Az utóbbi években rendkívül fontossá vált a munkavállalóknak, hogy egy állás hosszú távon is biztosított legyen. Ez a szempont leginkább a fiatalabbak számára elvárás, míg az idősebb generációknál a jó munkahelyi kapcsolatok kerültek előtérbe – derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a Stepstone Group, valamint a The Network és magyar partnere, a Profession.hu közös nemzetközi kutatásából. A magyar dolgozók válaszai sok esetben eltérnek a globális trendektől.
Komoly jelentősége van a nyári szezonban a hatékony, koncentrált munkavégzésnek, hiszen ilyenkor az ember sokkal hajlamosabb elkalandozni, ráadásul a kollégák egy (nagy) része jól megérdemelt szabadságát tölti. A klímaváltozás az alvásminőséget is alapvetően befolyásolja, ami kedvezőtlen hatással van a dolgozókra, így nagy feladat hárul a menedzserekre. A vezetőknek azonban számos lehetőségük van arra, hogy a kritikus hónapok átvészelését segítsék. Ha rugalmatlanok, akkor viszont meg is tudják nehezíteni ezt az időszakot.
Melania Trump ezután sem fog jelentős szerepet vállalni férje elnökválasztási kampányában - számol be a The Hill. A hozzá közel álló források szerint a korábban modellként dolgozó, szlovén származású volt first lady nem érzi magát komfortosan a reflektorfényben.
Az Airbnb bejelentette, hogy a vendégek magánéletének védelme érdekében globális tilalmat vezet be a bérlemények belső területein történő biztonsági kamerák használatára. A tiltás a következő hónap végén lép érvénybe - írta meg a BBC.
Ausztráliában a jövőben a munkavállalók figyelmen kívül hagyhatnák a főnökeiktől munkaidőn kívül érkező telefonhívásokat és üzeneteket egy új törvényjavaslat szerint, amely még pénzbírságot is kilátásba helyez a szabályt megszegő munkáltatók számára.
A Covid-járvány elmúltával a teljes távmunka időszaka elmúlt, azonban számos cégnél egyre többen dolgoznak rugalmas munkakeretek között. Miközben komoly vita szól arról, hogy a cégeknek mekkora mértékben célszerű engedélyezniük a hibrid munkavégzést, egy friss amerikai kutatás most azt mutatta ki, hogy a rugalmas munkavégzés jelentősen csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A Harvard Egyetem tanulmánya szerint a munka és a magánélet közötti egyensúly erősítésével akár 10 évvel is csökkenthető az infarktus vagy a stroke kockázata.
Az elmúlt évek gyors fejlődése ellenére a Microsoft társalapítója, Bill Gates szerint a mai mesterséges intelligencia szoftverek még mindig "elég buták" - olvasható a GatesNotes nevű blogján megjelent bejegyzésben. A szakember szerint azonban néhány éven belül teljesen meg fogják változtatni az életünket az AI-térben felbukkanó lehetőségek.
Az Európai Bizottságot is vizsgálják az új uniós célzott hirdetéseket tiltó szabályok megsértése miatt. A vádak szerint egy ellentmondásos törvény népszerűsítése érdekében célzott hirdetéseket alkalmazott a testület a digitális platformokon, a felhasználók érzékeny magánadatait felhasználva.
Egyensúlyba hoz és ott is tart: olcsóbb, hatékonyabb, de motivációs szempontból is számos pozitívumot rejt magában, ráadásul még a környezetre is jótékony hatást gyakorol a hibrid munkavégzés. Mit és hogyan profitálhatnak az egyének és a cégek a Covid hozta újhullámos megoldásokból?
Nem mindenhol vált rugalmasabbá a munkavégzés a koronavírus-járvány hatására. Számos helyen még keményebbé vált a munka: kémszoftverekkel figyelik az embereket, akik még a szabadságukon is dolgoznak, míg máshol ragaszkodnak az irodai munkavégzéshez, illetve a túlórákhoz.
Anonim hacekrek egy csoportja azt állítja, hogy feltörték a WebDetetive nevű kémprogramfejlesztő cég rendszereit ahonna törölték a megfigyelt készülékek adatait. Ha ez igaz, - márpedig az etikus hackerek által közölt adatokból arra lehet következtetni - akkor a közel 75 000 felhasználót védhettek meg a további illetéktelen megfigyeléstől - írja a TechCrunch.
Egy friss kutatás nem annyira meglepő eredményei szerint egy héten csak négy napot dolgozók munka és magánélet egyensúlya sokat javult, érdekes azonban, hogy a kiégési arányok emelkedtek, és a munkavállalók munkával való elégedettsége csökkent, igaz, a bevezetés előttihez képest így is jobbak a számok – írja a Bloomberg.
Október 1-jétől befejezi az Oryx szerkesztője az orosz-ukrán háborús veszteség-adatbázis, illetve az egyéb katonai statisztikai információkat is tartalmazó blog frissítését.
A vállalatok mostanáig hajlamosak voltak úgy gondolni a kiégésre, mint a munkavállaló felelősségére. Csakhogy a burnout valójában szervezeti probléma, amin a szusiséf és a vállalati mosoda egyáltalán nem segít.
Több ország is van, ahol már aktívan kísérleteznek a 4 napos munkahét bevezetésével. Legutóbb a spanyolországi tapasztalatokról írtunk, de Írország és az Egyesült Királyság is tesztelte már a 4 napos munkahetet. Az első tapasztalatok túlnyomóan pozitívak voltak, a programban részt vevő vállalatok szerint a 4 napos munkahét bevezetésével javult a termelékenység, a munkamorál és a csapatkultúra. Az alkalmazottak oldaláról pedig az emberek azt mondták, hogy a több személyes idő csökkentette a kiégést és növelte az élettel való elégedettségüket - írja a CNBC.
Kemény kritikákat kapott a TikTok az újonnan bevezetett „érzelemkövetője” miatt. Az Access Now nevű digitális emberi jogi csoport „újabb adatvédelmi rémálomként” hivatkozott a funkcióra, amely veszélyt jelenthet a közösségi média oldal felhasználóinak magánélethez fűződő jogaira - írja a Cybernews.
Híreink a háborúról percről percre.
Nem sokon múlott a találat.
Elmélyítik a kapcsolatokat.
Továbbra is megállíthatatlan az orosz előretörés.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.