Forrás Dávid

Forrás Dávid

Vezető producer

Forrás Dávid mesterfokozatú egyetemi végzettséget a madridi Instituto de Empresa egyetemen szerzett vállalati kommunikáció szakon 2011-ben. Szakmai karrierjét a pénzügyi szektorban kezdte, innen került a Pénzcentrumhoz 2016-ban, ahol 2018-ig szerkesztőként dolgozott. 2022 óta a Portfolio Csoport podcastjeinek vezető producere, a Portfolio Checklist, valamint az Első Yard című műsorok házigazdája.
Cikkeinek a száma: 220
Mi várta Orbán Viktort Ukrajnában?

Mi várta Orbán Viktort Ukrajnában?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy milyen kép fogadhatta Orbán Viktort Ukrajnában. A magyar miniszterelnök 2012 óta először látogatott az országba, azt követően, hogy Magyarország átvette az Európai Tanács soros elnökségét. A témáról Ács Bencét, a Portfolio Globál rovatának elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében az OTP-vel foglalkoztunk, ugyanis nagyon úgy tűnik, hogy a kormány visszatáncol korábbi ígéreteiből és nem fogja kivezetni vagy csökkenteni a banki extraprofitadót. Ez természetesen a legnagyobb magyar pénzintézetet is érinteni fogja, amivel kapcsolatban Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője volt a vendégünk.

Bizsu lesz a gyémánt? Mi történik?

Bizsu lesz a gyémánt? Mi történik?

Bizsu lesz-e a gyémánt a szintetikus kövek miatt? Miért és hogyan próbál betörni az amerikai Walmart a luxusszektorba? És hogyan válnak realitássá a luxusjavak piacán az év eleji várakozások? Egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a Hype, a Portfolio luxusipari podcastjének új adásában, amelyben szokás szerint Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezető igazgatója volt a vendégünk.

Akkorát betlizett Biden, hogy a saját pártjából puccsolnák meg?

Akkorát betlizett Biden, hogy a saját pártjából puccsolnák meg?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A mai műsor első részében a csütörtök hajnali Biden-Trump vitával foglalkoztunk. A ’24-es választási kampány első ilyen eseménye ugyanis nem túlzás azt mondani, hogy közel katasztrofálisra sikerült a hivatalban lévő amerikai elnök számára – már saját pártjában is azt rebesgetik, talán mégsem a 81 éves politikussal kéne nekimenni a novemberi választásnak. A témáról Szabó Ákost, a Portfolio Globál rovatának elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében Weinhardt Attila, lapunk makroelemzője és energetikai szakújságírója volt a vendégünk, akit egy értesüléséről faggattunk, mely szerint jelentős a valószínűsége annak, hogy az orosz-magyar gázszállítás jelenlegi szerződéses struktúrája nem fogja túlélni a következő hónapok várható piaci turbulenciáit.

Emblematikus intézkedését szántja be a kormány július 1-én

Emblematikus intézkedését szántja be a kormány július 1-én

Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsor első részében a július 1-én eltörlésre kerülő kötelező akciózást és annak hagyatékát értékeltük Hornyák Józseffel, lapunk makroelemzőjével. Az adás második részében a koreai selyemútról volt szó, amelynek segítségével Dél-Korea szeretne Kína régiós versenytársává válni, ezzel kapcsolatban Vara Bálint, lapunk Gblobál rovatának elemzője volt a vendégünk.

Hogy rúghatta ránk az ajtót a szamárköhögés, ha kötelező ellene a védőoltás?

Hogy rúghatta ránk az ajtót a szamárköhögés, ha kötelező ellene a védőoltás?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist június 21-i adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy a legfrissebb adatok szerint újra terjed hazánkban a szamárköhögés, pedig a betegség védőoltással jól megelőzhető. Erről Csiki Gergelyt, a Portfolio lapigazgatóját kérdeztük. Az adás második részében a hazai sertéságazatról volt szó, amit igencsak megüthetnek azok a potenciális behozatali korlátozások, melyeket Kína vethet ki a szektorra az EU és az ázsiai ország között kibontakozó kereskedelmi háború részeként. A témával kapcsolatban Braunmüller Lajos, az Agrárszektor főszerkesztője volt a vendégünk.

