
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.
Csúnya lett a vége
- A Nasdaq végül 2,1%-os eséssel búcsúzott,
- az S&P 500 1,6%-kal gyengült,
- míg a Dow 0,8%-kal értékelődött le.
A nap első felében még 2,5% körüli emelkedést is láttunk, de a Nasdaq megjárta a 3,3%-os gyengülést is.
A nap elején Charlie McElligott, a Nomura elemzője még arról írt, hogy egy brutális háromnapos zuhanás után az amerikai részvénypiac kedden erőteljesen emelkedik, mivel az alapok, opciós piaci szereplők és más befektetők is beszálltak, hogy felfelé hajtsák az árfolyamokat. McElligott szerint a részvényekben és kötvényekben elfoglalt befektetői pozíciók hétfőre rendkívül szélsőségessé váltak.
Más elemzők arra mutattak rá, hogy Donald Trump amerikai elnök békülékenyebbé vált a vámokkal kapcsolatban, többek között beszélt Dél-Korea vezetőivel, akikkel úgy tűnik, sikerülhet megegyezésre jutnia. Trump arról is írt friss bejegyzésében, hogy más országokkal is tárgyal, és ez jó hír annak kapcsán, hogy a brutális vámok csökkenthetők vagy akár meg is szüntethetők.
Ezt követően azonban megjött a Fehér Ház bejelentése.
Nem tett jót a hangulatnak, hogy a Fehér Ház megerősítette, Kína 104%-os vámot kap éjféltől.
A hír nem volt teljesen új, már Trump is ezzel fenyegetőzött tegnap a Truth Social platformján. De hát nem csak fenyegetés volt a +50% vám, hanem maga a valóság.
A nap második felében pedig már egyre inkább úgy nézett ki, hogy életbe lépnek a vámok minden országra, nem lesz halasztás. Lindsey Bell, a Clearnomics vezető piaci stratégája a Reuters hírügynökségnek azt mondta a vámok kapcsán, hogy „a piaci szereplők ma reggel még optimisták voltak, hogy kapunk valamilyen jelet arra, hogy közeledünk egy megállapodáshoz vagy kompromisszumhoz néhány nagyobb országgal, vagy hogy esetleg halasztás jön, tekintve, hogy ennyien akartak tárgyalni.”
Ez a remény azonban egyre inkább szertefoszlott. „Úgy tűnik, ez nem feltétlenül van így, miközben gyorsan közeledünk az éjféli határidőhöz, a befektetők egyre inkább elveszítik a bizalmukat” – fogalmazott délután, magyarázatot adva arra, hogy az indexek miért veszítették el teljes, korábbi 2,5% körüli emelkedésüket, és fordultak negatívba.
„25 éve elemzek technológiai részvényeket, és láttam már mindent: a dotkom lufi kipukkanását, a pénzügyi válságot, az európai adósságválságot, a COVID-időket és mindent, ami ezek között történt. Azért gondolom, hogy ez a valaha látott legnagyobb fiaskó a piacokon, mert teljes mértékben önmagunknak köszönhető – Trump okozta –, és azt az érvelést, hogy ‘rövid távú fájdalom’ árán majd jobb lesz, súlyosan elkalkulálták. Ez az, ami igazán aggaszt minket” – írta Dan Ives, a Wedbush elemzője a MarketWatch szerint.
Trump pedig beváltotta ígéretét. Nem posztolt semmit a Truth Social felületére, jönnek a vámok.
A végére egy kis felkapaszkodás
Napi mélypontjuktól távolodnak az indexek. A Dow most 1%-os esést mutat, az S&P 500 2%-kal gyengül, a Nasdaq pedig 2,6%-kal értékelődött le.
Bajban Kína, bajban a világ
A Goldman Sachs közgazdászai szerint az első 50%-os vám körülbelül 1,5 százalékponttal csökkentheti a kínai GDP-t. Egy második, további 50%-os vám pedig további 0,9 százalékpontos visszaesést okozna, számolt be a Bloomberg.
A részvénypiaci aggodalom részben azzal is magyarázható, hogy a Fehér Ház megerősítette, Kína 104%-os vámot kap éjféltől.
Trump nem posztol
Ránéztünk Trump Truth Social oldalára, hátha megmenti a piacokat a végére. Egyelőre azonban kőkemény az elnök, nincs jele meghátrálásnak a vámok kapcsán. Úgy néz ki, holnaptól csúnya idők várnak a világgazdaságra.
Kitárazás
Mire leírtuk az előző posztot, addigra már sajnos meghaladta az idő.
- Nasdaq: -3%,
- S&P 500: -2,4%,
- Dow: -1,7%.

