Nagy Viktor

Nagy Viktor

Cikkeinek a száma: 214
Mi az a nagy, közös európai terv, amiről Orbán Viktor ma reggel beszélt?

Mi az a nagy, közös európai terv, amiről Orbán Viktor ma reggel beszélt?

Orbán Viktor ma reggel a Kossuth Rádiónak adott interjújában többek között az európai tőkepiaci unió fontosságáról beszélt. A miniszterelnök elmondta, hogy Magyarország támogatja a tőkepiaci uniót, és kitörési pontot lát ebben az európai gazdaság számára. De mi ez valójában? Mennyire új ötlet, és miért támogatja a magyar kormány, amelyik jellemzően erős nemzetállamok szövetségeként látja szívesen Európát, és a szabályozási kérdéseket a legtöbb témában tagországi szinten tartaná.

A régiónkban érdemes bevásárolni, ha jön az ukrajnai béke

A régiónkban érdemes bevásárolni, ha jön az ukrajnai béke

Jól haladnak az amerikai-orosz tárgyalások az ukrajnai békéről, Donald Trump és Vlagyimir Putyin hamarosan személyesen is tárgyalhat a háború átmeneti vagy tartós befejezéséről. Mit érdemes venni, ha tényleg jön a béke? A lengyel részvénypiac egy no brainer, olcsó is, nincs is csúcson, van benne potenciál, de a magyar és az osztrák részvények között is vannak igazán olcsó gyöngyszemek. Mutatjuk, mennyire olcsón lehet most bevásárolni a régióban.

Egyre közelebb az ukrajnai béke - Tépik a régiós részvényeket

Egyre közelebb az ukrajnai béke - Tépik a régiós részvényeket

Többször írtunk már arról, hogy a régiós részvénypiacok, főleg a magyar és a lengyel olcsó, ráadásul ha jön az ukrajnai béke (akár egy átmeneti fegyverszünet formájában), az alapos átárazódást hozhat, vagyis hogy van potenciál ezekben a részvénypiacokban. Ma is nagyot mennek a régiós részvények, aminek egyik oka, hogy közel lehet az amerikai bejelentés arról, hogy az USA hogyan képzeli el az ukrajnai békét.

A régiós részvénypiacokkal is kiemelten foglalkozunk befektetési konferenciánkon. Jön a Portfolio Investment Day 2025! Regisztrálni itt lehet.

Szép lassan alakul Trump nagy kriptoterve

Szép lassan alakul Trump nagy kriptoterve

Donald Trump a kriptoeszközök ellenségéből a kriptók nagy barátjává képezte át magát, a választási kampányban számtalan ígérete is volt arra, hogy hogyan marad az Egyesült Államok ezen a területen is a világ vezető hatalma. Az azért látszik, hogy nem ez a legfontosabb terület, amivel megválasztása óta foglalkozik az új elnök, Kanada, Mexikó és Kína megregulázása vagy a Grönlandra való rátenyerelés előrébb van a sorban, de azért a kriptóknál is van haladás. Mutatjuk, hogy mit ért el a Trump kormányzat az elmúlt hetekben, azon túl, hogy most már az elnöknek és a feleségének is van saját mémcoinja.

Kínai mesterséges intelligencia tartja lázban a világot - Mutatjuk, mit érdemes tudni a DeepSeekről

Kínai mesterséges intelligencia tartja lázban a világot - Mutatjuk, mit érdemes tudni a DeepSeekről

Az elmúlt napok legforróbb témája egy új kínai mesterséges intelligencia modell, ami állítólag egyszerű és régebbi hardvereken fut, fejlesztési költsége töredéke a vezető AI-okénak, és úgy nyújt hasonló, vagy jobb teljesítményt a versenytársakhoz képest, hogy jóval olcsóbb. De mi olyan meglepő a DeepSeek R1-ben? Elhihetjük azt, amit a kínaiak erről a szuper AI-ról állítanak? Komolyan kell egyáltalán venni? És miért pont az Nvidia esett nagyot a kínai AI megjelenése után? Tíz kérdés, tíz válasz a DeepSeekről.

Ébresztő Európa! Jön Trump gigantikus Csillagkapu Projektje

Ébresztő Európa! Jön Trump gigantikus Csillagkapu Projektje

Donald Trump minden idők messze legnagyobb AI-projektjét jelentette be, aminek a megvalósításával, és főként a beruházás nagyságrendjével kapcsolatban sokan szkeptikusak, az viszont látszik, hogy az amerikai elnök eltökélt abban, hogy az Egyesült Államok megőrizze előnyét Kínával szemben a mesterséges intelligencia fejlesztésében, az AI-projekteket országonként futtató Európa pedig csak irigykedhet az amerikai példára. Mutatjuk, hogy mit tudunk eddig a Stargate Projectről.

