
A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.
Hétfőn reagálhat érdemben az árfolyam
Az S&P magyar idő szerint 22:50-kor tette közzé a kilátásrontásról szóló közleményét, így az alapvetően kellemetlen döntés egyelőre nem tudott érdemi hatást gyakorolni a piacon. Az euróval szembeni jegyzések a nemzetközi platformokon elérhető adatok szerint a 409,50-es szintről a 410,1-es szintig kúsztak fel, vagyis a forint mérsékelten gyengült a hír hatására. A forint euróval szembeni kurzusának napon belüli csúcsa ugyanakkor 410,50 körül volt.
Kilátásrontást kapott Magyarország az év első hitelminősítői döntésén
Maradt a BBB- kategóriában a magyar államadósság besorolása, viszont az eddigi stabilról negatívra változtatta a kilátást a Standard and Poor's nemzetközi hitelminősítő a péntek esti döntésében. Az indoklásban az szerepel, hogy megnövekedett a magyar gazdaságban a stagfláció kockázata, és a parlamenti választások előtti időszakban még további költségvetési lazítás várható, ami tovább emeli a már eleve magas magyar adósságrátát. A Nemzetgazdasági Minisztérium álláspontja szerint az értékelés átmeneti.

Enyhe erősödés a hitelminősítés előtt
Az amerikai piaczárásra a forint még visszaerősödött 410 alá az euróval szemben, innen várja az S&P 500 hitelminősítését, amely nem sokára érkezik.

A dollárhoz képest erősödéssel zárhatja a napot a forint: az árfolyam már 361,45 környékéig jött vissza, ami 0,6 százalék feletti erősödést jelent a nyitószinthez viszonyítva.

Az euró az egyik legerősebb hetét zárhatja a dollárral szemben még úgyis, hogy napközben már 1,147 felett is járt, ami 3 éves csúcsot jelentett. Végül 1,134-nél mozog a kurzus este 10 után.

A dollárnak és a jüannak sötét hetük van
A dollárindex 0,29%-kal 100,23 pontra esett pénteken, ami 2022 áprilisa óta a legalacsonyabb értéke, és ezzel az idei egyik legnagyobb heti gyengülését könyvelheti el. Közben a kínai jüan jelentősen gyengült az euróval szemben, amely az offshore piacon 11 éves csúcsot ért el a kínai devizával szemben.

A jüan a héten történelmi mélypontra süllyedt a dollárral szemben is, bár azóta némileg erősödött: az amerikai deviza jelenleg 0,37%-kal gyengébben, 7,22865 jüanon forog az offshore piacon.
Nagyon közel a lokális mélypont
A forint egyre tovább gyengül, már a napi, egyben háromhavi mélypontjának közelébe csúszott vissza az euróhoz képest.

A dollárhoz képest viszont egy kicsit visszaszerzett valami napi erősödéséből a forint, újra a 362,5-ös szint alatt van az árfolyam.

Gyengül tovább a forint
Átmeneti volt az este elején a visszakorrekció, most már napi mélypontjához közel, 410,3 közelében mozog a forint. Nem sokára érkezik az S&P hitelminősítői döntése, amikor megszokott, hogy apróbb ütéseket kap a forint.

Kezd magára találni a dollár
Az euró viszont elkezdett gyengülni a dollárral szemben: már 1,13 alatt jár az árfolyam.

Újra 410 körül az euró
A forint az esti órákban ismét gyengülni kezdett az euróval szemben, újra 410 környékén mozog a váltás.

A dollár is kezd visszajönni a nyitószint közelébe, már 363-nál jár a váltás.

Sorra állítják le az amerikai olaj- és gázkutakat
Az amerikai energiavállalatok a múlt héten 2023 júniusa óta a legnagyobb mértékben csökkentették a működő olajkutak számát, ami a harmadik egymást követő heti csökkenést jelenti az olaj- és földgáz-kitermelők összesített számában – közölte pénteken a Baker Hughes energetikai szolgáltató vállalat rendszeres jelentésében a Reuters szerint.

Óvatos erősödés
Az elmúlt órában a forint elkezdett visszakorrigálni a 409-es szint felé az euróval szemben. A késő esti hitelminősítés előtt egyelőre.

A dollár viszont kezd visszajönni: az USDHUF-árfolyam 362,25 környékén jár.

23 éve nem látott sokk az amerikai államkötvényeknél – egyre nagyobb az aggodalom
Az amerikai 10 éves államkötvények hozama pénteken emelkedett, és a legnagyobb heti növekedés felé halad több mint 23 éve, miközben a befektetők továbbra is aggódnak a kötvénypiaci kiáramlás miatt a volatilis kereskedési hét után. A rövid lejáratú hozamok viszonylag alacsonyabb szinten maradtak a hosszúhozamokhoz képest, mivel a piacok a Fed-kamatvágását várják a belassuló amerikai gazdaság maitt.

Korrigál a forint
A EURHUF már másodjára fordul le a 410-es ellenállás, késő délutánra egy picit visszaerősödve 409,3-nál jár az árfolyam.

Eközben a dollárral szemben most már a 361-362-es sávban mozog a kurzus.

Nem jött turbulencia az USA-ból
A kifejezetten rossz amerikai fogyasztói bizalmi index egyelőre nem mozgatta meg drámain a piacokat: a forint lassú ütemben tovább gyengült, 410 felett jár már az euróárfolyam.

A dollár pedig 360,3 környékén mozog.

Botrányosan rossz a fogyasztói bizalom az USA-ban
Rosszabb az amerikai fogyasztói bizalom, mint az energiaválság idején volt, miközben az inflációs várakozások elszálltak teljesen. Ez egy nagyon rossz kombináció, aminek általában nem szokott jó vége lenni.

Kijöttek a friss állampapíradatok: december óta nem látott számok érkeztek a prémium állampapír miatt
Fordult a kocka: 57 milliárd forinttal kevesebb lakossági állampapírjuk volt a magyaroknak március végén, mint december végén, pedig egészen februárig sikerült tartani a pozitív trendet. A változást az hozhatta el, hogy múlt hónapban amellett, hogy több PMÁP-sorozat is alacsonyabb kamatozásra váltott, volt egy jelentős tőkelejárat is. Az év első három hónapjában kamatot fizető, de nem lejáró prémium állampapírok állománya összesen közel 1200 milliárd forinttal csökkent, ennek két nagy nyertese továbbra is a FixMÁP és a BMÁP.

Újra 410-nél az árfolyam
A koradélutáni visszaerősödésnek már nyoma sincs, újra a napi mélypontja közelében, 409,9 forint környékén mozog az euróárfolyam.

A zloty is gyengült az euróhoz képest, 4,29-4,3 környékén mozog a kuruzs. A lengyel deviza viszont csak 0,7 százalékkal mozdult el a nyitószinthez képest, ami valamivel jelentősebb, mint a forint 0,5 százalékos vesztesége.

409
Délután 3 órát követően 409 körül ingadozik az euró/forint kurzus.

Kurali Zoltán lehet az MNB új alelnöke
Kurali Zoltán, az Államadósság Kezelő Központ korábbi vezérigazgatójának kedd reggel lesz a bizottsági meghallgatása az Országgyűlésben. A miniszterelnök javaslatára ugyanis az MNB új alelnöke lehet.

Fordult a forint árfolyama
A részvénypiacokon kibontakozó kedvező fordulattal párhuzamosan a forint is magához tért. Gyors erősödésbe kapcsolt hirtelen, az euróval szemben a jegyzések a 408,70-es szintig süllyedtek.

Mi lesz a devizaárfolyamokkal?
Április 29-i online befektetői klubunkon hangsúlyosan szerepelnek Magyarország gazdasági kilátásai, a vámháború aktuális kérdései és következményei, de nem megyünk el a devizaárfolyamokat befolyásoló folyamatok mellett sem. Érdemes lesz velünk tartani!
Előadóink között lesz Bod Péter Ákos, Kiss Péter, Árokszállási Zoltán, Becsey Zsolt és Madár István.
Ide kattintva megtekinthető a részletes program, Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink számára a részvétel ingyenes, regisztráció ide kattintva.
Új kéthavi mélyponton a forint
Azzal, hogy a forint 410,3-ig esett az elmúlt percekben az euróval szemben, új kéthavi mélypontra bukott. Közben az euró/dollár 1,14 körül jár, így a dollár/forint 359,5 körül hullámzik.

Itt látható a forint kéthavi mélypontja.


Hogy került 410 fölé a forint?
Az elmúlt eprcekben 410 fölé ütötték a forintot az euróval szemben.
Ennek oka, hogy a nemzetközi hangulat továbbra sem jó. Ugyan Trump elhalasztotta a 10% feletti vámokat 90 nappal, de a helyzet továbbra is az, hogy a gazdaságpolitikai bizonytalanság továbbra is rettentő magas és a 10%-os vámterhelés sem alacsony. Eközben pedig Kína és az USA között már bőven 100% feletti vámokról beszélünk. Ez a két ország adja a világgazdaság 45%-át.
Ebben a helyzetben senki sem tudja, hogy mi fog történni és a befektetők a biztonságot keresik. Ezért teljesít rosszul a forint.

Mi lesz a devizaárfolyamokkal?
Április 29-i online befektetői klubunkon hangsúlyosan szerepelnek Magyarország gazdasági kilátásai, a vámháború aktuális kérdései és következményei, de nem megyünk el a devizaárfolyamokat befolyásoló folyamatok mellett sem. Érdemes lesz velünk tartani!
Előadóink között lesz Bod Péter Ákos, Kiss Péter, Árokszállási Zoltán, Becsey Zsolt és Madár István.
Ide kattintva megtekinthető a részletes program, Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink számára a részvétel ingyenes, regisztráció ide kattintva.
Nagyon bántják a dollárt
Az euró-dollár kurzus az 1,1420-as szint környékén is járt, ami tegnaphoz képest 2%-os dollárleértékelődést jelent.

A mai dollárzuhanás oda vezetett, hogy az amerikai fizetőeszköz 2022 januárja óta nem látott gyenge szintjére esett az euró ellenében.

Érdekes az is, hogy a befektetői hangulat romlásával, vagyis a kockázatvállalási hajlandóság csökkenésével párhuzamosan esik a dollár és a forint is. Ennek eredője mégis az, hogy a dollárt jobban ütik, tegnaphoz képest még a forinttal szemben is esett 1,55%-ot az amerikai fizetőeszköz.
Az USD/HUF jegyzések már a 358-as szintet ostromolják, amire 2024 októberében volt példa.

Címlapkép forrása: Dimas Ardian/Bloomberg via Getty Images
Épp a szemünk láttára omlik össze a dollár
Egyesek mestertervként, mások egyértelmű visszalépésként könyvelték el Donald Trump azon lépését, hogy 90 napra felfüggesztette a Kínán kívüli világra alkalmazandó durva vámtételeket. Igen ám, csakhogy sokak szerint Trump már visszafordíthatatlan folyamatokat indított el, ezt pedig a piaci reakciók is alátámasztják: továbbra is fennmaradt a gazdasági bizonytalanság, élnek a recessziós félelmek, a dollár pedig éppen összeomlóban van

409 fölé gyengült a forint
Miután Kína újabb vámokat vetett ki az USA-ra elkezdett romlani a piaci hangulat. Ezt érzi meg a forint is, az euróval szembeni jegyzések a 409-es szint fölé kerültek.
Érdekes jelenség ugyanakkor ma az is, hogy a dollár a befektetői hangulat romlásával párhuzamosan zuhan, az euró ellenében már az 1,141-es szint felett jár.

Kína nem hagyja magát: 125%-ra emeli az amerikai termékekre a vámokat
Kína 84%-ról 125%-ra emelte az amerikai termékekre a vámokat, válaszol Trump elnök tegnapi bejelentésére.

Gyengül a forint, persze nem a dollárral szemben
408,5 közelébe gyengült a forint az euróval szemben, a dollárral szembe, azonban továbbra is jól tartja magát a magyar fizetőeszköz.


360 alatt a forint a dollárral szemben
Nagyon rossz napja van mai a dollárnak, már 360 alá erősödött a forint a zölhasuval szemben.

Kezd begyorsulni a forint erősödése
Az európai piacnyitással együtt újra erősödni kezdett a forint a dollárral szemben.

Megtörtek a japánok: készek lehetnek erősíteni a devizájukat
Hamarosan elkezdődnek Japán és az USA között a kereskedelmi tárgyalások, melynek célja az április 2-án kivetett vámok minimalizálása, lehetőleg nullára csökkentése is. Japán kereskedelmi többlettel rendelkezik az USA-val szemben és az utóbbi években sokat gyengült a japán jen a dollárral szemben.

Két komoly trendvonalat is áttört az EURUSD
A ma hajnali durva EURUSD mozgás hátterét érdemes kicsit bővebben is rögzíteni: a 17 éves csökkenő trendvonalat már tegnap áttörte 1,1140-nél felfelé az árfolyam, aztán az 1,1240-nél húzódó 14 éves csökkenő trendvonalról este kétszer még lenyomták az árfolyamot, de ma hajnalban már azt is áttörte felfelé az árfolyam. Itt feltehetően számos előre beállított megbízás aktiválódott, amelyek a hajnali, alacsonyabb likviditású órákban hirtelen nagy árfolyam emelkedést váltottak ki 1,1280 körülről 1,1385 körülig, majd gyors profitrealizálás indulhatott. Ennek jegyében mostanra a kitörés közelébe, 1,1260-ig ereszkedett vissza az árfolyam, de ha most is a technikai elemzés szabályai érvényesülnek, akkor 1,1240 körülről az árfolyam újra elrugaszkodhat, azaz újra erősödhet az euró, eshet a dollár.

Miért gyengül a dollár?
Donald Trump elnöksége óta a dollár látványos gyengülésnek indult, már közel 10%-os romlásról beszélhetünk. Az elmúlt napokban felgyorsult a trend és bármilyen nehéz is elképzelni, de könnyen lehet, hogy a java még hátra van. Az okokról itt írtunk bővebben:
Egészen durva, ahogy agyonverik a dollárt
Bár Donald Trump amerikai elnök 90 napra felfüggesztette a Kínán kívüli világra alkalmazandó, 10% feletti durva vámtételeket, a gazdaságpolitikai bizonytalanság megmaradt. Ezzel, illetve az amerikai recesszió növekvő esélye miatt
a dollárból felgyorsult a tőkemenekítés.
Tegnap reggel még 1,10 körül járt a világ legfontosabb devizaárfolyama, majd estig folyamatosan emelkedett 1,1250-ig (esett a dollár, erősödött az euró), aztán ma hajnalban az itt húzódó 14 éves csökkenő trendvonalat áttörve hirtelen 1,14 közelébe ugrott. Ezzel egyúttal új 3 éves csúcsra ugrott az euró a dollárral szemben, aztán 1,13 alá visszasüllyedt.

A 3 éves csúcsra ugró euró az alábbi ábrán jól látszik:

A forint a megerősödött euróval szemben lényegében tegnap délután óta stabilan a 407-408-as tartományban billeg, de a hanyatló dollárral szemben hajnalban átmenetileg 357,5-ig ugrott, ami új féléves forintcsúcs. Aztán innen volt egy visszakorrekció jelenleg 361-ig.


A féléves csúcsra ugró forint az alábbi ábrán jól látszik a dollárral szemben:

Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél
Ráadásul egyből az euróval fizethetnek, ahogy beléptek.
Aggódik a NATO, nagy támadásra készül Putyin - Háborús híreink vasárnap
Cikkünk folyamatosan frissül.
Kilőtték az oroszok az ukránok egyik legendás F-16-os vadászgépét
Források szerint az oroszok összesen három rakétát lőttek ki a gépre.
Négyszer nagyobb hozam februárban: áttörést hoztak a függőleges napelemek
A hálózati felhasználás is csökkenthető.
Hónapokon belül lezárnák a háborút az ukránok
Ezt az ország külügyminisztere jelentette ki az Antalya Diplomáciai Fórumon.
Gázai kórházat támadott Izrael
A hadsereg szerint a Hamász a létesítményt kihasználva tervezett támadásokat.
A sorkatonaságot fontolgatják az EU-ban, megvizsgálták a lehetőségeket
Horvátország után hamarosan a németek is toborozni kezdenek.
Top 10 osztalék részvény - 2025. április
Április elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, a Google pedig megtréfált, és berakta az értesítő levelet a spam mappába, ezért csak most csináltam meg a listá
Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Új lakáshitel konstrukció: akár havi 22 500 Ft kedvezmény a családoknak Áprilistól több millió forint maradhat a kasszában Április elsejétől új
Fából készült felhőkarcolók jelenthetik az építészet jövőjét
A modern építészetről a legtöbbeknek a beton, az acél vagy a tégla juthat eszébe alapanyagként, valójában azonban a fa is tökéletesen megfelel erre a célra. Számos vo
Geotermikus energia: a második Trump-ciklus nagy nyertese?
Donald Trump energiaügyi reformjaninak az olajvállalatok mellett a geotermikus energiával foglalkozó cégek lehetnek a legnagyobb nyertesei.
NAV késedelmi pótlék változások 2025-től - havonta kell megfizetni a pótlékot
A NAV 2025-től új rendszert vezet be a késedelmi pótlék kiszabására: az éves egyszeri előírás helyett havi rendszerességgel kerülnek előírásra a késedelmi pótlékok az adószámlán. Ez a
Az S&P 500 ETF olcsóbb! - Bognár FIRE Balázzsal
Stúdiónkban az S&P500-azók és a FIRE képviselője, Bognár Balázs. Meg egy kis betevő Trump. Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours podcastek megtalálhatók...
The post A
Meg lehet úszni befektetés nélkül? Esnek a piacok!
Mielőtt belekezdünk, előrebocsátom, hogy nem, nem kell kivenned a pénzed a befektetéseidből. Hacsak nem vagy aktív kereskedő, akkor még az éppen aktuális amerikai (vagy kínai/orosz) elnök agy
Itt a 4,75%-os kamatú lakáshitel
Hitelügyintézős Gáborunk írt egy új cikket, a CIB 4,75%-os lakáshiteléről. Ez nem olyan kamu, mint a fiatalok 5%-os lakáshitele, ehhez tényleg hozzá lehet jutni, igaz, CSOK hitelt is kell vele


- Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
- Von der Leyen ultimátuma Trumpnak: esélyt ad az EU a tárgyalásoknak, de nem örökké
- Trump meghátrál! Tépik a piacokat
- Itt a Telekom bejelentése: változik az inflációkövető díjkorrekció
- Bod Péter Ákos: Az egész világ megfizeti Trump tévedését
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Trump miatt rángatóznak a tőzsdék – Mi jelent most menedéket?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
Kockázat vagy lehetőség a génmódosított élelmiszer?
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Nagy hibát vétett Donald Trump, és hol lehet még a szakadék vége?
Folytatódik a vámháború.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen