Befektetői szemmel nézve rendkívül fontos, hogy a kereslet-kínálati viszonyok már sorozatban a harmadik éve kedveznek az áremelkedésnek. Az éves túlkereslet mértéke szakértői becslések szerint 180 ezer tonnára tehető, így nem meglepő, hogy a világpiaci ár a történelmi csúcs közelében tartózkodik.
Az elkövetkező évek áralakulását megalapozhatja, hogy az ágazati sajátosságok miatt a kínálat csak hosszabb távon tud alkalmazkodni a kereslethez, így a közeljövőben továbbra is sorozatos csúcsdöntésekre lehet számítani.
A befektetés melletti érv lehet Kína húzóereje mellett a történelmi mélységben tartózkodó készletállomány, valamint a globális ipari fejlődéssel megfigyelhető árfolyam-korreláció. (A réz esetében a legjelentősebb keresleti tényezőnek az építőipar számít, de nem szabad elhanyagolni az elektromos és elektronikai, közlekedési és ipari gépgyártói felhasználást sem. Ezek tükrében nem meglepő, hogy a réz világpiaci ára meglehetősen érzékenyen reagál a gazdasági növekedéssel kapcsolatos statisztikákra, különösen az építőipari számok alakulására.)
A réz legjelentősebb piaca a London Metal Exchange, ahol a három hónapos határidős kontraktus a legaktívabb. A fém árát USD/tonna formában jegyzik.
A következő napokban a cink és az olaj piacát tekintjük át.
Részletes tájékoztatás a limitált kockázatú, tőkegaranciát nyújtó alapról