
Az ember, aki pár szóval hoz történelmi mozgásokat
Az elmúlt egy hét részvénypiaci mozgásai alapján kijelenthetjük: a közösségi média felületeken megjelenő néhány karakternek soha nem volt még akkora jelentősége, mint most. Mostanra - főleg Donald Trump amerikai elnök múlt heti vámbejelentései óta - a tőkepiacon kereskedők, valamint az üzleti világ iránt érdeklődők kialakult reflexe lett, hogy (magyar idő szerint) a délutáni órákban felmennek Truth Social felületére, hogy megnézzék: az amerikai elnök helyi idő szerint 8-9 óra magasságában, ébredése után milyen gondolatokat oszt meg a követőtáborával. Az elnök csatornáján hatalmas a "zaj", azonban visszanézve a szerdai esetet, utólag megállapítható: Trump tulajdonképpen előre szólt.

Elképesztő fordulatot hozott Trump
A "Csodálatos hetes" technológiai részvények több mint ezer milliárd dolláros piaci értéknövekedés előtt állnak, miután Donald Trump amerikai elnök 90 napos vámszünetet jelentett be, enyhítve a nyomást a közelmúltban zuhanó technológiai óriásokon.

Emelkedik az olaj Trump bejelentésére
Az olajárak jelentős emelkedést mutattak szerdán, miután Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy tovább emeli a Kínára vonatkozó vámokat, miközben a többi országra korábban bejelentett vámemeléseket csökkenti.

Trump meghátrál! Tépik a piacokat
Trump egy 90 napos szünetet rendel el azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló (visszavágó) vámokat az Egyesült Államokkal szemben. Kína azonban még nagyobb vámot kap a nyakába. A piacokat azonnal tépni kezdték.

Itt a figyelmeztetés: súlyos csapást mérnek a világra Trump vámjai
Érezhetően nőttek a világgazdaság növekedési kilátásait és a globális pénzügyi stabilitást terhelő kockázatok az elmúlt hetek amerikai vámintézkedései és az ezekre adott külföldi ellenlépések miatt - áll a Bank of England pénzügypolitikai bizottságának (FPC) szerdán Londonban bemutatott helyzetértékelésében.

Hiába szakad az olajár, Trump egyetlen húzással az égbe lőheti a benzin árát
Dicséretes tulajdonság, ha valaki minden nehéz helyzetben igyekszik megtalálni a szépet, a jót. A Donald Trump amerikai elnök által bevezetett globális vámintézkedések padlóra küldték a tőzsdéket, veszélyben a világgazdasági növekedési kilátások, óriási a bizonytalanság, egyre inkább elmérgesedik a kereskedelmi háború Amerika és Kína között. Ebben azért nem olyan könnyű megtalálni a szépet és a jót, de nem lehetetlen: az egész őrület egyik legnagyobb kárvallottja ugyanis az olajár, ebből pedig az következik, hogy alaposan bezuhanhat a közeljövőben a benzin ára, főleg, ha tovább eszkalálódik a helyzet. Más kérdés persze, hogy az amerikai elnöknek van egy olyan intézkedés-terve is a zsebében, amit ha előhúz, akkor szinte mindegy lesz az olajár-esés, a magyar autósok így is brutális drágulással találkozhatnak.

Mesterterv helyett totális káosz: Grabow lerántja a leplet Trump gazdasági stratégiájáról
Donald Trump vámháborúja ideológiai indíttatású, és nem szolgál hosszú távú gazdasági célt. A vámpolitika minden amerikai fogyasztót hátrányosan érint, miközben ellentmondásos és logikátlan érvekre épül – nyilatkozta Colin Grabow, a libertárius Cato Institute igazgatóhelyettese a L’Express lapnak adott interjújában. A szakértő szerint az egyre szűkülő gazdasági szabadságban a piaci mechanizmusok szétverését látja. Úgy véli, hogy a vámpolitika következményei akár a szabadkereskedelem újrafelfedezéséhez is vezethetnek.

Trump jobbkeze: lehet alku az EU-val, csak nehogy összefogjon Kínával
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter azt az érdekes stratégiát vázolta fel szerdán, amely szerint az Egyesült Államok először kereskedelmi megállapodásokat köthet szövetségeseivel, majd együttes erővel lépnének fel Kínával szemben annak kiegyensúlyozatlan kereskedelmi struktúrája miatt - tudósított a tárcavezető szavairól a Bloomberg. A tudósítás egy elképesztően durva fenyegetést is tartalmaz, amely azt üzente: nehogy összefogjon az EU Kínával, mert "az olyan lenne, mintha a saját torkodat vágnád el".

Jamie Dimon: recessziót és tömeges hitelbedőléseket hozhat a vámháború
A legnagyobb amerikai bank, a JPMorgan Chase vezérigazgatója szerdán kijelentette: a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett átfogó vámok valószínűleg recesszióhoz és a hitelek nemfizetéséhez fognak vezetni - írja a Reuters.

Megszólalt a világ leggazdagabb magyarja: életemben nem láttam ilyen jó lehetőséget
A világ leggazdagabb magyar embere, Thomas Peterffy nem ért egyet azzal, hogy Trumpéknak csak fokozatosan kellett volna bevezetni a múlt hét szerdán bejelentett vámokat. Peterffy a tőzsdékről is beszélt, elmondta, hogy a mostani a legjobb vásárlási lehetőség, melyet közel 60 éves tőzsdei pályafutása alatt látott - írja a Bloomberg.

Olyat üzen az amerikai kötvénypiac, amibe belegondolni is félelmetes
Nagyon furcsán kezdtek el viselkedni az amerikai kötvénypiacok. Hiába van pánikhangulat, emelkednek az államkötvényhozamok, miközben az inflációs kockázatok nem nőnek. Olyan kombináció ez, ami nagyon ritkán történik meg, de amikor igen, annak nagy baj lehet a vége. 20%-os részvénypiaci esés után már sokan vásárolnának is. Nem is biztos, hogy ok nélkül. Vagy mégis?

Akkor jön a feketeleves, amikor az amerikaiak síelni indulnak
A Vail Resorts, Észak-Amerika legnagyobb síüzemeltető vállalata részvényei közel 20%-ot zuhantak egy hét alatt, miközben a Trump-adminisztráció által bevezetett új importvámok és a gyenge 2024-25-ös síszezon eredményei sújtják a céget - tudósított a Snow Brains.

Asztalra csapott az EU, válaszcsapást mérnek Donald Trumpra
Döntött az Európai Unió: április 15-től kezdve vámokat vetnek ki az amerikai exporttermékek egy részére. A tagállamok közül Magyarország ellenezte a válaszlépést. Brüsszel jelezte, hogy bármikor felfüggesztik a büntetővámokat, ha Donald Trump amerikai elnök hajlandó a tárgyalóasztal mellett kezelni a kereskedelmi konfliktust.

Lehúzta Trump vámháborús lépését a nagy amerikai légitársaság vezére és rontott a cég az előrejelzéseken
A Delta Air Lines vezérigazgatója, Ed Bastian bírálta Donald Trump elnök vámpolitikáját, miközben a légitársaság csökkentette növekedési terveit és nem tudja megerősíteni 2025-ös pénzügyi előrejelzését a gyengülő foglalási adatok miatt - számolt be róla a CNBC.

Sokk érte Európa egyik legnagyobb gazdaságát
A francia kis- és középvállalkozások nehéz helyzetbe kerültek az Egyesült Államok által bevezetett 20%-os vámok miatt, ami különösen azokat a cégeket érinti súlyosan, amelyek bevételük jelentős részét az amerikai piacról szerzik - közölte az Euractiv. Több mint 100 ezer munkahely kerülhet veszélybe.

Bréking! - Tovább durvul a vámháború, Kína óriási vámot jelentett be
A kínai pénzügyminisztérium percekkel ezelőtt azt jelentette be, hogy holnaptól, április 10-től további 84%-kal megemeli az Egyesült Államokból származó importtermékekre kirótt vámot. A bejelentésre újra ütni kezdték a pénz- és tőkepiaci termékeket, mellette zuhan az olaj- és gázár is.

Élőben elemezzük a vámháború következményeit
Nagyon sokan már most történelmi jelentőségű időszaknak nevezik a Donald Trump által a "Felszabadítás Napján" útnak indított vámháborús napokat. A részvény- és kötvénypiaci befektetők, a célba vett országok vezetői minden bizonnyal így érzik. A tőzsdék valósággal hullámvasútra ültek, a piaci szereplők csak kapkodják a fejüket, rövid idő alatt ezermilliárd dollárok égtek el. Mégis hogyan lehetséges mindez, pontosan mi vezetett ilyen mértékű csapkodáshoz a piacokon, lehet-e ebben változás, milyen rövid és hosszú távú következményekkel járhat ez a világgazdaságra, azon belül is Magyarországra. Egyáltalán mit fog mindebből megérezni a magyar gazdaság és milyen csatornákon keresztül érinti a magyarokat a globálissá váló vámháború. Ezekről beszélget a Portfolio stúdiójában Vidovszky Áron, a Portfolio Csoport podcastszerkesztője, Madár István makrogazdasági vezető elemzővel és Nagy Viktor részvénypiaci vezető elemzővel.

