Az orosz katonai-ipari bizottság különleges csoportja nemrég ülést tartott a témában, amelyen Dmitrij Medvegyev, a Biztonsági Tanács elnökhelyettese is részt vett.
Megvitatjuk az ipari infrastruktúra létesítményei és az Állami Tartalékok Szövetségi Ügynökségének raktárai védelmének biztosításával kapcsolatos kérdéseket
- jelentette ki a korábbi orosz elnök az ülésen. Az elnökhelyettesek egy brjanszki területen lévő vegyi üzemet is meglátogatott, amelyet korábban ukrán drónok támadtak meg. A légvédelmi rendszerek gyártásának fokozásával Moszkva válaszolna az Ukrajnából indított sikeres támadásokra, amelyek során drónokkal és ATACMS ballisztikus rakétákkal egyaránt nagy értékű orosz célpontokat értek el. A lap szerint
Oroszország már jelenleg is több légvédelmi rendszert gyárt, mint bármely más ország.
Arról is írnak, hogy az orosz nagy hatótávolságú rendszerek előállítása meghaladja a NATO-tagországokét együttvéve. 2000-ben indult el egy átfogó program az orosz rakétaipar modernizálására, amelynek keretében három új létesítményt hoztak létre az Sz-400-as nagy hatótávolságú légvédelmi rendszerek gyártására.
Az ukrán támadások egyik jelentős sikere volt az Engels légibázis közelében lévő Kombinát Kristall üzemanyagraktár elleni akció januárban, amely komoly károkat okozott és befolyásolta a Tu-160-as stratégiai bombázóflotta működését. 2024 júniusában pedig egy több mint 70 drónból álló támadás érte a rosztovi régióban található Moroszovszk repülőterét. A nyugati országok tanácsadókkal, logisztikai és egyéb támogatással segítik az ukrán hadműveleteket. A New York Times beszámolója szerint több NATO-tagország, köztük Nagy-Britannia, Franciaország, Kanada és Litvánia kommandósai is tevékenykednek Ukrajnában, kiképzést és tanácsadást nyújtva az ukrán erőknek.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images