE legnagyobb átverései
Előrebocsátom, hogy hiszek a FIRE mozgalomban, szerintem nagyon sokan sokat köszönhetünk neki, de még azok is profitálhatnak belőle, akiknek nem céljuk a korai nyugdíj. Ebben a bejegyzésben még
Női korrupció: tanulságok a sakktábláról
Két tudós sakktáblákon bizonyította, hogy a nők kevésbé hajlamosak a tisztességtelenségre és a korrupt viselkedésre. Az 1990-es évektől kezdve látványosan növekedett a nők térnyerése a.

Fókuszban a CONSTRUMA-n: zöld építés és egészséges otthon (x)

- Amerika nagy háborúja árnyékában emelkedhet ki egy új globális szuperhatalom
- Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti
- Százezreket hagynak veszni a magyarok minden évben: heteken belül igényelned kell, ha nem akarsz lecsúszni az ingyenpénzről
- Drámai jóslat érkezett a nyári időjárásról: nagyon fájdalmasan érintheti Magyarországot
- Megtudtuk: komolyan érdeklődik az Egyesült Államok a Paksi Atomerőmű és több SMR-szerződés iránt is
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.
Bod Péter Ákos: az eddig ismert kereskedelmi rendszernek vége
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Bőven van még tartalék a magyar agráriumban, a számok viszont nem ezt tükrözik
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Harmadik ciklusára készül Donald Trump? Ez lehetséges?
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen