Elértük-e már az üvegplafont a magánorvosoknál fizetendő díjaknál? Attól függ, mekkora a baj

Elértük-e már az üvegplafont a magánorvosoknál fizetendő díjaknál? Attól függ, mekkora a baj

Ha nagy a baj, és nem halasztható egy adott egészségügyi probléma kezelése, akkor nem találkoznak üvegplafonnal a magánegészségügyi cégek a szolgáltatásaik díjaik megfizethetősége terén, erre áldoznak az emberek - hangzott el a Portfolio Private Health Forum 2024 konferenciájának panelbeszélgetésén, amelyen magánegészségügyi szolgáltató cégek vezetői vitatták meg a piacon belüli verseny kérdését. Nagyobb problémaként említették meg az elszálló orvosbéreket.

Ki kell szabadítani az egészségügyet a politika fogságából

Ki kell szabadítani az egészségügyet a politika fogságából

Az egészségügyi rendszer előtt álló kihívásokról és lehetséges megoldásokról beszélt Bodrogi József egészségügyi közgazdász a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencián. Szóba került az egészségügyi dolgozók elvándorlásának problémája és a rendszer alulfinanszírozottsága is.

A játékkórházak ideje lejárt! - Ítéletet mondtak a hazai egészségügyről

A játékkórházak ideje lejárt! - Ítéletet mondtak a hazai egészségügyről

Az állam számára nagy anyagi terhet jelentő, és az ellátottakra veszélyt jelentő játékkórházakat, kórházparódiákat meg kell szüntetni - mondta Fábián Lajos, a VOSZ egészségügyi tagozatának elnöke a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencián. A szakember, aki aki egyben a TritonLife csoport társalapító tulajdonosa, elnöke kiemelte: valódi és működtethető regionális ellátó centrumokat kell kijelölni, működtetni a valóban progresszív ellátás érdekében. Az előadását követő panelbeszélgetésen pedig a VOSZ egészségügyi tagozatának szekcióelnökei  ismertették a saját szegmensükben működő magánegészségügyi cégek helyzetét.

Modellváltás kell az egészségügyben

Modellváltás kell az egészségügyben

Modellváltás szükséges a magyar egészségügyben annak érdekében, hogy az ne legyen fragmentált, a betegek egy helyen kapják meg a szükséges ellátást, illetve megálljon az orvosok elvándorlása. Ez egy társfinanszírozási modell a köz- és a magánegészségügy között - mondta Ahmet E. Usta, a Liv Duna Medical Center ügyvezető igazgatója a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencián.

Így csökkenthető az állami egészségügyre nehezedő nyomás! - Alternatívát javasol a török menedzser

Így csökkenthető az állami egészségügyre nehezedő nyomás! - Alternatívát javasol a török menedzser

A budapesti magánkórház fontos lépés a Liv Hospital csoport életében a terjeszkedés szempontjából, de csak az első a sorban. Még idén várhatóan Ausztriában, Németországban és az Egyesült Királyságban is megjelenünk - jelezte a Portfolio-nak adott interjújában Ahmet E. Usta, a Liv Duna Medical Center ügyvezető igazgatója, aki ott lesz a csütörtöki Private Health Forum konferenciánkon. Lassan egy éve vette át a török magánkórház-hálózat a Duna-parti intézmény működtetését, ennek az időszaknak az eredményeiről is kérdeztük a vezetőt. Elmondása szerint az EBITDA-marzsot közel megduplázták, de ez még nem az a szint, amivel elégedettek lennének. Külön kiemelte lapunknak nyilatkozva, hogy szorgalmazza az orvosok teljes munkaidős foglalkoztatási modelljét, mert meglátása szerint ez szolgálná megfelelően a páciensközpontú működést. Ennek kapcsán konkrét javaslatokat is megfogalmazott.

Újfajta finanszírozást kapnak a magyar kórházak – Fellélegezhetnek végre a beszállítók?

Újfajta finanszírozást kapnak a magyar kórházak – Fellélegezhetnek végre a beszállítók?

Augusztus végére 86 milliárd forintra emelkedett vissza az egyetemi klinikák és a közfinanszírozott kórházak lejárt tartozásállománya, vagyis szeptemberre ott fog tartani a rendszer ebből a szempontból, mint a nyári többlépcsős konszolidáció előtt. A kormány viszont már döntött egy rendszeres, havi alapon járó többletforrásról a kórházak számára, ami az orvostechnikai beszállító cégek értékelése szerint rendkívül előremutató lépés lenne. Az egészségügyi beszállítók aktuális helyzetéről és a kormányzati intézkedés értékeléséről, lehetséges hatásairól beszélgettünk Rádai Tamással, az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesületének igazgatójával, és Rásky Lászlóval, az Orvostechnikai Szövetség főtitkárával.