Ha az ukrajnai békére fogadsz, ebbe fektetsz!

Ha az ukrajnai békére fogadsz, ebbe fektetsz!

Donald Trump egyik választási ígérete az volt, hogy beiktatása után azonnal békét teremt Ukrajnában. Ez persze nem ilyen egyszerű, de vannak arra utaló jelek, hogy fegyverszünet jöhet Ukrajnában, az pedig alaposan átárazhatja a régiós részvénypiacokat. Arról már sokat írtunk, hogy az egyébként még mindig olcsó magyar részvények is profitálhatnak az ukrajnai békéből, de van egy másik részvénypiac, amelyik szintén nagyon olcsó, szintén régiós, ott viszont a magyarral szemben nem történelmi csúcson lehet beszállni, az pedig a lengyel részvénypiac. Hogy miért most írunk erről a piacról? Egyrészt beiktatták Donald Trumpot, másrészt most izgalmas a lengyel részvények technikai képe.

A lengyel és a magyar részvénypiaccal, és a legizgalmasabb részvénybefektetésekkel is kiemelten foglalkozunk a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánkon.

Ekkora emelkedés után érik már a korrekció az OTP-nél

Ekkora emelkedés után érik már a korrekció az OTP-nél

2024 egyik nagy sztorija volt az OTP, több mint harmadával emelkedett az árfolyam, és a ralinak még mindig nincs vége, még két hét sem telt el az évből, és már annyit emelkedett a bankrészvény árfolyama, mint amennyit magyar állampapírral egy év alatt lehet keresni. A nagy rali után viszont túlvetté vált az OTP, gyakorlatilag nem tudunk olyan időtávot mutatni, ahol ne lenne extrém magas az RSI indikátor értéke. Persze, egy ilyen erős emelkedő trendben nehéz megjósolni a rali végét, de a mostani szinteken rövid távon óvatosak lennénk a vételekkel.

444-ig gyengül a forint, összeomlik a rubel, nyer az AfD - Fekete hattyú forgatókönyvek a profiktól!

444-ig gyengül a forint, összeomlik a rubel, nyer az AfD - Fekete hattyú forgatókönyvek a profiktól!

Csökkenő infláció, szolid gazdasági növekedés, jegybanki kamatcsökkentések, alapvetően jó befektetői környezet. Ez a külföldi elemzőházak és a hazai profi befektetők alapforgatókönyve 2025-re. De mi van, ha nem ez történik? Ha jön valami olyan esemény, ami borít mindent? Hazai alapkezelőket, elemzőket kértünk arra, hogy mondjanak olyan kis esélyű, de potenciálisan nagy hatású eseményeket (black swan event, fekete hattyú esemény), amik nagyon messze állnak az alapforgatókönyvüktől, de azért teljesen nem is zárhatók ki. Akkor hát jöjjenek a fekete hattyúk!

Mibe tegyük a pénzünket 2025-ben? Itt vannak a magyar profi befektetők legizgalmasabb ötletei!

Mibe tegyük a pénzünket 2025-ben? Itt vannak a magyar profi befektetők legizgalmasabb ötletei!

Kanadát az USA 51. államának tenné meg, a Panama-csatornát visszavenné, megvásárolná Grönlandot, Donald Trump még hivatalba sem lépett máris nagyokat mond, unatkozni biztosan nem fogunk 2025-ben, az új amerikai elnök lépései pedig hatással lesznek a befektetésekre is, legyen szó büntetővámokról, adócsökkentésről, deregulációról vagy béketeremtésről. De nem csak Trumptól lesz izgalmas az év, a jegybankok jellemzően kamatot csökkentenek, Németországban új politikai és azzal gazdasági irány is jöhet, ami egész Európára hathat, a kínai vezetés pedig nagy fiskális lazítással stimulálja a gazdaságot. Bár tudjuk, hogy a befektetések világa nem osztható fel évekre, mégis kíváncsiak voltunk, hogy a hazai profi befektetők milyen eszközökben látnak fantáziát 2025-ben. Remek olvasmány következik év elejére.

Világsztár a magyar tőzsde, és még mindig nagyon olcsó (TOP 10 sztori - 2.)

Világsztár a magyar tőzsde, és még mindig nagyon olcsó (TOP 10 sztori - 2.)

Évek óta mondjuk, hogy olcsók a magyar részvények, aztán 2022-ben jött az ukrajnai háború, igazi nagy leárazás, készletkisöprés jött, sokan szabadultak a magyar kitettségüktől, és utólag visszanézve akkor hihetetlenül olcsón lehetett magyar papírokat venni. Aztán jött 2024, és a magyar részvénypiac a világ egyik legjobbja lett, ahogy közeledtünk 2025-höz és Trump beiktatásához, egyre inkább az ukrajnai békét árazták a befektetők, új csúcsra ment az OTP és a Richter is. A durva az, hogy még mindig olcsók a magyar részvények.

Gigantikus fúzió jöhet, megszülethet a világ egyik legnagyobb autógyártója

Gigantikus fúzió jöhet, megszülethet a világ egyik legnagyobb autógyártója

Nagy bajban van a Nissan, a japán autógyártó eladásai az elmúlt években nagyot estek, két legfontosabb piacán, Kínában és Észak-Amerikában kiszorítja őket a konkurencia, a gyártás nem hatékony, összeesett a profit, idén brutálisan gyorsan, néhány hónap alatt drámaian megváltozott a cég működési környezete, egyelőre nem úgy néz ki, hogy saját erőből meg tudnák fordítani a rossz trendeket. Ezért is jöhet jól egy partner, lapértesülések alapján a Nissan a Hondával, később pedig akár a Mitsubishivel is összeállhat, sőt, a Foxconn is részesedést szerezhet a bajba jutott japán autógyártóban.

Új blue chip születik a magyar tőzsdén?

Új blue chip születik a magyar tőzsdén?

Tőzsdére megy a Gránit Bank, a lakossági jegyzés december 11-ig, vagyis máig tart. Megnéztük, mekkora cég lehet a tőzsdén a digitális bank, nevezhetjük-e blue chipnek a részvényeit.

Történelem: 100 000 dollár felett a bitcoin

Történelem: 100 000 dollár felett a bitcoin

Egy kollégánk több mint 10 éve poénból vett egy fél bitcoint, az ma közel 20 millió forintot érne. De csak érne, mert csődbe ment a tőzsde, ahol vette, és nem fért hozzá a coinjához. Akkoriban még igencsak kockázatos volt bitcoinba fektetni, mostanra viszont alaposan megváltozott a szabályozás, az intézményi befektetők közül a legnagyobbak is használják a bitcoint, Donald Trump pedig stratégiai tartalékot halmozna fel belőle. Most először 100 ezer dollár fölé emelkedett a bitcoin árfolyama, piaci értéke meghaladja a 2000 milliárd dollárt. Egyszerűen már nem lehet nem komolyan venni.

Egy legenda bukott el - Ez is az olcsó kínai autók miatt van?

Egy legenda bukott el - Ez is az olcsó kínai autók miatt van?

2020-ban az év autóipari személyiségének választották meg, tavaly beválasztották a világ 100 legbefolyásosabb embere közé, nyereségessé tette a Peugeot-t és az Opelt, összeolvasztotta a PSA-t és a Fiat Chryslert, sikert sikerre halmozott, neve bekerült az autóipar legnagyobbjai közé. Októberben még 2026-os nyugdíjazását tervezte, most pedig hirtelen eltávolították (hivatalosan lemondott). Carlos Tavares, a Stellantis vezérigazgatója nagyon magasról bukott nagyot, több más autóipari nagyágyúhoz hasonlóan (Martin Winterkorn/Volkswagen, Carlos Ghosn/Renault-Nissan) ő sem így tervezte karrierje végét. Sokan magyarázzák a bukását az olcsó kínai konkurencia megjelenésével, ennél viszont összetettebb a történet.

Miért ne lehetne 30 ezer forint az OTP?

Miért ne lehetne 30 ezer forint az OTP?

Az ukrajnai háború alaposan átárazta az OTP-t, és bár az elmúlt hónapokban nagyot emelkedett az árfolyam, az árazás még mindig jócskán elmarad attól, amit 2022 előtt láttunk. Megnéztük, hogy a legfrissebb, rekordmagas célárakkal hogyan lenne árazva az OTP, és azt is, hogy milyen árfolyam jönne ki, ha a korábbi árazási szintekre jönne vissza a bankrészvény.

Trump győzelmébe beleremegtek a tőzsdék, mutatjuk a nyerteseket és a veszteseket

Trump győzelmébe beleremegtek a tőzsdék, mutatjuk a nyerteseket és a veszteseket

Erős mozgások indultak el vagy erősödtek fel a november 5-i amerikai elnökválasztás után a tőzsdéken, Donald Trump megválasztása minden eszközosztályra markáns hatással volt, elszálltak a kriptoeszközök, gyengültek a nemesfémek, a nyertesek között pedig az élen áll a magyar tőzsde. Mutatjuk, mi történt a tőkepiacokon az elmúlt két hétben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.