Az elmúlt másfél év volt a globális bankszektor legjobb időszaka legalább 2007 óta. Az emelkedő kamatkörnyezet évi 280 milliárd dollárral növelte a bankszektor eredményét egy relatíve kedvező hitelpiaci környezetben, így tavaly már 12%-os tőkearányos nyereséget értek el a bankok, ami idén 13%-ra emelkedhet – állapította meg friss globális banki tanulmányában a McKinsey. A tanácsadócég szerint eljött az idő arra, hogy a kevésbé sikeresen működő bankok a strukturális és makrogazdasági változások közepette újragondolják üzleti modelljüket.
Ahogy a régiós bankpiacon az OTP a legnagyobb akviráló, úgy jó esély van arra, hogy a biztosítási piacon hamarosan a magyar állam és a nevében eljáró Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lesz a legnagyobb felvásárló. Az első lépéseket az Aegon és az Union biztosítók 45%-ának már lezárt és a Posta Biztosító 67%-ának még folyamatban lévő megvásárlásával már megtette a magyar állam, de messze még a cél, az 50% fölötti hazai tulajdon elérése. Ebből a szempontból is érdekes a Deloitte friss tanulmánya, amely bemutatja a közelmúltban megvalósult régiós biztosítási piaci tranzakciókat és az egyes résztvevők mozgatórugóit. A magyar tulajdonosok biztosításpiaci terjeszkedésével szerdai Biztosítás 2023 konferenciánkon is foglalkozunk.
Tovább bővül a Magyarországon már egy éve működő EY Global Delivery Services (EY GDS), az EY globális szolgáltatóközpontja - közölte a nemzetközi tanácsadó cég kedden az MTI-vel.
Egyre nagyobb a nyomás a Modernán és a Pfizeren, miután több tanácsadó cég is amellett foglalt állás, hogy meg kell osztaniuk a vakcinatechnológiájukat fejlődő országokkal.
Hogy állunk Magyarországon a munkahelyi diverzitás kérdésével, és milyen fejlődési lehetőségek vannak a vállalati, üzleti szektorban?
Szinte felfoghatatlan mennyiségű adat keletkezik a világban: de hogy tudjuk ezt megérteni, és hogy tudjuk jól használni, felhasználni?
2021. június 1-től Bíró Balázs tölti be a Deloitte Magyarország vezérigazgatói pozícióját, a vele készült interjúnk itt olvasható.
Rencz Botond, az EY Magyarország vezérigazgatója irányítja a globális tanácsadócég nyolc országot magába foglaló közép-európai csoportját 2021. január elsejétől - közölte hétfőn az EY Magyarország.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szakértők szerint több legyet is ütött egy csapással Kijev.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?