Teljessé vált a Private Health Forum 2024 programja - Most még lehet jelentkezni!

Teljessé vált a Private Health Forum 2024 programja - Most még lehet jelentkezni!

Összesen ötven előadó és panelbeszégetés résztvevő, hat szekció, hét kerekasztalbeszélgetés, a legfontosabb témák, a legjelentősebb piaci szereplők - elöljáróban így lehet jellemezni a Portfolio 8. alkalommal megrendezett Private Health Forum című rendezvényét, ami nem véletlen lett a magánegészségügyi szektor legnagyobb találkozási pontja. Bemutatjuk a programot és azokat, akik már biztosan ott lesznek a rendezvényen.

Ők mentik meg a magyar egészségügyet?

Ők mentik meg a magyar egészségügyet?

Mi van a magyar magánegészségügyben a hazai multiklinikákon túl? A robotsebészet már a jelen Magyarországon is, nem csak az állami ellátásban, hanem a privát oldalon is? A vállalatok menthetik meg a magyar egészségügyet a finanszírozás csatornáján keresztül? Ezek az új témák mind terítékre kerülnek a szeptember 26-i Private Health Forum konferenciánkon, amire most érdemes még regisztrálni.

Most te is beszállhatsz a magánegészségügybe - Népbetegségre ad ez valódi megoldást

Most te is beszállhatsz a magánegészségügybe - Népbetegségre ad ez valódi megoldást

A mozgásszervi problémák tömegesen vannak jelen a magyarok körében, az életmódunk egész egyszerűen ezzel jár. A preventív jellegű tudatosság és gondolkodás pedig még nem jellemzi a magyarokat. Megoldás viszont van a helyzetre - vallja Czeglédi Tamás, a MozgásKlinika egészségügyi és technológiai üzletfejlesztője. A szakember a Portfolio-nak adott interjújában beszélt arról is, hogy milyen tervei vannak a franchise-rendszerben terjeszkedő és mára a legnagyobb hazai gyógytorna rendelő hálózattá bővülő társaságnak

Ez a halál csókja a magyar egészségügyben

Ez a halál csókja a magyar egészségügyben

A piaci biztosítók, a vállalatok, az egészségpénztárak és bármilyen más forrás formális, jogszabályok által is szabályozott bevonása elkerülhetetlen - vetítette előre a Portfolio-nak adott interjújában Fábián Lajos Károly, a VOSZ Egészségügyi Tagozatának elnöke, akivel a szervezethez tartozó tagvállalatok helyzetéről is részletesen beszéltünk. Elmondása szerint a helyzet általánosságban romlott, tagszervezeteik nagyobb része komoly pénzügyi problémákkal küzd. A fekvő- és járóbetegszolgáltatók helyzete kapcsán rámutatott arra, hogy sok szolgáltató egyre kiszolgáltatottabb helyzetben van az elszálló orvosi jövedelmek finanszírozása miatt. A szakember szerint bizonyos esetekben egyszerűen határt kellene szabni a bérekre, amelyek egyes esetekben már nem csak a nyugat-európai, de amerikai szinteket is meghaladják. A TritonLife alapító-társtulajdonosa arról is részletesen szólt, hogy milyen intézkedések megtételére lenne szükség, hogy jobb legyen a magyar egészségügy és egyúttal felvetette az egyén felelősségét a saját egészségéért. Ennek kapcsán részletesen beszélt saját példájáról is.

Mégis mi folyik most a magyar egészségügyben?

Mégis mi folyik most a magyar egészségügyben?

A 2023-as szenvedős év után kezd helyreállni a kereslet a magyarországi magánegészségügyi szolgáltatások iránt, a legnagyobb multiklinikák új tervekkel jelennek meg a piacon. Közben az állami egészségügy háza tájáról nem érkeznek kellemes hírek, az elmúlt időszakban a betegek hozzáférése nem javult. De mégis mitől lesz tartós növekedés a magánegészségügyben, mennyire volt válságálló a szektor és mit hoz az egyre erősebb verseny a piacon? Várható-e érdemi új állami szabályozás ezen a téren? Mit tudnak a single speciality szolgáltatók, és mire készülnek? Izgalmas kérdésekre adunk választ a szeptember 26-i Private Health Forumon, ahol hatalmas újításra is készülünk a programban.