Magunknak köszönhetjük
„25 éve elemzek technológiai részvényeket, és láttam már mindent: a dotkom lufi kipukkanását, a pénzügyi válságot, az európai adósságválságot, a COVID-időket és mindent, ami ezek között történt. Azért gondolom, hogy ez a valaha látott legnagyobb fiaskó a piacokon, mert teljes mértékben önmagunknak köszönhető – Trump okozta –, és azt az érvelést, hogy ‘rövid távú fájdalom’ árán majd jobb lesz, súlyosan elkalkulálták. Ez az, ami igazán aggaszt minket” – írta Dan Ives, a Wedbush elemzője a MarketWatch szerint.
Nasdaq: -2%
Egyre nagyobb az esés. A Nasdaq már 2,1%-os mínuszban, az S&P 500 1,6%-os esést mutat, a Dow pedig 1%-kal gyengült.

Mindegyik index mínuszban
A Dow 0,25%-os, az S&P 500 0,9%-os, a Nasdaq pedig 1,3%-os esést mutat.
Egyre közelebb a határidő
Lindsey Bell, a Clearnomics vezető piaci stratégája a Reuters hírügynökségnek azt mondta a vámok kapcsán, hogy „a piaci szereplők ma reggel még optimisták voltak, hogy kapunk valamilyen jelet arra, hogy közeledünk egy megállapodáshoz vagy kompromisszumhoz néhány nagyobb országgal, vagy hogy esetleg halasztás jön, tekintve, hogy ennyien akartak tárgyalni.”
Ez a remény azonban egyre inkább szertefoszlik. „Úgy tűnik, ez nem feltétlenül van így, miközben gyorsan közeledünk az éjféli határidőhöz, a befektetők egyre inkább elveszítik a bizalmukat” – fogalmazott, magyarázatot adva arra, hogy az indexek miért veszítették el teljes, korábbi 2,5% körüli emelkedésüket, és fordultak negatívba.
- A Dow 0,1%-os esést mutat,
- az S&P 500 0,7%-kal gyengül,
- a Nasdaq pedig 1%-os mínuszban van.

Egyre nagyobb az esés
A Nasdaq már 0,7%-os esést mutat, az S&P 500 0,4%-os mínuszban van, míg a Dow továbbra is stagnál.
Egyre inkább úgy néz ki, hogy életbe lépnek a vámok. Bár bizonyára sokan vannak, akik folyamatosan frissítgetik a Truth Social platformot, hátha Trump meggondolja magát.
Jönnek a vámok, óvatosak a befektetők
Nem tett jót a hangulatnak, hogy a Fehér Ház megerősítette, Kína 104%-os vámot kap éjféltől. A hír nem új, már Trump is ezzek fenyegetőzött tegnap a Truth Social platformján. De hát nem csak fenyegetés volt a +50% vám, hanem maga a valóság.
- A Nasdaq 0,2%-os esésben van,
- a Dow stagnál,
- az S&P 500 pedig 0,3%-os emelkedést mutat.
Trump nem kíméli Kínát, hatalmas vámot zúdít rájuk
Az Egyesült Államok jelentősen megemeli a kínai importtermékekre kivetett vámokat, miután Peking elutasította Donald Trump ultimátumát a megtorló vámok eltörlésérem - erősítette meg a Fehér Ház a CNBC-nek.

Éles fordulat
Az amerikai indexek éles fordulatot vettek. A Nasdaq már stagnál, az S&P 500 0,2%-os emelkedést mutat, a Dow 0,6%-os pluszban van. Ez jelentős visszaesés a 2,5%-os emelkedésekhez képest.

