Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az Európai Tanács ülésén tartott beszédet, ahol arról szólt, hogy Oroszország hamarosan megtámadhatja Ukrajna atomerőműveit – számolt be az Ukrajinszka Pravda.
Négy ember meghalt, többeket pedig még keresnek egy észak-olaszországi vízerőműben történt robbanás után. A detonáció a víz alatt történt a Suviana-tónál található erőműben, Bologna városától mintegy 70 kilométerre. Egyelőre még nem tudni mi okozta a detonációt.
Oroszország új stratégiát alkalmaz Ukrajna energetikai infrastruktúrájának támadására, precíziós rakétákkal célozva meg a Kijevtől távol eső, kevésbé védett erőműveket. Számos találatot kapó létesítmény már nem is állítható helyre a következő fűtési szezonra - írta meg a Financial Times.
Az elmúlt hetekben az orosz rakétatámadások által súlyosan megrongált ukrán energiarendszer mára szinte teljesen stabilizálódott, az energiaügyi minisztérium szerint nem várható jelentős importnövekedés, annak ellenére, hogy márciusban rekordmennyiségű áramot importáltak a támadások okozta áramkimaradások miatt.
2024. március 22. egy újabb mérföldkő. Aznap éjjel újabb, sajnos nem váratlan fordulatot vett az orosz-ukrán háború – főleg energetikai fronton. Aznap és azóta Oroszország ismét aktívan támadja az ukrán energetikai infrastruktúrát, különösen annak áramtermelő képességét, azaz az erőműveket. Az írás célja körbejárni, hogy ez az erőműveket romboló taktika hova vezethet az ukrán hálózat működtetése és a kereslet kielégítése szempontjából, illetve milyen rövidtávú hatásai lehetnek az immár majdnem fél éve összekapcsolt EU-ukrán villamosenergia piacokra.
Március 28-án, csütörtökön, Apponyban találkozott egymással a magyar és a szlovák kormány kijelölt képviselője, hogy előkészítsék a bős-nagymarosi vízerőmű több évtizede fennálló vitás ügyének kompromisszumos rendezését – jelentette be az Energiaügyi Minisztérium.
Ihor Szirota, a dnyeperi vízerőműveket kezelő Ukrhidroenerho vezérigazgatója szerint több évbe telik, amíg helyreállítják a pénteken orosz rakétatalálatot kapott Dnipro Vízerőművet – írja az Ukrajinszka Pravda.
Felvételek érkeztek arról, hogy egy orosz vadászgép alacsonyan szállva hajt végre bevetést, amikor hihetetlen hibát vét.
Az Ukrajna legnagyobb magánkézben lévő energetikai vállalatát, a DTEK-et ért orosz támadások következtében a cég termelőkapacitásának felét elvesztették – számolt be a Kyiv Independent.
Az elmúlt hetekben némileg lelassultak az orosz támadó hadműveletek Avgyijivka térségében, ám a napokban újra területi nyereségekről számoltak be a várostól nyugatra.
Mint arról beszámoltunk, péntekre virradóra rakétatámadás érte Ukrajna legnagyobb vízerőművét, illetve a hozzá tartozó gátat, amely szerencsére nem szakadt át. Több felvétel is napvilágot látott a támadásról, illetve az utána történtekről.
Péntekre virradóra Oroszország újabb rakétatámadást intézett ukrán városok és létesítmények ellen. Rakétacsapás érte az ország legnagyobb vízerőművét, ahol Ukrajna legnagyobb gátja és egy víztározó található, de a vízerőmű igazgatósága szerint nem fenyeget a gát átszakadása – írja a Kyiv Independent.
Azon a napon, amikor a szlovák parlament elnöke Budapestre látogatott a Sándor-palotába, és a Karmelita kolostorba, illetve Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter átadott egy újabb hidat az Ipolyon szlovák kollégájával, a szlovák-magyar viszony egyik kritikus ügyében, a bős-nagymarosi vízerőmű rendezetlen ügyében kormánybiztost nevezett ki Orbán Viktor miniszterelnök.
Műholdfelvételeken látható a korábbi Nova Kahovka-i víztározó medre. A június 6-i gátrobbantást megelőzően ez volt Ukrajna legnagyobb állóvize, mára viszont teljesen eltűnt a vízfelület.
Az oroszok az általuk megszállt Herszon megyei területeken nem evakuálták a kahovkai vízerőmű felrobbantása után azokat a helyieket, akiknek nem volt orosz útlevelük, emiatt az egyik településen több mint ötszázan haltak meg - állította hétfői közleményében az ukrán védelmi minisztérium által létrehozott Nemzeti Ellenállási Központ.
Erős üzenetekkel teli exkluzív interjút adott Volodomir Zelenszkij ukrán elnök a gátrobbantás után a német Axel Springer kiadónak, amelynek egyik leányvállalata a Politico.
Martí Zoltán kérdezte a kormányfőt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?