Közzétette a használtautó-kereskedelemről szóló éves adatait a DataHouse, amely szerint tavaly összesen 105 662 import használt személyautó kapott hazai rendszámot – írja közleményében a JóAutók.hu. Ez összesen 16,2 százalékos csökkenést jelent a 2022-es eladásokhoz képest.
Rég nem lehetett olyan kevés Big Mac menüt vásárolni magyar átlagfizetésből, mint idén augusztusban. Pedig a 2022-es élelmiszerársokknak még ellenállt a népszerű gyorséttermi menü, 2023-ban viszont behozta a lemaradást.
Van egy ősrégi történet – egy mese az élőhalottak újraéledéséről– egy legenda, amely brókerről brókerre szállt, egy rejtély, mely régesrég a semmiből keletkezett, egy óceánnyi távolságra a Wall Streettől. Azt mondják, minden évben Halloweenkor valami szokatlan történik a tőzsdéken szerte a világon. Mint megannyi zombi, aki a sírjából karmol ki, a részvények is sikoltozva kelnek életre, mielőtt tavasszal újra megpihennének. Vannak, akik csak legyintenek a történet hallatán, csak egy tovatűnő illúziónak hiszik, mások esküsznek rá, hogy valódi.
Júliusban 14. hónapja folytatódott Magyarország bruttó villamosenergia-felhasználásának csökkenése, az eső trend így már olyan hosszú, mint a 2008-2009-es válság hatására kialakult sorozat. Egészen 2005-ig kell visszamenünk ahhoz, hogy a mostaninál alacsonyabb júliusi felhasználási adatra bukkanjunk.
A gazdasági helyzet romlásával egyre többen kezdenek elmaradni a hiteltörlesztéseikkel Amerikában, de elemzők szerint a helyzet még ennél is rosszabb lesz – írja a Reuters.
A dotcom lufi óta nem látott egyik legnagyobb havi veszteséget könyvelték el a trendkövető alapok márciusban, a bankválság által kiváltott piaci zavarok miatt – írja a Financial Times.
Másfél napja tartó ralit követően bő fél éves trend tört meg az Opus részvényénél, már bőven két számjegyű a plusz a mai kereskedésben, ezzel messze a BUX-tagok legjobban teljesítő vállalatáról beszélünk. De mi állhat a meredek emelkedés hátterében?
Az elmúlt napokban markáns hangulatjavulást tapasztalhattunk a nemzetközi piacokon, amely alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Erősödött a forint is, így a BUX az elmúlt napokban felülteljesítő volt a vezető európai indexekhez viszonyítva, különösen az OTP szárnyalásának köszönhetően. A hét elején mi is beszámoltunk róla, hogy kitörés előtt áll az OTP, a várva várt elmozdulásra pedig végül a tegnapi napon került sor, a bank részvényei pedig közel 1 hónap után ismét a 9000 forintos szint fölött zártak.
Az elmúlt napokhoz hasonlóan, a csütörtökön publikálandó féléves jelentést megelőzően ma is folytatódik az OTP részvényeinek emelkedése. Az bank részvényei vezetik az emelkedést a magyar tőzsdén a blue chipek között. A mostani emelkedéshez egyértelműen hozzájárul, hogy a forint mostani erősödésével jelentősen csökkenni tudott a hazai eszközökre nehezedő nyomás.
Az elmúlt másfél évben megduplázta magát az S&P500 tőzsdeindex, és a fejlett világ indexei úgy általában történelmi csúcsokon táncolnak. Az amerikai részvénypiac értékeltsége a 2001-es internetlufi időszakához mérhető. A befektetők által jónak értékelt, stabil versenyelőnnyel rendelkező, erősnek gondolt növekedési lehetőségekkel bíró cégek árfolyama, mint például az Apple, Nvidia, Amazon, Facebook az egekben.
Az elmúlt 150 év tőzsdei hullámzása sok újdonságot nem hozott. Emelkedő és csökkenő hullámok követik egymást, miközben a részvénypiacok mindent egybevetve kitartóan felfelé araszolnak, vagyis az emelkedő hullámok összességében hosszabbak.
Kedden még arról beszélt Müller Cecília országos tisztifőorvos, hogy a koronavírus-járvány felfelé ívelő szakaszában vagyunk, szerdán (ma) pedig már arról, hogy remélhetőleg „minél előbb el tudjuk érni a járvány tetőző, plató szakaszát”, a Portfolio viszont némi bizakodással már úgy látja, hogy a tetőzés kezdeti szakaszában lehetünk. Megnéztük ugyanis részletesen mind a 19 megyénk és a fővárosunk járványügyi adatait, illetve a tendenciákat és vizsgálatunkból az derül ki, hogy már "csak" 3 megyénkben gyorsul egyértelműen és trendszerűen a járvány (Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves), másik 2 megyénkben pedig talán megállt a gyorsulás (Vas és Zala). További 9 megyénkben viszont már a stagnálás, oldalazás (első) biztató jeleit figyelhetjük meg, a fennmaradó 6 megyénkben pedig már elindulhatott a trendszerű csökkenés. Ha valóban tetőzne ezekben a napokban a koronavírus-járvány harmadik hulláma Magyarországon, az nagyon jó hír lenne, de még nem dőlhetünk hátra, hiszen a lazuló fegyelem például a húsvéti ünnepek körül könnyen ismét elronthatja a járványügyi folyamatokat.
A trend az egyik legjobb barátja a tőzsdei befektetőknek, ha tisztelik azt. A tavaly nagy számban a piacra érkező újdonsült befektetőnek a bikapiaci trend már egyenesen pártfogója és védőangyala volt. A folyamatos emelkedés a legrosszabb momentummal vett pozíciókból is nyertes ügyletet csinált. Ezzel szemben az idén játszott, shortosok kifacsarására fókuszáló ügyletek már messze nem ilyenek. Villámgyorsan kialakul bennük egy extrém ár-forgalom pár, ahol a rutinos rókák eladnak. Azok a fiatalok pedig, akik ilyen helyzetekben stop megbízás nélkül vásárolnak, gyors és komoly bukásba kerülnek. Ráadásul olyan fajtába, amire nincsen mentőcsomag.
A közösségi tőzsdézés aranykorát éljük, ahogy az a GameStop részvénye körüli őrületből is remekül látszik – ebből az újonnan fellángoló trendből most a Wall Street is szeretne pénzt keresni, el is indítják a közösségi média hangulatára építő ETF-et.
Egymás után érkeznek a bíztató koronavírus-vakcina hírek a gyógyszergyártóktól, egyre több befektető érzi úgy, hogy látótávolságon belülre érkezett a megoldás a vírushelyzetre. Sokan bújnak elő fedezékükből, hogy az elmúlt hónapok jócskán megütött szektorainak részvényeit vásárolják, egyre inkább felbátorodnak a befektetők. Ez kimondottan rossz hír az arany számára, a sárga nemesfém ugyanis az egyik legjelentősebb menekülőeszköz a tőkepiacokon, az árfolyam mai esésével négy havi mélypontra esett az arany ára. Megnéztük, hogy mi áll az esés mögött, és milyen szintekre érdemes figyelni.
A tőzsdézésben az egymillió dolláros kérdés úgy hangzik, hogy hol érdemes vásárolni, illetve hol van az a pont, ahol eladáson gondolkozhatunk? Olyan módszer, mely segítségével pontosan látjuk a jövőt, nem létezik, de a grafikonokra támaszkodva sokat javíthatunk esélyeinken.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz terv három részre osztaná a megtámadott országot.
Az Oresnyik bevetése kapcsán szólalt meg az ukrán elnök.
Több száz embert küldhettek el.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.