Prémium

Állásajánlat: Befektetési elemző/tanácsadó (x)

Az Argenta Rt. felvételre keres 1 fő Befektetési elemző/Tanácsadó munkatársat és - megfelelő érdeklődés esetén - 2 fő ösztöndíjas kollégát.
Az Argenta Rt. pénzügyi befektetésekkel foglalkozik elsősorban közép- és hosszútávú makrogazdasági megfontolások alapján, melynek célpontja potenciálisan a világ összes országa. Jelenleg három kontinensen vannak deviza-befektetéseink, a jövőben tervezzük az ország-portfolió további szélesítését, valamint tevékenységünk bővítését a részvény- és ingatlanpiacok irányába. A sikeres pályázó a cég Pénzügyi Kutató Csoportjának tagja lesz.

Feladatok:
  • Részvétel a cég hosszútávú, alapvetően fundamentumokon alapuló befektetési stratégiájának alakításában elemzőként, majd 1-2 év betanulási/kutatási időszak után nagyon erősen eredményérdekelt portfoliókezelőként. A munka NEM sales jellegű, magában foglalja a befektetési terület megismerését, szűrését, folyamatos figyelését, elemzését, átfogó (több országot/terméket/modellt összehasonlító) kutatások végzését, valamint a döntéshozatalt, a megvalósításhoz vezető út feltérképezését és a döntés kivitelezését.

Elvárások:
  • Külföldi vagy hazai egyetemi végzettség (elsősorban Gazdaságmatematikai, Pénzügyi, Befektetéselemző, vagy Makrogazdasági elemző szakokon); főként ötödévesek vagy frissdiplomások jelentkezését várjuk
  • anyanyelvi szintet súroló angol nyelvtudás
  • alapos makroökonómiai ismeretek
  • a fundamentális elemzési módszerek ismerete
  • a pénz- és tőkepiacok legalább elvi szintű ismerete
  • ökonometriai ismeretek
  • magas szintű számítástechnikai ismeretek

Amit kínálunk:
  • induláskor versenyképes fix bér, mely megmaradása mellett a hangsúly fokozatosan áttevődik a kezelt portfolión elért eredményhez lineárisan kötődő mozgó jövedelemre
  • jelentős önállóság
  • szakmailag inspiráló légkör és célkitűzések
  • meglehetősen ritka perspektíva

Az állásajánlatról a 391-48-29-es telefonszámon kaphat további felvilágosítást.
Ha hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, pályázatát - magyar és angol nyelvű szakmai önéletrajz, motivációs levél, egy vagy kettő korábbi írásbeli kutató/elemző munka (pl. egyetemi TDK dolgozat, diplomamunka, folyóiratban vagy újságban megjelent cikk) - juttassa el a következő címre 2005. november 30-ig:

Argenta Rt.
"Állás"
1026. Budapest Hűvösvölgyi út 27.

(X)
Kiszámoló

Ez történt a héten 07.28

A megkérdezett amerikaiak közel 60%-a úgy vélekedett, hogy az amerikai gazdaság recesszióban van, ami messze nincs így, de az emberek ezt gondolják, ráadásul szerintük átlagosan már 2023 márc

Holdblog

Egyre nagyobbak az olimpikonok

Ahogy egyre több az olimpiai sport, úgy lesznek egyre nehezebbek és magasabbak az olimpikonok. Különösen a férfi sportolóknál látványos a növekedés, az Olympedia szerint például... The post

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Új ajándék érkezik az Orbán-kormánytól - Mennyi pénzt kapnak a családok?

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.
Ez is érdekelhet
123