Menetel Amerika
Egy brutális háromnapos zuhanás után az amerikai részvénypiac kedden erőteljesen emelkedik, mivel az alapok, opciós piaci szereplők és más befektetők is beszálltak, hogy felfelé hajtsák az árfolyamokat – írta Charlie McElligott, a Nomura elemzője.
McElligott szerint a részvényekben és kötvényekben elfoglalt befektetői pozíciók hétfőre rendkívül szélsőségessé váltak.
Véleménye szerint a keddi „heves medvepiaci ralit” sokkal inkább egy mechanikus fordulat hajtotta, mintsem bármiféle változás a makrogazdasági háttérben.
Más elemzők viszont arra mutatnak rá, hogy Donald Trump amerikai elnök békülékenyebbé vált a vámokkal kapcsolatban, többek között beszélt Dél-Korea vezetőivel, akikkel úgy tűnik, sikerülhet megegyezésre jutnia.
Trump arról is írt friss bejegyzésében, hogy más országokkal is tárgyal, és ez jó hír annak kapcsán, hogy a brutális vámok csökkenthetők vagy akár meg is szüntethetők.
Trump békülékenyebb hozzáállása pedig segít a tőzsdéknek is, hiszen korábban hatalmasat estek az óriási vámok bejelentése miatt.
Szárnyal Amerika
Az S&P 500 2,4%-os emelkedést mutat, a Dow és a Nasdaq 2,5%-kal került feljebb.

Erős napja volt a magyar tőzsdének
A BUX index 4 százalékos pluszban zárt kedden.
A nagypapírok közül az OTP 4,9, a Magyar Telekom 4,2, a Mol 2,7, a Richter pedig 2,3 százalékkal kertül feljebb.
A magyar piac ma általánosságban felülteljesített a vezető európai, illetve a régiós börzékhez képest is.

A kisebb magyar részvények is raliznak
A tegnap szintén nagy eladói nyomás alá kerülő kisebb kapitalizációjú magyar részvények esetében is szép emelkedést láthatunk. A zárás előtt az Opus 9,1, az Állami Nyomda 7, a 4iG 6,8, az AutoWallis pedig 5,8 százalékos emelkedésben van.

Mi a helyzet a magyar tőzsdén?
Nemzetközi és régiós átlaghoz képest is felülteljesítő ma a BUX index: a hazai benchmark már 4,5 százalékkal került feljebb a keddi kereskedésben.
A nagypapírok közül az emelkedést az OTP vezeti, melynek árfolyama már 5,3 százalékkal került feljebb. Az OTP-t a Magyar Telekom követi 4,7 százalékos emelkedéssel, de szép, 3,4, illetve 3,1 százalékos pluszban van a Richter és a Mol árfolyama is.

Európa is jó formában
A záráshoz közeledve szép pluszokat láthatunk Európa-szerte. A vezető börzék közül az angol FTSE már 3,6, a francia CAC 3,4, a német DAX pedig 3 százalékos emelkedésben van.

Nagy lendületben Amerika
A Nasdaq már 4,3, az S&P 500 3,8, a Dow Jones pedig 3,7 százalékos emelkedésben van.

5 százalék felett az OTP és a Magyar Telekom
Masszív rali alakult ki a magyar tőzsdén a délutáni órákra, a BUX index már 4,4 százalékos pluszban van. Két hazai blue chip is 5 százalék feletti pluszba lendült, az OTP és a Magyar Telekom is 5,2 százalékot ralizott.


Európában is gyorsul az emelkedés
Miközben az amerikai tőzsdék jelentős emelkedéssel nyitottak, az európai tőzsdék napi maximumaik közelében ugrottak. A DAX már 3 százalékos pluszban van, a CAC és a FTE 100 pedig 3,4 százalékot ralizott.

A régiós piacokon szintén nagyon komoly emelkedés látható, a BUX index 4 százalékos pluszban van, a lengyel tőzsde 3,4 százalékot, a cseh piac pedig 3,9 százalékot ralizott.

Szárnyalnak az amerikai tőzsdék
Régen látott emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék, a Dow 3,6 százalékot ralizott, az S&P 500 3,4 százalékot emelkedett, a Nasdaq pedig 3,5 százalékot ugrott.
A piaci hangulatjavulás részben annak volt köszönhető, hogy a piaci várakozások alapján az USA olyan megállapodásokat köthet, amelyek végső soron a vámok csökkentéséhez vezethetnek.
Trump kedden azt írta a Truth Socialra, hogy „nagyszerű telefonbeszélgetést” folytatott Dél-Korea hivatalban lévő elnökével, és hogy Kína „szintén nagyon szeretne megegyezni”. Scott Bessent pénzügyminiszter kedden a CNBC-nek azt mondta, hogy mintegy 70 ország kereste meg az Egyesült Államokat a vámtárgyalások miatt. "Ha szilárd javaslatokkal ülnek le az asztalhoz, akkor szerintem jó üzleteket köthetünk” - mondta Bessent.