Félidős az ötödik Orbán-kormány – Mérlegen a gazdaságpolitika Zsiday Viktorral és Madár Istvánnal

Félidős az ötödik Orbán-kormány – Mérlegen a gazdaságpolitika Zsiday Viktorral és Madár Istvánnal

Nemrég letelt az ötödik Orbán-kormány első két éve, ami egyben azt is jelenti, hogy félidejéhez érkezett a választási ciklus. Ebből az alkalomból Zsiday Viktorral, a Citadella Alap portfóliómenedzserével, valamint Madár Istvánnal, lapunk vezető makrogazdasági elemzőjével értékeltük a kabinet gazdaságpolitikai eredményeit. Az elemzők a nagyképet nem látják túl hízelgően, a következő két évben viszont simán benne van, hogy jobb lesz, mint a ciklus első fele. Az inflációs pályáról megoszlanak a vélemények, az akkumulátorgyártást viszont úgy vélik, a ciklikus visszaesés miatt korai lenne temetni, a hosszú távú hatás tekintetében persze kétséges, hogy valaha bejön-e a kormány számítása – egyebek mellett ezekről a témákról is szó volt a Portfolio Checklist vasárnapi különkiadásában, amit ebben a cikkben meg lehet hallgatni, és főbb állításait tekintve el is lehet olvasni. A műsor már meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a többi nagy podcast platformon, és a cikk végén beillesztett lejátszóban is.

Lengyelország húz a legjobban, de a régiós tőzsdék blue chipjeibe is érdemes befektetni

Lengyelország húz a legjobban, de a régiós tőzsdék blue chipjeibe is érdemes befektetni

Aktuálisan véget ért a gyorsjelentési szezon, a mutatott eredmények pedig a legnagyobb közép-kelet-európai vállalatoknál is visszaigazolják a világszerte látható bonyolult gazdasági képet. Ennek tőkepiaci vetületeként látványosan erősödik a lengyel gazdaság. A OTP Alapkezelő régiós nagy cégekbe befektetést biztosító új alapja is jól startolt, ennek részleteiről is beszélt a Portfolio Checklistben Kovács-Kvotidián Máté, az OTP Alapkezelő portfóliómenedzsere.

Hivatalos: francia katonák mehetnek Ukrajnába – De mégis miért?

Hivatalos: francia katonák mehetnek Ukrajnába – De mégis miért?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében azt értékeltük, hogy Olekszandr Szirszkij ukrán vezérkari főnök tájékoztatása szerint francia katonák érkezhetnek Ukrajnába, egyelőre kiképzői szerepben. A témáról Szűcs Anita Franciaország-kutatót, a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Tanszékének docensét kérdeztük. Az adás második részében a Magyar Nemzeti Bank friss Pénzügyi stabilitás jelentése alapján beszéltünk a hazai bankszektor nyereségességéről, amivel kapcsolatban Palkó István, a Portfolio vezető pénzügyi elemzője volt a vendégünk.

Megtolták a húszik a hajós cégek papírjait – De meddig tarthat a nagy menetelés?

Megtolták a húszik a hajós cégek papírjait – De meddig tarthat a nagy menetelés?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A globális kereskedelmet kiszolgáló konténerhajók piacát szinte homlokegyenest ellentétes folyamatok érik az elmúlt időszakban, de merre mehetnek most a nagy hajós cégek papírjai? A témával kapcsolatban vendégünk volt Szabó Balázs, a HOLD Alapkezelő portfóliómenedzsere, vezérigazgatója. Az adás második részében a magyar munkaerőpiaccal foglalkoztunk, ott ugyanis a sorozatos negatív hírek után úgy tűnik, hogy trendfordulóhoz érkezhettünk. Erről Hornyák Józsefet, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét kérdeztük.

Vége az inflációs sokknak, hova megy most a magyarok pénze?

Vége az inflációs sokknak, hova megy most a magyarok pénze?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A mai műsorban befektetésekkel foglalkoztunk, az első részében arról volt szó, hogy hogyan változott a magyar lakosság megtakarításának mérete és szerkezete az elmúlt időszakban. Ezzel kapcsolatban Palkó István, a Portfolio vezető pénzügyi elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében pedig arról beszéltünk, hogy immár osztrák állampapírt is lehet ingyenes államkincstári számlán keresztül jegyezni, de azért van egy kis bökkenő a sztoriban. A témáról Árgyelán Ágnest, lapunk pénzügyi elemzőjét kérdeztük.

