A NATO mesterséges intelligenciával működő katonai rendszert Palantir Maven Smart System (MSS NATO) vásárolt a Palantirtól, a Donald Trumppal nagyon jó kapcsolatot ápoló Peter Thiel által vezetett amerikai szoftvercégtől - írta a Financial Times.
Észak-Korea hatalmas hadihajót kezdett el építeni a nampói kikötőben, az úszó katonai platform kétszer akkora lesz, mint a legnagyobb hadihajó az elszigetelt ázsiai ország flottájában – derül ki a Maxar műholdfelvételeiből.
Antonio Tajani olasz külügyminiszter bejelentette, hazája azt tervezi, hogy hamarosan teljesítik a NATO elvárásait, és a GDP 2 százalékra emelik védelmi kiadásaikat – írja az Euractiv.
Az EU pénzügyminiszterei tárgyalásokat kezdtek egy közös védelmi alap létrehozásáról, amely védelmi felszereléseket vásárolna és birtokolna, miközben használati díjat számolna fel a tagállamoknak, lehetővé téve a védelmi kiadások növelését anélkül, hogy további adósságot halmoznának fel a nemzeti költségvetésekben.
A dél-koreai HD Hyundai Heavy Industries (HD HHI) bejelentette, hogy képes lenne évente akár öt Aegis rombolót is építeni az amerikai haditengerészet számára, amennyiben a két ország között hivatalos együttműködés jönne létre. A vállalat szerint ezek a hadihajók méretben és teljesítményben egyenértékűek az amerikai haditengerészet Arleigh Burke-osztályú rombolóival- számolt be az Army Recognition.
Nem éppen halad gördülékenyen az együttműködés a közös, európai hatodik generációs vadászbombázót fejlesztő csapat tagjai közt: az Airbus és a Dassault közt komoly konfliktus van – írta meg a Defense News.
Fogolycseréről kötött megállapodást az Egyesült Államok és Oroszország: Washington egy orosz-német csempészt, Moszkva pedig egy orosz-amerikai balerinát enged el – írta meg a Reuters.
Az amerikai General Atomics és az izraeli Rafael Advanced Defense Systems közösen fejlesztenek egy új, nagy hatótávolságú precíziós rakétát az amerikai piac számára. A Bullseye névre keresztelt fegyver tengeri, szárazföldi és légi hordozókról is indítható lesz, és a tervek szerint 2025 végén már szállíthatják is - jelentette a Defense News.
Japán szorosabbra fűzi védelmi együttműködését a NATO-val az Oroszország és a Kína jelentette biztonsági kihívások közepette - közölte szerdán Tokióban egy közös sajtóértekezleten Isiba Sigeru japán miniszterelnök és Mark Rutte NATO-főtitkár.
India 2026-ra új tengeralattjáró-bázist létesít, amivel a dél-ázsiai hatalom Kína növekvő erejével szeretné felvenni a versenyt. Az INS Varsa névre keresztelt létesítmény nukleáris tengeralattjárók befogadására készül, és kulcsszerepet játszik majd az ország tengeri védelmi képességeinek megerősítésében - jelentette az Army Recognition.
Az ukrán védelmi ipar új drónt mutatott be, amelyet kifejezetten az Oroszország által Ukrajna ellen bevetett iráni fejlesztésű Shahed/Geran kamikaze drónok megsemmisítésére fejlesztettek ki - közölte a Pravda.
Az Egyesült Államok rájött, hogy hiba lenne háborúba kerülni Oroszországgal, több európai ország viszont továbbra is a közvetlen katonai konfliktus lehetőségét keresi – idézi Alekszander Dugint, a Vlagyimir Putyin orosz elnök fő ideológiai gondolkodóját az MK.ru.
Tajvan számára az egyik legnagyobb kérdést az jelentheti, hogy az Egyesült Államok egy esetleges kínai katonai invázió esetén kiállna-e a sziget védelmében. Egy friss jelentés szerint Washington nem hagyná cserben szövetségesét – közölte a Defense One.
Az AsiaTimes beszámolója szerint Tokió csökkenő bizalmát mutatja, hogy Japán szeretne egy saját, az amerikai Tomahawkhoz nagyon hasonló rakétát kifejleszteni.
A Kyiv Post beszámolója szerint Oroszország megszerzett egy jó állapotban lévő Bradley lövészpáncélost, amelyet el is kezdtek tanulmányozni.
Friss információkat tett közzé az ukrán katonai hírszerzés (DIU) az orosz haderő precíziós fegyvereiben található külföldi alkatrészekről. Friss információ, hogy úgy látják, az oroszok egyre több kínai alkatrészt használnak és jelentősen csökkent a kitettségük a nyugati alkatrészek felé.
A gázai háborúra hivatkozva.
Itt a nagy lehetőség.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.