Szőnyegbombázás a tőzsdéken - Mit üzennek most a grafikonok?
Rég láthattunk akkora esést a tőzsdéken, mint amekkorát Donald Trump vámháborúja okozott. Ugyan a sokak által várt fekete hétfő végül pozitív meglepetéssel járt a befektetők számára, a csapkodás hatalmas a piacokon, mindenki próbálja kitalálni, hova érdemes most tenni a pénzt. Egy ilyen környezetben azonban több veszély is leselkedik a befektetőkre. Mutatjuk, hol és miért érdemes most keresni a jó lehetőségeket. A piaci turbulenciákkal kiemelten foglalkozunk a következő befektetési konferenciánkon, május 8-án jön a Portfolio Investment Day 2025, jelentkezz még most!

Sok a hasonlóság a Covid alatti piaci pánikkal, és ez nem jó jel a tőzsdék számára
A globális részvénypiacokon tapasztalt eladási hullám számos hasonlóságot mutat a Covid-időszak alatti piaci összeomlással - számolt be a Bloomberg. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.

Volt, nincs
A mai ralival a hazai blue chipek gyakorlatilag teljesen kitörölték a hétfői esést, bár hozzá kell tenni, hogy ehhez a tegnapi napon belüli fordulat is nagyon kellett.
Pénteken az OTP 22 200 forint zárt, tegnap leszúrt 18 800-ig (-15,3%), ma pedig már újra 23 000 forint fölött van a jegyzés. Ugyanez a sztori látszik a többi magyar nagypapírnál is, akármekkora esés volt is tegnap, mára kivétel nélkül a pénteki záróárak felett áll a magyar blue chipek árfolyama.

A délutáni órákban a legnagyobb pluszban a Magyar Telekom papírjai vannak, jelenleg 5 százalékos pluszban van a jegyzés.

Megmozdultak a magyar gazdagok a részvénypiaci pánikban – Mutatjuk, mibe fektetnek
Nincs pánik, de aktivizálták magukat a magyar privátbanki ügyfelek az elmúlt napok tőzsdei csapkodásai után. A Portfolio által megkérdezett privátbanki szolgáltatók szerint a gazdagok ilyen időszakokban jellemzően fedezékbe vonulnak, de vannak vállalkozó szelleműek is: sok helyen átalakultak a devizasúlyok, egyes esetekben a portfóliók is, de pánikszerű eladásokról nem beszélhetünk. A szolgáltatók azt is elárulták, milyen tanácsokat adnak ilyenkor vagyonosabb ügyfeleiknek, és mire számítanak a piacokon a következő hónapokban.

Rali a magyar tőzsdén
A magyar részvénypiacon is kitart az emelkedés, a befektetők elsősorban a midcap vállalatok részvényeit veszik, de a blue chipek közül a Magyar Telekom is 3 százalék feletti pluszban van.

Zuhannak a Porsche eladásai Kínában és Németországban
A Porsche globális eladásai 8 százalékkal csökkentek az első negyedévben, elsősorban a kínai és európai kereslet visszaesése miatt.

Jelentős emelkedés
Kitart az emelkedés a délelőtti kereskedésben az európai tőzsdéken, főleg a kisebb régiós tőzsdéken láthatók nagyobb elmozdulások, míg a nagyobb nyugat-európai piacokon mérsékeltebb az erősödés.

