A párizsi Notre-Dame székesegyház december 7-én, szombaton este 7 órakor egy ünnepség keretében nyitja meg újra kapuit. Az ikonikus műemlék öt és fél évig volt zárva, miután 2019-ben pusztító tűzvész okozott jelentős károkat az épületben, megsemmisítve annak tetőzetét és tornyát.
Donald Trump leendő amerikai elnök közösségi oldalán hétfőn bejelentette, hogy szombaton Párizsba utazik.
Ma még kordon és szögesdrót védi, négy hét múlva viszont már a nagyközönség számára is látogathatóvá válik a párizsi Miasszonyunk-székesegyház. A 2019 áprilisában elszenvedett, milliók által aggodalommal figyelt tűzvész másnapján a Groupama rögtön 1300 tölgyet ajánlott fel saját erdeiből a tetőszerkezet helyreállítására. Meglátogattuk azt a normandiai erdőt a napokban a biztosítóval, ahonnan a több mint százéves faanyagot a Szajna vizén a francia fővárosba szállították, hogy aztán a középkori ácsok technikáit követve alkossák újra, ami a tűzben odaveszett.
Valamelyest javult a helyzet Kalifornia déli részén, ahol a Santa Ana névre keresztelt szélvihar jelenség hosszantartó erős szelet és tűveszélyes időjárást hozott. Szerda óta már több mint 20 ezer hektárnyi terület égett lett a térségben – írja a CNN.
Alig három hónappal a székesegyház újbóli megnyitása előtt visszatért csütörtökön a Notre-Dame-ba az északi harangtoronynak a 2019-es tűzvészben megrongálódott nyolc harangja: a legnagyobb, több mint négytonnás Gabrieltől a legkisebb, kevesebb mint egytonnás Jean-Marie-ig.
A Spanyolországból érkező tűzoltórepülők segítségével sikerült megfékezni az augusztus 14. óta tomboló erdőtüzet Madeirán – jelentette be António Nunes, a helyi polgári védelem vezetője szombaton az MTI szerint.
Visszahelyezték a kakast szombaton a 2019-ben részben leégett párizsi Notre-Dame-székesegyház huszártornyára.
Egy új tanulmány szerint az éghajlatváltozás miatt több villámlás érheti a Föld északi részein található erdőket, ami növeli az erdőtüzek kockázatát. A kutatók figyelmeztetnek: ez országméretű megatűz-komplexumok kialakulásához is vezethet – írta meg a brit BBC.
Újabb erdőtűz pusztít a Spanyolországhoz tartozó Tenerife szigetén, háromezer embernek el kellett hagyni otthonát – közölte csütörtökön a kanári-szigeteki helyi kormányzat.
Több mint 600 tűzoltó küzdött a lángokkal vasárnap Görögországban helikopterek és repülőgépek támogatásával, több európai ország segítségével a még pusztító három nagyobb erdőtűznél.
Hawaii tűzvész sújtotta Maui szigetén a hatóságok 1000 és 1100 közé tették az változatlanul eltűntként nyilvántartott emberek számát szerdán.
A hawaii Mauira látogatott Joe Biden amerikai elnök hétfőn, hogy a helyszínen tájékozódjon a helyzetről a legalább száztizennégy ember életét követelő tűzvész után.
A kanadai Északnyugati Területeken pusztító erdőtüzek megközelítették a régió fővárosát, ezért szerdán este elrendelték Yellowknife csaknem 20 ezer lakosának evakuálását.
Az erdőtűz sújtotta Maui szigetén megnyitották a természeti katasztrófa miatt lezárt fontosabb utakat, és az iskolák is elkezdték a tanévre a felkészülést, miközben Lahaina városának romjai között változatlanul az áldozatok maradványai után kutatnak. A múlt keddi tűzvész okainak vizsgálata arra mutat, hogy a leszakadó, feszültség alatti elektromos vezetékek lobbanthatták lángra a száraz aljnövényzetet.
Az Amerikai Egyesült Államok elnöke, Joe Biden kijelentette, hogy "amint lehet" Hawaiira utazik, de jelenleg "nem akar útban lenni". Biden azt is elmondta, hogy minden rendelkezésre álló szövetségi eszközt felhasználnak az erőfeszítésekhez - számolt be a brit BBC.
Majdnem száz ember biztosan meghalt és több ezren vesztették el az otthonokukat, megélhetésüket a Hawaii-hoz tartozó Maui szigetén tomboló tűzvész miatt. Lahaina városában hatalmas a pusztítás, az anyagi károkat még csak megbecsülni is nehéz. A helyiek fosztogatókról, hiányos vízellátásról beszélnek az amerikai médiának. Azt még mindig nem tudni, hogy pontosan mi okozta Amerika modern történelmének leghalálosabb tűzvészét, de a legtöbben a klímaváltozásnak tudják be azt, hogy a lángok ekkora pusztítást tudtak okozni.
Hosszabb határidőt szabott magának.
Úgy tűnik, mégis megoldódott a kérdés.
Mindenáron megbuktatná a brit kormányt.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.