Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán figyelmeztetett a fenyegető globális élelmiszerválságra, és közölte, hogy megvitatja az Ukrajnával kötött, mérföldkőnek számító gabonamegállapodás módosítását, hogy korlátozza azokat az országokat, amelyek szállítmányokat kaphatnak - írta meg a Reuters.
A jelenleg érvényben lévő élelmiszerárstopokat meg kell szüntetni, hiszen azt egy ideiglenes lépésnek gondolták, de a fél év már túl van az ideiglenesség határán - hangzott el az ATV Start című műsorában. A megszólaló szakértők szerint egészen biztosan tovább fognak drágulni az élelmiszerek, ami azért is olyan magas európai összevetésben, mert a forint gyengülése is hajtja az áremelkedést.
Július 1-ig, vagyis újabb két hónappal tovább érvényes az egyes alapvető élelmiszerek esetében alkalmazandó árstop – döntött a kormány szerdai ülésén. A február elsején bejelentett, eredetileg május 1-ig tervezett intézkedés néhány alapvető élelmiszer árát októberi szinten fagyasztotta be. A döntést, és a mostani hosszabbítást a vásárlók biztosan díjazzák, a kereskedelem és az élelmiszeripar már kevésbé: költségeik különösen az orosz-ukrán háború kezdete óta sokat nőttek, amelyet nem érvényesíthettek áraikban, és (a rezsi- és a benzinárstoppal ellentétben) az állam semmilyen módon nem segítette az élelmiszerágazatot a veszteségek kezelésében.
Madárinfluenza miatt a szakemberek 42 ezer darabos pecsenyekacsa-állományt számolnak fel a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján szerdán.
Erdogan török elnök ezer új piac felállítását rendelte el országszerte, hogy így biztosítson megfelelő árú fogyasztási termékeket egy közel 20%-os éves infláció mellett, amiről szerinte egyébként a boltok tehetnek – számol be a hírről a Reuters.
Gigantikus fenntarthatósági kihívások előtt áll a világ 2050-ig, és ezek szükséges megoldása nagyon vonzóvá teszi a magyar agrárgazdaságba való befektetéseket - hangsúlyozta az 57. Közgazdász-vándorgyűlés nyitó szekciójában Nagy István. Az agrárminiszter lényegében új forrásokat és új agrárbefektetéseket szorgalmazott az ágazatnak, hiszen a már ismert uniós forrásokon felül új uniós források várhatóan csak 2023-ban érkeznek, a 3-4 évig tartó finanszírozási rés pedig szavai szerint nem megengedhető egy ennyire fontos ágazat számára.
2016-ban is a diszkontláncok terjeszkedtek a legintenzívebben a magyar élelmiszer-kereskedelem piacán, legaktívabb közülük az Aldi volt. A Tesco ugyanakkor tovább zsugorodott.
Közel 16 millió forint bírságot szabtak ki a nyári élelmiszerlánc ellenőrzések során júliusban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
A fogyasztói árak emelését fontolgatja több kiskereskedelmi vállalkozás a munkaerőhiány miatt - írja a Magyar Idők. A cégek a többletbevételt a munkaerő megtartásához szükséges béremelésekre fordítanák. Az értesülést azóta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) cáfolta.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Nem elégedettek teljesen a befektetők.
Elsősorban a unit-linked termékek miatt.
Magyarország is aggódhat.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?