Lesújtó jelentés érkezett műtárgypiacról, egyre kevesebb a befektetés
A műtárgypiacon jelentős visszaesés volt tapasztalható 2024-ben, a globális eladások értéke 12 százalékkal csökkent az Art Basel és az UBS új jelentése szerint - írta meg a Bloomberg. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Az európai tőzsdevezér szerint az Egyesült Államok egyre inkább egy feltörekvő piacra hasonlít
Az Euronext vezérigazgatója szerint az Egyesült Államok egyre inkább egy feltörekvő piacra hasonlít, mintsem egy fejlett országra, miközben a pénzügyi piacok továbbra is volatilisek az átfogó amerikai vámok bevezetése után. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Felpattanás Európában
Pluszban kezdik a napot a vezető európai részvényindexek, a DAX 1,2 százalékkal került feljebb, míg CAC 1,8 százalékot emelkedett, a FTSE 100 pedig 1 százalékot erősödött. A milánói börze is feljebb került 1,8 százalékkal, míg a spanyol piac 1,1 százalékkal feljebb kezdett.
Bár a hangulatjavulás egyértelmű tegnaphoz képest, az esés ledolgozásától messze vannak az indexek.

Itt a felpattanás, tépik a magyar tőzsdét
Több hazai blue chip masszív esést szenvedett el tegnap a globális vámháborús aggodalmak közepette. Mára azonban fordult a nemzetközi hangulat, és a magyar tőzsde is ralizik a nyitást követően, élen az OTP-vel.

Ugrik a BUX
A tegnapi esésből ma reggel visszarántották a BUX-ot, a hazai részvényindex 2,5 százalékos pluszban nyitott.
A blue chipek közül
- az OTP 2,6 százalékot,
- a Mol 2 százalékot,
- a Richter 1,8 százalékot,
- a Magyar Telekom pedig 3,2 százalékot emelkedett.
Ha a Goldman Sachs előrejelzése bejön, összeomlik az olajár a kereskedelmi háború miatt
A Goldman Sachs elemzői szerint a kereskedelmi háború és a növekvő kínálat hatására a Brent nyersolaj ára szélsőséges esetben akár 40 dollár alá is eshet hordónként - számolt be a Bloomberg.

Indul a bankok gyorsjelentési szezonja, egy évtizede nem tapasztalt jelenséget fogunk látni
Várhatóan kiemelkedő első negyedéves eredményeket fognak közölni a napokban az amerikai nagybankok az év első három hónapjában megnövekedett kereskedési aktivitás miatt. A vámháború okozta piaci volatilitás tovább növelheti ügyfeleik kereskedési aktivitását a közeljövőben is, de visszavetheti az M&A-piacról és az értékpapír-kibocsátásokból származó bevételeket - írja a Financial Times.

Durván megdrágulhat az iPhone Donald Trump vámjai miatt, lép az Apple
Az Apple több iPhone-t tervez Indiából az Egyesült Államokba szállítani, hogy ellensúlyozza a kínai vámok magas költségeit - írta meg bennfentes forrásokra hivatkozva a WSJ.

Felpattant az olajár, de az USA-Kína kereskedelmi konfliktusnak még súlyos következményei lehetnek
Az olajárak több mint 1 százalékkal emelkedtek kedden, visszapattanva a tegnapi jelentős eladási hullám után, amely közel négyéves mélypontra küldte az árfolyamokat az amerikai vámok miatti aggodalmak következtében. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Emelkedés a kriptóknál
Zöld értékeket látunk ma reggel a kriptopiacon is.
- A bitcoin 0,7 százalékot emelkedett.
- Az ethereum 2,1 százalékkal került feljebb.
- A solana 3 százalékot erősödött.
- A binance coin 1,4 százalékos pluszban van.

Visszapattanás a nyersanyagoknál
Az különböző nyersanyagokat is elérte tegnap a globális eladási hullám, még a piaci bizonytalanság idején preferált arany és ezüst is esést szenvedett el. Ma ehhez képest már ezeken a piacokon is megérkezett a felpattanás.
- Az arany ára 0,7 százalékot emelkedett ma, ez ezüst ára stagnál.
- A réz ára 0,8 százalékot emelkedett.
- Az olajárak emelkednek, a Brent 1,1 százalékot, a WTI pedig 1,3 százalékot.

Még 8 milliárd forintnyi saját részvényt vehet az Opus Global
Újabb részvényvisszavásárlási programról döntött az Opus Global igazgatósága és részvényenként 15 forintos osztalékot fizetne a tavalyi év után – derül ki a társaság közleményéből.

Úgy megütötték a kínai piacot, hogy állami cégek kezdtek milliárdokat pumpálni a tőzsdébe
Kínai állami vállalatok és tőzsdei cégek részvényvásárlási terveket jelentettek be kedden, miután Peking fokozta erőfeszítéseit a piacok stabilizálására, amelyeket az amerikai vámintézkedések okozta aggodalmak ráztak meg.