Más útra tér a magyar magánegészségügy

Más útra tér a magyar magánegészségügy

Az egészségügy hosszú távon megtérülő és kockázatos üzlet. Könnyű ide befektetni, de nagyon nehéz azon keresni. Ezért sem jönnek tömegesen a külföldi befektetők a magyar szolgáltatói piacra - értékelte az aktuális piaci helyzetet a Portfolio-nak adott interjújában Haraszti Péter, a TritonLife vezérigazgatója, aki azt vetíti előre: a magánegészségügy kínálati oldala fog változni, azonban a konszolidáció nem úgy zajlik majd, ahogy eddig. A 2023-as árbevételi számok alapján a legnagyobb hazai magánklinika alapítója beszélt a társaság növekedési terveiről, az árbevétel-kilátásokról és arról is, hogy milyen ellátásokkal kívánják bővíteni a szolgáltatások palettáját. Azt is jelezte: új piacra lépnek be, a vállalati ügyfelekért szállnak versenybe különleges értékajánlattal.

Szenvedve fejlődtek a hazai magánklinikák - Mire elég a 100 eurós vizitdíj Magyarországon?

Szenvedve fejlődtek a hazai magánklinikák - Mire elég a 100 eurós vizitdíj Magyarországon?

Több oldalról is prés alatt vannak a Magyarországon működő legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatók. Miközben tevékenységükből fakadóan egyedi kockázatot futnak (egészségről, gyógyításról és végső soron emberéletekről beszélünk), a szektor nyereségessége a legutolsó adatok alapján inkább romlik. Ez pedig alapvetően abból fakad, hogy nemcsak a betegekért folyik egyre élesebb verseny, de a - magánklinikák kapacitását valójában meghatározó - szakemberekért is ádáz harcot vívnak a szereplők. A kilátások is nagyon érdekesek: a betegek beáramlása tovább növekedhet, ami kedvező trend az árbevétel szempontjából, viszont a rendelkezésre álló humánerőforrás tekintetében nem várható javulás, ami azt is jelenti, hogy a szűkös HR-kínálat miatt, valamint az orvosok kimagasló alkupozíciója végett (és mivel számtalan lehetőség közül választhatnak, állami és magán szektor) a következő években is nyomás alatt maradhatnak a marzsok. Pozitív fordulat akkor jöhetne, ha a szolgáltatók a megemelkedő költségek egyre nagyobb részét tudnák továbbhárítani a betegekre, akik már most is jellemzően a 40 ezer forintos vizitdíjakkal találkoznak. És akkor még az állam szabályozó erejét meg sem említettük.

Megérkezett ROSA, a robotsebész a magyar magánegészségügybe

Megérkezett ROSA, a robotsebész a magyar magánegészségügybe

Idén augusztusban mintegy félmilliárd forintos beruházással elindítja az ország első Ortopéd Robotsebészeti Centrumát az Emineo Magánkórház. A központ ortopéd sebészeit amerikai fejlesztésű ROSA robot támogatja. A robot a folyamatosan frissülő mesterséges intelligencia alkalmazásával – több százezer műtét tapasztalatai alapján –, valós időben segíti a sebészt az operáció során. A friss bejelentés apropóján bemutatják, hogy idehaza hol, milyen csúcstechnológiás robotasszisztált beavatkozások indultak, vagy indulnak el.

Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú

Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú

Az egészségügyi adat felértékelődött és rácsatlakozott egyfajta aranyláz. Több százmillió dolláros startupok jöttek létre, amelyek mesterséges intelligencia-alapon közelítik meg egy-egy probléma megoldását. De elérkezett ahhoz a ponthoz az ügy, amikor fel kell tenni a kérdést: meddig engedjük, hogy egy-egy projekt szigetszerűen, szigorúan csak üzleti szempontokat szem előtt tartva bontakozzon ki, és mikortól beszélünk arról, hogy rendszerképességre kell törekedni - hívta fel a figyelmet a Portfolio-nak adott interjújában Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, aki exkluzív információkat is megosztott lapunkkal annak kapcsán, hogy nemrégiben Harvard Egyetem Kennedy Kormányzati Iskolájának kutatóközpontjának senior munkatársává választották ki. Az egészségügyi rendszerek szakértőjével beszélgettünk emellett a mesterséges intelligencia ágazatban való gyakorlati hasznosulásáról, annak kockázatairól, az adatgyarmatosítás jelenségéről, a hazai jó példákról, a magyarországi adattudományi hálózatokról, valamint a kiberveszélyekről.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ürge-Vorsatz Diána: egészen megdöbbentő a helyzet, a fennmaradás a tét
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.