Akkora a baj, hogy az már az űrből is látszik
Az Egyesült Államok által bevezetett vámok globális hatásai az űripart is elérték, ami bizonytalanságot és potenciális átrendeződést okoz a nemzetközi űrgazdaságban - tudósított a space.com.

Brutális áremelés jöhet a ruhák és cipők piacán
Az Egyesült Államokban működő ruházati és kiegészítő termékeket forgalmazó kiskereskedők rendelések halasztására és munkaerő-felvételi stopra kényszerülnek a Vietnámból és Kínából importált termékekre szerdán életbe lépő vámtarifa-emelések miatt - jelentette az Inside Retail.

Vámháború: úgy tűnik, Kína tárgyalna
A vámháborús üzengetés szerdán sem állt meg. A reggeli kereskedésben pozitív fordulat bontakozott ki a részvénypiacokon, miután az a hír kezdett el terjedni, hogy Kína tárgyalna az Egyesült Államokkal a vámintézkedések kérdéséről. Időközben kiderült: a kínai fél kiadott egy "fehér könyvet", amelyben ismertetik Peking hivatalos álláspontját a kereskedelmi ügyekben és ebben megemlítik a párbeszéd fontosságát.

Ezrével tartják vissza az autókat a gyártók a vámháború miatt, telítődnek az amerikai kikötők
Az autógyártók ezrével tartják vissza járműveiket az amerikai kikötőkben és ideiglenesen leállítják a szállítmányokat, hogy minimalizálják a Donald Trump elnök által bevezetett kereskedelmi háború következményeit - számolt be a Financial Times.

Őrület, de van benne rendszer
Trumpék meg vannak győződve róla, hogy első ciklusa idején jó úton jártak, csak nem mentek elég messzire – mondta az egyik republikánus gazdasági szakértő tavaly januári konzultációnk alkalmával. Nos, most elég messzire mentek, száz éve nem látott magasságokba lökik az Egyesült Államok által kivetett vámokat, pedig ez már többször is rosszul sült el a történelem folyamán. Vajon van rendszer az amerikai kormányzat tetteiben, vagy csak kétségbeesett vagdalkozást láthatunk? Ezt a kérdést járja körbe elemzésében Matura Tamás. A szakértő szerint van komplex stratégia, ennek elemeit bontja ki:
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Brüsszeli sebészi pontosságú, gazdasági merényletre készül Trump ellen
Az Európai Unió célzott és politikailag érzékeny vámokat vezet be Donald Trump amerikai elnök új kereskedelmi háborújára válaszul. A lépések főként republikánus államok exportját célozzák, miközben Brüsszel nyitva hagyja a tárgyalás lehetőségét. A globális vámháború már közel 90 milliárd dollárnyi amerikai exportot érint.

Életbe léptek az amerikai vámok, újra ütik a tőzsdéket
Meredeken estek a tőzsdék azóta, hogy Donald Trump múlt héten új vámokat jelentett be az USA kereskedelmi partnereire és bár hétfő délután és kedden már némi megnyugvás látszott a piacokon, a befektetők ugyanis abban reménykedtek, hogy az Egyesült Államok enyhíthet a vámokon, de ez a várakozás végül nem igazolódott be, ma életbe léptek a múlt héten bejelentett vámok - beleértve a Kínára vonatkozó 104 százalékos vámot is -, sőt, egy újabb szektort, a gyógyszerszektort is jelentős vámmal fenyegetett meg tegnap este Trump. Ez ismét elrontotta a hangulatot a tőzsdéken, az amerikai indexek esni kezdtek a kedd esti kereskedésben és ma reggel Ázsiában is mínuszokat látni, nagyot esett a japán tőzsde, a dél-koreai index pedig már elérte a medve piac szintjét jelző 20 százalékos mínuszt a legutóbbi csúcs óta. Az európai határidős indexek alapján jelentős, 3-4 százalékos esések várhatók a nyitást követően. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.

A Gucci táskák sem ússzák meg a kereskedelmi háború hatásait
Donald Trump elnök vámintézkedései miatt a luxusipar visszaeséstől tart, ami a korábban remélt amerikai fogyasztói növekedés helyett globális recessziót hozhat a 400 milliárd dolláros szektornak.

Gazdasági szükségállapotot hirdethet egy ország Trump vámjai után
Gazdasági szükségállapot bevezetéséről írt alá rendeletet Venezuela elnöke helyi idő szerint kedden Caracasban - ezt maga Nicolás Maduro jelentette be közleményben.

Vámháború: felkészül a gyógyszeripar
Miközben ma életbe léptek a múlt héten bejelentett amerikai vámok, Donald Trump közölte, hogy hamarosan jelentős vámot vet ki a gyógyszeripari termékekre, amelyek eddig kivételt képeztek - jelentette a Marketwatch.

Trump vámháborúja, mint régiós startup lehetőség
Tudod, mi a különbség a sikeres és a sikertelen befektető között? Az, hogy amikor a legtöbben pánikba esnek, a valódi profik meglátják a változásban a lehetőséget. És igen, bármilyen furcsa is, a vámháború sem csak nehézségeket fog okozni, hanem új lehetőségeket is kinyit.

Meg akarták ölni a Demokraták elnökaspiránsát - Egészen meghökkentő részletek derültek ki
Nem tétovázott sokat az elkövető, egyből beismerő vallomást tett.
Brutális támadás érte Szumit, Zelenszkij Ukrajnába hívta Trumpot – Háborús híreink hétfőn
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Követi Washington példáját az EU - Robbantak a szankciók az USA ősellensége ellen
Szorul a hurok a Közel-Kelet renegátjának nyaka körül.
Eldurvuló konfliktuszónákban veszi át az EU az USA szerepét
Százmilliárdos támogatást küldenek a migrációs nyomással fenyegető afrikai régiókba.
Új lehetőség nagy léptékű zöldenergiás fejlesztésekhez
A társadalmi egyeztetésre meghirdetett biogázos és biometános pályázat nem a megszokott \"pályázzunk egy eszközre\" típusú támogatás.
Közvetített szolgáltatások és alvállalkozói teljesítmények a HIPA-ban
A helyi iparűzési adó (HIPA) adóalapjának csökkentési lehetőségei sok vállalkozás számára komoly kihívást jelentenek - még azoknak is, akik egyébként magabiztosan navigálnak a magyar ad
Milyen rejtett költségei vannak az ingatlanvásárlásnak?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Milyen rejtett költségei vannak az ingatlanvásárlásnak? Alapvető költségek ingatlanvásárláskor Sokan csak az önerőre vagy a vételárra koncentrá
Top 10 osztalék részvény - 2025. április
Április elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, a Google pedig megtréfált, és berakta az értesítő levelet a spam mappába, ezért csak most csináltam meg a listá
Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak Áprilistól több millió forint maradhat a kasszában Április elsejétől új
Fából készült felhőkarcolók jelenthetik az építészet jövőjét
A modern építészetről a legtöbbeknek a beton, az acél vagy a tégla juthat eszébe alapanyagként, valójában azonban a fa is tökéletesen megfelel erre a célra. Számos vo
Geotermikus energia: a második Trump-ciklus nagy nyertese?
Donald Trump energiaügyi reformjaninak az olajvállalatok mellett a geotermikus energiával foglalkozó cégek lehetnek a legnagyobb nyertesei.
Mit keres Deadpool egy kisvárosban? Hollywoodi sztori Ryan Reynoldsszal
Aki ismeri a walesi csoda alaptörténetét, annak a válasz már részint ismerős lehet. Azonban számos részlet bújik meg a Wrexham AFC hihetetlen felemelkedése mögött. És...
The post Mit keres De


- Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél
- Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
- Von der Leyen ultimátuma Trumpnak: esélyt ad az EU a tárgyalásoknak, de nem örökké
- Trump meghátrál! Tépik a piacokat
- Itt a Telekom bejelentése: változik az inflációkövető díjkorrekció
Kritikus napok előtt a globális tőkepiac
Mekkora a bizalmi válság?
Trump miatt rángatóznak a tőzsdék – Mi jelent most menedéket?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
Kockázat vagy lehetőség a génmódosított élelmiszer?
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.