Máris célt ért Trump vámháborús ámokfutása: egy ország nagyon megijedt, szinte mindenben engednek Amerikának
Vietnam kérte az Egyesült Államoktól a nemrég bejelentett 46%-os vámok bevezetésének 45 napos elhalasztását, miközben ígéretet tett több amerikai termék, köztük védelmi és biztonsági eszközök vásárlására - jelentette be Pham Minh Chinh miniszterelnök.

Jöhet a felpattanás
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Vegyesen zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,9 százalékot esett, a S&P 500 0,2 százalék mínuszban zárt, míg a Nasdaq 0,2 százalékkal került feljebb. Ez azért önmagában nem sokat mond a tegnapi volatilitásról, a napi gyertyás grafikonon jobban láható, hogy az S&P 500 közel 8 százalékot, a Nasdaq pedig több mint 10,2 százalékot emelkedett a napi mélypontjáról a napi maximumig.

- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel emelkedés látszik, a Nikkei 5,63 százalékos pluszban van, a Hang Seng 1,47 százalékot emelkedett, a sanghaji tőzsde pedig 0,9 százalékkal került feljebb.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 2,74 százalék pluszban nyithat, a CAC 2,19 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 1,57 százalékot emelkedhet.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones 1,68 százalékkal kerülhet feljebb, a S&P 500 1,34 százalék pluszban nyithat, míg a Nasdaq 1,17 százalékot emelkedhet.
Mi várható makro fronton?
Ma a hazai inflációs adat és az államháztartási egyenleg lehet fontos, különösen annak fényében, hogy a globális inflációs nyomás újra erősödni látszik, miközben a magyar árindexnél már gyorsulást láttunk az elmúlt időszakban.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 10,2 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 22,0 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 16,8 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 3,8 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 13,8 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 37 965,6 | -0,9% | -9,6% | -11,3% | -10,8% | -2,4% | 67,6% |
S&P 500 | 5 062,25 | -0,2% | -9,8% | -12,3% | -13,9% | -2,7% | 90,4% |
Nasdaq | 17 430,68 | 0,2% | -9,6% | -13,7% | -17,0% | -3,7% | 116,5% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 31 136,58 | -7,8% | -12,6% | -15,6% | -22,0% | -20,1% | 64,3% |
Hang Seng | 19 828,3 | -13,2% | -14,2% | -18,2% | -1,2% | 18,6% | -18,2% |
CSI 300 | 3 589,44 | -7,0% | -7,7% | -9,0% | -8,8% | 0,6% | -5,5% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 19 789,62 | -4,1% | -10,7% | -14,0% | -0,6% | 8,9% | 91,1% |
CAC | 6 927,12 | -4,8% | -11,1% | -14,7% | -6,1% | -14,1% | 56,1% |
FTSE | 7 702,08 | -4,4% | -10,3% | -11,3% | -5,8% | -2,6% | 35,0% |
FTSE MIB | 32 853,98 | -5,2% | -13,7% | -14,9% | -3,9% | -3,4% | 88,7% |
IBEX | 11 785,8 | -5,1% | -10,3% | -11,1% | 1,6% | 8,0% | 68,3% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 82 400,88 | -0,8% | -7,1% | -6,6% | 3,9% | 23,9% | 151,9% |
ATX | 3 623,56 | -3,7% | -11,1% | -15,6% | -1,1% | 1,6% | 70,4% |
PX | 1 902,59 | -2,5% | -9,7% | -6,4% | 8,1% | 24,7% | 131,9% |
WIG20 | 87 727,13 | -1,5% | -8,6% | -6,3% | 10,2% | 4,9% | 98,9% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 22 370 | 0,8% | -10,5% | -9,8% | 3,1% | 31,4% | 153,8% |
Mol | 2 842 | -2,4% | -3,0% | 0,3% | 4,1% | -6,8% | 48,8% |
Richter | 10 010 | -0,5% | -2,4% | -3,8% | -3,8% | 6,3% | 57,5% |
Magyar Telekom | 1 488 | -1,3% | -8,5% | -10,1% | 16,8% | 63,7% | 311,0% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 61,05 | -2,2% | -15,1% | -9,3% | -15,7% | -30,4% | 158,4% |
Brent | 64,69 | -2,3% | -13,5% | -8,5% | -13,4% | -29,3% | 102,5% |
