Június 18-án szavaznak arról Genfben, hogy vessenek-e ki a következő 10 évre szolidaritási adót azokra az ott élő svájciakra, akiknek vagyona meghaladja a 3 millió frankot – számol be a hírről a Bloomberg.
Tajvannak az idén sem sikerült megfigyelői státuszban meghívást kapnia az Egészségügyi Világszervezet (WHO) genfi közgyűlésére (WHA) - erről a szervezet adott hírt hétfőn.
Oroszország ENSZ-nagykövete kijelentette, hogy nem történt valódi előrelépés a fekete-tengeri gabonamegállapodásban. A diplomata kifejtette, hogy a Moszkva által felvetett aggályokra nem találtak megoldásokat, így kérdésessé válik a jövő hónapban lejáró egyezség jövője.
Független vizsgálatról döntött az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa csütörtökön az iráni tüntetőkkel szembeni erőszak kapcsán. Kína az utolsó percben még megpróbálta a független vizsgálatot követelő cikkelyt töröltetni a határozatból. Iránban szeptember közepe óta tartanak a kormányellenes tiltakozások, amelyeknek ellenzéki csoportok szerint már több mint 300 halálos áldozatuk van, és az ENSZ emberi jogi főbiztossága szerint közülük 40 gyerek.
Rekordáron, 13,1 millió euróért (5,3 milliárd forint) kelt el a hétszeres Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher 2003-as Ferrarija.
Az ENSZ emberi jogi főbiztossága aggodalmának adott hangot pénteken amiatt, ahogy az iráni hatóságok az őrizetbe vett tüntetőkkel bánnak.
A Reuters által közölt amerikai értesülések szerint 900 ezer-1,6 millió ukrán állampolgárt deportáltak a háború megkezdése óta az orosz hatóságok a megszállt ukrán területekről.
Oroszország közölte, hogy a következő órákban a magukat megadó ukrán katonák életére és biztonságára garanciát vállal.
A napokban visszatér washingtoni állomáshelyére Anatolij Antonov orosz nagykövet - jelentette be Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön az Eho Moszkvi rádióban, az előző napi orosz-amerikai csúcstalálkozóról feltett kérdésekre válaszolva.
A SonntagsBlick elemzése szerint Schwyz és Zug kantonok a leggazdagabb területei Svájcnak, itt ugyanis minden nyolcadik ember milliomos – számol be a hírről a Bloomberg.
A svájci Genf kanton vasárnap bejelentette, hogy szükséghelyzetet rendel el, mert rövidesen megtelnek a régió kórházainak intenzív osztályai a Covid-19-ben szenvedőkkel.
Bevezetik a minimálbért Genfben, és rögtön a világon a legmagasabbat: a Genf várost magába ölelő azonos nevű kanton lakosai a vasárnap tartott népszavazáson jóváhagyták, hogy a teljes munkaidőben dolgozók óránként legalább 23 svájci frankot (25,21 euró) kapjanak, ami heti 41 órás munkaidővel számolva 4086 frankos, vagyis csaknem 1,4 millió forintos havi fizetést jelent.
Miután kedden kínzások nyomán meggyilkolták az ukrán államfõ pártjának egyik tagját Kelet-Ukrajnában, Alekszander Turcsinov bejelentette, hogy újabb katonai akció indul a kelet-ukrajnai szakadár csoportok "megtisztítására". Ezt ma délelõtt megerõsítette az ukrán miniszterelnök-helyettes is. A tegnap Kijevben tartózkodó amerikai alelnök is világosan figyelmeztette Moszkvát, hogy ha nem enyhíti a kelet-ukrajnai feszültséget, akkor rövidesen újabb szankciókat kaphat a nyakába. Moszkva azt hangsúlyozta, hogy el tudja viselni a gazdasága az újabb büntetéseket, illetve azt jelezte, hogy az Északi-Sark környékén fokozottabb jelenlétet szeretne az energiaszükségletei miatt. Ma az orosz külügyminiszter a 2008-as grúziai katonai bevonulás lehetőségére utalt, ha az orosz érdekek sérülnek Kelet-Ukrajnában.
Az erőszakos cselekmények és épületfoglalások azonnali beszüntetésére szólította fel a kelet-ukrajnai feleket az a közös nyilatkozat, amelyet tegnap este Genfben elfogadott többek között Oroszország is, így elméletileg enyhült az orosz-ukrán válság, de a szavakat a tetteknek is követniük kell majd. Éppen ezért - illetve a pénteki és hétfői kereskedési szünnapok közeledte miatt - a megállapodás ténye már nem tudta tovább javítani tegnap este a nemzetközi befektetői hangulatot.
Az erõszak azonnali beszüntetésére szólítottak fel csütörtökön Genfben az orosz, az ukrán, az amerikai, illetve az Európai Unió külügyi csúcsvezetõi az orosz-ukrán feszültség enyhítése érdekében, de igazi áttörésrõl egyelõre nem beszélhetünk, mert a "puding próbája az evés". Éppen emiatt az amerikai és európai felek továbbra is készenlétben tartják, hogy további szankciókat vessenek ki Oroszországra. Az mindenesetre üdvözítõ, hogy Oroszország is elítéli a kelet-ukrajnai cselekményeket és a szeparatisták épületfoglalásait, továbbá a lefegyverzésüket támogatja a közös nyilatkozat szerint. Az eseményt beárnyékolta, hogy csütörtök hajnalban három szeparatista is életét vesztette egy fegyveres konfliktus során, illetve Vlagyimir Putyin orosz elnök élõ televíziós mûsorban reményének adott hangot, hogy nem kell bevetnie a konfliktus során az orosz hadsereget. Egyúttal elõször ismerte be, hogy a Krím-félsziget annektálása elõtt valóban megjelentek orosz katonák, hogy a "szabad választást" biztosítsák. Azt azonban cáfolta, hogy most bármilyen orosz erõk Kelet-Ukrajnában tartózkodnának, noha friss titkosszolgálati eredmények erre utalnak.
Fontosabb részletek
Cikkünk folyamatosan frissül.
Még mindig nem költünk eleget védelemre.
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.
Tovább erősödik a hazai fizetőeszköz?