A legfrissebb adatok szerint Kína külföldi közvetlen tőkeberuházásai (FDI) rekordszámú növekedést mutattak, 2024 második negyedévében körülbelül 71 milliárd dollárral bővültek. A Kínai Állami Valutaigazgatóság (SAFE) által közzétett, módosított adatok szerint ez több mint 80%-os éves növekedést jelent, és a legmagasabb szintet jelenti az 1998-as adatok óta – írja a Bloomberg, amely szerint befektetéseket jórészt olyan szektorok vezetik, ahol Kína már most is versenytársai előtt jár, mint az elektromos járművek és a napenergia. De a Rhodium Group felmérése szerint a valóság teljesen más.
Egy 10 milliárd dolláros vagyont kezelő amerikai ingatlanalap likviditása fogytán van, mivel a befektetők elkezdték kivonni a pénzüket a kereskedelmi ingatlanszektorral kapcsolatos aggodalmaik miatt – írja a Financial Times.
Két éve nem látott dolog történt a befektetési alapok piacán: csökkent a kezelt vagyon áprilisban, mégpedig közel 6 milliárd forinttal. Ami ennél is nagyobb meglepetésként hathat: 2022 áprilisa óta most először haladta meg a befektetők tőkekivonása a pénzbeáramlást a kötvényalapoknál. Mi folyik itt?
Márciusban a befektetők 9,9 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki a fedezeti alapokból, amivel így már a 22. egymást követő hónapban haladták meg a tőkekivonások a befektetéseket, a pozitív hozamok ellenére - jelentette be a Nasdaq eVestment.
A külföldi értékpapírokba fektető kínai befektetési alapok a hatóságok nyomására bejelentették, hogy felfüggesztik, illetve korlátozzák a lakossági befektetők felé való értékesítést. A lépés mögött egyértelműen a belföldi részvények iránti gyér kereslet felrázása áll – írja a Financial Times.
Idén eddig 80 milliárd dollárnyi nettó tőke áramlott ki a hedge fundokból, annak ellenére, hogy mindeközben mintegy 119 milliárd dollárnyi nettó nyereséget értek el ugyanezen időszak alatt.
A Fidelity Investments azt tervezi, hogy 13 milliárd dollárt kezelő befektetési alapot alakít át ETF-re – számol be a hírről a Bloomberg.
Egyre nőnek az aggodalmak az európai kereskedelmiingatlan-piac állapota miatt - írja a CNBC. Egyes elemzők szerint a márciusi bankválságokat követően egy esetleges tőkekiáramlás az ingatlanszektorban is erős visszaesését okozhat.
Az EKB a kereskedelmi ingatlanokba fektető ingatlanalapok erősebb szabályozását vetette fel annak érdekében, hogy az ezermilliárd eurónyi vagyont kezelő szektor ne okozzon likviditási válságot, ha a befektetők hirtelen vonnák ki belőlük a pénzüket – számol be a hírről a Financial Times.
Az ISS Market Intelligence szerint 2027 végére az indexkövető alapokban kezelt vagyon meghaladja az aktívan kezelt alapokban lévőt az Egyesült Államokban – írja a Financial Times.
Egy friss kutatás eredményei szerint a tőzsdén kereskedett alapok befektetői barométerként szolgálnak arra, hogy mit nem szabad megvenni, mivel úgy tűnik, többlethozamot lehet elérni, ha shortoljuk azokat az alapokat, amelyeknél a legnagyobb a tőkebeáramlás, és longoljuk azokat, amelyeknél a legnagyobb a pénzkiáramlás – számol be a hírről a Financial Times.
A világ legnagyobb, tőzsdén kereskedett alapja közel három évtizedes történetének legsúlyosabb havi tőkekiáramlását könyvelhette el, miután a befektetők tömegesen adtak bele a tegnapi tőzsdei felpattanásba.
Már tényleg csak karnyújtásnyira van az újabb mérföldkő a magyar befektetési alapoknak, egyelőre azonban februárban sem tudta elérni a 7000 milliárd forintos szintet a szektor kezelt vagyona. A friss adatok szerint a briliáns évzárást egy meglehetősen álmos évkezdet követte, ebben szerepet játszhat, hogy a kategóriák teljesítménye jóval elmarad a tavaly év végén látott felfutástól.
Kijött a Morningstar friss listája arról, melyek voltak tavaly a legkeresettebb és legnagyobb tőkekiáramlást elszenvedő alapkezelők. A Franklin Templeton végzett például az élen a legtöbb ügyfélpénzt elvesztők sorában – írja a Financial Times.
A korábban még a legtöbb tőkét bevonzó befektetési alapok már a kanyarban sincsenek, a kezelt vagyonuk jelentősen visszaesett, és az egykori nyolc befektetői kedvenc közül csupán egy tudta megverni referenciaindexét – számol be a hírről a Financial Times.
Rekord alacsony szintre csökkent a lakossági befektetők brit részvényalapokban tartott pénze, miután a megtakarítók közel 1,3 milliárd fontot vontak ki a kategóriából a Brexittől és a koronavírustól való félelem miatt – írja a Financial Times.
Szegeden alacsony a munkanélküliség.
Pluszban van majdnem minden amerikai tőzsdeindex.
Ez nem a helyzet rendezése irányába tett lépés.
Mohamed A. El-Erian írása.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?