Az október 23-i ünnepnap miatt a magyar tőzsdén ma nincsen kereskedés, a világ tőzsdéin azonban nem áll meg az élet, és a forint piacán is folyik a kereskedés. Szerdán mérsékelt forinterősödéssel indult a nap, a délelőtt folyamán azonban gyengülni kezdett a magyar fizetőeszköz az illikvid piacon. Délutánra újabb gyengülési hullám érte el a magyar fizetőeszközt, 2022 szeptembere óta nem látott mélyponton áll a dollárhoz és az euróhoz mérten is.
A várt 1,8% helyett 1,7%-os volt éves alapon szeptemberben az infláció az eurózónában – közölte csütörtökön az Eurostat. Havi alapon átlagosan a várt 0,1%-kal csökkentek a fogyasztói árak.
Gyengül csütörtökön a forint, 396 környékén mozog a forint az euróval szemben. A dollár erősödik a tegnapi amerikai kamatdöntés után, ez nem tesz jót a forintnak. Tegnap a Fed nem változtatta meg az irányadó kamatot, de a kommunikációban megkezdődött a szeptemberi vágás óvatos előkészítése.
A forint szerdán is tovább esett az euróval szemben, a jegyzések 396 felett is jártak, azaz újabb háromhetes mélyponton járt a magyar fizetőeszköz, aztán késő délután volt egy hirtelen erősödés 394-ig. Ez az esti Fed-döntés előtti, illetve hónap végi pozíciózárásokkal is összefügghetett. Aztán este a Fed kamatdöntése a vártnak megfelelően alakult, Jerome Powell jegybankelnök sajtótájékoztatójának üzenetei pedig nem hoztak érdemi kilengéseket a devizapiacokon, így a forint is lényegében oldalazott az euróval szemben.
A szerdán indult jelentős forintgyengülést pénteken délutánra teljesen ledolgozta a magyar fizetőeszköz, és ahogy az esésben, úgy az erősödésben is lényeges szerepe lehetett annak, ami a japán jen körül történt. A szerdáig látott jelentős jenerősödés és fejlett részvénypiaci hanyatlás után a jelek szerint újranyíltak az alacsony jen és a magasabb egyéb devizák kamata közötti különbözetre játszó pozíciók, és ez újra erősítette a részvénypiacokat, illetve a forintot is. Az euró jegyzései így a csütörtök reggeli 394 felettről pénteken délutánra 391 alá bukta a bankközi forintpiacon.
Jól alakult a hét a forint számára, mivel több egységgel erősödni tudott mind az euróval, mind a dollárral szemben, pénteken aztán inkább oldalazást láttunk tőle. Ez abból a szempontból érthető, hogy tegnap a dollárral szemben 356-nál egy kulcsfontosságú szintbe ütközött, és onnan láthatóan lepattant, azaz megakadt a menetelés.
Bár nap elején még folytatódott napok óta tartó forinterősödés, a nemzetközi tőkepiaci hangulatromlás miatt napon belül fordult a forint, és végül a szerdai záróérték közelében fejezte be a kereskedést.
Folytatódik a forint erősödése, ma reggel is 392 alatt kezdi a napot az euróval szemben. Ma nem jönnek kiemelten fontos adatok, a holnapi EKB-ra melegíthet ma a piac.
Az elmúlt héten a kormány költségvetési egyensúlyt javító intézkedései és a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adat miatt erősödni tudott a forint. A hétvégi, Donald Trump elleni merénylet hatására azonban erősödni kezdett a dollár és egyenlőre a forint erősödése is megtorpant valamelyest. A hét legnagyobb kérdése, hogy van-e még erő a magyar devizában.
A múlt hét második felében erősödést láttunk a forintban, a hetet 392 környékén kezdte a magyar deviza az euróval szemben. Reggel gyengülés volt, ám napközben erősödésbe kapcsolt a magyar deviza, és már a 390-et közelítette az euróval szemben, végül azonban 391 felett zárt az EUR/HUF hétfőn.
Ma délután közölték a hét legjobban várt statisztikáját, amely után már mindenki biztosra veszi a Federal Reserve őszi kamatcsökkentését. A vártnál jobb amerikai inflációs adatok után gyors erősödésbe kezdett a forint, de délutánra elillant a magyar deviza ereje.
Hétfőn a kormány különadóinak hírére esett átmenetileg 395-ig a forint az euróval szemben, ma reggel a vártnál alacsonyabb inflációs adat lökte tovább a lejtőn a magyar fizetőeszközt: az euróval szemben 396,5 körül is járt az árfolyam, azaz egyhetes mélypontra bukott a forint. Innen aztán erősödés kezdődött. A hét második felében az amerikai inflációs adat hozhat majd nagy kilengéseket világszerte a piacokon.
Az elmúlt napokban a 394-398 közötti sávban mozgott a forint az euróval szemben, most a sáv aljához közelebb áll az árfolyam.
Hétfőn még erősödéssel kezdett a forint, aztán amint romlott a külpiaci hangulat, a forint is visszakanyarodott, kedden pedig a borongós külső környezet mellett újra esni kezdett, így az euróval szembeni jegyzések 396 fölé lendültek. A délelőtti eurózóna inflációs adat nem mozgatta meg a piacokat, délután viszont amellett, hogy Christine Lagarde és Jerome Powell jegybankelnökök is megszólalnak, Amerikából munkaerőpiaci adat is érkezik. Összességében az látszik, ami az előző hetekben: a dollár az euróval szemben az 1,07 körül ingadozik, és az amerikai deviza kilengéseivel a forint is hol erősödik, hol gyengül.
A forint múlt héten végig 396 környékén mozgott az euróval szemben, hétfő reggel komoly erősödést láttunk. Az euró is jelentős erősödést mutatott a dollárral szemben, ami kedvező a forint számára. Délután azonban elillant a forint ereje.
A forint árfolyam az euróval szemben napok óta 396-397 körül hullámzott, majd csütörtökön kora délután 398-ig esett a forint. Ez egyhetes forintmélypontot jelent, és a rövid távú trendvonal sérülését.
Ez kellene szerinte rendezéshez.
Egyre nagyobb tartozásösszeggel adósodnak el a magyarok.
A közös határ közelében lenne a nagy találkozó, minél előbb akarna találkozni a szlovák vezető.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?