10,5 milliárd dolláros sürgősségi támogatást jelentett be Ukrajna védelmi iparának támogatására Litvánia, miután az Egyesült Államok és Oroszország kétoldalú tárgyalásokat kezdeményezett Ukrajna vagy az EU részvételének kihagyásával.
Franciaország és Észtország hétfőn az európai védelmi miniszterek találkozójának házigazdája lesz, hogy megvitassák, hogyan lehetne megerősíteni az Ukrajnának nyújtott támogatást, írja a Bloomberg.
Donald Trump korábbi amerikai elnök továbbra is kritizálja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, és kijelentette, hogy nincs szükség Zelenszkij részvételére az orosz-ukrán konfliktus lezárásáról szóló tárgyalásokon. Szerinte Joe Biden és az ukrán elnök hibája volt, hogy kitört a háború.
Az Európai Bizottsági kijelentette, hogy egyelőre valóban csak a pozsonyi és kijevi kormányokkal egyeztettek az ukrajnai gáztranzit fenntartásáról, de folyamatosan együttműködnek Magyarországgal is. Brüsszel közölte azt is, hogy mérlegelik, hogy mennyire jelentene túl nagy kitettsége az amerikai gázellátás felé, ha több LNG-t vásárolnának, mint azt Donald Trump követeli az EU-tól.
Oroszország hajlandó lehet a befagyasztott 300 milliárd dollárnyi vagyonának felhasználására Ukrajna újjáépítésében, de ragaszkodik ahhoz, hogy a pénz egy részét az általa ellenőrzött területeken költsék el - derítette ki bennfentes forrásokból a Reuters.
Az orosz energiaügyi miniszter felhívott, hogy segítsünk megoldani az orosz-ukrán viták miatt kialakult transznyitsztriai gázválságot, és ezután került a képbe a magyar tulajdonosi hátterű, svájci székhelyű MET – árulta el egy pénteki sajtótájékoztatón Szijjártó Péter.
Donald Trump hatalomra kerülése és különösen a Vlagyimir Putyinnal való kapcsolatfelvétele óta sokszor előkerül a nemzetközi sajtóban egy Krím félszigeti kikötőváros, Jalta neve. De mi történt 1945-ben Jaltában, és miért gondolják egyre többen azt, hogy hasonló megállapodás köttethet most az ukrajnai háború kapcsán, mint annak idején a második világháború lezárását illetően?
Az ukrán lakosság többsége támogatja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök uralmát és erős vezetőnek, hazafinak tartja a kijevi vezetőt, nagyon kevés olyan ember van, aki teljesen elégedetlen lenne a politikussal – derül ki a Kyiv International Institute of Sociology (KIIS) friss kutatásából, melyet az Ukrainszka Pravda szemlézett.
A hét elején elfogyott a tér a forint előtt. A Trump-Zelenszkij konfliktus, és az éleződő feszültségek miatt pedig a piacok elkezdték kiárazni a gyors és tartós ukrajnai béke lehetőségét, ennek hatásai pedig azonnal érezhetővé váltak a forintárfolyamon is, úgy tűnik véget ért a magyar fizetőeszköz év eleje óta tartó nagy menetelése. A forintot ráadásul most a régiós devizákhoz képest is jobban bántják.
Több mint 12 ezer hivatalos dokumentumot, köztük tartózkodási engedélyeket, vezetői engedélyeket, útleveleket, vízumokat és személyi igazolványokat hamisítottak egy Lengyelországban elfogott bűnözői csoport tagjai - közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol pénteken.
Február 14-én reggel gyorsan végigsöpört a világsajtón a hír, miszerint találat érte Ukrajnában a csernobili atomerőművet. Az esetről készült felvételeken látható volt, hogy az 1986-ban leolvadt blokkot védő betonszarkofág külső része rongálódott meg, és lángok csaptak fel az épület külső falán. Az Ukrajna által gyanúsított Oroszország nem vállalta a felelősséget a történtekért, a Kreml álláspontja szerint kijevi provokációnak tudható be a támadás. A hír nagy hullámokat generált a Google-keresésekben is, jelen cikkünkben a Google Trends segítségével nézzük meg a keresési intenzitás alakulását az eset kapcsán.
Oroszország az Ukrajna elleni invázió kezdetének harmadik évfordulóján, február 24-én be fogja jelenteni, hogy megnyerte a háborút – írja friss jelentésében az ukrán katonai hírszerzés (HUR).
Marco Rubio amerikai külügyminiszter jelenleg azon dolgozik, hogy próbálja megnyugtatni az Egyesült Államok európai szövetségeseit Ukrajna kapcsán: több zárt ajtós megbeszélésen is hangsúlyozta, hogy Washington nem fog békét kötni az oroszokkal Ukrajna háta mögött – tudta meg a New York Times.
Donald Trump amerikai elnök és csapata nyíltan elismerte, hogy Ukrajna nem fogja visszaszerezni teljes területét, és nem lesz NATO-tag, ezzel véget vetve a „mágikus gondolkodás” korszakának – véli Peter Schroeder, a Center for a New American Security vezető kutatója, aki korábban az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) vezető elemzője és tagja volt, 2018 és 2022 között pedig az USA Nemzeti Hírszerzési Tanácsának Oroszországért és Eurázsiáért felelős nemzeti hírszerzési főhelyetteseként dolgozott. A szakértő szerint Putyin pedig kihasználja a Trump számára fontos mellékes kérdésekre való fókuszálást, így a béke még messze nincs biztosítva, és a tárgyalások során számos akadály merülhet fel.
Donald Trump amerikai elnök stábja tele van olyan emberekkel, akik régóta nem szimpatizálnak Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és hónapok óta a vezető távozását akarják – írja a Fehér Ház tisztviselőivel folytatott anonim beszélgetések alapján a republikánus kötődésű New York Post.
Emmanuel Macron francia elnök figyelmeztetett, hogy Oroszország Ukrajna elleni háborúja globális konfliktussá válhat, mivel iráni drónokat és észak-koreai katonákat is bevetnek. A francia elnök hangsúlyozta, hogy a háború már globális méreteket öltött, de reméli, hogy a konfliktus a jövőben is csak Ukrajna területére korlátozódik. Macron élesen bírálta a Kremlt, és kijelentette, hogy Oroszország veszélyes katonai hatalom, amely imperialista lett – mondta Emmanuel Macron csütörtöki közösségi médiás interjújában.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.