Múlt pénteken már említettük, hogy nagy emelkedés jöhet az Állami Nyomda részvényeiben a jövő hétfőn érkező gyorsjelentés előtt. A várt emelkedés pedig már el is kezdődött, hiszen nagy forgalom mellett máris augusztus vége óta nem látott szintre emelkedett a Nyomda árfolyama. Az árfolyam ráadásul most egy fontos szintet is áttört, mi pedig megnéztük, hogy meddig emelkedhet még a Nyomda.
Közzétette harmadik negyedéves gyorsjelentését az Alteo: a szignifikánsan csökkenő energiapiaci árkörnyezetben a társaság idei éve egyelőre nem sikerül olyan jól, mint amit 2023-ban láthattunk, a most lezárt negyedévben azonban mind árbevétel, mind EBITDA tekintetében jelentősen felülteljesítette az összehasonlító időszak eredményeit. A friss számokból arra lehet következtetni, hogy az Alteo eredményessége a mérséklődő energiapiaci ár-környezet ellenére a 2022-es energiaárrobbanás előtti időknél magasabb szinten tud vélhetően stabilizálódni.
Nagyot ugrott a Disney árfolyama, miután a vállalat a várakozásokat meghaladó eredményről számolt be.
Sok rossz hír jött ki ma a Siemenstől, a befektetők viszont örültek annak, hogy a cég megemeli az osztalékot, nagyrészt emiatt száguld az árfolyam.
Az elemzői várakozást valamelyest felülmúló harmadik negyedéves EBITDA-ról számolt be a Deutsche Telekom ma reggel közzétett gyorsjelentésében, ennek fényében a menedzsment megemelte az idei évre vonatkozó előrejelzéseit.
Megerősítette korábbi célárát és ajánlását a Waberer’s részvényeire a Concorde a társaság harmadik negyedéves gyorsjelentésére reagálva. 4800 forintos célár mellett vételre ajánlják a részvényeket, ami 24 százalékos felértékelődési potenciál.
Nem okozott csalódást a Magyar Telekom harmadik negyedéves számaival, mind a bevételek, mind az eredmények szintjén látványos növekedésről számolt be a vállalat, az adózott eredmény pedig valósággal felrobbant idén. A kilátások sem rontották el a képet, a menedzsment megerősítette az idei évre megfogalmazott célokat.
Vélhetően nem az idei a Mol-befektetők legjobb éve: az új szabályozói bejelentések, ellátásbiztonsági kérdőjelek és különadók árnyékában hiába hoz nagyon erős számokat negyedévről negyedévre a társaság, a piacok inkább a bizonytalanságot árazzák, ennek megfelelően a hazai blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama nem emelkedett eddig idén, sőt. Az elmúlt hetekben bár nagyobb kilengések mentén oldalazást láthattunk a részvénynél, de így is egy rendkívül fontos szintre került a jegyzés, ahol sok minden eldőlhet: jöhet végre a várva várt felpattanás, vagy most fogják csak izgazán elengedni a Molt? Lássuk a kapaszkodókat.
Ismét jó negyedévet zárt a Waberer’s: az árbevétel 11 százalékkal, az EBIT pedig 27 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben – derül ki a vállalat gyorsjelentéséből. A cégcsoport különböző üzletágai közül a biztosítási szegmens 6,5 millió eurós eredménye rekordnak számít, viszont a nemzetközi fuvarozási szegmensen belül a lengyel operációnál (LINK) komolyabb problémák jelentkeztek, és a szegmens veszteségbe fordult. A Waberer’s menedzsmentje mindazonáltal fenntartotta az idei évre kitűzött céljait.
A harmadik negyedéves gyorsjelentés közlését követően háttérbeszélgetést tartott az elemzőknek a Mol, az eseményen a december 5-én lejáró cseh derogációról is szó volt - megkeresésünkre az olajtársaság most kifejtette, hogy miért fontos az EU-s könnyítés fenntartása.
A német Allianz szerdai gyorsjelentése felülmúlta az elemzői várakozásokat, miután a harmadik negyedévben a nettó nyereség 22%-os növekedéséről számolt be a biztosító. Ehhez hozzájárultak a természeti katasztrófákból eredő alacsonyabb kárigények, így idei kilátásait is javította a menedzsment. A részvényárfolyam több mint 1%-os emelkedéssel reagált eddig a hírekre.
Erősen kezdte a Richter az évet és tartja az idei célkitűzéseket – erősítette meg Orbán Gábor a mai gyorsjelentés főbb üzeneteit a negyedéves számokat bemutató tájékoztatón. A vezérigazgató hozzátette, hogy egyre inkább érződik a Vraylaron kívüli jövedelmezőség javulása és a cél, hogy 2027 után a biotechnológia 0-ba forduljon az eddigi veszteségek után.
A menedzsment célkitűzéseinek megfelelően kétszámjegyű ütemben növekedett a harmadik negyedéves bevétel és a kiemelten figyelt eredményességi mutató, a tisztított EBIT a Richternél - derül ki a társaság ma reggel közzétett gyorsjelentéséből. Ez egybevág az elemzői várakozásokkal, a bruttó fedezet azonban elmaradt a konszenzustól és csökkent a fedezeti szint, ami nagyrészt a nőgyógyászati szegmensnek tudható be. Az adózott eredmény a pénzügyi soron elkönyvelt veszteség következtében nagyot esett az előző év azonos időszakához képest, az év első három negyedévét tekintve azonban így is masszív a növekedés. A negyedéves eredményeket bemutató közleményben a Richter megerősítette idei várakozásait, annak ellenére, hogy az amerikai partner kissé visszavágta a Vraylar értékesítési előrejelzéseit, ugyanakkor pontosította a Richter, hogy a korábban megadott sáv alsó határához lehetnek közelebb az idei számok.
Pénteken tette közzé harmadik negyedéves gyorsjelentését a Mol, az eredmények közlését követően háttérbeszélgetést tartott az elemzőknek az olajtársaság. Pletser Tamás, az Erste energetikai szakértője beszámolt a Portfolio-nak a fontosabb részletekről, melyek közül a legizgalmasabb az volt, hogy egy váratlan adóteher érkezik a szlovák államkassza felől, az idei évi eredményre ugyanis ismét szolidaritási adót vetnek ki, ami a szakértő számításai alapján akár a 200 millió dollárt is elérheti.
Kedden publikálja harmadik negyedéves gyorsjelentését a Richter, az elemzői várakozások alapján a bevétel szintjén kétszámjegyű növekedést könyvelhetett el a magyar gyógyszergyártó, és minden eredményszinten emelkedhetett a nyereség.
Beindult itthon a negyedéves gyorsjelentési szezon, sorra teszik közzé számaikat a hazai blue chipek, jövő héten a Magyar Telekomon a sor. Mutatjuk, hogy mit várnak az elemzők a harmadik negyedévre.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Jelentős kedvezmények jönnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?