Hiába zajlott le már több, mint két hete az amerikai elnökválasztás, a "Trump trade" továbbra is dübörög, sőt, a januári beiktatást követően akár még markánsabb kilengések is jöhetnek. A 100 ezer dolláros álomszint körül táncol a bitcoin, de nem csak a kriptotér lett nagyon izgalmas, a befektetők gőzerővel keresik, hogy melyik szektorok profitálhatnak a republikánus elnök második ciklusából. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan geopolitikai környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget, amiben egyébként nem csak Donald Trump miatt lehet most nagy fantázia.
Az ukrán elnök határozott nemzetközi fellépést sürget az Oroszország által indított hiperszonikus ballisztikus rakétatámadás miatt. Volodimir Zelenszkij szerint a Dnyipro városát ért csapás egyértelmű eszkalációt jelent a háborúban, és arra figyelmeztet, hogy a világ határozott válaszának elmaradása veszélyes üzenet lenne.
Bár a reggeli hírek arról szóltak, hogy Oroszország egy interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) lőtt ki Ukrajnára, Vlagyimir Putyin orosz elnök ma este a nyilvánosság elé állt és elmondta: egy új közepes hatótávolságú hiperszonikus ballisztikus rakétát használtak, amely Oresnyik néven fut. Itt van minden, amit tudni kell a kialakult helyzetről.
Oroszország továbbra is el akarja kerülni a nukleáris konfliktust, de csak reménykedni tud abban, hogy a Nyugat is hasonlóan érez – mondta mai sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Az iráni hadsereg közlése szerint két iráni katona életét vesztette a szombat hajnalban történt izraeli megtorló támadásban – írja a CNN.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök is kifejtette a véleményét arról a hírről, hogy észak-koreai katonák érkezhetnek meg Ukrajnába harcolni az oroszok oldalán – közölte a Kyiv Independent.
Nap közben a 401 és 402 szint között ingadozott a forint euróval szembeni árfolyama, vagyis már sorozatban a 4. napja tartózkodik a kurzus a kritikusnak mondható 400-as szint felett. A legnagyobb izgalmat természetesen a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci adatok hozták el a devizapiacokra, a dollár azonnal erősödéssel reagált a jelentésre: az euróval szemben 1,5 havi csúcsára ért az amerikai fizetőeszköz, a forint ellenében pedig már kéthavi csúcsról beszélünk.
A kormány álláspontja szerint a forint árfolyama a Magyar Nemzeti Bank hatáskörébe tartozik, de a kormány a stabil árfolyamot tartja kívánatosnak – mondta Gulyás Gergely.
Az iráni rakétatámadás új fejezetet nyithat a közel-keleti konfliktusban, ami már sokkal inkább szól az energiatermékekről - egyes elemzők szerint az eszkalációnak komoly hatása lehet a globális olajellátásra, írta a Cnbc.
Tegnap este érkezett a hír, hogy az izraeli védelmi erők (IDF) csapást mértek Bejrútban a radikális iszlamista szervezet, a Hezbollah központjára. Azóta egymásnak ellentmondó hírek keringenek a médiában az esetről.
Miközben Izrael két dandárt vonultatott fel a libanoni határra és súlyos összecsapások zajlanak a Hezbollah nevű terrorszervezettel, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közleményben ismertette a magyar kormány álláspontját a kialakult helyzettel kapcsolatban.
Oroszország már minden lehetséges vörös vonalat átlépett, így semmi értelme megkötni az ukrán haderő kezét mindenféle korlátozásokkal – mondta Alar Karis észt elnök a Kyiv Independentnek.
Az előző napokban futótűzként terjedt végig a világban, hogy Teherán ballisztikus rakétákat adott át Oroszországnak, hogy Moszkva azokkal támadja Ukrajnát. Az Army Recognition szerint ez a lépés hozhatja el Ukrajnának a régóta áhított döntést, hogy használhassák az amerikai ATACMS rakétákat oroszországi célpontok ellen is.
Augusztus 30-án Vietnam és a Fülöp-szigetek megállapodott egymással a katonai és védelmi kapcsolatok elmélyítéséről. A felek abban is egyetértettek, hogy a jövőben fokozzák a tengeri biztonsági együttműködésüket. Phan Van Giang vietnami és Gilberto Teodoro Fülöp-szigeteki védelmi miniszterek azt is bejelentették, hogy még 2024-ben a védelmi kontaktus elmélyítéséről szándéknyilatkozatot kívánnak aláírni. A két távol-keleti ország közeledése komoly kérdéseket vet fel a feszült régióban, ahol persze mindegyik térségi nagyhatalomnak megvan erről a maga a véleménye.
Az Egyesül Államok szerint fokozódott az oroszok katonai tevékenység a kulcsfontosságú tenger alatti kommunikációs kábelek közelében. Egy ilyen akció kritikus csapást jelentene a világ információs hálózatára – írja a CNN.
Az Egyesült Királyság álláspontja a Storm Shadow rakéták ukrajnai használatával kapcsolatban továbbra is ellentmondásos. A The Telegraph augusztus 28-i jelentése szerint az ország támogatja a rakéták bevetését mélyen Oroszország területén, de ezt nyilvánosan nem kommunikálja, tartva az Egyesült Államokkal való nézeteltéréstől - számolt be a The Telegraph.
Hosszabb határidőt szabott magának.
Úgy tűnik, mégis megoldódott a kérdés.
Mindenáron megbuktatná a brit kormányt.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.