Uniós források

Eldőlt: erre a 4 területre fókuszál az EU 2024-ig

Portfolio
A csütörtöki EU-csúcson új stratégiai menetrendet fogadtak el az állam- és kormányfők a 2019-2024-es időszakra az uniós intézmények számára, amely 4 fókuszterületet tartalmaz, tehát a következő 5 évben ezen célok mentén kell a munkát kialakítani. Azt is eldöntötték az Európai Tanács tagjai, hogy a stratégiai menetrendet követő intézkedésekről a 2019. októberi ülésen fognak tárgyalni.
Az Európai Tanács közleménye az új stratégiai menetrend elfogadása kapcsán azt hangsúlyozta, hogy a világ egyre nyugtalanabbá és összetettebbé vált és "az elkövetkezendő öt évben az Unió megerősítheti szerepét e változékony környezetben, és ezt meg is fogja tenni."

Azt is ígéri az anyag, hogy "Közös fellépésünk határozott és célratörő lesz, és értékeinkre, valamint az európai modell erősségeire épül majd. Csak így tudjuk hatékonyan formálni a világ jövőjét, előmozdítani polgáraink, vállalkozásaink és társadalmaink érdekeit, valamint megőrizni életformánkat".

Összességében tehát arról van szó, hogy ez az új stratégiai menetrend az EU válasza a változó világra, amely irányt szab az uniós intézmények munkájának az elkövetkezendő öt évben.

Az új stratégia a következő négy kiemelt területre összpontosít:
  • a polgárok és a szabadságok védelme
  • erős és életteli gazdasági bázis kialakítása
  • a klímasemleges, zöld, méltányos és szociális Európa megvalósítása
  • az európai érdekek és értékek előmozdítása a globális színtéren.
  • Végezetül pedig meghatározza azt is, hogy miként kell megvalósítani a fenti prioritásokat.

A fenti négy prioritást aztán a tanácsi anyag hosszasan kifejti, hogy konkrétan mit, milyen elveket és kereteket ért az egyes fókuszpontok alatt.

Érdemes megemlíteni, hogy tegnap majdnem összejött az egyhangú döntés a fenti harmadik stratégiai cél (a klímasemleges Európa 2050-re cél) mögött, de végül a magyar, lengyel és cseh ellenállás miatt csak a lábjegyzetbe került bele az, hogy a tagállamok nagy többsége erre törekszik 2050-ig.
Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Valamit tervez a kormány - Mi lesz az OTP-vel?
Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Private Health Forum 2024
2024. szeptember 26.
Future of Finance 2024
2024. szeptember 17.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
2024. szeptember 18.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Infostart.hu Infostart.hu

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
P058679-2311