Hoffmann Tamás nemzetközi jogász: 1-2 hónapba is telhet, mire döntenek Netanjahuról Hágában

Hoffmann Tamás nemzetközi jogász: 1-2 hónapba is telhet, mire döntenek Netanjahuról Hágában

Több tagú bírói testület, nem pedig az ügyész fog dönteni arról, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) végül kiad-e elfogatóparancsot Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő ellen. A döntés akár 1-2 hónapig is húzódhat, az eljárás pedig szigorú szabályok szerint zajlik, nem áll meg az antiszemitizmus vádja, melyet Netanjahu fogalmazott meg az ügyben eljáró ügyész ellen – egyebek mellett erről beszélt Hoffmann Tamás nemzetközi jogász, a Budapesti Corvinus Egyetem docense a Portfolio Checklist keddi adásában. Az akadémikust annak kapcsán kérdeztük, hogy az ICC ügyésze, Karim Khan elfogatóparancs kiadását kezdeményezte Netanjahu, Joav Gallant izraeli védelmi miniszter és több Hamász-vezető ellen a gázai háborúban a gyanúja szerint elkövetett nemzetközi jogsértések miatt.

Hogy néz ki egy leolvadás a luxusiparban?

Hogy néz ki egy leolvadás a luxusiparban?

Luxusiparról szóló legújabb podcastünkben ezúttal beszéltünk a MatchesFashion csődjéről, Kínáról, 99,9%-os diszkonttal megvásárolt (egyébként 14 ezer dolláros) Cartier-fülbevalókról, valamint arról is, hogy van-e esélye a Zarának betörni a luxuspiacra, és hogy kiknek a szemét szúrják a szállodai papucsok. Ahogy a Hype összes adásában, ezúttal is Orbók Ilona luxusipari szakértőt, az BDO Magyarország tulajdonos-ügyvezetőjét kérdeztük.

OTP-vezérhelyettes: jó az új otthonfelújítási program, de lehetnek gyermekbetegségek

OTP-vezérhelyettes: jó az új otthonfelújítási program, de lehetnek gyermekbetegségek

Hol tart a Magyar Bankszövetség digitalizációs javaslatának implementációja? Pontosan hogyan kell értelmezni a 15 perces lakáshitel koncepcióját? Milyen pozitív, hosszú távú hatása lehet a júniusban induló otthonfelújítási támogatási programnak, és milyen gyermekbetegségek ütközhetnek ki a megvalósítás közben? Milyen hatást gyakorol a CSOK Plusz a lakáshitelezésre, meddig lehet fenntartani a jelenlegi kamatszinteket, ha nem csökkennek a hosszú oldali hozamok, és hol van az AI jelenlegi helye a lakossági bankolásban? Többek között ezekről a kérdésekről beszélt Becsei András, az OTP vezérigazgató-helyettese, a Magyar Bankszövetség alelnöke a Portfolio Checklist podcastjéban, amelyet a Portfolio Hitelezés 2024 konferenciára kitelepült stúdióban rögzítettünk.

Fico-merénylet: a sajtón és az ellenzéken csattanhat a kormánypártok bosszúja?

Fico-merénylet: a sajtón és az ellenzéken csattanhat a kormánypártok bosszúja?

Rendkívüli módon polarizálódott a szlovák társadalom az elmúlt időszakban, egyik oldalon a kormányt támogató szavazók, másik oldalon pedig a nyugatosabb ellenzéki pártok választói állnak. A Robert Fico elleni merénylet akár fel is gyorsíthatja a demokratikus intézmények gyengítésére tett kísérletek ütemét északi szomszédunknál, az ugyanakkor még nem tűnik eldöntött kérdésnek, hogy megindul-e a kormány az ellenzék és a független sajtó ellen, vagy épp a politikai megosztottság enyhítésére törekszik majd. A Portfolio Checklist csütörtöki adásában Czímer Gábor, a szlovákiai Új Szó belpolitikai újságírója volt a vendégünk, akit a Fico ellenl merénylethez vezető politikai folyamatokról, valamint a kialakult helyzet potenciális következményeiről kérdeztünk. Az adás második részében vendégünk volt Simák Pál, a CIB Bank elnök-vezérigazgatója, akinek a bankszektor és az általa vezetett pénzintézet előtt álló időszak kihívásaival és lehetőségeivel kapcsolatban tettünk fel kérdéseket. Utóbbi interjút a Portfolio Hitelezés 2024 konferencián rögzítettük kedden.

Meddig mehet negatív felárral a lakáshitelezés Magyarországon?

