Mexikó sem örül Trump bejelentésének
A mai nap már 1,5%-ot gyengült a mexikói peso a dollárral szemben miután Trump elnök 25%-os általános vám kivetését javasolta az országból importált termékekre.
Nagyon megütötték a kanadai dollárt
Donald Trump bejelentette, hogy 25%-os vámmal súlytaná Kanadát és Mexikót, valamint az eddigieken felül további 10%-os vámot vetne ki a kínai termékekre.
A döntés bár várható volt Trump kampányígéretei alapján, mégis némileg meglepő volt annak fényében, hogy az elnök Scott Bessentet nevezte ki pénzügyminiszternek. A piaci szereplők azt várták ettől, hogy talán mégsem lesz annyira durva a vámháború, mint az korábban sejteni lehetett.
A friss bejelentések a vámokról éppen ezeket a várakozásokat ásta alá.
Gyengül a forint
Jócskán 410 felett járunk már, 20 fillérre van a forint a 411-es szinttől, csak ma 0,4%-os gyengülést látunk. A dollár erősödik az euróval szemben, ez hozzájárulhat a forintgyengüléshez, de csak részben, ugyanis jelentős elmozdulás az EURUSD-ben nincs.
Éjszaka ismét 410 fölé került a forint
Hétfőn forinterősödést láttunk az euróval szemben, a jegyzés lejött 410 alá, ám az erősödés nem votl tartós: szokatlan időben, magyar idő szerint hajnalban jött a gyengülés, ami ismét 410 fölé tolta a jegyzést. Ma reggel 0,3%-os gyengülést látunk, 410 forint 60 fillérbe kerül most az euró.
A forint tegnapi erősödése együtt járt a dollár gyengülésével, de ez egyfajta korrekció volt a hónapok óta tartó dollárerősödésben. A dollár ma reggel ismét erősödik az euróval szemben, 1,048-nál jár a jegyzés. A dollár hónapok óta erősödik, ami az amerikai kormányváltástól várt gazdasági hatások mellett azzal magyarázható, hogy az európai és amerikai kamatpálya szétvált a várakozásokban.
A forint az előző hetekben gyengült a dollárral szemben, és elérte a 2022 novemberi mélypontot. Ma reggel 391 forint 60 fillérbe kerül a dollár, 0,4%-ot gyengült eddig a jegyzés.
Ma nem várunk fontos piacmozgató adatot,
egyedül az esti Fed-jegyzőkönyv mozgathatja meg a piacokat, ha kiolvasható belőle valamilyen meglepő dolog. A hét második fele fontosabb lesz, ekkor jönnek az európai inflációs adatok, amelyek hatással lehetnek az EKB-val kapcsolatos kamatvárakozásra. Emellett német kiskereskedelmi adat is érkezik, ami az eurűpai gazdasági kilátásokra nézve is fontos.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