A ma hajnali, Ukrajna elleni orosz rakétatámadás miatt a lengyel légierő vadászgépei a levegőbe emelkedtek, illetve legmagasabb készültségbe helyezték a légvédelmet is – írta meg az Ukrainszka Pravda.
Ma hajnalban történelmi támadást hajtott végre Oroszország Ukrajna ellen: interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) lőttek ki Dnyipró városára. Először fordult elő a történelem folyamán az, hogy háborús helyzetben ICBM-csapás ért egy országot. Moszkva valószínűleg csak „első figyelmeztetésnek” szánta a dolgot, ha Ukrajna nem függeszti fel Oroszország területének támadását, további csapások lesznek. Racionálisan várható, hogy a Nyugat rövidtávon Ukrajna támogatásának fokozásával fog válaszolni.
Komoly fenyegetést jelent az RSz-26 Rubezs interkontinentális ballisztikus rakéta Ukrajnára, ugyanis az ország jelenlegi rendszerei nem képesek hatékonyan megvédeni a légteret velük szemben. A megoldás az amerikai SM-6, vagy a THAAD lehetne, de az Egyesült Államok jelenleg nem biztosít ilyen rendszereket Kijevnek - írta a Defence Express.
Interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki az orosz haderő ma hajnalban Ukrajna Dnyipró városára - olvasható az ukrán légierő ma reggeli jelentésében.
Az Egyesült Államok újranyitja kijevi nagykövetségét, de figyelmeztette alkalmazottait, hogy figyeljék az orosz támadásokról szóló figyelmeztetéseket.
Tegnap számos ukrán portál beszámolt arról, hogy az orosz haderő valószínűleg interkontinentális ballisztikus rakétákkal célozta be Kijevet, ezen belül is az RSz-26 Rubezs típusú közepes hatótávolságú ICBM-et helyezték tűzkészenlétbe. Megválaszoltuk a fő kérdéseket a fejleménnyel kapcsolatosan.
Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.
A Kyiv Post beszámol azokról a hírekről, amely szerint november 20-án az orosz vezetés emelte a tétet Ukrajnával kapcsolatban és interkontinentális ballisztikus rakétarendszereket állított rá az ukrán fővárosra.
Drasztikusan megváltozott az elmúlt napokban az orosz-ukrán háború képe, miután Joe Biden vasárnap engedélyezte Kijevnek az ATACMS-rakéták használatát Oroszország területe ellen. A helyzet azóta még kiélezettebb lett, az ukrán hadvezetést felhatalmaztak más rendszerek bevetésére is.
Az ukrán külügyminisztérium szerint túlreagálja a kijevi amerikai nagykövetség és több másik ország az Oroszország elleni ATACMS-támadás miatt kialakult helyzetet.
Storm Shadow nagy hatótávolságú cirkálórakétákat lőtt ki az ukrán légierő Oroszország Kurszk megyéjére – írják ukrán források.
Szerda reggel összeült a Védelmi Tanács az ukrajnai háború legújabb fejleményei miatt. Orbán Viktor a Facebookon szólalt meg a fejleményekről.
Valószínűleg nagyon kevés ATACMS-rakétája van az ukrán haderőnek, nem érkezett és nem is várható jelentős szállítmány Ukrajna részére – írja a Forbes katonai elemzője, David Axe.
Az ukrán katonai hírszerzés (GUR) jelentése szerint sikeres csapást mértek egy orosz parancsnoki posztra a Belgorodi területen, 168 kilométerre a határtól – írja a Reuters.
Az európai védelmi szektor tavaly 17%-os növekedést ért el, ami jelentős előrelépést jelent a kontinens biztonsági képességeinek erősítésében. Az iparági vezetők azonban hangsúlyozzák, hogy hosszú távú tervezés és együttműködés szükséges a fenntartható fejlődés és a jelenlegi geopolitikai kihívások kezeléséhez. Az egyik legambíciózusabb terv egy vaskupola építése.
Ukrán katonai csapás érte az oroszországi Belgorod megyében működő EFKO vállalat élelmiszergyártó üzemét – jelentette ki Andrij Kovalenkó, az ukrán Dezinformáció Ellenes Nemzetbiztonsági és Védelmi Központ vezetője.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
NATO-tagországok is kapnának területet.
Kemény kihívásokkal kell megküzdenie Brüsszelnek.
Erre figyel az ország.
A LIBE Bizottság a magyar jogállamiság miatt lépett, a kormány felháborodott.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?