Meddig mehet negatív felárral a lakáshitelezés Magyarországon?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. Az első részben Jelasity Radovánt, az Erste Bank elnök-vezérigazgatóját, a Magyar Bankszövetség elnökét kérdeztük a bankszektort és az általa vezetett pénzintézetet leginkább érintő gazdasági, gazdaságpolitikai folyamatokról. Az interjút a Portfolio Hitelezés 2024 konferencián rögzítettük. A műsor második részében az iváncsai akkugyár körül kialakult helyzetről kérdeztük Szabó Dánielt, lapunk makrogazdasági elemzőjét.

RTL: sok pénzt kerestünk már Magyarországon, nem baj, ha ez átmenetileg csökken

RTL: sok pénzt kerestünk már Magyarországon, nem baj, ha ez átmenetileg csökken

A lineáris televíziózás szerepe a médiapiacon csökkenni fog, ezért az RTL nemzetközi és hazai szinten is átalakulásba kezdett, a márkáikat olyan platformokra ültetik át, melyek jövőállóbbak a lineáris műsorszóró modellnél. Ennek a folyamatnak a kontextusában kell értelmezni az RTL+ streaming platform fejlesztését és a Bajnokok Ligája magyarországi közvetítési jogainak – viszonylag nagy visszhangot kiváltó – megvásárlását is. Európában médiapiaci konszolidációt tartanak szükségesnek, így Magyarországon is figyelik a lehetőségeket, ezzel párhuzamosan pedig fejlesztenek, és azt sem bánják, ha a következő időszakban kisebb lesz a profitjuk, feltéve, hogy cserébe gyorsul a transzformáció. Egyebek mellett ezekről a témákról, valamint a médiacsoport nemzetközi és magyar terveiről beszélt a Portfolio-nak adott páros interjúban Vidus Gabriella, az RTL hazai vezérigazgatója, valamint Elmar Heggen, a tulajdonos RTL Csoport operatív igazgatója, vezérigazgató-helyettese. Utóbbi szakembert arról is megkérdeztük, hogy a viszonylag korlátos piacméret és a nem éppen könnyű körülmények ellenére, miért olyan elkötelezettek Magyarország mellett.

Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Magyarország külkereskedelme az elmúlt évtizedekben jelentősen átalakult, és bár a lengyel-magyar gazdasági kapcsolatok tartották a lépést a változással, kiugró teljesítményről nincs szó, hiába a szoros kulturális és politikai kapcsolatok. A Lengyel-Magyar Gazdasági Kamarával együttműködésben készült cikkünk annak jár utána, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a lengyel és a magyar üzleti környezetben, valamint hogy milyen kihívásokkal nézhetnek szembe magyar cégek, amikor belépnének a lengyel piacra.

Virovácz Péter: kellenének segédmotorok a magyar gazdaságba

Virovácz Péter: kellenének segédmotorok a magyar gazdaságba

Nem mindegy, hogy miért növekedett 0,8%-kal a magyar gazdaság 2024 első félévében, így csak a részletek és a második féléves adatok ismeretében lehet majd látni, hogy tovább cikk-cakkozunk-e vagy tartósabb növekedési pályára álltunk. Az ugyanakkor már most látszik, hogy a külpiacokra termelő feldolgozó vállalatok egyhamar nem fognak ipari növekedést stimulálni – egyebek mellett ezekről a témákról beszélt a keddi GDP-adat kapcsán a Checklist csütörtöki adásában Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője. Az adás második részében Mohos Kristóf,  a Portfolio részvényelemzője volt a vendégünk, akit az üzemanyagárak körüli kavarásról kérdeztünk.

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

Lefelé tartó spirál az online kereskedelemben?

Lefelé tartó spirál az online kereskedelemben?

Ha nem megy jól a Gucci, miért vásárol a tulajdonosa milliárd eurós ingatlant Milánóban? Benézte a luxusipar Kínát? Miért haldoklik sok cég a luxusipar online kereskedelemi szegmensében, és milyen piaci rést láttak meg a luxusban a repterek? Egyebek mellett ezekről a támákról kérdeztük Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét a Hype, a Portfolio luxusiparral foglalkozó podcastjének új adásában.

Orbók Ilona is ott lesz a következő Portfolio Investment Day konferencián, a szakembert természetesen a luxusiparban rejlő kisbefektetői lehetőségekről is kérdezzük majd. Részletek és jelentkezés ide kattintva!

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nemzetgyűlési választások: hatalmas győzelmet aratott Le Pen pártja, Macron súlyos vereséget szenvedett
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.