Arany | 2 986,95 | -1,9% | -4,4% | 2,4% | 13,8% | 28,6% | 80,9% |
Ezüst | 29,98 | 0,8% | -11,4% | -7,0% | 1,0% | 9,5% | 97,4% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 408,5 | 0,4% | 1,4% | 2,6% | -0,7% | 5,0% | 14,0% |
USDHUF | 373,9987 | 1,0% | 0,2% | 2,1% | -5,9% | 4,0% | 13,6% |
GBPHUF | 475,5100 | -0,4% | -1,2% | 0,2% | -4,4% | 4,5% | 17,2% |
EURUSD | 1,0923 | -0,6% | 1,1% | 0,5% | 5,5% | 1,0% | 0,4% |
USDJPY | 145,5250 | 0,0% | -2,7% | -1,4% | -7,4% | -4,0% | 33,5% |
GBPUSD | 1,2755 | -1,4% | -1,2% | -1,3% | 1,8% | 1,1% | 3,7% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 79 127 | -5,6% | -4,1% | -8,8% | -16,2% | 16,6% | 998,6% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,19 | 4,3% | -0,5% | -2,9% | -8,4% | -4,7% | 470,4% |
10 éves német állampapírhozam | 2,56 | 0,9% | -5,0% | -8,9% | 8,3% | 7,7% | -915,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7 | 0,9% | -4,0% | 0,4% | 5,7% | 1,9% | 136,5% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: solarseven
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Szijjártó Péter: az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Más szelek fújnak a miniszter szerint.
Fehér Ház: Donald Trump nyitott a Kínával való megállapodásra!
Fordulat jöhet a vámháborúban?
Egymásnak feszült Trump és Zelenszkij, Kijev szerint hatástalan a tűzszünet - Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Véleményt mondott a NATO-főtitkár Amerika béketárgyalásairól
"Nem könnyű tárgyalni" a felekkel.
A francia Klímatanács 2024. évi jelentése
A francia Klímatanács szerint az ország eddigi intézkedései nem lesznek elegendőek a 2050-re célul kitűzött karbonsemlegesség...
Jövedelmező a vállalkozásod?
A mai tanácsadáson szintén szóba került, hogy sok vállalkozó elfelejti beárazni a saját tulajdonában lévő eszközök...
Nemzetgarázdasági stratégia - Trump a problémát sem érti
Ellentmondásokkal van tele Trump programja, a döntéshozóknak nemcsak koherens elképzelés nincsenek, de valószínűleg...
Közvetített szolgáltatások és alvállalkozói teljesítmények a HIPA-ban
A helyi iparűzési adó (HIPA) adóalapjának csökkentési lehetőségei sok vállalkozás számára komoly kihívást...
Új lehetőség nagy léptékű zöldenergiás fejlesztésekhez
A társadalmi egyeztetésre meghirdetett biogázos és biometános pályázat nem a megszokott "pályázzunk egy eszközre"...
"Tévedés, ki nem kényszerített hiba, amit Trump csinál"
Szerdán beszélgettem Vakmajom barátommal, és megemlítettem neki, hogy milyen szokatlanul viselkednek az amerikai eszközök:...
Milyen rejtett költségei vannak az ingatlanvásárlásnak?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Milyen rejtett költségei vannak az ingatlanvásárlásnak? Alapvető költségek...
A 505 State Street, New York első teljesen elektromos felhőkarcolója
New Yorkban felépült a város első teljesen elektromos felhőkarcolója. A projekt az Egyesült Államokban egyedülálló...
Top 10 osztalék részvény - 2025. április
Április elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, a Google pedig megtréfált, és berakta...


- Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
- Tökéletes vihar készül a tőzsdéken: akár 2008 óta nem látott zuhanás is jöhet
- Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél
- Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
- Trump meghátrál! Tépik a piacokat
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Kritikus napok előtt a globális tőkepiac
Mekkora a bizalmi válság?
Trump miatt rángatóznak a tőzsdék – Mi jelent most menedéket?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
Kockázat vagy lehetőség a génmódosított élelmiszer?
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen