Kiderült, moduláris atomtechnológiát vásárol a Google

Kiderült, moduláris atomtechnológiát vásárol a Google

A Google hat SMR (kisméretű moduláris nukleáris reaktor) telepítésére kötött megállapodást a Kairos Powerrel, ezzel az első techcég lett, amely nukleáris erőműveket rendel adatközpontjainak energiaellátására.

Mikor jönnek már a kis moduláris atomreaktorok Magyarországra?

Mikor jönnek már a kis moduláris atomreaktorok Magyarországra?

Magyarország energiaellátásának biztonsága és szabályozhatósága csak akkor garantálható, ha a tervezett nagy erőmű-beruházások megvalósulnak. Az időjárásfüggő megújulók mellett szükség van stabil, nagy kapacitású erőművekre, amelyek képesek kiegyensúlyozni a rendszert, és biztosítani a folyamatos energiaellátást – jelentette ki Losonczy Géza, a KPMG Head of Energy & Utility Advisory Services Associate Partnere, a Portfolio Energy Investment Forum konferencián. Érdemes lenne elgondolkodni SMR-ek telepítésében is, a villamosenergia-elosztóhálózat pedig már nagyon várja a szivattyús tározós vízerőműveket is.

Kovács Pál: egy kis moduláris reaktor lehet a harmadik atomerőmű Magyarországon

Kovács Pál: egy kis moduláris reaktor lehet a harmadik atomerőmű Magyarországon

Magyarország egy harmadik atomerőmű építését fontolgatja, de nem a meglévő Paksi Atomerőmű telephelyén – közölte Kovács Pál, az atomerőmű igazgatója, kabinetfőnök a RIA Novosztyinak adott interjújában. Kovács kijelentette, hogy az új erőmű technológiáját csak a megfelelő helyszín kiválasztása után határozzák meg. Elméletileg az új erőmű egy kis moduláris reaktor (SMR) lehetne, amely technológiából egyelőre csak az oroszok gyártottak működő változatot.

Exportálni kezdte a Roszatom a kis moduláris atomreaktor technológiáját

Vlagyimir Putyin orosz elnök üzbegisztáni látogatása során módosították az üzbegisztáni atomerőmű építéséról szóló korábbi kormányközi megállapodást, amely szerint egy kis teljesítményű atomerőmű épül Üzbegisztánban orosz technológiával - derült ki a Roszatom keddi közleményéből. A projektre már le is szerződött a két ország, amely értelmében egy hat blokkból álló, 330 MW-os összkapacitású erőmű épül fel a következő években a sarkvidéki atomjégtörő hajókon már kipróbált technológia nyomán.

Hat cég ment át a kis moduláris reaktorok brit szűrőjén

Hat cég ment át a kis moduláris reaktorok brit szűrőjén

Hat vállalat, köztük a brit Rolls-Royce, ment át a brit kormány kis moduláris atomreaktorok (SMR) fejlesztőinek kiválasztására kiírt versenye első szakaszán – közölte hétfőn a fejleményt a brit kormány. A Rolls-Royce szakértője is részt vesz a Portfolio október 5-i Energy Investment Forum konferencián és éppen az SMR technológia előnyeiről fog beszélni az orosz fosszilis energiahordozókról való leválás és a klímacélok teljesítése által jelentett együttes kihívások kapcsán.

Megkapta a Roszatom az első kis moduláris reaktorhoz az építési engedélyt

Az orosz nukleáris szabályozó hatóság engedélyezte az első orosz szárazföldi kis teljesítményű moduláris atomreaktor – angol rövidítéssel SMR - felépítését Jakutföldön, az Oroszországi Föderáció távol-keleti régiójában - derült ki a Roszatom közleményéből. A várhatóan 2028-ra elkészülő orosz létesítmény az egyik első képviselője lesz a világszerte gyors ütemben fejlesztett innovatív technológiának. 

Összefogott Bill Gates és Warren Buffett, így zöldítenék ki Amerikát

Összefogott Bill Gates és Warren Buffett, így zöldítenék ki Amerikát

A két milliárdos üzletember érdekeltségi körébe tartozó cégek az amerikai Wyomingban hoznának létre egy fejlett atomerőművet, amely az új típusú Natrium technológiára épülne. A projekt célja, hogy csökkentse a károsanyag-kibocsátást az államban, amely Amerika legnagyobb széntermelője.

A polcról levehető atomerőmű lehet a következő nagy dobás az energetikában

A polcról levehető atomerőmű lehet a következő nagy dobás az energetikában

A következő évtizedekben korábban elképzelhetetlen mennyiségű tiszta áramra lesz szükség globálisan, nem csak az abszolút energiaigény emelkedése, de a régi termelő kapacitások kiváltása érdekében is. Bár a megújulók és az ezeket kiegyenlíteni képes energiatároló technológiák is fejlődnek, áruk pedig csökken, valószínű, hogy a nukleáris energia a nagy erőművek mellett, de inkább azok helyett kisebb egységek formájában fontos szerepet kaphat a jövő energiatermelésében - állítja a Policy Exchange nevű konzervatív londoni gazdasági-társadalmi kutatóműhely neve alatt megjelent jelentés. Az úgynevezett kis moduláris nukleáris reaktorok (SMR) kulcsfontosságúak lehetnek a villamos energia termelés szénmentesítéséhez és a kibocsátáscsökkentési célok eléréséhez.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jöhet a 450-es euró 2025-ben?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.