
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.
Csúnya mínuszok a záráskor
Bár a napi minimumokhoz képest érdemben feljebb zártak az amerikai indexek, összességében így is jelentős esés jellemezte a mai kereskedést. A Dow végül 2,5 százalékkal, az S&P 500 3,5 százalékkal, a Nasdaq pedig 4,3 százalékkal esett.

Trump posztjai felpörgették a tőzsdét – Felmerült a piaci manipuláció gyanúja
Donald Trump szerdai bejelentése, miszerint 90 napra felfüggeszti az országonként kivetett vámokat, hatalmas emelkedést eredményezett az amerikai tőzsdéken. A bejelentés előtt nem sokkal Trump saját közösségi oldalán, a Truth Social platformon megnyugtató üzeneteket tett közzé, amelyek hatására a részvénypiac rövid idő alatt meredek emelkedésbe kezdett, írja az NBC News.

Jelentős amerikai beruházást jelentett be a Novartis
A svájci Novartis gyógyszergyártó csütörtökön közölte, hogy 23 milliárd dollárt tervez költeni 10 létesítmény építésére és bővítésére az Egyesült Államokban. A gyógyszergyártó hat új gyártóüzem építését tervezi, amelyek egy része gyógyszer-alapanyagokat fog előállítani, valamint egy új kutatási és fejlesztési telephelyet a kaliforniai San Diegóban.
A bejelentésre két nappal azután került sor, hogy Donald Trump elnök közölte, az Egyesült Államok hamarosan „jelentős” vámot vet ki a gyógyszerimportra, ami a gyógyszergyártók részvényeinek zuhanását eredményezte.
Úgy gondoljuk, hogy kezelni tudjuk a vámokat - de természetesen nagyon fájdalmasak lesznek -, így bár ez egy tényező a beruházás mögött, de nem ez a mozgatórugó
- mondta Vas Narasimhan, a Novartis vezérigazgatója egy interjúban, hozzátéve, hogy a cél, hogy az amerikaiaknak eladott gyógyszereket az Egyesült Államokban állítsák elő, ne pedig importálják azokat.
(Reuters)
Jönnek vissza az indexek
Tovább mérséklődik az esés a kereskedési idő vége felé közeledve, bár a három index napi gyertyája még mindig piros. A Dow 1,9 százalékos, az S&P 500 2,7 százalékos, a Nasdaq pedig 3,6 százalékos mínuszban van.

Kezdenek megjönni a vevők
Felpattantak a napi mélypontokról az amerikai index, úgy tűnik, hogy kezdik megvenni az esést a befektetők. A Dow már "csak" 2,3 százalékos, az S&P 500 3 százalékos, a Nasdaq pedig 4,5 százalékos mínuszban van.

Szakad az olajár
Jelentősen esik az olaj ára a mai kereskedésben, 4,6 százalékot zuhant a Brent jegyzése, miközben a WTI 4,9 százalékos mínuszban van.

Történelmi csúcson az arany
Működik a mai eladási hullámban a klasszikus menedékeszköznek számító arany, a befektetők már a tegnapi rali során is zsákolták a nemesfémet, ma pedig újabb 2,5 százalékos emelkedés látható,
ezzel a jegyzés 3175 dollárnál történelmi csúcsot ért el.

Szakad a Stellantis, ütik az amerikai autógyártókat
A Stellantis árfolyama 12 százalékot zuhant a mai kereskedésben, ehhez képest a többi klasszikus detroiti autógyártó árfolyama jóval mérsékeltebb mínuszt mutat: a Ford 4,7 százalékkal került lejjebb, a General Motors pedig 4,7 százalékot esett.
A Nike vezeti az esést a Dow Jones tagjai közül
A Dow Jones 4,4 százalékot zuhant ma, a 30 komponenst tartalmazó indexnek mindössze két tagja, a UnitedHealth (+2,4%) egészségbiztosítási és egészségügyi szolgáltató cég, valamint a Verizon (+0,4%) telekommunikációs cég árfolyama van pluszban.
A többi komponens közül legnagyobb esést a Nike szenvedte el, 10,6 százalékos mínuszban van a sportszergyártó árfolyama.
Ezzel a jegyzés már lejjebb van, mint a tegnapi rali előtt.

