Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter április elején mutatta be a kormány friss versenyképességi stratégiáját, amiben kiemelte, hogy Magyarország 2030-ra az EU-átlag GDP 90%-át szeretné elérni. Ehhez a magyar gazdaság dualitását kell csökkenteni, amihez még több exportképes kisvállalat kell, és még több külföldi piacon történő befektetés, más szóval kifektetés, ami javítaná a profitegyenleget, amely jelenleg negatív: a külföldi cégek több profitot termelnek Magyarországon, mint amennyit a magyar cégek külföldön. Megnéztük milyen lehetőségei vannak a magyar cégeknek az exporttevékenységük növelésére és a külföldi terjeszkedésre.
A profitegyenleg hiánya meghatározó szerepet tölt be a hazai GDP és GNI közötti különbségben. Szakmai cikkünkben megvizsgáljuk, hogy mekkora a profitegyenleg hiánya, milyen tényezőkből fakad, és hogy kiegyenlítésének mekkora tőkeszükséglete van. Ezt követően sorra vesszük, hogy a nem pénzügyi vállalatok forrásainak növekedése mennyi forrást biztosíthat a profitegyenleg kiegyenlítéséhez, és hogy ezen források bővülése hogyan hatna a szektor forrásszerkezetére. Végül rávilágítunk arra is, hogy a profitegyenleg kiegyenlítésének elengedhetetlen feltétele a gazdasági felzárkózás fennmaradása is. Nagy Márton, Kóczián Balázs és Koroknai Péter, az MNB munkatársainak cikke.
A közönségben ülő magyarországi kis- és közepes vállalkozások számára egyedülállóan sok hasznos információt, gyakorlati tanácsot és sikeres példákat felvonultató szakmai eseményt rendezett a Hiventures és a Portfolio közösen. Cikkünkben kiragadunk 1-1 mondatot röviden a résztvevő előadók és beszélgetőktől annak érdekében, hogy felhívjuk a figyelmet a téma jelentőségére.
Tudatosan építkezik és komoly tervei vannak a tavaly oroszországi gyárát megnyitó Sanatmetal Kft-nek - derült ki Farkas József ügyvezető interjújából, amelyet a Cégérték magazin készített. A vállalat újrafogalmazta küldetését és nemzetközi családi vállalkozásként azonosította magát.
Új Nemzeti Exportösztönzési stratégiát fogadott el a kormány a minap és ehhez kapcsolódóan számos feladatot is kaptak a miniszterek Orbán Viktor kormányfőtől.
A kormány a közeljövőben kifektetési stratégiát alkot - mondta gazdasági értékelő beszédében a miniszterelnök. Orbán Viktor nem először fogalmazza meg a hazai tőke külföldre történő befektetésének gondolatát, de egyelőre nem világos, milyen különleges eszközöket kíván ehhez bevetni a kormány.
Tizennyolc potenciális német nagyberuházásért versenyez Magyarország, amelyek alapvetően az autóiparban, illetve a szolgáltató központok ágazatában tevékenykednek - nyilatkozta Szijjártó Péter az mfor-nak. A külgazdasági és külügyminiszter szavai szerint beruházások egyedi értéke 15 és 100 milliárd forint közötti.
Harmincmillió euró értékű alapot hoz létre a magyar kormány, amelyből magyar vállalatok szerbiai és nyugat-balkáni beruházásait tudja támogatni, vissza nem térítendő forrásokkal - mondta Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden a közép-szerbiai Ariljében.
A mérés indulása óta nem mért ilyen rossz teljesítményt a K&H Bank.
Bevezetik az első vállalati hiteltermékeiket is.
Felgyorsítják és kibővítik az országos haváriaközpont tervét.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.