Az Országgyűlés megszavazta a digitális államról és digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól szóló törvénytervezetet (DÁP törvény), amely jövőre lép az elektronikus ügyintézési törvény (Eüsztv.) helyébe. Az Eüsztv. korábban elfogadott módosítása szerint jelentősen bővül az elektronikus ügyintézés biztosítására kötelezett közüzemi szolgáltatók köre. Az Eüsztv.-t váltó DÁP törvény ugyanakkor még magasabb követelményt szab: a legkisebb közüzemi szolgáltatókat is bizonyos e-ügyintézési szolgáltatások nyújtására kötelezi.
Lezárult az állami ügyek mobilra költözéséről, a digitális állampolgárságról szóló szabálycsomag társadalmi egyeztetése, majd a tervezetet be is nyújtotta Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter az Országgyűlésnek. Ebből kevés technikai konkrétum derült ki, az igazi újdonságokat a tavaszra ígért részletszabályok rejtik – tudtuk meg piaci forrásokból. Fontos egyeztetések zajlanak és következnek, a program több banánhéjon is elcsúszhat. A 2025. januári indulás a piaci szolgáltatások esetében már most is tarthatatlannak tűnik. A rendszerfejlesztések egyes becslések szerint akár több tízmilliárd forintba fájhatnak a piaci szereplőknek, emellett díjat is fizethetnek majd az államnak egyes szolgáltatásokért.
A magyarok többsége annak ellenére sem bízik az online adattárolásban, hogy ismerik az internetes adatvédelem alapvető technikai eszközeit – ez derül ki a Médiaunió és az IPSOS közös kutatásából.
Adathalász csalók valótlan befizetés kezdeményezésével, a rendőrség nevével visszaélve próbálnak meg jogtalanul megszerezni személyes- és bankkártya adatokat - hívja fel a figyelmet az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon kedden.
Kidolgozta e-ügyintézési javaslatait a Nemzeti Választási Iroda, amelyek célja a választási eljárás modernizálása és az ügyintézés megkönnyítése az ügyfeleknek, valamint a választási szerveknek - közölte az NVI szerdán.
December 16-án megszűnik az e-ügyintézés őseként számon tartott, első generációs magyarország.hu, ami mostanra regi.magyarorszag.hu néven fut.
Évek óta egyre hangsúlyosabb az élet legtöbb területén a digitalizáció előretörése, miközben az államigazgatás, a bürokratikus folyamatok terén még mindig hiányérzete lehet az embernek. Az e-Jogsegéd Kft. operatív igazgatója, Várnai Zoltán Soma szerint azonban az utóbbi évben itt is jelentős változások történtek, és bár egy hosszú folyamat elején járunk, a változás jelei már kétségtelenül érzékelhetőek.
Látszólag komoly digitális ugrás zajlott le az elmúlt hónapokban a vállalatok életében, azonban ezek többsége csak a felszínt karcolta és olyan elkerülhetetlen lépéseket tartalmazott, mint az online kommunikáció megteremtése a távmunka elősegítéséhez. Ifj. Lengyel Tibor, az e-Jogsegéd Kft. ügyvezetője szerint – bár az igény egyértelműen megvan – a strukturális folyamatok átalakítása és az ahhoz szükséges infrastruktúra megteremtése késéssel érkezik.
2018. január 2-ától szintet lép a magyarországi e-ügyintézés, miután (a bankokhoz, távközlési és más közműcégekhez hasonlóan) az ügyfelek az állammal is új egységes, online platformon keresztül kommunikálhatnak és intézhetik az ügyeket. Vagyis jön a személyre szabható ügyintézési felület.
Augusztus 30-ig kell a gazdálkodó szervezeteknek regisztrálniuk a Cégkapun, de azoknak sincs okuk pánikra, akik ezt nem tudják határidőre teljesíteni, a törvény ugyanis az év végéig átmeneti felkészülési időt biztosít.
A Cégkapu regisztrációra kötelezettek július 3-án 14 órától tudnak kötelezettségüknek eleget tenni a cegkapu.gov.hu oldalon - közölte a Belügyminisztérium az MTI érdeklődésére.
Minden politikai és jogi eszközt bevetnek.
Megnyugtatta a kedélyeket a lengyel vezető.
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?
Az IO Partners szakértőivel beszélgettünk.