Az olajpiac szereplői jelentős mértékű ügyleteket kötöttek az amerikai nyersolaj határidős piacán, felkészülve arra az eshetőségre, hogy a közel-keleti feszültségek fokozódása miatt az árak akár a 100 dolláros hordónkénti szintet is elérhetik. Ez a lépés különösen az amerikai választásokat követő időszakra vonatkozik, amikor a geopolitikai bizonytalanság fokozódhat - számolt be a Bloomberg.
Az OPEC+ egy hónappal elhalasztotta a tervezett olajkitermelés-növelést, amit eredetileg decemberre ütemeztek. A döntés hátterében a gyenge kínai kereslet és a csoporton kívüli növekvő kínálat áll, amelyek továbbra is nyomást gyakorolnak az olajpiacra. A szervezet vasárnapi közleménye szerint a tagországok megerősítették elkötelezettségüket a kibocsátási célok teljes betartása mellett.
Emelkedésbe kapcsolt ma az olaj ára, miután a legfrissebb adatok szerint az amerikai nyersolaj- és benzinkészletek váratlanul visszaestek, valamint felröppentek a hírek az OPEC+ tervezett termelésnövelésének esetleges elhalasztásáról. A piac érzékenyen reagált az új információkra, ami a Brent árának több mint 2%-os emelkedését eredményezte.
Hatalmas a bizonytalanság az olajpiacon, egyre nagyobb kilengések mentén alakul az árfolyam. Most épp lefelé vette az irányt a Brent, amire egy hétvégi esemény a magyarázat.
A Mol arra számít, hogy finomítói 2026 végére képesek lesznek mind az orosz, mind a nem orosz nyersolajok feldolgozására, egy évvel később, mint tervezték, mivel néhány projekt késik, nyilatkozta Sverla Viktor, a Mol stratégiáért és fenntarthatóságért felelős vezetője a Reutersnek.
Az olajárak jelentős emelkedést mutattak az elmúlt napokban, miközben a piac feszülten figyeli az izraeli-iráni konfliktus alakulását. A piac szereplők attól tartanak, hogy egy esetleges izraeli csapás az iráni olajlétesítmények ellen komoly hatással lehet a globális kőolajpiacra, de még csak nem is ez a legrosszabb forgatókönyv - írta meg a Cnbc.
A szaúdi állami olajvállalat, az Aramco megemelte az ázsiai vevők piacára érkező olaj árát, miközben az Egyesült Államokba és az Európába irányuló szállítmányok esetében csökkentést vezetett be. A lépés hátterében az indoklás szerint a nyersolajpiac fokozott volatilitása áll, amit a közel-keleti konfliktus legújabb fejleményei okoznak - írta meg a Bloomberg.
Az OPEC+ országok "előrelátó" lépéseket tesznek az olajpiacon, hogy biztosítsák a jövőbeni stabil ellátást - a TASZSZ hírügynökség hétfői jelentése szerint így fogalmazott Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes, aki kiemelte a kitermelés csökkentésének stratégiai fontosságát.
Az orosz Lukoil várhatóan októberben újraindítja a kőolajszállításokat a Barátság kőolajvezetéken keresztül Szlovákiába és Magyarországra. A Mol Nyrt. hétfőn jelentette be, hogy megállapodásokat kötött a nyersolaj szállításáról, most pedig a Reuters két forrása közölte a szállítási tervek részleteit is.
A két napja tartó csökkenés után ma emelkedik az olajár, a WTI és a brent is 1 százalékkal menetelt felfelé.
Emelkednek ma a benchmark olajárak a fokozódó geopolitikai feszültségek közepette, annak ellenére, hogy a OPEC csökkentette a globális olajkeresletre vonatkozó várakozását.
Nem indult újra az orosz Lukoil Ukrajnán keresztüli kőolajszállítása Magyarország és Szlovákia felé- közölte kedden újságírókkal egy magas rangú orosz olajipari forrás.
A múlt heti amerikai elnökválasztási vita során az energia kérdése csak röviden került szóba, de mégis érdemes lehet alaposabban megvizsgálni a témát - írta a Bloomberg.
Az Európai Unió országai megállapodtak az Oroszországgal szembeni 14. szankciócsomagról, közölték diplomaták csütörtökön. Egy fontos, új elem is felkerült a palettára, bevezették ugyanis az első, orosz gázra vonatkozó korlátozást - írja a Reuters.
A brit jegybank jelezte, hogy az infláció csökkentésében elért jelentős haladás ellenére még nem érkezett el a kamatcsökkentések ideje, elemzői vélemények szerint azonban júniustól megkezdődhet a monetáris enyhítés.
Az OPEC+ nem tárgyalt az olajtermelés növeléséről, amint azt a Telegramon közzétett orosz kormányzati nyilatkozatból idézték – közölte Alekszandr Novak, Oroszország miniszterelnök-helyettese kedden.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.