Görögország 16 Exocet típusú hajóelhárító rakéta beszerzéséről írt alá szerződést Franciaországgal – jelentette be hétfőn a görög védelmi miniszter. A megállapodás az athéni kormány idén bejelentett haderőfejlesztési programjának része.
Észak-Korea hatalmas hadihajót kezdett el építeni a nampói kikötőben, az úszó katonai platform kétszer akkora lesz, mint a legnagyobb hadihajó az elszigetelt ázsiai ország flottájában – derül ki a Maxar műholdfelvételeiből.
Friedrich Merz, Németország leendő kancellárja felvetette, hogy a Ukrajnának szállítandó nagy hatótávolságú Taurus rakétákat az orosz megszállás alatt álló Krím félszigeten található stratégiai katonai infrastruktúra, köztük a Kercsi-híd ellen lehetne bevetni – írja a The Kyiv Independent.
Legkevesebb 31 ember vesztette életét egy orosz légicsapás során az Ukrajna északkeleti részén található Szumi városában, nyolcvannégyen pedig megsebesültek - közölte délután az ukrán mentőszolgálat. A pontosított adatok szerint két gyermek van a halálos áldozatok között.
Oroszország a három éve tartó háború kezdete óta 67 000 irányított légibombával, több ezer különböző típusú rakétával és 22 400 Sahíd drónnal támadta Ukrajnát - közölte az ukrán légierő pénteken a Telegramon.
Az amerikai General Atomics és az izraeli Rafael Advanced Defense Systems közösen fejlesztenek egy új, nagy hatótávolságú precíziós rakétát az amerikai piac számára. A Bullseye névre keresztelt fegyver tengeri, szárazföldi és légi hordozókról is indítható lesz, és a tervek szerint 2025 végén már szállíthatják is - jelentette a Defense News.
Az Euromaidan Press mutatott be felvételeket arról, ahogy az ukrán MiG-29-es vadászgépre szerelhető francia gyártmányú precíziós rakétával mért csapást.
Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka bejelentette, hogy az ukrán hadsereg drónnal semmisített meg egy orosz Tu-22M3 típusú stratégiai bombázót - közölte a Kyiv Post.
Az AsiaTimes beszámolója szerint Tokió csökkenő bizalmát mutatja, hogy Japán szeretne egy saját, az amerikai Tomahawkhoz nagyon hasonló rakétát kifejleszteni.
A South China Morning Post számolt be arról, hogy Tajvan ez példátlanul hosszú hadgyakorlatra készül, amelyen a szomszédos Kína nagyszabású támadására készülnek fel.
Friss információkat tett közzé az ukrán katonai hírszerzés (DIU) az orosz haderő precíziós fegyvereiben található külföldi alkatrészekről. Friss információ, hogy úgy látják, az oroszok egyre több kínai alkatrészt használnak és jelentősen csökkent a kitettségük a nyugati alkatrészek felé.
Amikor űrkutatásról beszélünk, hajlamosak vagyunk egyből elrugaszkodott űrkolonizáló tervekre, távoli bolygókra való utazásra, és ezen nagyszabású ötleteket nehezítő akadályok leküzdésére gondolni. Pedig az űrkutatás jövőjével kapcsolatban az egyik fontos probléma mindössze néhány száz kilométerrel a földfelszín felett, az alacsony keringési pályákon keresendő. Az ESA frissen publikált jelentése szerint az űrhulladék mennyisége 2024-ben is növekedett. A Föld körül egyre nagyobb mennyiségben, kontrollálatlanul keringő hulladék lassan már a modern technológiákhoz elengedhetetlen műholdakat, vagy épp az emberes űrrepülést is veszélybe sodorja, az emberiségnek azonban még nem sikerült hatékony megoldást találnia a probléma kezelésére.
Megtámadták a jemeni húszi lázadók a térségben állomásozó, amerikai Harry S. Truman repülőgép-hordozót – írja az orosz TASZSZ hírügynökség az iszlamista csoport közlésére hivatkozva.
A NATO hírszerzési adatai szerint az orosz haderő rendkívüli ütemben halmozza a rakétákat, a Kreml a mostani viszonylagos csend ellenére intenzív támadásokra készül – írta meg az Ukrainszka Pravda.
Várhatóan decemberben fogja tesztelni legközelebb a nagy hatótávolságú hiperszonikus rakétáját (Long-Range Hypersonic Weapon – LRHW) az amerikai hadsereg – közölte a Defense News.
Észak-Korea nemrégiben mutatta be képeken az első nukleáris meghajtású tengeralattjárójáról. A járműről egyre biztosabban állítható, hogy valóban létezik, ez pedig drasztikus folyamatokat indíthat be a Távol-Keleten – számolt be a Naval News.
Nemzetbiztonsági fenyegetésre hivatkoznak.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.