A Walt Disney a második legnagyobb eső, 7,4 százalékot zuhant a papír.

A harmadik helyen az American Express áll, melynek 6,9 százalékot esett az árfolyama.

Szakad a kriptopiac is
Bár a vámháborús piaci turbulenciák relatíve jól bírták a kriptoeszközök, a mai kockázatkerülő hangulatban itt is megfigyelhető az eladási hullám. A bitcoin árfolyama 4,1 százalékot esett, ezzel a tegnapi emelkedés jelentős részét vissza is adta.

Ennél azonban látványosabb, ami az ethereummal történik:
10 százalékot zuhant ma a kurzus, így a tegnapi ralit szinte teljesen kitörölte.
A kisebb kriptoeszközök is esnek, de az ethereum lefelé lóg ki ma sorból.

Ütik a Csodálatos Hetest
A megacap technológiai részvények nagy ütést kapnak a mai öntésben,
- az Apple 6,9 százalékot,

- az Amazon 7 százalékot,

- a Meta Platforms 7,7 százalékot,

- az Nvidia 8,6 százalékot,

- a Tesla 11,2 százalékot,

- az Alphabet 4,6 százalékot,

- a Microsoft pedig 4,7 százalékot zuhant.

Egyre lejjebb
Megint egyre csúnyább esés alakul ki az amerikai tőzsdéken, a Dow már 4,2 százalékos mínuszban van, míg az S&P 500 és a Nasdaq 5 százalékot zuhant.
Az indexek ezzel a tegnapi történelmi emelkedés közel felét gyakorlatilag már vissza is adták.

Ralizott a magyar tőzsde
Az európai piacok felpattanásával együtt a magyar tőzsde is ralizott az amerikai vámok 90 napos felfüggesztésének hírére. Napi maximumához képest azonban lejjebb zárt a BUX index.

Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
Az elmúlt napokban fájdalmasan egyértelművé vált a piacok számára, hogy Donald Trump amerikai elnök nem csak fenyegetésnek szánta a vámokat: bár tegnap 90 napos szünetet jelentett be, de jelen állás szerint gyakorlatilag az összes kereskedelmi partnerét valamilyen mértékű vámmal sújtja, a helyzet ráadásul kezd látványosan eldurvulni Kína és az USA között. A tőkepiacokon az egyik legérzékenyebb reakciót az olajnál láthattuk, ami nem csoda, hiszen itt rögtön egy kettős hatás érvényesült, a vámok nyomán fellépő globális recessziós félelmekkel párhuzamosan ugyanis az OPEC-hatalmak váratlan mértékű olajtermelés-növelésről döntöttek, a potenciális túlkínálatot és a visszaeső keresletet árazva pedig évek óta nem látott szintre zuhant az olajár. Adódik a kérdés, hogy miért döntött az OPEC a termelés ilyen radikális növelése mellett egy olyan helyzetben, amikor amúgy is nagy zuhanásban van az olajár? Rossz időzítés volt, nem számoltak ezzel a forgatókönyvvel, vagy mindez egy nagyszabású terv része? Mutatjuk, mi lehet Donald Trump nagy mesterterve, ami végül az orosz-ukrán háború végére is pontot tehet.

Bemondta a UBS, miért kell szabadulni a részvényektől, ha ralizik a piac
A UBS vezető stratégája óvatosságra int a Trump-féle vámszünet utáni piaci rali kapcsán, és azt javasolja a befektetőknek, hogy adják el részvényeiket az emelkedések során, amíg több információ nem áll rendelkezésre a vámok növekedésre gyakorolt hatásáról - közölte a MarketWatch.

Mínuszban a Mag7
Esnek a nyitás után a legnagyobb amerikai technológiai vállalatok részvényei,
- az Apple 3,5 százalékkal,
- az Amazon 3 százalékkal,
- a Meta 4,2 százalékkal,
- az Nvidia 4 százalékkal,
- a Tesla 3,9 százalékkal,
- az Alphabet 0,9 százalékkal,
- a Microsoft pedig 2 százalékkal került lejjebb.
Esés az USA-ban
A tegnapi történelmi emelkedés egy részét visszaadták az amerikai indexek a nyitás után, a Dow 1,7 százalékos mínuszban kezdett, az S&P 500 2,2 százalékot esett, a Nasdaq pedig 2,6 százalékkal került lejjebb.
A vámok 90 napos felfüggesztéséről szóló bejelentés után tegnap az S&P 500 a második világháború óta a harmadik legnagyobb egynapos emelkedését produkálta, a Dow Jones 2020 márciusa óta a legnagyobb százalékos emelkedést könyvelhette el, míg a Nasdaq Composite története második legjobb napját zárta.
A mai esést egyrészt magyarázza a tegnapi nagy emelkedés utáni profitrealizálás, másrészt a vámok körüli továbbra is bizonytalan helyzet, különösen Kínát illetően, amely nem kapott halasztást az USA-tól.

Dolgozzák le a mínuszokat az amerikai határidős indexek
A vártnál jelentősen jobb lett a márciusi amerikai inflációs adat, ami jó hír a tőzsdék számára. Az amerikai határidős indexek ennek ellenére továbbra is mínuszban vannak a tegnapi történelmi rali után, bár egy kisebb felszúrást lehet bennük látni az inflációs adatok megjelenése után.
Összességében nagyon kellemes meglepetés ez az inflációs adat, ugyanakkor fontos azt is látni, hogy a kereskedelmi háború kellős közepén kisebb a jelentősége.
Nagyot csökkent az amerikai infláció
A vártnál kisebb lett az amerikai infláció az energiaárak és a lakhatási költségek inflációjának csökkenése miatt.

Hullámvasúton az OTP
Nagy mozgásokat hoztak a vámháborús fejlemények az OTP árfolyamában az elmúlt napokban. Április 2-án, a vámok bejelentésének napján még 25 100 forinton zárt a bankpapír, majd innen egészen 18 800 forintig esett az árfolyam hétfőn,
vagyis három nap alatt vesztette el értékének negyedét.
Viszont már hétfőn megtörtént a fordulat, és a mai 4,9 százalékos ralival ismét 24 000 forint felett van a jegyzés.
Mindez egészen pontosan egy hét leforgása alatt történt.
A vámok bejelentése előtti utolsó záráshoz képest még mindig több mint 4 százalékkal van lejjebb a papír.

Ugrik az OTP, szárnyal a magyar tőzsde
Remek hangulatban zajlik a kereskedés a magyar tőzsdén, miután tegnap este Donald Trump bejelentette, hogy az általános vámintézkedéseknél egy 90 napos szünetet rendel el azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló (visszavágó) vámokat az Egyesült Államokkal szemben.

Csúnya dolgok jönnek még a tőzsdéken, ha hihetünk a múltnak
Ha hinni lehet a múltbeli példáknak, akkor az S&P 500 amerikai részvényindex valószínűleg nem fog pozitív tartományban zárni idén, annak ellenére, hogy tegnap jelentős emelkedést mutatott az amerikai tőzsde - írja a Bloomberg.

Elmondta Ray Dalio, mit kéne tennie Donald Trumpnak Kínával
Ray Dalio, a Bridgewater Associates alapítója üdvözölte Donald Trump amerikai elnök döntését a viszonossági vámok ideiglenes felfüggesztéséről, és Kínával való kölcsönösen előnyös kereskedelmi megállapodás megkötésére ösztönözte az elnököt - írta meg a CNBC.

Donald Trump pókerjátszmája: az energiaimport az új amerikai alkuzseton
Donald Trump globális vámháborús politikája új kényszerpályára állítja az országokat: aki alkuhelyzetbe akar kerülni, amerikai árut kell vásárolnia – lehetőleg sokat. Bár az energia – kőolaj, LNG, szén – logikus választásnak tűnik, az import bővítése rengeteg akadályba ütközik sok ország számára. Aki időben lép, előnybe kerülhet, de mindeközben az amerikai kapacitások is végesek.

Emelkednek a luxusipari részvények is
Az LVMH 5,4, a Kering 5,9, a Burberry 7,9, a Richemont pedig már 8,8 százalékos pluszban van.

Felpattant az európai gyógyszeripar
Az európai gyógyszeripari szektor részvényei is erőteljes emelkedésben vannak csütörtökön, miután tegnap este Donald Trump bejelentette, hogy 90 napos szünetet rendel el azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló vámokat az Egyesült Államokkal szemben.

Lendületben az Akko Invest
43,5 milliárd forintos árbevétellel és mintegy 3,4 milliárd forintos EBITDA-val zárta a tavalyi évet a vagyonkezeléssel foglalkozó Akko Invest. A vállalat bizakodó a jövő évet illetően is, mivel a legnagyobb részvényese, a Mevinvest több mint 10 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre.

Sokkal többet érhet a Richter az elemző szerint
Az HSBC felminősítette és megemelte a Richter részvényeire vonatkozó célárát - írja a Világgazdaság.

Vámháború: Európa kulcsiparágai kerültek tűz alá, íme a legveszélyeztetettebb szektorok
Bár némileg enyhültek a vámokkal kapcsolatos aggodalmak Donald Trump szerdai esti bejelentését követően, a veszély nem múlt el teljesen, továbbra is van bizonytalanság a kereskedelmi háborúban. Az európai vállalatok bevételi-és profitkilátásait nagyban ronthaják a vámok, bár nem minden szektort ugyanolyan mértékben, vannak, amelyekre közvetlenül hatnak a nagy exportkitettség miatt vagy a beszállítói láncokon keresztül, míg mások inkább "csak" az általános gazdasági lassuláson keresztül éreznék meg a vámhatásokat. A Fitch összeszedte, hogy melyik európai szektorok vállalatait érinthetik a leginkább és a legkevésbé a vámok. Arról, hogy a legnagyobb hazai vállalatok mire számítanak, itt írtunk.

Kis korrekció jöhet Amerikában
Tegnap a Nasdaq 12,2, az S&P 500 9,8, a Dow Jones pedig 7,9 százalékos pluszban zárt. Ezt követően ehhez mérten egy kisebb korrekciót vetít előre az Egyesült Államokban a határidős részvényindexek jelenlegi állása:
- A Nasdaq 2,6,
- Az S&P 500 2,2,
- A Dow Jones pedig 1,7 százalékos mínuszban nyithat.
Látványos grafikon mutatja, hogy fellélegeztek a befektetők
A félelmindexként is ismert VIX-index nyolc hónapos csúcsra emelkedett a globális kereskedelmi háború kezdetén, most azonban meredeken bezuhant a mutató.

A magyar tőzsdén azért már olvadnak a pluszok
Nyitást követően több mint 5 százalékos pluszban is volt már a BUX, mostanra azonban lenyugodni látszanak a kedélyek. Most 3,1 százalékos az emelkedés mértéke.

Megszólalnak a profik a tőzsdei őrületről
Donald Trump korábban általános vámokat jelentett be az összes kereskedelmi partnerével szemben, erre reagálva brutális zuhanás indult a tőzsdéken, aztán tegnap 180 fokos fordulatot vett a történet, ugyanis az amerikai elnök 90 napos szünetet hirdetett a rendelkezésnél, rögtön jött a reakció és elszálltak a tőzsdék. Ebben az elképesztő bizonytalanságban a befektetők joggal vakarhatják a fejüket, nagyon nehéz informált és időtálló befektetési döntést hozni. Ilyenkor tud felértékelődni a profi befektetők és stratégák véleménye, melyeket megismerve talán tisztább képet kaphatunk arról, hogy mi is a valóság és mik a kilátások.

Így állunk most
A vezető indexek közül a DAX teljesít legjobban csütörtök délelőtt, míg régiós szinten a lengyel tőzsde kiemelkedő.

Beírták magukat a történelemkönyvbe az amerikai tőzsdék
Történelmi emelkedéssel zárták a szerdai kereskedést az irányadó amerikai indexek, miután Donald Trump bejelentette, hogy 90 napos szünetet rendel el a vámháborúban azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló vámokat az Egyesült Államokkal szemben. Mutatjuk, hogy a tegnapi részvénypiaci szárnyalás hol helyezkedik el a rangsorban a valaha volt legnagyobb amerikai tőzsdei emelkedések között. Joggal mondhatjuk, hogy történelmet írt a tegnapi nap.

A lengyel bankok tarolnak a régióban
A régiós bankrészvények a lengyel bankok vezetésével emelkednek csütörtök délelőtt. Az OTP a nyitást követően már 7,5 százalékos pluszban is volt, mostanra azonban mérséklődött az emelkedés mértéke.

Ugrik a Maersk is
A dán Maersk hajózási óriásvállalat részvényei 9,8 százalékos pluszban vannak, miután Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az egyes országokra kivetett magasabb vámok kivetésére.
Trump ideiglenes vámkegyelmi haladék azonban nem vonatkozik Kínára. Az amerikai elnök szerdán 125 százalékra emelte a Kínából származó árukra kivetett vámokat, a „tisztelet hiányára” hivatkozva, nem sokkal azután, hogy Peking megtorló intézkedésekkel válaszolt.
A Maersk részvényeit a piaci szereplők a globális kereskedelmi kilátások barométerének is tekintik, és noha Kína esetében még mindig nagyok a kockázatok, az árfolyamemelkedés jól tükrözi, hogy pozitívabbá váltak a piaci szereplők a világgazdasági kilátásokat illetően.
(CNBC)
A sportszergyártók is örülhetnek Trump lépésének
A múlt hét szerdán bejelentett amerikai vámok súlyosan érintették volna az olyan európai sportszergyártókat is, mint az Adidas, vagy a Puma.
Ennek megfelelően Trump tegnapi bejelentését követően nagy ralit láthatunk ma ennél a két részvénynél is. A Puma 11, az Adidas pedig 10,2 százalékos pluszban van.

Szárnyalnak az autóipari részvények
A vámháborús fejleményeknek az európai autóipari szereplők is örülhetnek, ennek megfelelően nagy pluszokat láthatunk ebben a szektorban is.

Európa szerte tépik a tőzsdéket Trump bejelentésére
Donald Trump szerda este bejelentette, hogy egy 90 napos szünetet rendel el azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló (visszavágó) vámokat az Egyesült Államokkal szemben. Ennek hatására nagy ralit láthatunk az európai tőzsdéken is, a vezető indexek mellett a régiós börzék is nagyon jól teljesítenek.

Kilőttek a magyar részvények
Nagy pluszban nyitja a napot a magyar tőzsde. A blue chipek közül az OTP, a kisebb kapitalizációjú részvények közül pedig az Állami Nyomda teljesít legjobban csütörtök reggel miután Donald Trump bejelentette, hogy egy 90 napos szünetet rendel el azon országok számára, amelyek nem vezettek be megtorló (visszavágó) vámokat az Egyesült Államokkal szemben.

Nagy ugrás a magyar tőzsdén
A nyitást követően a BUX már 5,5 százalékos pluszban van, az OTP a legjobban teljesítő blue chip, 7,5 százalékos emelkedéssel.
Eközben a Magyar Telekom 6, a Mol 4,5, a Richter pedig 3,6 százalékos pluszban van.
Trumppal is dacolva fejleszt a Google
A Google anyacége, az Alphabet megerősítette 75 milliárd dolláros adatközpont-fejlesztési terveit, amit annak ellenére is átvisznek, hogy az ilyen magas költségű befektetésekhez meglehetősen bizonytalan a vámháború által gerjesztett környezet. A cég nem akar lemaradni saját mesterséges intelligencia szolgáltatásával, ezért a vártnál is több pénzt fektet a kapacitásnövelésekre.

Újabb partnerrel állapodott meg a 4iG űripari leányvállalata
Szándéknyilatkozatot írt alá a 4iG űripari leányvállalata és az egyesült arab emírségekbeli EDGE Group űripari és drónipari területeken együttműködési lehetőségekről.

Csak úgy zsákolják a befektetők az aranyat
Donald Trump szerda esti vámbejelentésével azért még nem múltak el a bizonytalanságok és a kockázatok a piacokon: a tőzsdékkel együtt az arany is nagyot ralizott, csütörtök reggel pedig már történelmi csúcs közelében van az árfolyam.

Az utolsó pillanatban Trump megmentette a tőzsdéket - Mutatjuk a legnagyobb nyerteseket
Amikor már sorra adták ki a nagy elemzők a negatívabbnál negatívabb előrejelzéseiket Trump vámháborújának közepette, az amerikai elnök az utolsó pillanatban megmentette a piacokat. Borultak a pesszimista forgatókönyvek, ennek pedig most nagyon örülnek a befektetők: nagyon rég volt utoljára ilyen erős napja az amerikai tőzsdéknek, mint szerdán.

Óriási pluszok jöhetnek Európában is
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 7,9 százalékot emelkedett, a S&P 500 9,5 százalékkal került feljebb, míg a Nasdaq 12 százalék pluszban fejezte be a napot.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 8,63 százalékos pluszban van, a Hang Seng 1,59 százalékkal került feljebb, míg a CSI 300 2,39 százalékos mínuszban áll.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 8,77 százalékot emelkedhet, a CAC 8,08 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 5,11 százalék pluszban nyithat.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,33 százalékot eshet, a S&P 500 0,84 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 1,3 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma az USA inflációs és munkanélküliségi adatai következnek, ezek a dollár mozgása és a piaci hangulat szempontjából sorsdöntők lehetnek.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 10,6 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 20,5 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 15,9 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 3,0 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 17,1 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 40 608,45 | 7,9% | -3,8% | -5,1% | -4,6% | 4,4% | 71,2% |
S&P 500 | 5 456,9 | 9,5% | -3,8% | -5,4% | -7,2% | 4,7% | 95,6% |
Nasdaq | 19 145,06 | 12,0% | -2,2% | -5,2% | -8,9% | 5,4% | 132,4% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 31 714,03 | -3,9% | -11,2% | -14,0% | -20,5% | -20,3% | 63,9% |
Hang Seng | 20 264,49 | 0,7% | -12,7% | -16,4% | 1,0% | 20,4% | -16,6% |
CSI 300 | 3 686,79 | 1,0% | -5,1% | -6,5% | -6,3% | 4,3% | -2,8% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 19 670,88 | -3,0% | -12,1% | -14,5% | -1,2% | 8,8% | 86,2% |
CAC | 6 863,02 | -3,3% | -12,7% | -15,5% | -7,0% | -14,7% | 52,3% |
FTSE | 7 679,48 | -2,9% | -10,8% | -11,5% | -6,0% | -3,2% | 31,4% |
FTSE MIB | 32 730,57 | -2,8% | -14,9% | -15,2% | -4,3% | -3,6% | 85,7% |
IBEX | 11 797,6 | -2,2% | -11,6% | -11,0% | 1,7% | 9,1% | 66,9% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 83 392,56 | -2,7% | -7,1% | -5,5% | 5,1% | 25,7% | 147,0% |
ATX | 3 602,14 | -2,8% | -12,7% | -16,0% | -1,7% | 0,5% | 64,9% |
PX | 1 934,42 | -2,0% | -8,0% | -4,9% | 9,9% | 25,9% | 130,3% |
WIG20 | 87 988,56 | -2,7% | -10,2% | -6,0% | 10,6% | 5,1% | 97,7% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 22 900 | -2,4% | -8,8% | -7,7% | 5,6% | 35,5% | 157,6% |
Mol | 2 830 | -3,1% | -7,6% | -0,1% | 3,7% | -7,3% | 38,5% |
Richter | 10 090 | -1,5% | -3,1% | -3,0% | -3,0% | 7,3% | 53,0% |
Magyar Telekom | 1 476 | -4,8% | -6,1% | -10,9% | 15,9% | 61,1% | 312,3% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 62,63 | 4,3% | -13,2% | -6,9% | -13,5% | -27,2% | 149,6% |
Brent | 65,89 | 3,9% | -12,7% | -6,8% | -11,8% | -26,7% | 107,7% |
Arany | 3 075,14 | 2,4% | -1,6% | 5,4% | 17,1% | 31,1% | 82,9% |
Ezüst | 30,32 | 0,9% | -10,4% | -5,9% | 2,2% | 9,4% | 96,9% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 409,8250 | 0,7% | 2,7% | 2,9% | -0,4% | 4,9% | 16,0% |
USDHUF | 371,2687 | -0,5% | 1,0% | 1,3% | -6,5% | 3,2% | 15,0% |
GBPHUF | 472,0701 | -0,5% | -1,6% | -0,5% | -5,1% | 3,5% | 17,1% |
EURUSD | 1,1039 | 1,2% | 1,7% | 1,6% | 6,6% | 1,7% | 0,9% |
USDJPY | 147,3450 | 0,0% | -1,6% | -0,1% | -6,3% | -2,8% | 35,8% |
GBPUSD | 1,2757 | 0,0% | -1,6% | -1,3% | 1,9% | 0,6% | 2,3% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 82 595 | 8,3% | 0,1% | -4,8% | -12,5% | 19,5% | 1 033,0% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,31 | 0,7% | 2,9% | -0,2% | -5,9% | -1,4% | 495,7% |
10 éves német állampapírhozam | 2,54 | -1,7% | -5,5% | -9,5% | 7,6% | 8,4% | -835,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,2 | -92,8% | 0,8% | 3,3% | 8,8% | 3,9% | 157,1% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: PeterZelei
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Kína nem viccel: fontos szövetség születhet Trumpék ellen
Több országgal közösen akarnak egy közös álláspontot kialakítani.
A részvénykiválasztás 7 szabálya – így szűrd ki a nyerő papírokat
Interaktív, díjmentes online előadás
Aggódik a NATO, nagy támadásra készül Putyin - Háborús híreink vasárnap
Cikkünk folyamatosan frissül.
Megszólalt az orosz-ukrán háborúról Trump
Azt ígérte, hamarosan további részleteket is megoszt majd.
Tárgyalóasztalhoz ült ősi ellenségével Amerika - Itt vannak a legfontosabb részletek
Ha nem lesz megállapodás, újabb háború jöhet,.
Ingatlanpiaci elemzőt keres a Portfolio, jelentkezz hozzánk!
Rengeteg tanulási és fejlődési lehetőséggel várunk.
Top 10 osztalék részvény - 2025. április
Április elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, a Google pedig megtréfált, és berakta az értesítő levelet a spam mappába, ezért csak most csináltam meg a listá
Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak Áprilistól több millió forint maradhat a kasszában Április elsejétől új
Fából készült felhőkarcolók jelenthetik az építészet jövőjét
A modern építészetről a legtöbbeknek a beton, az acél vagy a tégla juthat eszébe alapanyagként, valójában azonban a fa is tökéletesen megfelel erre a célra. Számos vo
Geotermikus energia: a második Trump-ciklus nagy nyertese?
Donald Trump energiaügyi reformjaninak az olajvállalatok mellett a geotermikus energiával foglalkozó cégek lehetnek a legnagyobb nyertesei.
NAV késedelmi pótlék változások 2025-től - havonta kell megfizetni a pótlékot
A NAV 2025-től új rendszert vezet be a késedelmi pótlék kiszabására: az éves egyszeri előírás helyett havi rendszerességgel kerülnek előírásra a késedelmi pótlékok az adószámlán. Ez a
Az S&P 500 ETF olcsóbb! - Bognár FIRE Balázzsal
Stúdiónkban az S&P500-azók és a FIRE képviselője, Bognár Balázs. Meg egy kis betevő Trump. Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours podcastek megtalálhatók...
The post A
Meg lehet úszni befektetés nélkül? Esnek a piacok!
Mielőtt belekezdünk, előrebocsátom, hogy nem, nem kell kivenned a pénzed a befektetéseidből. Hacsak nem vagy aktív kereskedő, akkor még az éppen aktuális amerikai (vagy kínai/orosz) elnök agy
Itt a 4,75%-os kamatú lakáshitel
Hitelügyintézős Gáborunk írt egy új cikket, a CIB 4,75%-os lakáshiteléről. Ez nem olyan kamu, mint a fiatalok 5%-os lakáshitele, ehhez tényleg hozzá lehet jutni, igaz, CSOK hitelt is kell vele


- Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
- Von der Leyen ultimátuma Trumpnak: esélyt ad az EU a tárgyalásoknak, de nem örökké
- Trump meghátrál! Tépik a piacokat
- Itt a Telekom bejelentése: változik az inflációkövető díjkorrekció
- Bod Péter Ákos: Az egész világ megfizeti Trump tévedését
Trump miatt rángatóznak a tőzsdék – Mi jelent most menedéket?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
Kockázat vagy lehetőség a génmódosított élelmiszer?
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Nagy hibát vétett Donald Trump, és hol lehet még a szakadék vége?
Folytatódik a vámháború.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.