Uniós források

Eldőlt: erre a 4 területre fókuszál az EU 2024-ig

Portfolio
A csütörtöki EU-csúcson új stratégiai menetrendet fogadtak el az állam- és kormányfők a 2019-2024-es időszakra az uniós intézmények számára, amely 4 fókuszterületet tartalmaz, tehát a következő 5 évben ezen célok mentén kell a munkát kialakítani. Azt is eldöntötték az Európai Tanács tagjai, hogy a stratégiai menetrendet követő intézkedésekről a 2019. októberi ülésen fognak tárgyalni.
Az Európai Tanács közleménye az új stratégiai menetrend elfogadása kapcsán azt hangsúlyozta, hogy a világ egyre nyugtalanabbá és összetettebbé vált és "az elkövetkezendő öt évben az Unió megerősítheti szerepét e változékony környezetben, és ezt meg is fogja tenni."

Azt is ígéri az anyag, hogy "Közös fellépésünk határozott és célratörő lesz, és értékeinkre, valamint az európai modell erősségeire épül majd. Csak így tudjuk hatékonyan formálni a világ jövőjét, előmozdítani polgáraink, vállalkozásaink és társadalmaink érdekeit, valamint megőrizni életformánkat".

Összességében tehát arról van szó, hogy ez az új stratégiai menetrend az EU válasza a változó világra, amely irányt szab az uniós intézmények munkájának az elkövetkezendő öt évben.

Az új stratégia a következő négy kiemelt területre összpontosít:
  • a polgárok és a szabadságok védelme
  • erős és életteli gazdasági bázis kialakítása
  • a klímasemleges, zöld, méltányos és szociális Európa megvalósítása
  • az európai érdekek és értékek előmozdítása a globális színtéren.
  • Végezetül pedig meghatározza azt is, hogy miként kell megvalósítani a fenti prioritásokat.

A fenti négy prioritást aztán a tanácsi anyag hosszasan kifejti, hogy konkrétan mit, milyen elveket és kereteket ért az egyes fókuszpontok alatt.

Érdemes megemlíteni, hogy tegnap majdnem összejött az egyhangú döntés a fenti harmadik stratégiai cél (a klímasemleges Európa 2050-re cél) mögött, de végül a magyar, lengyel és cseh ellenállás miatt csak a lábjegyzetbe került bele az, hogy a tagállamok nagy többsége erre törekszik 2050-ig.
Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.
HitelesAndrás

Mennyire is vagyunk eladósodva?

HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Mennyire is vagyunk eladósodva? Én maximálisan a felelős hitelezés mellett köteleztem el magam, mégis sok helyről azt hallom, hogy nagy felelőtlenség

Kiszámoló

Időgép: A befektetések alapszabályai

Az előző cikkben a pénzügyek alapjait igyekeztem összefoglalni egy-egy rövid pontban. Időgép: Pénzügyi alapok 22 pontban Most megpróbálom összefoglalni a befektetés alapjait egy-egy mondatban

Tematikus PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jön az új bónusz állampapír! Mutatjuk a kamatot
Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Digital Transformation 2024
2024. november 14.
Agrárszektor Konferencia 2024
2024. december 4.
HR (R)Evolution 2024 - Powered by Prohuman & Pénzcentrum
2024. november 13.
Graphisoft - Portfolio Construction Technology & Innovation 2024
2024. november 27.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet
IMG_6762