Úgy látszik, hogy Donald Trump amerikai elnököt – első elnöki ciklusával ellentétben – már nem érdekli, hogy intézkedései milyen károkat okoznak a pénzpiacokon. Úgy tűnik, Trump mostanra megszállottja lett az intézmények leépítésére vonatkozó radikális megközelítésnek, amely többek között a Federal Reserve, a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank ellen irányul.
Az indiai kormány további 514,63 milliárd rúpia (5,90 milliárd dollár) költségvetési kiegészítést kért a parlamenttől a március 31-én záruló pénzügyi évre vonatkozóan – számolt be a Reuters.
Megállapodásra jutott az Európai Bizottság és Egyiptom: mintegy 36 milliárd forintból fejleszthetik az észak-afrikai ország gabonatárolási és logisztikai infrastruktúráját.
Egy friss ukrán kutatás kimutatta, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatások valós mértéke jóval alacsonyabb lehet az elmondottaknál – írja az Ukrajinszka Pravda.
Londoni pénzügyi elemzők számításai szerint a háború előtti éves ukrán hazai össztermék (GDP) több mint negyedébe kerülhet a következő évtized minden évében az ukrajnai háborús károk helyreállítása, ha a kedden kezdődött orosz-amerikai tárgyalásokon sikerül békemegállapodásra jutni.
Dél-Korea egy főre jutó bruttó hazai terméke a becslések szerint 2024-ben meghaladta a 36 ezer dollárt, ezzel a fejlettségi mutatója meghaladhattta a japán szintet - írja a The Korea Herald.
A világ leggazdagabbjai tovább gazdagodnak, miközben a szegénység mértéke alig csökken világszinten - derül ki az Oxfam legfrissebb jelentéséből. A jótékonysági szervezet adatai szerint a milliárdosok vagyona rekordmértékben nőtt az elmúlt évben, és ez a tendencia várhatóan folytatódni fog. A jelentés rávilágít a növekvő gazdasági egyenlőtlenségekre és sürgeti a kormányokat, hogy tegyenek lépéseket a helyzet javítására - közölte a Cnbc.
Ahogy közeledünk az év végéhez, és előre tekintünk 2025-re, az ünnepek alatt elgondolkodunk azon, hogy mit értünk el, és hogyan tehetjük jobbá a következő évet – miként érhetjük el személyes céljainkat, adhatunk vissza a közösségünknek, és járulhatunk hozzá a világ jobbá tételéhez.
Az Európai Unióból kifelé irányuló személyes pénzátutalások értéke folyamatosan növekszik, 2023-ban elérte az 50 milliárd eurót, míg a beáramló összegek stagnáltak, mindössze 14 milliárd eurót tettek ki. A legtöbb pénz a kelet-európai országokba érkezik, Magyarországon a pozitív egyenleg 538,8 millió euró.
Az Egyesült Államok elnöke, Joe Biden jelentős bejelentésre készül a Világbank Nemzetközi Fejlesztési Társulása (IDA) alapjának feltöltésével kapcsolatban, amely a világ legszegényebb országait hivatott támogatni. Emellett egy új, kétoldalú együttműködés is körvonalazódik Brazíliával a tiszta energia területén.
Az olasz jegybank vezetője figyelmeztetett a protekcionizmus veszélyeire, különösen Donald Trump megválasztása után, amely felerősítette a kereskedelmi háborúktól való félelmeket. A nemzetközi közösséget együttműködésre szólította fel a globális kihívások kezelése érdekében.
A világ válaszúthoz érkezett: az egyik út a még nagyobb mértékű globális széttöredezettséghez és a válságok elmélyüléséhez vezet, a másik pedig esélyt kínál az egyes országok egyéni, illetve közös jólétének elérésére a közös problémák közös megoldásain keresztül. Bár egyértelmű, melyik utat kellene választani, ennek a döntésnek az eredménye attól függ, hogy képesek leszünk-e a meglévő nemzetközi intézmények átalakítására. A kétrészes cikk első része főként az IMF-et, kisebb részben a Világbankot övező problémák azonosításáról szólt, míg ebben a második részben a szerzők a nemzetközi rendszer és intézményei átalakításának általuk kívánatosnak tartott módját (az ötödik világrendre való átállást) mutatják be.
A világ válaszúthoz érkezett: az egyik út a még nagyobb mértékű globális széttöredezettséghez és a válságok elmélyüléséhez vezet, a másik pedig esélyt kínál az egyes országok egyéni, illetve közös jólétének elérésére a közös problémák közös megoldásain keresztül. Bár egyértelmű, melyik utat kellene választani, ennek a döntésnek az eredménye attól függ, hogy képesek leszünk-e a meglévő nemzetközi intézmények átalakítására. A kétrészes cikk első része főként az IMF-et, kisebb részben a Világbankot övező problémák azonosításáról szól.
A feltörekvő piaci devizák gyengültek hétfőn, miközben a dollár erősödött. A befektetők Donald Trump esetleges visszatérésére spekulálnak, ami hatással lehet a globális pénzpiacokra.
Az IMF vezetője szerint a magas adósság és az alacsony növekedés továbbra is a világgazdaság fő kihívásai. Kristalina Georgieva figyelmeztetett a nemzetközi kereskedelem korlátozásának veszélyeire, és aggodalmát fejezte ki a geopolitikai feszültségek miatt. Az IMF és a Világbank közelgő éves ülésén a globális gazdasági kilátások, a szegénység felszámolása és a zöld átállás lesznek a fő témák - írja a CNBC.
Nagyobb támogatást kért csütörtökön Denisz Smihal ukrán miniszterelnök az országa területének negyedét ellepő aknák és fel nem robbant bombák biztonságos eltávolítása céljából egy svájci konferencián.
Nem engednének a riválisnak.
Kína és az EU is bejelentett viszontvámokat.
Nagy a bizonytalanság.
Főleg a részvényalapok zakóztak nagyot az elmúlt egy hétben.
Videóban jelentkezett.
Folytatódik a vámháború.
Harmadszor meglepetés idén a havi inflációs szint, most pozitív irányba.
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.